PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorlu çanak akü ile mi çalışıyor ? mennun musunuz? yorumları bekliyorum

winner
23-02-2009, 21:32
disecq motor herhalde 90 120 ye kadar çanağa takılıyormuş istanbul merkezde hangi uydular bulunur? :49: :clap2:: :45:

ysagdic
23-02-2009, 21:39
hayır kardeş cihazın kendi cıkardıgı voltajla çalışıyor yani elembi voltajıyla çalışıyor ben 5 yıldır kullanıyom sorunsuz kuruyorum

winner
24-02-2009, 01:00
hangi kaçlık çanakla uyduları buldunu vede hangi markayı kullandını öğrene bilir miyim ? ayrıca offset çanakla mı kullanılıyor?

sarıkanarya_41
24-02-2009, 01:12
akümü ılk defa sızden duyuyorum valla.aku ıle uydunun bır aktarma organları olsa bunu yedı cıhan zaten duyururdu.neyse sormak ayıp degıl ama enteresan..

kanberoğlu
24-02-2009, 01:19
disecq motor herhalde 90 120 ye kadar çanağa takılıyormuş istanbul merkezde hangi uydular bulunur? :49: :clap2:: :45:
değerli arkadaşım. Motorlu canak normal voltajla çalışır. bu iş için eğer normal 18 inç motor kullanacaksan cihazın pozisyonerli olması gerekir. ancak siz disecg motor kullanmak istiyorsun.bunu için 120 lik bir anten olması ve diesecg motor bağlantı kolu olması lazım. bunun yanında cihazın yanında disecg çevirici olması lazım. böyle tek başına kurulup hemen kullanılan bir alet değildir. bu elektronik bilgi isteyen bir kurulumdur. ehline yaptırman gereklidir. saygılar.

winner
24-02-2009, 01:56
akümü ılk defa sızden duyuyorum valla.aku ıle uydunun bır aktarma organları olsa bunu yedı cıhan zaten duyururdu.neyse sormak ayıp degıl ama enteresan..

bende bilmediğim için meraktan alıp takma maksadıyla konuyu açtım çünkü bende oturdumuz yerlerde hiç motorlu çanak kullanan görmedim okadar enterasan değil bence çünkü akü ile çalışıp döndünü sandım meğer öyle değilmiş şaşırdım

winner
24-02-2009, 02:01
değerli arkadaşım. Motorlu canak normal voltajla çalışır. bu iş için eğer normal 18 inç motor kullanacaksan cihazın pozisyonerli olması gerekir. ancak siz disecg motor kullanmak istiyorsun.bunu için 120 lik bir anten olması ve diesecg motor bağlantı kolu olması lazım. bunun yanında cihazın yanında disecg çevirici olması lazım. böyle tek başına kurulup hemen kullanılan bir alet değildir. bu elektronik bilgi isteyen bir kurulumdur. ehline yaptırman gereklidir. saygılar.

ilgin için tesekkürler 120lik çanakla iyi gider disecq motor alınca galiba yanında bağlantı kolu disecq cevirici de almam gerekecek onu anladım ama ehline yaptırmak nedir? onu anlıyamadım saygılar:49: :clap2:: :45:

Volkan
24-02-2009, 11:26
ilk önce arkadaşım konu başlığın ile yazdığın mesaj da bir içerık benzerliği yok.

çanak motorları aku ile çalışmaz. bu işin ehli derken motorlu çanak sabit çanağa benzemez bir çok ayarı var. ilk kurmada beya bir zorlanırsın ama kurdukltan sonrada çok basıt gelır.

badtempered
24-02-2009, 12:48
cihazın arkadasındaki kablonun baglandıgı (canaktan gelen) yerdeki parcaya tuner denir.

Bu tunerden 13/18 v cıkış olur.Bu besleme ile motoru calıstırır.

İki tip motor vardır.diseqc motor ve kollu motor olmak üzre iki adettir.

diseqc motor da en fazla 120 cm canak takılır.Digerinde daha büyük canaklar takılabilir.

ve ayarlandıktan sonra siz müdahale etmezsiniz.farklı bir uyduya gecildiginde motor kendisi oraya döner ve durdugu an yayın gelir.

gungor1976
24-02-2009, 18:56
slm arkadaşlar. şimdilerde diseq motor kurulumuna merak sardım. anlamadığım 1. konu gerçekten verimli bir sistemmi? hangi motoru tavsiye edersiniz? 2. konu normalde lnb'nin yönü her uyduya göre ayarlanması gerekiyor. motorlu sistemde bu işlem nasıl oluyor? çanak 85 cm offset.şimdiden teşekkürler

winner
25-02-2009, 04:34
cihazın arkadasındaki kablonun baglandıgı (canaktan gelen) yerdeki parcaya tuner denir.

Bu tunerden 13/18 v cıkış olur.Bu besleme ile motoru calıstırır.

İki tip motor vardır.diseqc motor ve kollu motor olmak üzre iki adettir.

diseqc motor da en fazla 120 cm canak takılır.Digerinde daha büyük canaklar takılabilir.

ve ayarlandıktan sonra siz müdahale etmezsiniz.farklı bir uyduya gecildiginde motor kendisi oraya döner ve durdugu an yayın gelir.

ilgilenen herkeze çok tesekkür ederim hocam disecq motor mu daha avantajlı kollu motor mu ? ikisinde 360 derece dönme özelliği var mı? istanbul merkezde kaç uydu bulabilirim ? disecq pozisyonersiz çalışmaz mı ? saygılarımla

gungor1976
26-02-2009, 17:40
slm arkadaşlar. şimdilerde diseq motor kurulumuna merak sardım. anlamadığım 1. konu gerçekten verimli bir sistemmi? hangi motoru tavsiye edersiniz? 2. konu normalde lnb'nin yönü her uyduya göre ayarlanması gerekiyor. motorlu sistemde bu işlem nasıl oluyor? çanak 85 cm offset.şimdiden teşekkürler.

cevap verecek usta yokmu arkadaşlar?

aykut025
26-02-2009, 18:57
dıseq motor kullanacak isen azami 90lık ofset çanak kullanmanızı tavsiye ederim verimli çalışması birazda yapılcak montaja ve kullancak müşteriye baglıdır iyi bir kurulum ve bilinçli bir kullanıcıyla gayet verimli olabilir
istanbul için yaralanacak uydu idaeli astra 21,8 dir bu uydudan kuvetli sinyal alarak ayarladıgınızda sola dogru türksata çevirerek türksat frekanslarını kontrol etmeniz gereklidir turksatda problem yok ise busefer saga dogru hispa uydusu bulunur ve burdada sinyal kontrok edilir sinyal kalite ve seviyesi iyi ise bu sefer arada kalan uydular cihazla ayarlanır

winner
27-02-2009, 03:20
:49: arkadasım toplam maliyeti kaç tl yi bulacak disec motor yada kollu motor ?