PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abi kantin işini hallediyoruz merak etme

Creed
16-02-2009, 21:48
"Abi kantin işini hallediyoruz merak etme!!!" Silivri'ye en Kral destek!!!
Bir süredir Kral TV'yi izleyenler, kliplerle birlikte geçen alt yazıları okudukça şaşırıyorlar.
Only the registered members can see the link
Akşam'dan Deniz Güçer mahkum yakınlarının SMS'ler sayesinde içeriyle nasıl irtibat kurduğunu yazdı...

İletişim teknolojisinin seyri malumunuz...
Dumandı, güvercindi derken cep telefonuyla birlikte Türkiye rekorlar ülkesi oldu.

Sadece dünyada nüfusuyla aynı sayıda cep telefonuna sahip tek ülke olmakla kalmadık, mesajlaşmada da rekor kırdık. 'Yaratıcılık rekoru da bizim' diyor ve hemen anlatıyorum:

Bir süredir Kral TV'yi izleyenler, kliplerle birlikte geçen alt yazıları okudukça epeyce şaşırıyorlar.

Çünkü artık o şeritte yayınlanan SMS'lerde sadece eşine, sevgilisine veya askerlik arkadaşına mesaj yollayanlar yok! Çok sayıda mahkum ailesi, sevgilisi, kankası(!) da bu SMS'ler sayesinde içeriyle irtibat halinde.
Yani bir SMS atıp istediğiniz hükümlüye mesajınızı iletebiliyorsunuz.

Üstelik mektupla, 'Görülmüştür' damgasıyla falan uğraşmıyorsunuz.
İşin en ilginç yanı gelince. Özellikle son dönemde Silivri Cezaevi'ne onlarca SMS yağmaya başladı.

Tabii yalnız Silivri değil, Antalya'dan Sincan F tipine kadar çok sayıda mahkuma, -üstelik koğuşa teslim- mesajlar ulaşıyor. Neler mi var?

İşte okuyabildiklerimden birkaçı:

l C koğuşunda yatan Mehmet. Kızları doktora götürdüm. Sorun yok. Kan tahlilleri normal çıktı. Annemi haftaya ortopediye götüreceğim. Görüş gününü iple çekiyorum.

l F tipi... L koğuşunda yatan Ahmet... Abi kantin işini hallediyoruz merak etme! Gözlerinden öperim.
l C 9 koğuşunda yatan Manisalı Celal, doğum günün kutlu olsun.

SMS'ler arasında Silivri'de yatan Ergenekon sanıklarına gönderilenine rastlamadım. Ama artık 'görüşmecilerin' mektubun ucunu yakmak yerine, Kral'a SMS attığı resmileşmiştir.

kanberoğlu
17-02-2009, 00:34
Helal Olsun bu bizim Türk Milletine. ne zeka var .çok güzel fikirlerle üretim yapıyoruz. alkışlamak lazım. saygılar.

sarıkanarya_41
17-02-2009, 03:29
haber guzell

MUTAF
17-02-2009, 03:36
üretken Türk milleti... işte aklımızın erdiği en ince konular bunlar.. süperizzz