PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avermedia Tv kartı için Kullanılan programlar ve sorunlar

Özgür Erge
20-02-2009, 20:20
Arkadaşlar avermedia kullanıcıları için en uyumlu yazılımları burda bulabileceksiniz..

Öncelikle avermedia her oynatıcıyla uyum saglamadıgı gibi pcyde acayip yoruyo benim önerim iki tane program
1.ProgDVB4.80.5
2-Mytheatre 3.26 bu iki program ile kasmada olmuyor dıseq sorunuda olmuyor

ProgDVB4.80.5FullInstall.rar (Only the registered members can see the link)

Mytheatre 3.26.rar (Only the registered members can see the link)

badtempered
20-02-2009, 20:23
diseqc dogru sectiniz mi?

orman
20-02-2009, 20:46
İnanılmaz çabuk cevabınız teşekkürler
diseqc dream dvb de astra olarak ayarladım
ama olmadı
saygılar

Özgür Erge
21-02-2009, 00:37
siz bence o uyduyu önce normal bi cihazla ayarlayın sonra dvbs kartla deneyin dıseqler yada program sorun yaratabilir ve siz orda boşuna ugraşmış olursunuz..Aayrıca satfinder çalışıyo mu??

orman
21-02-2009, 14:57
siz bence o uyduyu önce normal bi cihazla ayarlayın sonra dvbs kartla deneyin dıseqler yada program sorun yaratabilir ve siz orda boşuna ugraşmış olursunuz..Aayrıca satfinder çalışıyo mu??

Oydu normal cihazda 500 civarı program buluyor yani sorun yok.
Satfinder çalışıyor gibi.

Özgür Erge
21-02-2009, 16:47
siz en iyisi mytheatre programı kullanın progdvb de diseq seçiyor isterseniz progdvb avermedia için en kullanışlı olan program ektedir..

1-ProgDVB4.80.5FullInstall.rarıda yükleyin
2-forumdan güncel kanal listesinide yükleyin

ama yine aynı sorun olursa mytheatre programını kullanın yine görmezse dıseqte 4. yeri kullanın yine olmazsa dıseqı degiştirin..

orman
21-02-2009, 19:02
ilginiz için teşekkürler
prog dvb 6 dada olmadı.
mytheater deneyeyim olmassa pazartesi günü yol göktü bana.

hallederiz
21-02-2009, 19:57
avermedya programı ile kanal lsitesi nasıl yedek alınıyor usta biliyormusun

Özgür Erge
21-02-2009, 20:48
hangi programda alacaksınız kanal listesini..

siestagunay
21-02-2009, 23:37
hocam bende avermedia var ama ben onu 99 yilinda almistim acaba bu programlar ona uyarmi_?

hallederiz
22-02-2009, 00:05
hangi programda alacaksınız kanal listesini..
avermedyanın kendi programı olan avertv6 kullanıyorum o programdaki kanal listesini nasıl alacam bunun prosumu var yoksa nasıl

hallederiz
22-02-2009, 00:06
hocam bende avermedia var ama ben onu 99 yilinda almistim acaba bu programlar ona uyarmi_?
avermedyanın hangi modeli var.digitalmi analogmu

mehmet342
22-02-2009, 01:23
iii aksamlar arkadaslar bi tv kartıu almak istiyorum recevier lere yazılım atarken kullanmak için ne tavsiye edersiniz saygılar...

Özgür Erge
22-02-2009, 02:43
tv kartları cihazlara yazılım atmak için kullanılmaz yazılım atmak için pc kasasının arkasındaki comlar kullanılır.

Özgür Erge
22-02-2009, 02:44
avermedyanın kendi programı olan avertv6 kullanıyorum o programdaki kanal listesini nasıl alacam bunun prosumu var yoksa nasıl

dostum ben averin kendi oynatıcısını hiç kullanmadım kullanmamda onun için bilmiyorum..

mehmet342
22-02-2009, 03:38
tv kartları cihazlara yazılım atmak için kullanılmaz yazılım atmak için pc kasasının arkasındaki comlar kullanılır.

kardesim ilgin için saol ben onu biliyorum zaten receiverin goruntusunu bilgisayarımda gormek istiyorum o yuzden tv kartı almak istiyorum....

Özgür Erge
22-02-2009, 03:46
o zaman vıdeo ın girişli alman lazım oda avermedia m199 var istersen bendekini satayım sana

mehmet342
22-02-2009, 03:49
o zaman vıdeo ın girişli alman lazım oda avermedia m199 var istersen bendekini satayım sana

ne kadar

Özgür Erge
22-02-2009, 03:51
60 ytl

mehmet342
22-02-2009, 03:53
ben daha ucuza buldum ama forumdaki arkadaslara da bi soruyum dedim 60 ytl weremem suan için yinede saol iii geceler

Özgür Erge
22-02-2009, 03:54
ne kadara buldun ne marka

maviyanki
25-02-2009, 12:09
AVERMEDIA DVB-S PRO tv kartım var iki tane sorun yasıyorum birinci sorunum tv kartın uzaktan kumandasını kullanamıyorum nedendir
ikinci sorunum
turksat uydusundaki turksat hd kanalında ses cok guzel geliyor ama gorundu dura dura geliyor

Özgür Erge
25-02-2009, 17:49
hd kanalında görüntü donmasının sebebi ekran kartınız hdye uyumsuzlugundanadır ayrıca kumanda kendi programında çalışır..

maviyanki
26-02-2009, 00:38
hd kanalında görüntü donmasının sebebi ekran kartınız hdye uyumsuzlugundanadır ayrıca kumanda kendi programında çalışır..

ekran kartım cok kaliteli değil sapphire hd4850 tv kartım aver media DVB-S Pro II
aldıgım yer rahat izlersin bir sorun cıkmaz demişti
kandırdı mı yani beni

Özgür Erge
26-02-2009, 02:14
video codeclerinizde sorun vardıur bende hdekrankartı olmadıgı için hangisi kullanılıyo bilmiyorum..

memati_45fb
21-01-2010, 22:06
özgür bey size bi sorum olacak benim avermedia galaxy tv kartım var progdvb yi yükleyemedim kart seçiminde kartı görmüyor listesinde yok başka aver kartı var 2 adet onları seçtiğimdede hata veriyo.dvb dream yükledim bu seferde türksat dışındaki kanalları bulamıyo benim diseqc te 1 de türksat 2 boş 3te sirus 4te hotbird var.averin kendi programıyla hepsini buluyor fakat oda şifrelileri göstermiyo.goldmaster uydu alıcısı ile problem yok. şimdi sana sorum hangi dvbs programı yükleyim artıbu programa neler atmam lazım sirustaki kanalları ve türksattaki maçları(ntv ntvspor gibi)nasıl çözerim bana detaylı bir yanıt verebilirmisin biraz acamiyim ama bu konularada meraklıyım çok evde hiç olmazsa bağımsız televizyon seyredeyim dünkü yanıtın için teşekkürler ama benim sorunum kanallarda türksat dışında sinyal yokmuş ben sadece güncel kanal listesini yüklemişim.programı kaldırıp tekrar yükledim disqc leri tekrar seçip arama yaptırdım sadece türksattakileri buldu problem ordan kaynaklanıyormuş.

bukel
11-02-2010, 19:49
Teşekkürler.

epervane
12-02-2010, 19:40
özgür bey size bi sorum olacak benim avermedia galaxy tv kartım var progdvb yi yükleyemedim kart seçiminde kartı görmüyor listesinde yok başka aver kartı var 2 adet onları seçtiğimdede hata veriyo.dvb dream yükledim bu seferde türksat dışındaki kanalları bulamıyo benim diseqc te 1 de türksat 2 boş 3te sirus 4te hotbird var.averin kendi programıyla hepsini buluyor fakat oda şifrelileri göstermiyo.goldmaster uydu alıcısı ile problem yok. şimdi sana sorum hangi dvbs programı yükleyim artıbu programa neler atmam lazım sirustaki kanalları ve türksattaki maçları(ntv ntvspor gibi)nasıl çözerim bana detaylı bir yanıt verebilirmisin biraz acamiyim ama bu konularada meraklıyım çok evde hiç olmazsa bağımsız televizyon seyredeyim dünkü yanıtın için teşekkürler ama benim sorunum kanallarda türksat dışında sinyal yokmuş ben sadece güncel kanal listesini yüklemişim.programı kaldırıp tekrar yükledim disqc leri tekrar seçip arama yaptırdım sadece türksattakileri buldu problem ordan kaynaklanıyormuş.

aynı tv kartı bende de var. apartmanda merkezi çanak kullanılıyor.
diseqc leri nasıl tanıtmalıyım. hangi uydularda kanal taraması yapabilirim?
hd kanalları nasıl izleyebilirim? şifreli kanalları hangi programlarla ve nasıl izleyebilirim? hazır kanal listelerinde tekrar tarama yapmak gerekiyor mu?
hangi programı kullanmalıyım?
kendi yazılımında kanal bulamıyorum. hp dv5 laptop um var. yardımcı olursanız sevinirim.
bu konu hakkında detaylı bir çalışma var mı? :praying:

sukruhas
27-02-2010, 21:46
tşk kardeş eline sağlık

tuniii
15-07-2010, 00:38
weghe5uj4r6uj4qw6uq54u3

mertilus
26-07-2010, 02:24

bu sorunun hala devam ediyor mu? yoksa bir çözüm buldun mu? bende de aynı kart var ve prgdvb yide sorunsuz yükledim ve çalışıyor1 cevabın olursa eğer detaylı açıklama yaparım...

mertilus
30-07-2010, 00:02
aver hala en çok satan kartlardan olduğundan benimde yeni kullanıcılara bir faydam olması dileğiyle tecrübelerimi aktarmak istiyorum; (bunları yazmadan bu konudaki geçmiş soru/sorunları okuduktan sonra)
Avertv galaxyA816 hybrid (Laptop da) kullanıyorum.Kurulumda hiç problem yaşamadım(Ethernet kullanmadğımdan devredışıydı).Yalnız ekte gelen ve mediacenterde DVBS yayınlarının seyredilmesini sağlayan yazılımda(inst.Unıv.DVBS softw)hem spyware-klavyede yazdığınız herşeyi takip eden!) var hem de kesinlikle Wind.Med.Center de çalışmıyor ve Crash!.. ama aver 6 programı mükemmel çalışıyor. normal uydu alıcısıyla bile zayıf olan ve çekmeyen sinyalleri bile kanal taramada yakaladı ve gösterdi...hem görüntü hem ses bence mükemmel. ses stereo değil diyen arkadaşlar yanılıyor!(Analog tv kanalları ve FM radyo hariç) .ayrıca kayıt kalitesi ,epg.,ve birçok özelliği problemsiz çalışmaktadır.(mp4/avi/divx/mpg istediğiniz formatda kayıt yapabilmek de artısı). ençok yaşanılan kanal grupları ve frekansların güncel olma ve tüm kanalları seyredebilmeniz için şunlar yapabilirsiniz:
İlk şart avertv programına sağ tıklyıp Yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçerek prog.ı başlatın...
(aksi halde yaptığınız değişiklikleri kaydetmiyor).
ilk kanal taramasını yaptıktan sonra (ki progr.bunda bir değişiklik yapmanıza izin vermiyor).programa yeniden yönet.olarak girip Ayarlar dan dijitaltv/programlr(kanallar) seçeneğini seçerek sağ üst köşede KOPYALA seçeneğini seçerek ve bir ad vererek UYGULAyı seçin.Daha sonra üstünde ki GELİŞMİŞ yazan yere tıklayarak açılan pencerede istemediğiniz tüm kanalları sağ tıklayıp Programı Kaldır sekmesine basarak (maalesef Tek tek) silebilir ve sadece istediğiniz kanalları içeren bir genel kanal listesi elde edebilirsiniz. Hepsi tamamlanınca TAMAM sekmesine basarak pencereyi kapatıyor ve eski pencerede yine UYGULA ve sonra TAMAM diyerek çıkıyoruz.Böylece zorda olsa aynı şekilde birçok kanal listeleri yaratabiliyoruz... İkinci yol ise daha kolay ve diğer DVBS progr.daki gibi Kanal Grupları hazırlayıp(Favoriler gibi ) bunlara hızla ulaşmayı sağlamak...
Bunun için önce yukarıda yaptığımız gibi mevcut ana kanal listesinin bir kopyasını yapıp ayarlardan çıkacağız. Sonra avertv mont.altında yer alan ve kumanda etmenizi sağlayan yerdeki Program Listesi tuşuna basıyoruz. ing.anaht.benzeyen AYAR tuşuna basıyoruz.gelen pencerede sağ alttaki Artı + tuşuna basıyor ve sağ pencerede oluşan kanal grup başlığına bir isim veriyoruz.(Haber kanalları gibi). Ve sol pencereden ilgili kanalları(istediğimiz) tek tek üstüne gelerek Sağ Ok tuşuna basarak ekliyoruz.Ve istediğimiz diyelim 20 haber kanalı bitince Sol alttaki Onay/Ok. anlamına gelen Check tuşuna basarak çıkıyoruz.(isterseniz çıkmadan önce bu şekilde önce + ya basarak birçok kanal grupları yapabilir bunlara kanal ekleyebiriz ve en sonunda buradan çıkabiliriz. böylece tekrar Program/Kanal listesi ekrana geldiğinde listenin enaltında yaptığınız yeni Favori kanal listeleriniz alt alta çıkacaktır.tıklayarak anında istediğiniz kanalı hemen seyredebilirsiniz...
artı tüm bunları yapmadan önce özellikle turksat da eksik freknsları da 2 şekilde tamamlayabilirsiniz:1)Ayarlar dan Digital tv i seçip Turksatın yanındaki Gelişmiş tuşuna tıklayın ve çıkan pencerede gereksiz bir sürü Transp.var(çoğu feed kan.)bunları tek tek sağ alttaki ÇIKAR a basarak silin.(Boylece uydu tarama zamanıda oldukça kısalacaktır),sonra herhng.bir UYDU sitesinden(Lyngsat vb) türksatın son frek.tabl.gösteren yere gidin ve orada olup Averde olmayanların bilgilerini tek tek girerek EKLE tuşuna basın(Frek./Sembol/Polarz. yeterli).bu şekilde en güncel ve en doğru kanal bilgilerine sahip olacaksınız.TAMAM diyerek çıkıp Uygula diyerek Digital tvnin altındaki programlar/kanallar a tıklayıp sağ taraftan Program Tarama yı seçeceksiniz.Ve bittiğinde Uygula tamam diyerek çıkıyorsunuz;işlem tamam... (İsterseniz prog.taramadan önce Hotbird için de aynısını yapabilir ve özellikle SKY paketi ile ilgili olan bir sürü transp.i ve DVBS2 olan paketleri silerek hem zaman hemde daha kısa bir kanal listesi kazanabilir ve böylece düzeltme ve fav.kanal listeleri hazırlarken de zamandan kazanırsınız...)
2) sadece turksat da Ayarlar dan Dig.tv pRogramlar/kanalları a tıklayıp sağdan Gelişmiş i seçip gelen pencerede altda Frek.taramasına tekli yi seçip Polar.a Dİ***,frekans a 11962 Sembol a 03333 yazıp TARA sekmesine basın . yukarıda yazdıklarımla uğraşmadan tüm kanallar bulunacaktır...

ayrıca prog dvb de aver galaxy yok diyenler yada kart tanıtamayanlar sanırım ilk kurulumda hata yapıyorlar! Orada sağ oka tıklayarak kartlarını seçecekler ve ayrıca kurulum sonrası Settings den diseq ayarlarını yaparken kartı Enable yapacaklar ve istedikleri uyduyu ilg.yere girmek için önce kaçlı diseq kullanıyorlarsa onu tıklayıp sonra sağdan çift tıklayarak ilgili uyduları girmeleri gerekiyor.Burada işlem hatası yapınca bazen ya bir uyduyu görüyor yada aver kartı hiç tanımıyor.bu kısmı özellikle doğru yapmalısınız.yanlış yapmanız halinde programı önce kaldırıp yeniden kurmanız gerekiyor. Birde hiç elecard la uğraşmayın orayı kurulum anında boş geçin(tık ı kaldırın)ve hep böyle Codec probl.yaşayanlar için söylüyorum(görünt.donması,sistemin kitlenmesi,graph çakışmaları vb.) öncelikle o meşhur KLite kodek paketini de sisteminizden (özellikle REVO prog.ile) kaldırın sonra kayıt defteri ve windowz geçici dosyaları temizliği yapın. sistemi kapayıp açın ve Shark007 sitesinden sisteminize uygun(Win7/Vist/XP,othr) kodek paketini indirin(özellk.win.Media player için tam uyumlu) ve sistemi tekrar kapatıp açın .ondan sonra istediğiniz aver,dvbprg,ve diğerleri farketmez hemen tüm yayınları ve kanalları sorunsuz izlersiniz. isteyenler sharkı kurduktan hemen sonra Videolan/VLC1.1.0 ı da kurarlarsa artık her şeyi seyredebilir yada dinleyebilirler...
sıralama : önce tüm kodek paketleri kaldırılıyor.:Cyberlink-Nero-mediaplayer codec pak.-vista cod.pak.-elecard-Gom player-Klite-vb. sonra sharkın paketi kuruluyor.ardından Vlc paketi kuruluyor ve en sonra TV kartı programları kuruluyor....

bunlar hep yaşanılarak öğrenilmiş tecrübeler-inşaallah sizlerede faydası olur...

iyi seyirler...

mertilus
29-11-2010, 12:53
ek not : sharkın codec paketi ile son surumlerde mp4 ve mov video dosyalarını açamaz olduğumdan(h264-x264 ile convert ettiğim dosyalar) onu kaldırıp windows essential codec paketini kurdum ve halen sorunsuz çalışıyor...ayrıca araştırmalarım sonucu dvbviewerin çok daha iyi bir prg.olması nedeniyle onu kurdum ve bir kere bile bahsedilen problemleri yaşamadan(ne bloke ne donma ve ne diğrl.)izlemenin tadını yaşıyorum... darısı başınıza... burada asıl söylemek istegiğim hem donanımınızın (sistem) hem de kurduğunuz yazılımların birbirleriyle uyumlu olması ve çakışmaması gereğidir..buna dikkat etmelisiniz...

abluka34
20-02-2011, 01:08
teşekkürler

mutsuz_men
25-03-2011, 17:01
mertilus kardesım yazdıkların ıcın tesekkurler ınankı herkes senın gıbı usenmeyıp bıraz zahmete katlanıp yazsa hıc sorun olmayacak sorular cok cevap yok emegın ıcın tesekkurler senın ddıklerını harfıyen yapacagım

cepheus
07-04-2011, 23:52
tşkkürler

cnerx
03-10-2011, 12:36
turksat 3a yı eklemek o kadar zor olmasa gerek deneyelim bakalım

halora
09-10-2011, 17:51
teşekkürler

yunus_poliss
25-10-2011, 20:51
Arkadaşlar avermedia kullanıcıları için en uyumlu yazılımları burda bulabileceksiniz..

Öncelikle avermedia her oynatıcıyla uyum saglamadıgı gibi pcyde acayip yoruyo benim önerim iki tane program
1.ProgDVB4.80.5
2-Mytheatre 3.26 bu iki program ile kasmada olmuyor dıseq sorunuda olmuyor

ProgDVB4.80.5FullInstall.rar (Only the registered members can see the link)

Mytheatre 3.26.rar (Only the registered members can see the link)

cok güzel tskk

darktiger
31-10-2011, 20:21
Bende avermedia 6 var prog dvb nin son sürümüyle uyuşmadı bide bü sürümü yüklücem bakalım olcakmı teşekkürler

erhanmese
06-07-2012, 23:26
avermedia galaxy de deneyeceğim bakalım...
inş çalışır.

Özgür Erge
07-07-2012, 23:53
dvbdreamıde bi deneyin yeni sürümünü..

longtime227
28-07-2012, 02:25
arkadaşlar avermedia galaxy tv kartım üzerindeki ışık yanmıyor. progdvb i açarken 1 2 saniye yanıyor ve sönüyor.. dvbview açarken hiç yanmyor.. ışık yanmamasına rağmen 3 5 tane kanal açılıyor trt1 gibi.. diğer tüm kanallarda sinyal yok gösteriyor.. progdvb yada dvbview tv kartını görüyor..ayarlar kısmından bunu görebiliyorm ama kanallar gitti. dün kapatırken hiç bir sorun yoktu. şimdi kutu üzerindeki ışık yanmıyor.. yardımcı olabilecek kimse var mı?

Özgür Erge
29-07-2012, 00:54
peki canak durumunuz nasıl baska bi cihazla denermisiniz tüm kanallar izlenebiliyor mu diye vede kullanmıs oldugunuz windows sürümü ne bunlarda önemli eksik bir yazılım ile izleme olanagınız düşebiliyor..

bacon
26-09-2012, 20:36
eyfallh usta

bacon
27-09-2012, 10:35
slm lar avermedia a700 fmli dijital kartım var bir türlü kanallları bulamdım sitsinden yaması nı dahi indir olmadı sinyal kalitesi %20 yi aşmıyor dvb son sürümle deneme yaptım bütün kanallları buldu .ama kendi kartında uydudan da görüntü aktardıgım için kendi kartımdan seyretmek istiyorum veya dvb de de evdeki uydudan tv kartı üzerinden görüntü aktarabilirmiyim olmadı formatı denicez artık win 7 64 bit kullanıyorum daha öncede sorunsuz çalışıyordu formattan uzun süre kanal taraması yapmamıştım

osman.erk
26-04-2013, 21:40
siz en iyisi mytheatre programı kullanın progdvb de diseq seçiyor isterseniz progdvb avermedia için en kullanışlı olan program ektedir..

1-ProgDVB4.80.5FullInstall.rarıda yükleyin
2-forumdan güncel kanal listesinide yükleyin

ama yine aynı sorun olursa mytheatre programını kullanın yine görmezse dıseqte 4. yeri kullanın yine olmazsa dıseqı degiştirin..

avermedia galaxy 816 modeli kurmakta zorlanıyorum.bu nedenle formdan yararlanmak istiyorum

ebulak83
18-03-2016, 13:14
avertv a700 dvb-s2 türksat 4a güncel 2016 nerden bulurum