PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şampiyonluğu Lincoln gasp etti!"

Volkan
05-06-2009, 01:09
Galatasaray Kulübü'nün eski yöneticisi Abdurrahim Albayrak, Adana Rotary Kulübü'nün davetlisi olarak geldiği Adana'da çarpıcı açıklamalarda bulundu. Lincoln'ün Galatasaray'ın şampiyonluğunu gasp ettiğini iddia eden Albayrak, "Galatasaray'da bazı futbolcular küstürüldü. Hakan Şükür, bu takımda olsaydı Galatasaray şampiyon olurdu" dedi.

Adana Rotary Kulübü'nün haftalık olağan toplantısına konuşmacı olarak katılan Albayrak, Galatasaray'ın ligde 5. sırada yer almasını hiçbir zaman başarı olarak saymadıklarını söyledi. Ligde ikinci sırada yer alıyor olmanın da bir anlam ifade etmeyeceğini belirten Albayrak, "Bunu yönetim kurulu da kabul etti. Konuyla ilgili 2. başkan da açıklama yaptı. Demek ki Galatasaray, başarılı olamamıştır" diye konuştu.

Teknik direktör Mircea Lucescu ile çok yakın arkadaş olduklarını dile getiren Albayrak, transfer konusuyla ilgili olarak ise, "Lucescu'ya teklif bu saatte edilse de gelmesi çok zor. Geçenlerde kendisiyle uzun uzun konuştuk. Maalesef 1 ay önce 1 yıl daha sözleşme yaptı. Hele hele İstanbul'da UEFA Kupası'nı aldıktan sonra Lucescu'yu onların göndermesi, o başkanın bırakması, başkanın da sonu olur diye düşünüyorum. Ama 1 sene sonra olabilir. Şu an mümkün değil" ifadelerini kullandı.

"HAKAN ŞÜKÜR OLSAYDI GALATASARAY ŞAMPİYON OLURDU"

Galatasaray'daki bazı futbolcuların küstürülerek gönderilmesiyle ilgili değerlendirmede bulunan Albayrak, yaşanan olaylara, futbolcuların küstürülmesine çok üzüldüğünü belirtti. Önceki yıllarda da buna benzer olayların yaşandığını hatırlatan Albayrak, "Geçen sene Hakan Şükür oldu. Önceki yıllarda Bülent oldu. Kulüpte büyük başarılara imza atmış, kaptanlık görevini yapmış, transferlerde problem çıkartmamış bu topçularımızı çok daha iyi şekilde göndermemiz lazım. Küstürerek değil. Keşke Hakan Şükür bu takımda oynasıydı. Ben inanıyorum Hakan Şükür olsaydı bu takım şampiyon olurdu" diye konuştu.

Galatasaray yönetimiyle sorun yaşamadığına dikkat çeken Albayrak, "Şu an yönetimde bulunmamla ilgili bir şey yok. Ben Galatasaray için taş da taşırım, çay da pişiririm, çimlere de bakarım. Herşeyi yaparım. Ben doğuştan Galatasaraylı'yım. Bizim aramızda ne yönetimle ne bir başka yönetimle hiçbir zaman çalışma konusunda problem olması söz konusu değildir" dedi.

"LİNCOLN, GALATASARAY'A İHANET ETMİŞTİR"

Lincoln'un Galatasaray'a ihanet ettiğini ve Galatasaray'ın şampiyonluğunu gasp ettiğini ileri süren Albayrak, "Lincoln, Galatasaray'da kalmamalıdır. Lincoln, Galatasaray'a ihanet etmiştir. Galatasaray'ın şampiyonluğunu gasp etmiştir. Ben ağır konuşuyorum. Çünkü Hamburg maçında Lincoln'ün yapmış olduğu hataları asla affetmem. Galatasaray'a yıllarımı verdim. Ama Galatasaray'a hiç bu kadar ihanet eden futbolcu görmedim. Bir an önce gönderilmesi lazım. 'Zaten gönderildi' diye düşünüyorum" ifadelerini kullanndı.

Yapımı yılan hikayesine dönen yeni statla ilgili de açıklamalarda bulunan Albayrak, stat yapımının Galatasaray'ın dışında gelişen bir olay olduğunu kaydetti. Albayrak, "Galatasaray yönetimi inşallah bu konuyu da halledecek. Stadımızın bir an önce bitirilmesini ve yeni stadyumda maç seyretmek istiyoruz. Herkes gibi ben de istiyorum. Misafirlerimizi götüremiyoruz. UEFA geliyor zaman zaman, oynamasına izin vermiyor. Bu stadın bir an önce bitip Galatasaray'ın güzel bir stada kavuşmasını herkes gibi ben de bekliyorum. Bu herkesin gönlünde yatan bir aslan" ifadelerini kullandı.

Hüseyin Öğüt - Mehmet Kaymak / İHA