PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "6-0'dan bile beter olur"

uzman
18-04-2006, 12:10
"6-0'dan bile beter olur"
Hıncal Uluç'un bugünki Fotomaç Gazetesi'nde yer alan yazısı ortalığı karıştıracak gibi. Uluç, Galatasaray yönetimine ağır eleştirilerde bulunurken, yaklaşan derbi maçla ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulundu. Uluç'un yazısı şöyle:

"Meclis, statları kullanan kulüplere vermeye hazırlanırken, yönetimin, Ali Sami Yen gibi bir serveti elinden çıkarmasını aklım almıyor Bu başarısız, beceriksiz yönetime bir de Riva'yı emanet ettiler. 2006 Nisan ayı Galatasaray'ın en kötüye doğru gidişinin başlangıcıdır Gerets'in takım falan yaptığı yok. Her şeyi mecburiyetten yapıyor. Bana kimse palavra anlatmasın. Galatasaray'ın şampiyonluğu daha yarı yolda bile değil

Sezon başından bu yana sorunlarla boğuşan Galatasaray'da bahar havası yaşanıyor. Bu değişimi neye bağlıyorsunuz?

Değişim falan yok. Tabelaya bakıp söyleniyorsa bu aldatıcıdır. Galatasaray'da değişen hiçbir şey yok. Galatasaray kötü futboluna devam ediyor. Artık 'çekirge' lafını kullanmaktan da bıktım. Mehmet Demirkol, "Kanguru" diyor; doğrudur. Bir kanguru gibi zıplaya zıplaya gidiyor. Bir yandan kendilerini çok şanslı maçlar alırken, diğer yandan rakibi puan kaybediyor.

PARA İÇİNDE YÜZERDİ

Yönetim kongreyle birlikte daha bir güven veriyor. Tribünlerde de hem yönetime, hem takıma karşı iyimser bir hava oluştu gibi..

Ben o havayı tribünlerde görmedim. Galatasaray'da işlerin iyiye gittiğine dair bir emare de yok. Tam tersine Ali Sami Yen gibi bir serveti ellerinden çıkarmalarını aklım hayalim almıyor. Şehrin merkezindeki bu kadar güzel bir yerden, şehrin dışında bir stat karşılığında vazgeçeceksin. Bu Galatasaray'a atılmış tarihindeki en büyük kazıklardan biri. O stadın yeri 49 seneliğine Galatasaray'a ait. Bu arada mecliste tasarı hazırlanıyor. Statlar kullanan kulüplere hibe edilecek. Yani bu stat Galatasaray'ın malı olacak. Sen Mecidiyeköy'deki bu araziyi bırak, şehrin dışındaki bir yere git. Anlaşılır gibi değil. Fenerbahçe, o kaçak stadı, gecekondu stadı tutup da Samandıra'ya taşımıyor, Galatasaray böyle bir teklifi kabul ediyor, aklım hayalim almıyor. Bu Özhan Canaydın gerçekten beceriksiz, yeteneksiz. Olabilecek en kötü şeyleri yaşatıyor. Galatasaray'ın iyi bir başkanı olsaydı, bugün hem Ali Sami Yen'de, Galatasaray'a her yıl milyonlarca dolar getirecek tesisler yükselir, hem de Seyrantepe'de yapılacak stat, karşılığında hiçbir şey verilmeden Galatasaray'ın olurdu. Mustafa Sarıgül benim önümde anlattığı için bütün detaylarını biliyorum. Özhan o projeleri öldürdü. Nerede Galatasaray'da bahar havası! Eğer 'Mecidiyeköy-Seyrantepe takası' başarıysa yazıklar olsun böyle başarıya. Bu beceriksiz, bu başarısız yönetime, bir de Riva'yı emanet etti kongre. 2006 Nisan ayı, Galatasaray'ın en kötüye doğru gidişinin başlangıcıdır. Nasıl insanlar 'Fenerbahçe 5 yedi' diye her şeyi unutup, bu kadar mutlu olabiliyorlar, anlaşılır gibi değil. Oynanan futbola gelince yine ortada bir şey yok. Hasan Şaş'la Hakan Şükür'ün dışında çırpınan, didinen adam yok. Kenarda çok kötü bir yönetim var. Yani Galatasaray'da bir yığın cezalı ve sakat varken, gençleri oynattığı için medya tarafından gençlere önem veren teknik direktör olarak göklere çıkarıldı, ben de 'palavra' olduğunu söyledim. Mecburen oynattı. Ve dökülen Ergün ve Cihan bek oynarken, Uğur'la ve Ferhat kenarda oturdu. Orta sahası Galatasaray'ın bomboşken Aydın kadroda yok. Arda ile Zafer'in oynadığı futbolu Vestel maçında gördük. Bu iki adam takımdan kovuldu. Bütün bunların en iyisiydi Cafercan; Gerets tarafından yok edildi. Bu mu gençlere önem veren, bu mu Galatasaray'ın geleceği, bu mu Galatasaray'ı baharı!.. 4 tane gol attıldı Çaykur Rize'ye... Hakan'ın tek başına attığı gol dışında hangisi Galatasaray'ın yarattığı bir gol. Rizeliler kendi kalelerine attılar golleri. Kimse '4 tane attık' diye sevinmesin.

HER AN BEŞ YİYEBİLİR

Ligin son haftalarına girilirken iyi futbol aranmasının çok da doğru olmadığı söyleniyor. Katılıyor musunuz?

Peki futbol ne zaman önemli! Sezon başında, "Sezon daha yeni başladı." Sezonun ortasında "Daha oturmadık." İkinci yarı başlarken, "Tatilden daha yeni çıktık." Peki ne zaman iyi futbol oynanacak? Barcelona sadece sezonun ortasında mı iyi futbol oynuyor? Seyrediyorsun doyamıyorsun. Böyle bir şey yok. Vestel, Fenerbahçe'yi 5'lediği gibi, birisi de yarın Galatasaray'ı beşler. Böyle bir savunmayla, fazla ileriye gidilmez. Fenerbahçe biraz üstüne gelsin bu savunma çöker! 6-0'dan beter olur Galatasaray. Fenerbahçe'den bir tarihi hezimet daha alır. Ayakta duramıyorlar. Gerets, ikinci yarıda forvet Necati'yi çıkartıp, Volkan'ı alıp orta sahaya ilave yapıyor. Buna rağmen orta sahadaki bütün toplar yine Çaykur Rize'ye gitti. Adamlar tek kale oynadılar neredeyse, Allah'tan o kadar beceriksiz ve kötüler ki dışarı attılar topları.

HAKAN'I ÖLDÜRECEKTİ

Gerets, takımın için için döküldüğünü göremiyorsa, Tomas'ın neler yaptığını farkına varamıyorsa, niye var? Üstelik Tomas, tüm maçlarda aynı hataları yapıyor. Galatasaray'ın yediği 10 golün, 9'unda Cihan ve Tomas'ın imzası var. Allayıp pullayıp rakibe gol pozisyonunu hediye ediyorlar. Yer tutamıyorlar, kademe yapamıyorlar; yaptıkları en iyi iş eskortluk. Galatasaray'a gol atacak adama eskortluk yapıyorlar. Ümit Karan'ı tribünde gördüm. 'Allah razı olsun' dedim. Ümit sakatlanmasa Hakan yok. "Ersun efendi utan" diye yazdığım yazılardan utanıyorum. Ersun'un günahı ne? Galatasaray'ın antrenörü Hakan'ı öldürmeye uğraşıyor. Oynattığı gençler mecburiyetten, oynattığı Hakan mecburiyetten... Gerets'in takım falan yaptığı yok. Bana kimse palavra atmasın, bahar falan yok. Galatasaray'ın şampiyonluğu daha yarı yolda değil.

fa77
18-04-2006, 13:38
valla hıncalı yabana atmayın 6-0 lık maçtan önce tarihi fark olur demişti oldu bu maçtada benzer şeyler söylüyor olabilir fenerbahçeli futbolcular çok hırslı ya hırsları şampiyonluktan eder ya şampiyon eder