PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : eyt.exe ve autorun.inf virüsleri

ufuk
01-06-2009, 11:34
Arkadaşlar bu virüsler ilk önce usb belleğe bulaştı..birçok usb virüs temizleme programı kullanmama ,usb diski biçimlendirmeme rağmen silindi gözüktü ama bir türlü silinmedi..ayrıca disk c ve d ye kendilerini kopyalamışlar..kaspersky(güncel) güvenli işaretliyor..başlat-çalıştır-cmd-c:/eyt.exe /delete yapıyorum ve disk d ye de aynısı uyguluyorum ama kesinlikle silinmiyor..kayıt defterinide inceledim.ayrıca kasperskyda çalışma şekillerini gördüm dakika başı kendilerini tekrarlıyorlar.Örneğin: saat 20:35 c:/eyt.exe,c:/autorun.inf,20:36 d:/eyt.exe,autorun,inf...bu böyle sürekli gidiyor..net bağlantısı olmadığı için şuanda pc ye zararı büyük olmuyor ama bir an önce pc'deki virüsleri silmeliyim.format atsamda bu virüslerin silineceğini zannetmiyorum..arkadaşlar ne yapmalıyım?

HCakir
01-06-2009, 11:39
Arkadaşlar bu virüsler ilk önce usb belleğe bulaştı..birçok usb virüs temizleme programı kullanmama ,usb diski biçimlendirmeme rağmen silindi gözüktü ama bir türlü silinmedi..ayrıca disk c ve d ye kendilerini kopyalamışlar..kaspersky güvenli işaretliyor..başlat-çalıştır-cmd-c:/eyt.exe /delete yapıyorum ve disk d ye de aynısı uyguluyorum ama kesinlikle silinmiyor..kayıt defterinide inceledim.ayrıca kasperskyda çalışma şekillerini gördüm dakika başı kendilerini tekrarlıyorlar.Örneğin: saat 20:35 c:/eyt.exe,c:/autorun.inf,20:36 d:/eyt.exe,autorun,inf...bu böyle sürekli gidiyor..net bağlantısı olmadığı için şuanda pc ye zararı büyük olmuyor ama bir an önce pc'deki virüsleri silmeliyim.format atsamda bu virüslerin silineceğini zannetmiyorum..arkadaşlar ne yapmalıyım?

Size kesin bi bi cözüm öneririyorum,Başlat , Çalıştır ,"msconfig" yazın,açılan pencereden " Başlangıç" sekmesine tıklayın ve kaspersky haric bütün kutucukların işaretini kaldırın ve uygula tamam deyip kapatın,pc yi yeniden başlatmanızı isteyecek , tekrar başlaatın ve pc acıldıgında virüs taraması yaptırın virüsleri tek tek bulup silecektir..Kolay gelsin..! :)

ufuk
01-06-2009, 11:43
Size kesin bi bi cözüm öneririyorum,Başlat , Çalıştır ,"msconfig" yazın,açılan pencereden " Başlangıç" sekmesine tıklayın ve kaspersky haric bütün kutucukların işaretini kaldırın ve uygula tamam deyip kapatın,pc yi yeniden başlatmanızı isteyecek , tekrar başlaatın ve pc acıldıgında virüs taraması yaptırın virüsleri tek tek bulup silecektir..Kolay gelsin..! :)

sağol..İnşallah işe yarar.ama kaspersky bu virüsleri buluyor ama ichecker ile tarıyor ve güvenli işaretliyor

HCakir
01-06-2009, 11:44
sağol..İnşallah işe yarar

Yarar yarar,yaramazsa da gerekli programları ekleriz :)

Catapult®
01-06-2009, 12:50
avastı yükle başlangıç taraması yaptır %100 düzelir hem sen hackermisinki kaspersky antivirüsü kullanıyon? hem kaspersky'i kaldırırsan bilgisayarında %75 performans ve hızlanma artışı görecen emin ol

Hikmet™
01-06-2009, 15:53
olaya ben el atmasaam olmayacak arkadaşım öncelikle antivirüslerden meded umma şimdi sana vereceğim kücücük programlar usb diskten bulaşan virüsü silmende yardıımcı olacam önce antivürüs programının korumasını kapat sonra COMBOFİX programını indir ve tarat bilgisayarı yeniden başlat ve normal kullanmada devam et

Not: bu sana dediğim program sadece virüsleri bulur ve temizler anlık koruma sağlamaz!!!

Dediğim programıda buran indirebilirsin (Only the registered members can see the link)