PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Skibbe görevini bıraktığını açıkladı.

Creed
23-02-2009, 14:05
Only the registered members can see the link
23.02.2009 11:45 - Spor haberleri bugün 419.201 kişi tarafından okundu

Galatasaray Teknik Direktörü Michael Skibbe bugün düzenlediği basın toplantısıyla görevini bıraktığını açıkladı. Alman teknik direktör toplantıda şunları söyledi:
Galatasaray Kulübü teknik direktörlük görevini başkasına verme kararı aldı. Bunun nedeni 2. devreden sonraki maçlarda sportif olarak istenilen sonuçları alamadığımız olarak gösterildi. Bu sene çok zorlu bir lig yaşadık. Ağır darbeler de aldık. Sportif açıdan başarısız olduk ama birçok sakatlık da yaşadık. Bizim maddi olanaklarımız bu konuları telafi edecek boyutta değildi ve bu sıkıntılara çare bulamadık. Son iki lig maçında hayal kırıklığına uğradım. Daha iyi sonuçlar almalıydık son iki lig maçında. Benim için Galatasaray çok önemli bir noktaydı. Ben bu maceraya girdikten sonra daha iyi bitirmek isterdim. Ben G:Saray kulübüne ve oyunculara Bordeaux maçında daha iyi başarılar elde etmesini diliyorum. Galatasaray'da benimle birlikte çalışan herkese teşekkür ederim.
Bu oyuncularla çalışmaktan çok mutluluk duydum. Bizim takım olarak en büyük eksiğimiz defansif olarak sahada istenileni yapamadık. Bunu yapamayınca hedeflerimize de ulaşamadık. Savunma güvenliğini ligde gösteremedik. Ama bunu UEFA Kupası maçlarında defansif güvenliği çok önde tuttuk. Bana bundan sonra herkese başarılar dilemek düşer.
Sezon arasına kadar çok iyi ve başarılı maçlar oynadık. Ondan sonraki maçlardaki başarısızlığımızın tek nedeni sakatların iyileşip takıma katılmayışıdır.
Yönetimin bu kararı hiç şaşırtıcı değil. Takımın sahada aldığı skor ve sonuçlarla yaşamayı öğrenmek zorundasınız. Ve dün de olduğu gibi bir hocanın kaderini çok kısa anlar belirler. Dün 87. dakikada 3-3 yapsak 89'da 4-2 olmasa belki ben burada bunları söylüyor olmayacaktım. Sonuçların bir teknik direktörün kaderini nasıl etkilediğine bir kez daha şahit olduk.
Galatasaray benim için çok önemli bir deneyimdi. Yurtdışına gittiğinizde asla orada sizi nelerin beklediğini bilemezsiniz. Orada karşılaştığınız, gördüğünüz, değiştirmek isteyip değiştiremediğiniz çok şey oluyor. Çünkü bu durum o ülkenin en kemik özelliği olabiliyor. Bir takımın da kendi mantelitasi olabiliyor değiştirmek istediğiniz şeyler. Ama ben buna karşın yurtdışında devam etmek istediğimi söyleyebilirim. Burada kötü tecrübeler edinsem de çok pozitif tecrübelerim de oldu.
Önceleri yönetimin benimle yola devam etmek istediğini biliyordum. Bazen öyle bir ortam olur ki değişikliğe müsade etmez. Bazen değişiklik yapmak isteseniz de maddi olanaklar imkan vermez. AMa bu kesin olarak sportif alanda sürekli başarılı olacağınızın garantisi değildir. Sonuç olarak, bulunduğunuz ortamlardan başarısız olmazsınız, aldığınız kötü sonuçlarla başarısız olursunuz.
Sonbaharda Feldkamp geldikten sonra iyi bir dialog içindeydik. Feldkamp ilk geldiğinde teknik direktör olarak gelmediğini söyledi. Sanırım bunu şimdi de açıklar. Benim Bordeaux maçına çıkmak gibi bir isteğim olmazdı. Kulüp bunu talep etse ligin sonuna kadar devam etmek isterdim çünkü sözleşmem sürüyor.
Her zaman yönetimin bir hocayı istediği zaman görevine son verme hakkı var. Bugün yaşanan da bu oldu.
Sportif olarak hayal kırıklıkları yaşadım. Özellikle bu duruma gelmemezin nedeni Antalya ve Kocaeli maçları.
Başarının anahtarı her maçta iyi oynamaktır.
Takım çok kaliteli ve sahada taktik olarak disiplinli olduğunda çok başarılı olduk. Ve aynı zamanda maçta topu kendi aramızda basit ve çabuk oynadığımızvda başarılı olabiliyorduk. Avrupa Kupası maçları öncesi ve sonrasi ligde çok zorlandık.

rino 93
23-02-2009, 14:13
gec kalinmis bir karar. tebrikler yunetime.

veyselbakan
23-02-2009, 14:25
defolsun gitsin zaten hangi yüzle duruyor diye şaşırıyordum!

MUTAF
23-02-2009, 14:55
günün en güzel haberi...
geldiği gunden beri sevmedim bu adamı. çaylak...

CABBARİ
23-02-2009, 15:21
hagi ile anlaşılacak diyorlar bu daha şaşırtıcı bir durum bence???

eura
23-02-2009, 15:54
skibbe istifa etmedi
yönetim postaladı onu ama bir yandan iyi bir yandan kötü.
çünkü bordeaux maçı var. allah hayırlısını nasip etsin inşallah.
İlk önce Türkiye Kupası'ndan elenip sonra da ligin son sırasındaki takımdan hele bir de kendi evinde 5 gol yiyen bir takımdan bana göre UEFA şampiyonu yada final oynayacak takım çıkmaz.

zafer1968
23-02-2009, 17:28
darısı biz fenerbahçelilerin başına.....

Baldemir
23-02-2009, 17:29
hagi ile anlaşılacak diyorlar bu daha şaşırtıcı bir durum bence???

Burada açıklandı hocam

Only the registered members can see the link

MUTAF
23-02-2009, 21:53
bülent korkmaz ile anlaşıldı diye duydum ama.....

hallederiz
23-02-2009, 22:33
bıraktımı yoksa kovuldumu ayrıca bu karar çok gecikmiş bir karar

sarıkanarya_41
23-02-2009, 22:49
super lıgımıze su almanları aslında hıc sokmamalı..

hallederiz
23-02-2009, 23:31
super lıgımıze su almanları aslında hıc sokmamalı..
doğru söze ne denir!!!