PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : taplin 8100 fta bilgilerinize ihtiyacım

pamuk
18-04-2009, 22:37
arkadaslar elime bir tane taplin 8100 fta cihaz geldi cihaz bulundugu yerden atv turkiye almıyor. fakat baska yere taktigimizda atv aliyor . cihaza reset attım atv aldıgı yerde kendi cihazlımla sebeke aramada 271 kanal buluyorum fakat taplin 8100 fta sadece 201 kanal bulabiliyorum bilgileriniz bekliyorum

Creed
18-04-2009, 23:02
Sizin ilk taktıgınız yerde atv sorunu var atv ince ayar istiyor arkadaşım.Atv yi ayarlarsan sorun kalmaz cihazla ilgili sorun degil bu durum

pamuk
19-04-2009, 13:17
arkadasım tesekkur ederim onu halledebilirim fakat en onemlisi kendi cihazim 271 kanal buluyor fakat o ise 201 kanal buluyorum

KADİR
05-05-2009, 10:08
lnb yi dene cihaz seciyor olabilir

thbbaba1
05-05-2009, 12:57
çihaza attığnız yazılımda tp ferekans eksiktir eksik tp yi ekle sorun çözülür kolay gelsin

Volkan
05-05-2009, 13:04
arkadaşım bu konularda aslında mantığını yürütsen hiç burda yazmadan işini o an halledebilirsin. şimdi aslında kendın kendi soruna cevap vermişsin

kurulum yaptığın yerde taplın atv çekmio ama başka cihaz çekio burda tespidi güzel yapmışsın tamam. şimdi burda ne olabilir ilk çanak ayarsız olduğu için taplinin tuner sınyal kıtlenme frekansı yüksek olduğu için bunu yapabilir çanağa iyi bir ince ayar yapıp lnb polarızasyonunuda iyi bir şekilde ayarlayıp test yap bunu yaparken taplın cihaz ve tv ile görerek ayar yapmak en makulu ayrıca çanağın yanına tv ve cihazı çıkardığında bak bakalım sinyal geliomu kablo mesafeside etkilyebilir. diğer başka olasılıkta cihaz lnb yada diesgc seçiıo olabilir bunuda değişik malzemelerle test edebilirsin en son iş kabloya kalır.

cihaz zaten başka yerde normal çalışıo ise bu çanak sistemi ile alakalıdır.