PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 8li diseq,de tüm girişler dolu 4 uydu daha ekleme

kumru6434
06-04-2009, 16:31
başlıktan anlaşılmıştır herhalde ama mevcut sistemimde emp diseq ile 9 uydu izliyorum.(5-7 aynı anda)şimdi araya ne takmak gerekirki 4 uydu daha ekleyebileyim.empnin option siwishlerine baktım ama çalışıp çalışmadıgından emin degilim.elimde 12v ayırıcı var oda dm600,de o çıkış olmayınca işe yaramadı onu degerlendirebilirmiyim.çözümü olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.saygılar

EMP DiSEqC Option Switch E162 DT
BAFF Option Switch
bu ürünler dream ile çalışırmı.iki diseq birleştirimi acaba

Volkan
06-04-2009, 18:51
başlıktan anlaşılmıştır herhalde ama mevcut sistemimde emp diseq ile 9 uydu izliyorum.(5-7 aynı anda)şimdi araya ne takmak gerekirki 4 uydu daha ekleyebileyim.empnin option siwishlerine baktım ama çalışıp çalışmadıgından emin degilim.elimde 12v ayırıcı var oda dm600,de o çıkış olmayınca işe yaramadı onu degerlendirebilirmiyim.çözümü olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.saygılar

EMP DiSEqC Option Switch E162 DT
BAFF Option Switch
bu ürünler dream ile çalışırmı.iki diseq birleştirimi acaba

arkadaşım emp ve spaun bu şekil multı şartellerı var bunu ıst karaköydekı firmalara sorup alman daha ıyı olur.

kumru6434
06-04-2009, 20:30
bende öyle düşündüm.en iyisi karaköye gidip bakmak.ancak bana uzak biraz çalışmazsa diye çekiniyorum.webde çok aradım ama tam tatmin edici bir açıklama yok.2 diseq birleştirecek bir aparat hakkında.saygılar

Volkan
06-04-2009, 22:17
bende öyle düşündüm.en iyisi karaköye gidip bakmak.ancak bana uzak biraz çalışmazsa diye çekiniyorum.webde çok aradım ama tam tatmin edici bir açıklama yok.2 diseq birleştirecek bir aparat hakkında.saygılar

arkadaşım bır zamanlar araştırdım bu konuyu spaun un değişik urunnlerı var ama denemedım.

kumru6434
07-04-2009, 20:38
aslında elimde 12v anahtar var.onu farklı bir besleme ile çalıştırsam.(dreamde böyle bir çıkış olmadıgı için)ilk 8 uydu normal digerlerine geçmek isteyince anahtar koyup açıp kapasam olmazmı acaba
farklı besleme derken elimde normal anten yükselticisi var.12 voltla çalışıyor onu kullansam üzerinde açma kapama anahtarıda mevcut tek düşüncem nötr işini nasıl hallederim.saygılar

Volkan
07-04-2009, 23:12
aslında elimde 12v anahtar var.onu farklı bir besleme ile çalıştırsam.(dreamde böyle bir çıkış olmadıgı için)ilk 8 uydu normal digerlerine geçmek isteyince anahtar koyup açıp kapasam olmazmı acaba
farklı besleme derken elimde normal anten yükselticisi var.12 voltla çalışıyor onu kullansam üzerinde açma kapama anahtarıda mevcut tek düşüncem nötr işini nasıl hallederim.saygılar

arkadaşım 12 voltu sadece rölenın bobın uclarına verırısen problem olmaz bu şekilde cıhazın şase si ile bağlantı olmaz zaten 12 volt dısegıcn içinde sadece röle var.

kumru6434
09-04-2009, 22:59
12 volt anahrarda tek çıkış var onu direk baglayacagım 1-2 gün içinde inşaallah çalışır.çünki tam 45 metre kablo gidiyor diseqlerin oraya.bilgiler için teşekkürler.saygılar

pozanti
23-06-2009, 18:12
arkadaşlar ben bu konularda biraz acemiyim.sizlere şöyle bir sorum var....
disecg ten iki tv ye yayın alabilecek disecg ler varmı.arkadaşlar giriş demiyorum iki tv ye bağlanacak ve yayın verecek disecg ler....ve varsa kullanımda sorunlar çıkıyor mu??

Volkan
23-06-2009, 19:13
öle bir disegc yok çift cıkışlı lnb alacaksın iki cihazı aynı anda rahat kullanırsın ben apartmanda 4 cıkışlısını kullanıom benım çanaktan 3 komşuya yayın verdim onlarda rahatca kendi uydu cihazlarını kullanıolar.

pozanti
23-06-2009, 22:15
sağol volkan tşkler...