PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kurtlar Vadisinde İşlenen Konuların Türkiye Gerçekleri Olduguna İnanıyormusunuz?

HCakir
11-06-2009, 23:48
Selam

Kurtlar Vadisinde gerceklesen,islenen konuların Türkiye gerçekleri olduguna inanıyormusunuz? Yoksa işlenen konular hakkaten de tamamen hayal ürünü mü ? Bu konuda sizlerin yorumlarını merak ettik ve güncel bir konuyu ankete dönüştürdük..

Degerli yorumlarınızı bekliyoruz.. :)

Admin
12-06-2009, 00:01
Bana göre yansıtıyor turkiyenin guncel konuları işleniyor düşüncesi içersindeyim tabi bu benim iddiam

Volkan
12-06-2009, 00:03
bazı yerler abartılsada hepsi gerçek hatta anlatılmayanları bile var.

özellikle başbakan suikasti şu an türkiyedede beklene bir şey. bu devleti ve istikrarı yaratılan krız bile bozamadı. Dolar türk lirası karşında eriyip biterken birde krız çıkarak dolar fırladı amerıkanın parası yıne değerlndi. ama buda hükümetin yıkılmasına sebep olmadı çeşitli söylemler pkk saldırıları yapıldı buda tutmadı. türkiyenın şu andakı istikrarlı duruşunu bızamadıkları için şu an bu gerçek hayattada beklenen bir şey.

Gladyo gerçeği devletin içindeki gerçekler askeriye içindeki kısacası ergenekon gibi.

sonuç olarak gerçeklerden alıntı yapılıo.

Örnek vermek gerekirse

Arka sokaklarda son iki bölümde

1: İstanbuldakı hücre evindeki çatışma
2: Münevver cinayeti işlendi.

Tek türkiye doğu anadoluda yaşanan pkk olayları. mesela bu akşamki bölümünde küçük kız cocuklarını alıp burs verme altında nasıl beyinleri yıkanıp ne amaçlarda kullanıldıları buda ergenekon davası kapsamında çağdaş yaşam vakfının gerçek yüzünü göstedi buda burdan alıntıydı.

Adanalı dizisinde günlük yaşanan suç olayları vs anlatılıo ama konusu bıraz daha oturması lazım.

kısacı krutlar vadisi tamamen şu an türkiyenın içinde bulunduğu durumu özetlio.

MUTAF
12-06-2009, 00:10
bazen çok saçma geliyor banaa :)

HCakir
12-06-2009, 00:19

özellikle başbakan suikasti şu an türkiyedede beklene bir şey. bu devleti ve istikrarı yaratılan krız bile bozamadı. Dolar türk lirası karşında eriyip biterken birde krız çıkarak dolar fırladı amerıkanın parası yıne değerlndi. ama buda hükümetin yıkılmasına sebep olmadı çeşitli söylemler pkk saldırıları yapıldı buda tutmadı. türkiyenın şu andakı istikrarlı duruşunu bızamadıkları için şu an bu gerçek hayattada beklenen bir şey.

Gladyo gerçeği devletin içindeki gerçekler askeriye içindeki kısacası ergenekon gibi.

Örnek vermek gerekirse

Tek türkiye doğu anadoluda yaşanan pkk olayları. mesela bu akşamki bölümünde küçük kız cocuklarını alıp burs verme altında nasıl beyinleri yıkanıp ne amaçlarda kullanıldıları buda ergenekon davası kapsamında çağdaş yaşam vakfının gerçek yüzünü göstedi buda burdan alıntıydı.

Adanalı dizisinde günlük yaşanan suç olayları vs anlatılıo ama konusu bıraz daha oturması lazım.

Yazdıklarına tamamen katılıyorum bencede Kurtlar Vadisi Türkiye'nin gerceklerini anlatıyor ama insanın aklına satılmıs medya kuşkusu düsüyor bizleri bu sekilde düsündürerek baska isler mi cevirliyor , saman altından su misali..

Bakalım üyeler neler düsünüyor?

yargıç_1
12-06-2009, 00:56
gerçekleri yansıttığı doğru bence ben ilk bölümlerini izlemedim orda daha çok mafyacılık oynanıyordu ama konu şu anda eskiye göre farklı

rewal
12-06-2009, 01:51
Kurtlar vadisi pusu ile başlıyan dönem,dizinin bu iktidarın çizgisine iyiden iyiye kaydığı açıkça belli ediyor.Daha önceki bölümlerinde kahraman gibi lanse edilen karekterlerin bazıları,bu dönemde hain her taşın altından çıkan kişilermiş gibi gösterilmeye başlandı,ergenekon dedikleri şeyin daha ne olduğu bile içeride yatan kişilerin çoğu tarafından anlaşılamamışken bazı arkadaşların yorumlarıda tuhaf kaçıyor,kardeşim tek türkiye dizisinde çağdaş yasamı destekleme derneğinin kız cocuklarının beynin yıkadığından bahsetmişlermiş de neymiş.O kafaların bizlere tarikat yuvalarında kızlı erkekli cocukların beyinlerini nasıl yıkadığını anlatsanıza,ama gün olur devran döner,onlarında foyalarının döküleceği dönemler gelir DENİZ FENERİ ile ilgili diziler yapılır şimdi ergenokon die die bağırışanlar nasıl duruma düşer hep birlikde görürüz......:mad2:

bonjuar
12-06-2009, 03:27
iyi düşün .yorumuna katılmıyorum:frown:(volkanın mesajına)

bonjuar
12-06-2009, 03:32
Kurtlar vadisi pusu ile başlıyan dönem,dizinin bu iktidarın çizgisine iyiden iyiye kaydığı açıkça belli ediyor.Daha önceki bölümlerinde kahraman gibi lanse edilen karekterlerin bazıları,bu dönemde hain her taşın altından çıkan kişilermiş gibi gösterilmeye başlandı,ergenekon dedikleri şeyin daha ne olduğu bile içeride yatan kişilerin çoğu tarafından anlaşılamamışken bazı arkadaşların yorumlarıda tuhaf kaçıyor,kardeşim tek türkiye dizisinde çağdaş yasamı destekleme derneğinin kız cocuklarının beynin yıkadığından bahsetmişlermiş de neymiş.O kafaların bizlere tarikat yuvalarında kızlı erkekli cocukların beyinlerini nasıl yıkadığını anlatsanıza,ama gün olur devran döner,onlarında foyalarının döküleceği dönemler gelir DENİZ FENERİ ile ilgili diziler yapılır şimdi ergenokon die die bağırışanlar nasıl duruma düşer hep birlikde görürüz......:mad2:
rewal in görüşüne katılıyorum teşekkürler

amcadayi
12-06-2009, 03:47
bence bu dizi halki ergenakon teror orgutune halki hazirladi!
sanki iyi bir sey yapmislar gibi ul***i aslinda yillarlardan beri secilmisler degilde aslinda o malum teror orgutunun yonettigini (ERGENEKON)sanirim anlamamizin anlasilmasi lazim
isterseniz azcik geriye donup bir bakalim susurlukta ne olmustu
butun halk ayaklanmisti ordu dahil ya simdi o susurlugu ve tum pkk , DHKP,HİZBULLAH
ve digerleri aslinda hepside tek elde toparlaniyor ERGENAKON TEROR ORGUTUN'DE artik uyanmamiz lazim
isterseniz iraka bakalim neden birbirlerini bombaliyorlar yada oyle gosteriliyor
hic farkina vardinizmi ingiliz aslerlerinin arap kiyafeti ile halki taradigini duydunuzmu iarakli polisler yakaliyor ama ingiliz askerleri tank ile hapishanaye baskin yapip o askerleriniu kurtarip ulkeden kaciriyor bence artik uyanmammiz lazim bize bizden baska ne dusman var nede dost var derim ben........!

alternatif26
12-06-2009, 06:22

Tek birşey diyeceğim (KESKİN SİRKE KÜPÜNE ZARAR) :nono:
ergenekon tipi yapılanmalar her ülkde vardır (olmalıda), ama mesela polat tipi
kişilerin yönetiminde olursa iyi, ama iskender tipindekiler yönetirse kötüdür,
hele hele pala gibi şahıslar tarafından yönetilirse berbat olur... :bangin:
o çydd (ki bunlar yüzünden çağdaşlık lafından nefret eder oldum), misyonerler
topluluğu, bazı (genç) subayları elinde oynatabilmek için (fufuş ta dahil)
kar.paz.aş, bu kadar net . . . :rtfm:

Merhum şairimiz ne güzel demiş;
MEDENİYET(çağdaşlık) DEDİĞİN AÇMAKSA BEDENİ;
ÇEVRENİZE BİR BAKIN, HAYVANLAR SİZLERDEN ÇOK DAHA MEDENİ(çağdaş)

yengec71
12-06-2009, 08:59
beşiktaşın 2 hafta önceden şampiyonluğunu ilan ettiler :D

erdemkoruklu
12-06-2009, 09:04
Bana göre sonderece kalitesi düşük. Bir sürü tutarsız ve hatalı cekimleri ve son derece kötü oyunculuğu ile donatılımış bir dizi. Özellikle şunu söyleyeyim Bu dizi bana göre Dezinformasyon ( Yanlış yönlendirme) amacı ile yapılmıştır. Dizinin yapımcısı ve başrol oyuncusu amerikada yaşamış insanlar ve kendilerininyeşil pasaportları var bu bile bir çok şeyi kanıtlamaktadır. Öncelikle dizinin halkımıza vurguladığı bir şey var buda çok yanlış ( Siz ne yaparsanız yapın Abd nin istediği olur. Boşuna direnmeyin). Bu İnsanları paralize etmek için kullanılan bir Abd yöntemidir. Bu benim şahsi görüşümdür. Saygılarımla

conker
12-06-2009, 09:04
Ben şahsen seyretmiyorum diziyi, onun için yorumda bulunamıyacağım.

cifin
12-06-2009, 09:26
biraz abartılı bu gerçek.Ama herkes kendi siyasi düşüncesine göre yorumluyor.Neticede bir dizi...ders almak gerekiyor.

birgaripseyyah
12-06-2009, 09:43
Türkiye´nin gercekleri az bile isleniyor dizide. abd conilerinin ve israil yahudilerinin Türkiye üzerinde nasil oyun oynadiklarinin acik bir örnegidir. terör örgütleri, üst düzey bürokratlar ve kendilerini Türkiye´nin asil insanlari ve zenginleri olarak tanimlayan(ama ne kadar asagilik olduklarinin farkina varmayan serefsizlerin) yaratiklarin, Türkiyemiz üzerinde oyun oynayanlara nasil köpeklik ettiklerini, cikarlari icin her türlü asagiligi yaptiklarini ve gercek asil TÜRK MILLETI´nin uyanmasi icin yapilmis güzel bir dizi.

gencler_60
12-06-2009, 10:05
Bana göre sonderece kalitesi düşük. Bir sürü tutarsız ve hatalı cekimleri ve son derece kötü oyunculuğu ile donatılımış bir dizi. Özellikle şunu söyleyeyim Bu dizi bana göre Dezinformasyon ( Yanlış yönlendirme) amacı ile yapılmıştır. Dizinin yapımcısı ve başrol oyuncusu amerikada yaşamış insanlar ve kendilerininyeşil pasaportları var bu bile bir çok şeyi kanıtlamaktadır. Öncelikle dizinin halkımıza vurguladığı bir şey var buda çok yanlış ( Siz ne yaparsanız yapın Abd nin istediği olur. Boşuna direnmeyin). Bu İnsanları paralize etmek için kullanılan bir Abd yöntemidir. Bu benim şahsi görüşümdür. Saygılarımla

tabi arkdasımızın söyledikeri kendi görüşleri ama amerika nın istedigi olurdiye de abdye kucak acaksak daha cok işimiz var ,abd nin istedigini yapıp yapmamak bizim elimizde yani TÜRK milletini daha dogrusu milletin seçdigi DEVLETİMiZİN elinde ama yaklaşık 6 senedir kurtlar vadisi tv lerde oynuyor ve bölümlerin %80 ninde Türkiye gercekleri vurgulanıyor vurgulanmakta da (bu şahsi bir görüş tabiki) saygılarımla. :)

dag_47_47
12-06-2009, 10:16
bende seyrediyorum ve beğeniyorum güzel bir dizi belki gerçekleri birazcık olsada flim olarak yayınlıyor

dogan_gunes
12-06-2009, 10:38
hiç sevmediğim bir dizi türkiye gerçekleriyle alakası yok abartılmış senaryolarla vurdulu kırdılı bir dizi izlemiyorum ve evimdede bu tür şiddet içeren dizileride izlettirmiyorum çocuklarıma..

aliharbiye
12-06-2009, 10:41
bence yalan dolan bir film ve kültür bakanının böyle bir diziye alenen yayınlanmasına nasıl izin verdiğine şaştım doğrusu insanları şiddete agresifliğe olumsuzluğa caniliğe her türlü pisliğe yitiyor ben evde hiç izlemedim çocuklarımada baktırmam çoooook olumsuz bir film.....bu benim şahsi fikrim saygılarımla aliharbiye

Volkan
12-06-2009, 11:20

benim mesajım benim düşücelerim isteyen katılır istemeyen katılmaz ben herkezin düşüncelerine saygı duyarım. sana göre bu bu şekilde doğrudur. zaten burda benim düşüncelerimi tartışmıyoruz. lütfen bir dahakine konu ile ilgili kurallar çerçevesinde yazın.

Halen şu an bu devletin istikrarını bozmak isteyenler var. birde tarikat demişsiniz tarikat yuvalarını savunan mı var burda kaç yıldır onlarlada mücadele verilio ve benim karşı çıktığım olayların başında gelir. He bunun yanında şunu dile getirmek isterim çağdaş yaşam vakfının gerçekleri ortaya çıkınca nedense tarikattan daha çok fazla olaylar çıktı birilerinin kuyruğuna fena basıldı. buda zaten çok acık belli oluo. Zamanında Osmanlı devleti o kadar büyükken bu ülke her mezhebi bir arada tutabilmiş. Ama şu an bu çağdaş yaşam tarikat gibi vs şeylerle sadece bölünmeye gidio. Analarımızın başındaki türbanı bile hor gören bir vakfa çağdaş yaşam mı denir onların nelere çağdaş yaşam dedikleri belli.

Hikmet™
12-06-2009, 11:52
iananır gibi oluyorum türkiyede olan olayları çekiyolar hatta olmayanları çekip o olaylar sonradanda çıkıyor

hmdsmsk
12-06-2009, 12:51
şiddetten ziyade kurtlar vadisi ilk bölümleri hariç yönetmen ve senarist gidince ikitane aceminin elinde kalan bir dizi oldu, esas oğlan ve onun acemiliklerini attıkları akrabalarının bi dizisi halini aldı. dizi ekibi kafalarına göre takııyolar ne Türkiye nin gerçeği kardeşimm:D:8[1]:

wtwt99
12-06-2009, 12:57
bence yalan dolan bir film ve kültür bakanının böyle bir diziye alenen yayınlanmasına nasıl izin verdiğine şaştım doğrusu insanları şiddete agresifliğe olumsuzluğa caniliğe her türlü pisliğe yitiyor ben evde hiç izlemedim çocuklarımada baktırmam çoooook olumsuz bir film.....bu benim şahsi fikrim saygılarımla aliharbiye

o zaman senin televizyonu evden atman gerekir çünkü kurtlar vadisinden daha çok şiddet içeren seyler var hatta senın saydıkların butun programlarda var

arslanelkt
12-06-2009, 13:07
Türkıye ve kurtlar vadisi ben ıkısnı bırbırınden ayırt edemıyorum fark goremedım ayırt edebılen varmı arkadaslar

didf
12-06-2009, 13:22
bencede uyusuyor cogu sey eger hepsi dersek biraz abartili olabilir en eskiden bakilirsa mesela bi gazetecinin arabasinin patlatilmasi pusudan önceki kurtlar vadisinde konu olmustu ve bu olay gercek hayatta dikkatsizlik sonucu araba kazasi diye gündeme gelmisti eski bölümleri izleyen arkadaslar eski bölümleri gercek hayatta olmuslari arastirirlarsa cogu olayi bulabilirler yada mesela polatin bi mahalle arasina girdigi zaman kücük cocuklarin molotoflar saldirislarida mesela ISTANBUL/GAZIOSMANPASA/GAZI MAHALLE´sinde olmustu yada normal sivil insanlarin polislere saldirisi.

ahmetyx
12-06-2009, 13:24
Beğeniliyorki çok büyük bir kitle tarafından seyrediliyor. Bence dizide Türkiye'de yaşanan olayların çoğu dizide halka aktarılıyor. Ancak nekadarı doğru onu bilemem. Dizi güzel:45:

alperen
12-06-2009, 13:51
Dizi neredeyse türkiyenin özeti

SERVICE
12-06-2009, 14:34
Bence biraz var ama çok abartılıyor çocuklardan uzak tutmak gerekiyor peynir ekmek gibi adam doğruyorlar kötü örnek

Volkan
12-06-2009, 14:48
Bence biraz var ama çok abartılıyor çocuklardan uzak tutmak gerekiyor peynir ekmek gibi adam doğruyorlar kötü örnek

peki gerçek hayatta bu ölümler yokmu hatta fazlası var. bence aile olarak diziyi falan geçelim çocuklarımıza sahip çıkalım onların ne yaptıklarını yakından takip edelim sonu bir münevver yada bir eylemci gbi olmasın.

veyselbakan
12-06-2009, 15:27
peki gerçek hayatta bu ölümler yokmu hatta fazlası var. bence aile olarak diziyi falan geçelim çocuklarımıza sahip çıkalım onların ne yaptıklarını yakından takip edelim sonu bir münevver yada bir eylemci gbi olmasın.
:present::present::present::present::present::present::present::present:
volkan kardeş yorumları tek tek okudum hala bir takım gerçekleri görmeyen yada görmek istemeyen arkadaşlar var saygı duyarım ama bir gerçek varki abartmalar dışında kurtlar vadisi arka sokaklar ve vakti zamanında deli yürek adlı dizi türkiye de oynanan karanlık oyunları ve konuları bir şekilde bizlerin gözleri önüne koymuştur.Ama şu son söylediğin konu diziden çok ama çok önemli asıl kurtlar vadisi tv önünde değil sokaklarda yaşanmaktadır o yüzden gerçekten evlatlarımıza sahip çıkmalı çevresini takip etmeli iyiyi kötüyü doğruyu yanlışı örneklerle adete kafalarına nakış gibi işlemeliyiz böyle bir konuya değindiğin için sana bir kez daha teşekkür ederim!

aliharbiye
12-06-2009, 15:41
o zaman senin televizyonu evden atman gerekir çünkü kurtlar vadisinden daha çok şiddet içeren seyler var hatta senın saydıkların butun programlarda var
:wave::wave::wave::puah::puah::clap2:::clap2:::45::45::present::present:

talipygt
12-06-2009, 15:58
Bence böyle diziler çokda iyi olmuyor. Devletin bir sürü görevlileri var onlar dururken bazılarının bu işlere soyunup sözde vatan uğruna işler yapıyorlarmış gibi boyundan büyük işler yapmaları;böyle birşey olurmu? Ancak işte bizim izleyici kitlemizin de kafalarını karıştırıyorlar.Bizim devletimiz büyüktür ne yapılacaksa gereğini yapar.Böyle masal kahramanlarına ihtiyacıda yok saygılar

adriano
12-06-2009, 16:12
slm arkadaslar bence anlatılanlar tamamen gercegi yansitiyor ben de bu islerin icinden geldigim icin neyin nasıl gerceklestigini nasıl oldugunu birebir kendim yasadım evet ben bir zamanlaR İSTANBULUN EN ÜNLÜ MAFYA BABASI KÜRT İDRİS adamıydım ve nasıl bir cark oldugunu burada acıklayamadıgım icin hada fazla konusamıyacam benimle daha detaylı bilgi almak isteyen arkadaslar bana buradan ulasabiliriler

Volkan
12-06-2009, 16:28
Bence böyle diziler çokda iyi olmuyor. Devletin bir sürü görevlileri var onlar dururken bazılarının bu işlere soyunup sözde vatan uğruna işler yapıyorlarmış gibi boyundan büyük işler yapmaları;böyle birşey olurmu? Ancak işte bizim izleyici kitlemizin de kafalarını karıştırıyorlar.Bizim devletimiz büyüktür ne yapılacaksa gereğini yapar.Böyle masal kahramanlarına ihtiyacıda yok saygılar

arkadaşım şimdi burda dizi savunucusu gibi olacak ama şöle bişi var. burda polat karakteri zaten dizinin başında gizli görev ile başladı daha sonra kimliği açıağa çıkınca kamu guvnlık teşkilatı başkanlığı konumuna geldi.

sen bunu bu şekilde algılarsan olmaz gün gelir devlet te yoldan çıkarsa zamanında kurtuluş savaşından önce osmanlıda nasıl olduysa mustafa kemal nasıl arkadaşlarını toplayıp bizim topraklarımızı kurtarmak için canı pahasına bize yol gösterdiyse bu durum yine tekrarlanır.

devletimiz her zaman büyüktür ama onu büyük yapan türkün yüreğindeki büyüklüktür. köylü milletin efendisidir derken devlet hiç bir zaman kendi başına devlet olmamıştır köylüsünden en üsütne kadar devlettir. gerekirse biz bu topraklar için tek başımızada olsa canımızı veririz.

mrbrown
12-06-2009, 16:35
çoğunlukla değiniyor

HCakir
12-06-2009, 16:50
slm arkadaslar bence anlatılanlar tamamen gercegi yansitiyor ben de bu islerin icinden geldigim icin neyin nasıl gerceklestigini nasıl oldugunu birebir kendim yasadım evet ben bir zamanlaR İSTANBULUN EN ÜNLÜ MAFYA BABASI KÜRT İDRİS adamıydım ve nasıl bir cark oldugunu burada acıklayamadıgım icin hada fazla konusamıyacam benimle daha detaylı bilgi almak isteyen arkadaslar bana buradan ulasabiliriler

Merak ettim şimdi :)

Usta biraz acabilirmisiniz yasanan olayları kimliginizi desifre etmeden ?

morss
12-06-2009, 17:30
bu dizi yayından kaldırıldı sebebi ayrılıkçı olduğu içindi sonra diziye yeni 1 yön verildi başımızdaki lerin istediği gibi seneryoyla devam ediyor millette kaval dinliyor -

uydunetismai
12-06-2009, 18:32
direk olmasada dolaylı olarak güncel olayları yansıtıyor bende serinin devamını sinemada gösterecekler

dursun55
12-06-2009, 18:53
direk olmasada dolaylı olarak güncel olayları yansıtıyor bende serinin devamını sinemada gösterecekler

aynı fikirdeyim...

kirmastılı
12-06-2009, 18:55
bence birebir aynısı. eğer öyle olmasaydı bu dizi bu kadar tutmazdı.bence devam etmeli diye düşünüyorum

pamuk
12-06-2009, 20:37
degerli arkadaşlar

yorumlarınıza uzun uzun okudum degerlendirmeler hemen benzer niteligi izliyor fakat olumlu yada olumsuz ukle icinde cok garib oyunlar var bunlar irdeleniyor fakat fazla irdelendiginde dur bakalım deniliyor ornek olarak kurtlar vadisi teror olarak baslamıstı fakat 1 bolumden den sonra firtına koptu nasıldı dıye gecmıse bır bakalım derım ozel bir tv kanalı daha once kurtlar vadisini 56 bolumden ıtıbaren yayın hakkını aldı son bolumune kadarda yayınladı sonrası kurtlar vadısı teror aynı kanalda basladı fakat bu sefer de 56 dan sonra yayın hakkını alan kanal sa yorumlar farklı oldu ulke ıcınde tv programlar kahrman yaratma heyecan cocuklar falan gıbı dusunmeye baslanıldı

gelelim asıl meseleye cocuklara zararsa bu program ısret olarakta 16 yas ustu verılır sıddet korku verılır aileler cocuklarına seyrettırmez seyretırıyorsa programın ne gunahı var madem programlar kaldırılacak o zaman ısaretler neden konuluyor

ben kurtlar vadisin teror yayınlamasın ısterdım cunku ulkemızın en onemlı kanayan yarasıdır ulke gerceklerın dah yakın verıldıgınde tvler uydudan yayın engellenıyor sonrasında demoraksı ozgurlugunden bahsederız degerlı zamanınız alıp okudugunuz ıcın tesekkur ederim arkadaslar

ievsan
12-06-2009, 21:43
evet arkadaşlar eminimki birebir türkiyemiz içerisindeki bazı olayları sansıtmakta

keda
12-06-2009, 22:40
Türkiye büyük bir ülkedir.Ülkemizi içerden ve dışardan yıkmak için çalışanlar olacaktır.Ülkemizin insanları hangi fikir veya etnik yapıdan olursa olsun bu oyunlara gelmemiştir ve gelmeyecektir.Gelselerdi yogoslavya gibi parçalanırdık.Çekler gibi ikiye bölünürdük.Türkiyenin önü açıktır.Kurtlar Vadisi gerçekleri işlediği gibi bazen hayal ürünü olarak olayları bize sunabilir.Bize bu güzel ül***i vatan olarak sunanlara selam olsun.Yerinde rahat uyu ATAM.

three_20
12-06-2009, 23:10
bn kurtlar vadisi seyreden biri değilim ama şuda bi gerçek ki izlemiyorum diyen bile göz ucuylada olsa bakıyo seyrediyo bu dizide bnce 28 şubat süreci olsn ve bunun gibi ül***i ilgilendiren önemli olaylarını tartıp düşünüp bu ülkenin nası yürütüldüğü konusunda senaristin gözlemleri yada daha doğru bi ifadeyle hayal gücü tabii gercek mevzular konular işlenmiş olabilir ama bi kurgu olduğu kanaatındaym bu ülkenin gerceğini anlatsalar bi şekilde yayını durdurulurdu nası kurtlar vadisi terör 1 bölümde (aslnda herşeyi anlattılar bi bölümde:present:) bitirildi buda bi şekilde bitirilebilirdi... bu cerrahpaşalı olayıda sonuç olarak herkes kendi semtinin yada şehrinin kimin koşturduğunu bilir onlardan esinlenerek öyle karakterler yaratmış olabilir aslına bakarsanız bağnazlık dışına çkmış olaylar hakkında yorum yapabilen bi bireyin yani bizim bildiğimiz durumların kamera karşısnda durumu diye düşünüyorum şu konuda hak veriyorum yalnız : böle bi dizi gerekti bu ül***e :49:

kanberoğlu
12-06-2009, 23:16
bende inananlardan biriyim. film gerçekleri yansıtıyor. abartı varmı* evet biraz var. ancak yinede gerçeklere yakın. saygılar.

iloari
12-06-2009, 23:17
turkiyenin guncel konuları işleniyor

emrahelektronik
12-06-2009, 23:40
bencede katılıyorum tüm gerçeklerin ve gizlilerin aynasıdır

draculu45
12-06-2009, 23:43
benim cevabımda bu bu memleketi üç kurusa muhtac edenler cıkmışlar meydanlarda nara atıyorlar artık millet uyandı onlar uyuyor

ksedes
12-06-2009, 23:45
birazcık medyayı takip eden bu dizide benzerlikleri bulacaktır. millet gaste okumaz haberleri seyretmez ülkede olanları dizilerde seyretsin. yaşananlar filimize ediliyor neden korkuyorlar anlamıyorum.

morss
12-06-2009, 23:55
demekki bu forumda işnize gelmeyen mesajları siliyorsunuz sonrada demokrasi diye timsah gözyaşı döküyorsunuz bravo size

Volkan
13-06-2009, 00:00
demekki bu forumda işnize gelmeyen mesajları siliyorsunuz sonrada demokrasi diye timsah gözyaşı döküyorsunuz bravo size

sen özel mesajı buraya yazarsan silinir. konuyu uzatma bu konu hakkında yazacaksan yaz.

morss
13-06-2009, 00:12
degerli arkadaşlar

yorumlarınıza uzun uzun okudum degerlendirmeler hemen benzer niteligi izliyor fakat olumlu yada olumsuz ukle icinde cok garib oyunlar var bunlar irdeleniyor fakat fazla irdelendiginde dur bakalım deniliyor ornek olarak kurtlar vadisi teror olarak baslamıstı fakat 1 bolumden den sonra firtına koptu nasıldı dıye gecmıse bır bakalım derım ozel bir tv kanalı daha once kurtlar vadisini 56 bolumden ıtıbaren yayın hakkını aldı son bolumune kadarda yayınladı sonrası kurtlar vadısı teror aynı kanalda basladı fakat bu sefer de 56 dan sonra yayın hakkını alan kanal sa yorumlar farklı oldu ulke ıcınde tv programlar kahrman yaratma heyecan cocuklar falan gıbı dusunmeye baslanıldı

gelelim asıl meseleye cocuklara zararsa bu program ısret olarakta 16 yas ustu verılır sıddet korku verılır aileler cocuklarına seyrettırmez seyretırıyorsa programın ne gunahı var madem programlar kaldırılacak o zaman ısaretler neden konuluyor

ben kurtlar vadisin teror yayınlamasın ısterdım cunku ulkemızın en onemlı kanayan yarasıdır ulke gerceklerın dah yakın verıldıgınde tvler uydudan yayın engellenıyor sonrasında demoraksı ozgurlugunden bahsederız degerlı zamanınız alıp okudugunuz ıcın tesekkur ederim arkadaslar
sana katılıyorum arkadaşım nihat genç avrasya tv de konuşmaya başladığı zaman yayınlar uydudan engelleniyor ben bu adamın terörist vatanını sevmeyen yobaz biri olduğunu düşünmüyorum muhalefet yaptığı için engellenmek isteniyor bu kadar değerli yazarı çok seslilikten korkuyorlar

salih_35
13-06-2009, 00:34
işte türkye gerçeklerini olduğu gibi gösteren türkiyenin herkessin bildiği gibi güllük gülistanlık olmadını cesurca çekilen bir dizi .bazı şiddet olaylayları olduğu doğru ama yinede çoçuma binbir gece ;aşkı memnu ;yaprak dökümü gibi diziler seyrettirceme kurtlar vadisini izletirim daha iyi sakın unutmayalımki dizinin amacı türkiye olaylarını birebir yapmak değil sadece benzeterek yapmak .... kimsee kimseyi kandırmasıntürkiyeninde gerçeği bu .ben kurtlar vadisini K.V. IRAKTAN sonra izlemeye başladım mafyalı olanlarında birine bile bakmadım .Türkiyemiz üzerinde oyun oynayanlara nasil köpeklik ettiklerini, cikarlari icin her türlü asagiligi yaptiklarini ve gercek asil TÜRK MILLETI´nin uyanmasi icin yapilmis güzel bir dizi. flimin amacı aslında arkadaşlar uyan türk milleti uyan .unutmadan kurtlar vadisi gladyo yine Only the registered members can see the link numara olacak

real_king
13-06-2009, 02:18
bence tamamen gerceklerı yansıtıyo cunkı fılde ne gosterıldıyse hersey ondan sonra ynen cıkıyo fılım san kı olayları daha onceden bılıyorlarmıs gıbı bu fılm ergenekonun tum gerceklerını yassıtıyo filmde oynuyolar devlet onda sora aynı olayları sonradan ona benzer yerden cıkarıyo bence bı balantı yada bı ıstıhbarat var buda benınm dusuncem

yildo
13-06-2009, 09:48
Bende seyrediyorum bu diziyi gerceklik payi var bilmedigimiz çok seyler varmis
film baslarken bu dizide geçenler hayal urunu yazsada çogu bildigimiz konulari isliyorlar

pirler
13-06-2009, 11:09
ben şahsen seyretmediimden dolayısıyla yorum yapmıyorum:tongue:

ahmetuzun
13-06-2009, 12:47
Diziyi kaçırmadan seyretmeye devam ediyorum.
Güncel konuları işliyor ama dizi okadar ağır konu işliyorki, bazı kişileri birkaç haftada yok ediyor, bazılarını ise aylarca sonucunu getiremiyor.
Dizide okadar çok kişi öldürülüyorki bi türlü sıra İskendere gelmiyor.
Ayrıca dizi kriz bahanesi ile 3-4 ay oynamadı ve 11 haziranda tatile giriyor bu tatil ise 4 ay sürüyor yine diziyi ekim ayının sonuna doğru başlatırlar. Selamlar ve saygılar

desperado64
13-06-2009, 14:23
gerçeklerle bir ilgisi olmasa zırt pırt kapatılmazdı herhalde

DIGISAT
13-06-2009, 14:47

Örnek vermek gerekirse

Aynen katılıyorum... üstadım@Serkan Yılmaz'a da öyle...
Bugünki huzuru bozmak için yazılan ve oynanmaya çalışılan senaryoların,halkımıza film kanalıyla,kibarca anlatımı...
Anlamak istemeyen veya anlamayanlar da olacaktır...
EGEMENLİK kayıtsız,şartsız ULUS'undur...Dolayısıyla Millete karşı tükürme'nin veya tükürülmeye çalışılmanın çabalrını anlatan bir dizi...
Rüzgâra karşı ne yapılmaz?
Millete karşı da o yapılmamalı!!!
Bugünki iktidar da arkasına tek başına %40-45 millet gücünü almış ise SAYGI ve SABIR ile birlikte HAZIM içerisinde de olunmalı..Yoksa bu özellikleri bünyesinde barındırmayan veya barındıramayanların yaptıkları herşey;ÜZERLERİNE SIÇRAR!!!
Kolaygelsin...
Ayrıca @Ali Harbiye arkadaşımıza da tavsiye ederim,her nekadar işlenen konulara muhalif olsa da...

osmann
13-06-2009, 14:57
bence işleniyor...
çakırlı bölümlerde her karaktere birini oturtabiliyordum...ama şimdiki çok çetrefilli...
seyrederken "acaba bu kimi canlandırıyor" diye düşünüyorum...
selametle...

tuana61
13-06-2009, 15:26
kesinlikle evt türkiyenin gerçeklerini yansıtıyo.

DIGISAT
13-06-2009, 20:06
Teşekkürler @Volkan arkadaşım...Kusura bakmayın,bazen kantarın topuzunu kaçırıyorum.Ama aslında kişi yorum yaparken,dokundurmak istemiş ve ben de yorum yazmışım.Halbuki dediğiniz gibi,konu amacı dışına çıkmamalı...
Konu dışına çıkan yorumlara karşılık yaptığım yorumum da dolayısyla konu dışı olduğundan dolayı,özürdilerim....
Kolaygelsin...

rene_gade
13-06-2009, 20:26
kesinlikle temsil ediyor tek turkiye olsun kollama olsun vadi olsun

nedimkor
13-06-2009, 22:06
bu ve bunun gibi diziler filim olmaktan çıktı seyirciler bunun artık gerçek olduğuna inandırıldılar neredeyse ilerisi için bu çok ama çok tehlikeli durumlar yaratabilir insanlarımızın pisikolojisinde.....

ercanakman
13-06-2009, 23:50
:)Bu diziye gerçekçi ve türkiyede yaşanan bir çok olayla irintili olduğunu düşünen arkadaşlara öncelikle şunları sormak isterim.
1-Kurtlar vadisi ırak filmi ile biten konu Terör ile geri dönecekken neden dönemedi?
2-Kurtlar vadisi pusu dahamı az şiddet içeriyorda terör yayından kalktı?
3-Er.......soruşturması Kurtlar vadisi pusudan nekadar sonra başladı?
4-Kurtlar vadisi terör kimin işine gelmediği için yayından kalktı?
ve size bunun gibi yüzlerce soru içeren cümle kurabilirim.
Bakın arkadaşlar 25 yıl bir fiil içinde bulunduğum ve bundan şeref duyduğum T.S.K.bu dizininde yardımı ile reel hayatta rencide edilip aşağılanmaktadır.
Benim normal hayatta iki yumurta kırmasına bile izin vermeyeceğim Polat Alemdar'a inanan okadar saf insanımız varmışki buna hayret etmemek mümkün değil.

hsancak
14-06-2009, 01:22
Yorumlara bakıyorum ve inanın hiç şaşırmıyorum çünkü herkes kendi görüşüne göre bir yorum getiriyor ancak hiç kimse gerçekleri görmek istemiyor.Düşüncelerimiz farklı olsada bizi yanlız biz anlarız.Adı üstünde filim içeriği ne olursa olsun gerçeklerle bağdaştırmak mümkün değil zatan gerçekleri anlatsa adı filim olmaz.Abartılar hayaller hata olmasını istetiği şeyleri olmuş gibi göstermek bir senaristin görevi aksi halde senaristin para kazanma şansı olmaz.Şayet insanlar düşüncelerini hayallerini hata rüyalarını filimlerin her hangi bir yerinde sezinlere o filim artık hayal olmaktan çıkar ve o insan başlar bak benim düşündüğüm gibi hayaller ureten senaristlerde var demekki tüm bunlar yaşanmış gerçekler.Tıpkı Samanyolu Tv de gösteriler Cennet ve Cehenemdeki mahkemeler yada saltanatlar kim gitmiş görmüş de senaryosunu yazmış ancak insanlara sürekli bir şey gerçek olmsada empoze ederseniz bir süre sonra bu o insanın hayat tarzına dönüşür nekadar gerçek dışı olursa olsun artık o insana bunun aksını ispat edemeyiz. Kurtlar Vadisi de aynen öyle bir filim ve tamamen hayal ürünü gerçeklerle yakından uzaktan bir alkası yok.Afyon içeni hayal dünyasına götürür yani bir kişi ile sınırlı bir uyuşturucu Filimler ise toplumları uyuşturmak için yapılan toplu uyuşturma seanslarıdır bu işle uğraşanların gerçeklerle işleri olmaz zaten para babaları da buna izinvermez.Çünkü düşünen insanlar onlara göre potansiyel suçludur.

Volkan
14-06-2009, 11:03
Yorumlara bakıyorum ve inanın hiç şaşırmıyorum çünkü herkes kendi görüşüne göre bir yorum getiriyor ancak hiç kimse gerçekleri görmek istemiyor.Düşüncelerimiz farklı olsada bizi yanlız biz anlarız.Adı üstünde filim içeriği ne olursa olsun gerçeklerle bağdaştırmak mümkün değil zatan gerçekleri anlatsa adı filim olmaz.Abartılar hayaller hata olmasını istetiği şeyleri olmuş gibi göstermek bir senaristin görevi aksi halde senaristin para kazanma şansı olmaz.Şayet insanlar düşüncelerini hayallerini hata rüyalarını filimlerin her hangi bir yerinde sezinlere o filim artık hayal olmaktan çıkar ve o insan başlar bak benim düşündüğüm gibi hayaller ureten senaristlerde var demekki tüm bunlar yaşanmış gerçekler.Tıpkı Samanyolu Tv de gösteriler Cennet ve Cehenemdeki mahkemeler yada saltanatlar kim gitmiş görmüş de senaryosunu yazmış ancak insanlara sürekli bir şey gerçek olmsada empoze ederseniz bir süre sonra bu o insanın hayat tarzına dönüşür nekadar gerçek dışı olursa olsun artık o insana bunun aksını ispat edemeyiz. Kurtlar Vadisi de aynen öyle bir filim ve tamamen hayal ürünü gerçeklerle yakından uzaktan bir alkası yok.Afyon içeni hayal dünyasına götürür yani bir kişi ile sınırlı bir uyuşturucu Filimler ise toplumları uyuşturmak için yapılan toplu uyuşturma seanslarıdır bu işle uğraşanların gerçeklerle işleri olmaz zaten para babaları da buna izinvermez.Çünkü düşünen insanlar onlara göre potansiyel suçludur.

arkadaşım dediğiniz gibi filmler vesayre hayal ürünüdür. kendi görüşünüzde haklısınızdır. ama bişi sormak istiyorum kurtlar vadisi için değil dizilerde gerçek hayatlardan alıntı yapılmıyormu. vadiden örnek vermiyecem arka sokaklar dizisinden örnek vermek istiyorum dizinin 120 bölümünde İstanbuldaki hücre ev baskını işlendi. Bu bölümden önce aynı olay 2 hafta önce istanbulda yaşanmıştı. Filmlerin konusu tamamen hayal ürünü olabilir ama günlük yaşam içerisindeki dizlerde yeri gelir hırsızlık yeri gelir cinayet yeri geliruyuşturucu yeri gelir gençlerimizin nasıl şeylerle uğraştıkları hakkında dizilerde halka bazı şeyler öğretilir dikkatleri o noktalara çekilmeye çalışılır. Dizilerin işi seyirci toplayıp para kazanmak amacı olabilir ama yayınlanan her dizide kanun olarak faydalı bilgiler verilmek zorundadır.

digital_52
14-06-2009, 11:25
tabiki kuşkuzuz

1970divrigi
14-06-2009, 23:05
bence türkiye'nin gerçeklerini tam olmasada çoğunu yansıtıyor diye düşünüyorum

toycan
16-06-2009, 10:40
türkiyemin gerceği bu bundan rahatsız olanlar bir iki uyarı yaptılar ama fayda etmedi ama bazı gercekleri üstüne basa basa anlatmalarını isterdim gercekleri zor görür hale geldik bölünmüş türkiye ankaranın göbeğinde pkk apo kongreleri bunların üzerinde biraz daha durulmalı ama bunada şükür diyorum bu memleketin polat gibi adamlara ihtiyacı var yoksa işimiz çok zor

finest4646
17-06-2009, 14:30
merhaba .tabiki bazen saçmalıyorlar 3 tane adam herşeyi temizliyor gibi görünmesi saçma.ama gündemlerde olmayan olaylarda değil bunlar. silah kaçakçılığı.keza eroin.türkiye üzerindeki oynanan oyunlar .en yakın örneği ergenekon.herşeyi açıklıyor.iskenderin bulunduğu makam ve devletin yapısı herşey ortada.ne dersiniz

ismetağa
17-06-2009, 23:18
bizim zamanızda Cüneyt Arkın vardı. Bir tek kılıcı ile kaleyi fetheder bir çizik yara almadan kızı kurtarır dı.bizler o zaman neredeyse gerçek sanırdık. ama Kurtlar vadisi tamamen bir hayal ürününü tamamen saçmalık insanlara hiç bir şey veremeyen basitçe hazırlanmış insanların kafasını karıştırmaktan başka bi şeye benzemeyen bir dizi..

veyselbakan
18-06-2009, 10:02
severek izliyoruz ismet abi sizide bekleriz:)

ceramic
18-06-2009, 15:46
ana göre yansıtıyor turkiyenin guncel konuları işleniyor

SUERI
22-06-2009, 12:18
valla arkadaşlar bana göre çok saçbir filim neden ? 1. türkiyenin gerçeklerini anlatıtormuş ben bunların alasını biliyorum 2.arkadaş her cuma arkadaşlarıma soruyorum hacım dün akşam kaç kişi öldü diye nedir kardeşim bu şiddet yeter kardeşim öldüre öldüre adam bırakmadılar memlekette valla :wave:

CABBARİ
22-06-2009, 15:15
Arkadaşlar Anket sona ermiştir ilk mesajda sonuçları alabilirsiniz
selametle