PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : uydu sinyal ölçme cihazıyla uydu bulanlar var mı?

winner
22-02-2009, 02:46
değerleri 20 tl ile 30 tl arasında değişen uydu sinyal ölçme cihazı çok ekonomik herhalde uydu bulununca ikaz sesi veriyormuş kullananlardan yorum bekliyorum :49: :clap2:: :45:

Özgür Erge
22-02-2009, 02:47
evet arkadaşım kullandım anten montajlarında yaklaşık 1000 tane anteni cihaz sayesinde kolayca buluyodum uyduları

winner
22-02-2009, 03:18
peki hangi uyduları buldun kullanım şeklini açıklar mısın?

Özgür Erge
22-02-2009, 03:25
arkadaşım hangi uyduyu istiyosan onu bulursun tabiki açnagada lnbyede baglı satfinderın iki tane girişi var lnb giriş rec.giriş baglıyosun çanagı çeviriyosun uydu buldugu zaman dıtttt diye ötüyo lnb ayarını yap bak cihaza sinyal gelmiştir garanti ama her uyduda ötüyodu bizim finder yeni finderlar nasıl bilmiyorum..

winner
22-02-2009, 10:18
arkadaşım hangi uyduyu istiyosan onu bulursun tabiki açnagada lnbyede baglı satfinderın iki tane girişi var lnb giriş rec.giriş baglıyosun çanagı çeviriyosun uydu buldugu zaman dıtttt diye ötüyo lnb ayarını yap bak cihaza sinyal gelmiştir garanti ama her uyduda ötüyodu bizim finder yeni finderlar nasıl bilmiyorum..

paylaşımiçin tesekkürler doğru anladımsa bir ucu lnb ye diğer ucu recivere bağlanıcak herhalde öncesindede uydu alıcısındaki bölümden uydu ayarını seçicez peki şunuda ekliyim 1den 10 kadar gösterge var gösterge kaça geldiğinde uydu bulunuyor? ayrıca birde db çevirmeli bir tuş var bu tuşne işe yarıyor ? saygılar yardım:49: :45: :clap2::

Volkan
22-02-2009, 11:41
arkadaşım ben sna şu şekilde ifade edeyım sat fınder ıkı tane girişi var biri cıhazdan gelen kablonun ucunu giriyorsun sonra lnb de n kabloyuda diğer uca giriyorsun zaten uzerınde lnb ve receıver girşi yazar. sonra uzerınde ayar sevıyesı vardır bunu en yuksek konuma yanı en hassas konuma alırsın. bir de şunu söliyeyım bu cıhaz her uydu sınyalınde öteceği için sen belli bir yönu baz alarak bulmak istedığın uyduya doğru çanağı çevir zaten cıhaz sınyal bulduğu zaman uzerındekı ıbre full olarak sapar ve dıttt sesı yukselır sonra aşağıda tv başındakı kişiye sorarsın göruntu varmı dıe eğer varsa doğru uyduyu buldun demek yoksa yanlış sınyal uzerındsın ve canağı tekrar çevırrere aynı işlemı yaparak doğru sınyalı bulrsun. doğru snyalı buldktan sonra ayar sevıyesını duşurerk ınce ayar yaparsın ayar sevıyesını duşurduğun için ıbre ve ses konumu duşukte olur burda hassas ayar yaparak ıbre ve sesı ne kadar yukseğe çıkarabilirsen o kadar ıyı baktın yıne ıkısıde full oldu ayarı bıraz daha kıs ve yıne hassas ayara devam et. bu iş bu kadar.

şu an piyasada artık bu cıhazı fazla kullanan yok daha çok satfıder 2 gibi uzerınde kendı akusu ekranı uydu yu bulduğu zaman doğru uydu olduğunu gösteren cıhazlar var onla daha pratık ama fıyatı pahalı. bende atlanta nın ucuz normal ıbrelı cıhazını kullanıyorum bana yetıo zaten artık yonlerı ezberledım çanağı koyduğum zaman sınyal aldığım çok oluo.

winner
22-02-2009, 23:24
tesekkürler arkadasım zaten technisat ın uydu çanağında tanıtımı varmış bir ucu lnb de diğer ucu reciverde bende almadan önce keşif yapıp en doğru şekilde anlayıp ona göre ayarlıyım dedim balkona takmaya çalışıcam orda olmasa çatıya çıkartırız paylaşım için tesekkürler