PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : BootCamp ile Windows XP kurulumu...

sarıkanarya_41
02-03-2009, 19:27
Öncelikle Apple'ın sitesinden BootCamp (Only the registered members can see the link)'i indirin. Programı kurduktan sonra BootCamp Applications->Utilities bölümünde olacak. BootCamp'i çalıştırın. Bu CD oluşturulduktan sonra tek yapmanız gereken sizden istenildiğinde Windows CD'sini takarak kuruluma başlamak. Tabi öncelikle sabit diskinizde en az 10GB boş alan olması gerektiğini unutmayın. Kurulum tamamlandıktan sonra BootCamp'in hazırladığı driver CD'sini takın. Sistem otomatik olarak sizin kullanımınıza hazırlanacaktır. Ben hiçbir donanımımla sorun yaşamadım. Bundan sonra açılışta "option" tuşuna basarak çalıştırmak istediğiniz işletim sistemini seçebilirsiniz. Windows'u kaldırmak isterseniz de gene BootCamp'i kullanabilirsin iz. Bütün bu işlemler süresinde sabit diskinizdeki boş alanda yaratılan veya kaldırılan partition Mac OS X kurulumunuzdaki dosyalara zarar vermeyecektir. Kısacası bir pc'ye çift işletim sistemi yüklemekten çok daha kolay. Umarım yararlı olmuşumdur.
link:BootCamp (Only the registered members can see the link)

truva55
02-03-2009, 21:43
güzel bir paylaşım tesekkürler

sarıkanarya_41
03-03-2009, 00:06
güzel bir paylaşım tesekkürler
biz tessekkur ederiz supersatforum olarak umarım sızlere olumlu paylasımlar aktarabılıyoruzdur.bızden ayrılmayın;Only the registered members can see the link

kanberoğlu
03-03-2009, 00:09
değerli arkadaşım emeklerin için sağol. güzel bir paylaşım olmuş. kolay gelsin . iyi çalışmalar.

sarıkanarya_41
03-03-2009, 23:33
kuran deneyen varmı?

emrewashere
07-07-2009, 04:30
ben kurdum gayet güzel çalışıyor
yanlız kurduktan bir hafta sonra benim bazı dosyaların yerini değiştirmemden dolayı xp çöktü :)
tekrar kurmam için sıfırdan başladım
yani önce mac os leo yu yükledim
ona boot camp ı yükledim arkasına xp yi yükledim
yani hertürlü dosyalarınızı yedekleyin böyle bişeye kalkışıyosanız ben çalışır dedim ama macbook umu çalıştıramadım herşeye sıfırdan başlayıp kurdum şimdi tüm dosyalarımı yedekliyorum yazdığın konuya ek olarak bu boot camp ı kullanırken dosyalarınızı yedeklemeyi unutmayınız dersen benden sonraki bu konuya bakan arkadaşlar aynı hataya düşmez bir taşınabilir hdd ye yedeklenirse çok iyi olur ayrıca paylaşım için teşekkürler saygılarımla...