PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 'Hepsini kovun'

kucer06
25-04-2009, 22:32
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Fenerbahçe Kulübü'nün Yüksek Divan Kurulu olağan toplantısında konuşan kurul üyesi Eli Niyego, futbol takımı oyuncularının tamamının gönderilmesini istedi.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yapılan toplantıda söz alan Niyego, 6 ay önce formasını çiğneyen bir sporcunun Fenerbahçe'de yeri olmadığını söylediğini hatırlatarak, “Nihat Özdemir, o zaman 'Yönetime rapor gelmedikten sonra ceza yetkilisi değiliz' demişti. Şube yöneticileri neye yarar? Sayın Özdemir, milyonlarca gözün gördüğü hadiseleri en az sizler de bizim kadar görüyorsunuz. Eğer bu şube size bunu rapor etmiyorsa, bu yönetimin görevi değil midir? 'Arkadaş siz neden bunu yönetime bildirmiyorsunuz' diye neden sormuyorsunuz?” dedi.

Futbol takımının bugünkü durumunun yönetimin suçu olmadığını anlatan Niyego, şöyle devam etti:

ALEX KİM? ***Fİ VARSA OYNAYACAK ***Fİ YOKSA OYNAMAYACAK

“Bu sizin suçunuz değil, sizin iyi niyetiniz. Onlara gösterdiğiniz yakın alaka bu günlere getirdi. Dünkü basketbol maçında bazı mihraklar ne yazık ki bu kadar şevkle bu kulübe mesailerini veren insanlara 'istifa' diye bağırıyor. Geçen sene başarıdan başarıya koşan aynı futbolcular. Bir iki kişinin gitmesiyle bir şey değişmez, fakat bu takım bitmiş. Brezilyalı antrenör gittikten sonra Semih dahi Brezilyalı oyuncuların yanına dönüş yapmış durumda. Sayın başkanım, bir gazetedeki demecinizde 'Beni alt etmek için futbolcularım bana ihanet ediyor' demişsiniz. Evet, doğru ihanet ediyorlar size başkanım. Kaptan bir maç yok, isterse oynuyor isterse oynamıyor. Bu takımın, bu sene özür dileyerek tamamının gitmesini talep ediyorum. Atın bunları altyapıya. Barcelona Ronaldinho'yu kovmuş, Alex kim? ***fi varsa oynayacak, ***fi yoksa oynamayacak.”

Niyego'nun takımı eleştiren konuşmasının ardından üyeler alkışladı. Bu arada, Niyego'nun, kulüp başkanı Aziz Yıldırım'a dönerek, “Bir gazetede okudum. 'Beni alt etmek için futbolcularım bana ihanet ediyor' demişsiniz. Böyle dediniz mi?” şeklindeki sorusu üzerine Yıldırım'ın, “hayır” anlanımda başını iki yana salladığı görüldü.

Üyelerden Ali Polat ise daha önce milli takım oyuncusu Semih'in yerine Güiza'yı oynatan teknik direktör Luis Aragones'in milliyetçilik yaptığını söylediğini hatırlatarak, İspanyol teknik adamın olayları okuyamadığını, futbolcularla etkili bir iletişim kuramadığını ileri sürdü.

AÇIKGÖZ: “YANLIŞLIK TRANSFERDE”

Fenerbahçe Kulübü'nün mayıs ayında yapılacak olağan seçimli genel kurul toplantısında başkan adayı olduğunu daha önce açıklayan Kemal Açıkgöz, yaptığı konuşmada, Fenerbahçe'de futbolun yanlış yönetildiğini savundu.

Fenerbahçe Kulübü'nün her şeyi ile güzel olduğunu, ancak futbol takımından memnun olmadığını kaydeden Açıkgöz, “Bunu herkes görüyor, ancak bu kürsüde dile getiren çok az. Geçen yılki kadro Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynadı. Takımdan bir kişi eksiliyor, yeni transferler yapılıyor, ama 5. durumdayız. Bana göre yanlışlık transferlerde. Milyon dolarlar, avrolar veriliyor, karşılığında bir hiç alıyoruz. Fenerbahçe'yi bu duruma düşürmeye kimsenin hakkı yok. Futbolu bilen yöneticiler yönetim kurulunda olmalı. Kaç maçtan rahat huzur içinde ayrılıyoruz?” şeklinde konuştu.

Üyelerden Mahir Danyal ise daha önceki toplantılarda olduğu gibi huzurevi ile ilgili çalışma yapılmasını, kulübün tesislerinde kendisi gibi 70-80 yaşına gelmiş üyeler için yüzde 50 indirim uygulanmasını istedi. Danyal, kulüp başkanı Aziz Yıldırım'a doğru bir gazete küpürü göstererek, “Sayın başkanımız, Daum ile sakın bir daha el sıkmayasın, ne duruma soktu seni” dedi.

Üye Kerim Kerimoğlu ise 2007'de yüksek divan kurulunda yaptığı bir eleştiriden dolayı 18 ay hak mahrumiyeti aldığını belirterek, “Üyelerin 'Fenerbahçe'nin haysiyetini kırmıştır, Fenerbahçe'yi küçük düşürmüştür' diye disiplin kuruluna gönderilmesi yanlıştır” dedi. Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, Kerimoğlu'ndan, Disiplin Kurulu kararlarıyla ilgili bu toplantıda değil, genel kurulda konuşması konusunda ısrar edince, Kerimoğlu, “Sakıncalı göründüğü için konuşmamın ilk başlığını atlıyorum” diye konuştu.

Kerim Kerimoğlu daha sonra tüzükte bazı yanlışlıklar olduğunu savunarak, yeni bir tüzük değişikliği kongresi yapılmasını istedi. Kerimoğlu, ayrıca futbol takımının değerinin bilançoda aktif değerler arasında yer almadığını belirterek, “Bu bilançoya nasıl inanayım? Yönetimden bu değerleri istiyorum. Bende liste var. 27 futbolcunun değeri 77 milyon avro. Bu doğru mu, değil mi? Bana bunun cevabını versinler” dedi.

Üyelerden Suat Müftüoğlu, konuşmasında yönetimin sadece sportif başarılarla değerlendirilmemesi gerektiğini kaydederek, “Biz o yönetimden memnunsak, o yönetimin buradan gitmeye hakkı yok. Yönetim 'Ben artık çekiliyorum' diyorsa buna hakkı yok. Biz istiyorsak bu hizmetlere devam etmek zorunda” dedi.

Bu arada, Müftüoğlu konuşma yaptığı sırada Kemal Açıkgöz bir sözüne itiraz edince, ikili arasında sert bir tartışma yaşandı. Müftüoğlu'nun, Açıkgöz'e, “Oturmasını bilin” demesi üzerine Açıkgöz, “Terbiyesizlik yapmayın” diye konuştu. Bunun üzerine Müftüoğlu, “Oturmasını bilmiyorsunuz, haddinizi bilin. Yoksa ben haddinizi bildiririm” dedi.

Üye Naci Pamuk da başkan Aziz Yıldırım'ın kongrede aday olması halinde destekleyeceklerini belirterek, “Sayın başkan mayıs ayında adaylığını koyar koymaz, ama adaylığını koyduğu takdirde başımızın üstünde yeri vardır. Sayın başkan aday olmazsa yine adayımız bu yönetimin içindedir” dedi.

Only the registered members can see the link

sarıkanarya_41
25-04-2009, 22:44
semıh ve volkan babacan harıcınde hepsı gıtsın.

pencere77
25-04-2009, 22:48
kötü günde takıma sahip çıkmak gerek.iyi günde herkes destek olur.....

sarıkanarya_41
25-04-2009, 22:56
abı bıtakım bu kadarda olmaz boyle rezıllık gormedım.alex beyın ***fıne gore bu takım yapısı olusturulamaz.