PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Multiswitch ile Dt ayırımı

darkdevil
19-03-2009, 14:42
ustalar şimdi bir binada multisiwitch sistemi var ve bu multsiwicth e turksat,hotbird,ve diğitürk uyduları girmekte şimdi bu işlemi ben aynı noktada ayrı ayrı diğitürkü ve uyduyu tek kablo üzerinden nasıl bölebilirim ben diseq sistemi ve 1/2 splitter ler le bu işi yapamadım bütün uydular siwicth te birleşiyor tek kabloda ve bu tek kablo üzerinden 2 uydu 1 diğitürk'ü ayırmak istiyorum uyduların ikisini 1/2 splitter ve powerpass lar la ayırdıgımız zaman diğitürk normal uydu cihazının voltajını kesiyor fısı sokup taktıgımızda normal calısıyor fakat acıp kapatıncada ya uydunun voltajı gidiyor yada diğitürkün voltajı bunu nasıl yapabilirim normal udyu cıhazlarının birini kapatmak şartı ile olabilir yardımlarınızı bekliyorum

uydular = d-smart,normal uydu cihazı
diğitürk =philips marka diseq seçimi yok

Volkan
19-03-2009, 15:22
arkadaşım böle bir işlem yapamazsın digiturk phılıps cıhazı ile normal uydu cıhazını bırbırından aktarım olarak ta kullanamazsın. merkezı sıstemde boş çıkış varsa daireye bır kablo daha çektırecen yada dıgıturk için ayrı bır canak kurduracan.

ONALP38
19-03-2009, 18:54
dyzek yardımıyla halledersin

Volkan
19-03-2009, 19:05
dyzek yardımıyla halledersin

arkadaşım dısegc le 2 cihaz nasıl çalıştırılır tarif edermısın.

tormann
01-12-2009, 21:44
arkadaslar tek canakta 5 lnb ve ayri bir canak antende tek lnb var hepsini Multiswitcht de birlestirebilirmiyim . yardimlariniz icin simdiden tsk ler

driver
01-12-2009, 22:36
arkadaslar tek canakta 5 lnb ve ayri bir canak antende tek lnb var hepsini Multiswitcht de birlestirebilirmiyim . yardimlariniz icin simdiden tsk ler

cihazınızda diseq 1.1 kontrol olması gerek ve
diseq 1.1 1/8 switch kullanacsınız
Only the registered members can see the link

multiswich ,,
apartmanlarda 2,3 veya 4 anteni tüm evlere dağıtmak için kullanılır

sro071
02-12-2009, 00:42
o iş olmaz kardeş herşey bağımsız olması lazım yani normail uydun merkeziye philips de ayrı uydu takman lazım eğersantral 10/ ise

tormann
04-12-2009, 11:19
arkadaslar bende dream box var lnb yi diseq 1.1 1/8 switch alip takarsam ayarlaya bilirmiyim iyi kötü elimden geliyor birseyler su an zaten 4 uyduya bakiyorum bir veya iki lnb takacagim ona göre multischalter alayim.

afakaan
28-12-2009, 01:16
arkadaşlar bir sorum olacak merkezi uydu sistemide santralde boşyer yok santral den birhat daha almak için ne yapabilirim yardımlarınız için şididen teşekkürler

Volkan
28-12-2009, 14:49
arkadaşlar bir sorum olacak merkezi uydu sistemide santralde boşyer yok santral den birhat daha almak için ne yapabilirim yardımlarınız için şididen teşekkürler

hiç bişi yapamazsın. ya kendıne ayrı bir çanak daha kuracan yada sisteme santral eklenecek.