PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arçelik 72 ekran arızası

ccanak28
18-04-2009, 22:23
Selamlar ustalar;

72 ekran arçelik marka düz kare ekran tv yi kapatmadan önce herşey normaldi tv normal düğmesinden kapattım. açtığımda tv nin ortasından itibaren gökkuşağı şeklinde renklerin bozulduğunu gördüm ( kırmızıyı mavi maviyi kırmızı gösteriyor) . Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşların yardımını bekliyorum.

Creed
18-04-2009, 23:03
bazı tv ler bunu yapar özellikle arcelik tvler. yarın duzelmezse servise götürmen lazım sen birşe yapamazsın

ccanak28
18-04-2009, 23:10
niye yapamayayım bende elektronik mezunuyum ve elektronik bakıcı olarak çalıştım sen yolunu göster ben hallederim. ptc diyorlar ama ben ptc yi hiç görmedim nasıl bi şey acaba şemadaki numarasını yazarsanız sevinirim.

Creed
18-04-2009, 23:15
niye yapamayayım bende elektronik mezunuyum ve elektronik bakıcı olarak çalıştım sen yolunu göster ben hallederim. ptc diyorlar ama ben ptc yi hiç görmedim nasıl bi şey acaba şemadaki numarasını yazarsanız sevinirim.
mz73-18ohmM şema numarası bu

Hikmet™
18-04-2009, 23:17
yaw o bizdede oldu servis geldi o televizyonun altında direnç kablo olan bişey vardı onu çıkardılar altına çeşitli yerlere lehim attılar sonra geri taktılar düzeldi servis notunada ptc değişti diye geçtiler 2 dkklık işi var onun servis çağar 2 dk bile sürmez onun işi