PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hidayet & Del Piero dostluğu

SuruC
12-06-2009, 15:26
Only the registered members can see the link

NBA Final Serisi dördüncü maçında Los Angeles Lakers deplasmanda Orlando Magic'i uzatmada 99-91 yenerek, seride 3-1 öne geçerken, milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu attığı 25 sayıyla takımının en skorer ismi oldu.Maçtan sonra basın toplantısı düzenleyen Hidayet Türkoğlu, Amerikalı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkoğlu, beklemedikleri bir yenilgi aldıklarını söylerken, savunmada yaptıkları hatalar ve serbest atışlardaki düşük yüzdenin mağlubiyeti getirdiğini belirtti.
Maçın uzatmalarında, topu oyuna sokma sırasında paniklediğini de kaydeden Hidayet, ''Neler olduğunu ben de bilmiyorum. Dikkatli olsaydık ve iyi savunma yapsaydık maç uzatmalara gitmezdi. Fisher'a boş pozisyon bırakmamalıydık. Kalan üç maçı almaktan başka şansımız yok'' dedi.
Magic Antrenörü Stan Van Gundy ise sorumluluğu üzerine alarak takıma gerekli taktiği veremediğini vurguladı. Özellikle Rashard Lewis'i iyi kullanamadıklarını ifade eden Gundy, pazar günkü maçı alıp işi Los Angeles'a taşıyacaklarını söyledi.
Serideki dördüncü maçı ünlü sanatçılar ve sporcular da ilgi ile izledi. Amerikalı ünlü şarkıcı Rihanna, dünya golf şampiyonu Tiger Woods, film yıldızı ve eski sporcu Hog Hogan ve eski İtalyan futbolcu Alessandro Del Piero, Orlando'ya gelen ünlüler arasındaydı.
Only the registered members can see the link
Del Piero, maç öncesi Hidayet'in yanına giderek bir süre sohbet etti ve başarı diledi.
Magic'in Fransız oyuncusu Michael Pietrus, okyanusa düşen France Air'e ait uçakta ölenler anısına uçağın uçuş numarasının yazılı olduğu özel yapım ayakkabılar ile karşılaşmaya çıktı.
Hidayet Türkoğlu'nun imzaladığı bir ayakkabı da çekilişle bir seyirciye verildi. Karşılaşmayı izlemeye gelen bir grup Türk de ellerinde Türk bayrakları ve pankartlarla Hidayet'e destek oldular. Mücadele sırasında dev ekrana, Hidayet'in ''Her zaman bir ateşleyici güce ihtiyacımız var, taraftarlarımız bize yardım için buradalar'' şeklindeki sözleri ''Hedo Türkoğlu'' imzası ile yansıtıldı.

12.06.2009

Kaynak : AA