PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şampiyon Efes Pilsen

onursnl
17-06-2009, 22:19
Only the registered members can see the link

Efes Pilsen serinin 6. maçında durumu 4-2'ye getirdi ve şampiyon oldu. Bitiş düdüğü ile ortalık karıştı. Efesli oyuncular darp edildi.

F.BAHÇE ÜLKER 76-79 E.PİLSEN

Beko Basketbol Ligi'nde 2008-2009 sezonunun şampiyonu, play-off final serisinin 6. maçında Fenerbahçe Ülker'i 79-76 yenen Efes Pilsen oldu.

Büyük çekişmeye sahne olan karşılaşmada 74-79 skoru yakalayan Efes Pilsen seriyi 4-2'ye getirdi ve Beko Basketbol Ligi'nin 2008-2009 sezonunu şampiyon olarak tamamladı.

İlk periyot: 25-21 Fenerbahçe
2. periyor: 41-50 Efes Pilsen
3. periyot: 59-65 Efes Pilsen
4. periyot: 76-79 Efes Pilsen

mehmet07
17-06-2009, 23:02
maç güzeldi ama kendini bilmez birkaç fener taraftarı şampiyonluğa gölge düşürdü ve efes pilsenin şampiyonluğunu ikimci plana attı

bakican
18-06-2009, 01:33
Efes Pilsen i Şampiyonluğundan Dolayı Kutluyorum ama kendilerini taraftar zanneden ve Türkiye 'nin en köklü basketbol klübunun oyuncularını tekmeleyen taraftar zihniyetini ise şiddetle kınıyorum ve bu olayların Türk sporunun ne halde olduğunu gosteren bir gösterge olduğunu bilinmesini ve bir daha umarım bu sekilde çirkin olaylarla karsılasmamayı temenni ediyorum. TEKRAR ŞAMPİYONLUĞUN KUTLU OLSUN EFES PİLSEN

zekı62
18-06-2009, 09:14
Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Mahmut Uslu,

HER MAĞLUBİYET sonrası HEP bunu yapıyor işi gücü polemik

Hep sustuk hep sustuk diyor nasıl susmaysa bu :8[1]:

Efes mağlubiyeti sonrası hakemleri eleştirdi. Efes'in iyi oynadığını vurgulayan Uslu, "Hep sustuk. 3 hakem var ama biraz dikkat etmek lazım. Basketbolu daha yukarılara çıkarmak için çalışıyoruz. Efes Pilsen de basketbolda yatırım yapıyor, ancak gerginliği artıracak demeçlerin verilmemesi gerekiyor. Basketbol farklı bir spor. Başka bir yöne çekmemek lazım." dedi

selimb
18-06-2009, 11:39
bu sene fenerin alacağı bir kupa kalmıştı oda gitti,ama herzamanki gibi hiçbir şekilde mağlubiyeti kabullenemeyişleri devam ediyor,futbol maçlarında hakemler,basketbol maçlarında hakemler...ne skorer hakemlerimizi varmış,hele fenere karşı çok güzel oynuyorlar!!!!!!

temel50
18-06-2009, 12:58
Bu yönetim oldugu müdet kavka bitmez hep kavka spora göıge düşürülüyor buna bir cözüm bulsunlar yetkililer

toycan
18-06-2009, 17:38
fenerbahce ülker birde yalnız fener olsa ne olaçak kazanırken iyi kaybedince ayıp

three_20
18-06-2009, 19:22
çirkeflik elbet fenerbahceye yakışmaz... ama hak aramak eziklik acizlikse sizlerde normal hayatta size yapılan herseyi mazur görür ses çıkarmamalısınız kaldı ki mahmut uslu 20 milyonluk bi camianın temsilcisidir ... hakkı konusunda elbet konuşacak ayrıca 3 üncü macda 10 küsür sayı farkdan macı efesin nası aldığını gördük sonra ilk kez nbayde seyrederim görmedm ve 1 sene boyunca uygulanmayan kural fenere uygulanıyo buda enteresan bn efesin hakettiği konusna katılmıyorum ...

zekı62
18-06-2009, 22:06
Bu yolun sonu karanlık!

Türk basketboluna 30 yıldan fazlasını veren, bizlere ilkleri yaşatan Efes Pilsen’in Türkiye’de, bizim ligimizde, elde ettiği şampiyonluk ne olduğu belli olmayan ama sarı lacivertli renklere gönül verdiklerini zanneden bir kesim Fenerbahçe taraftarına fazla geldi.

Sporumuzun 100 yılı aşan çınarlarından Fenerbahçe’nin Abdi İpekçi’yi dolduran bir grup taraftarı, bizlere ama daha da önemlisi Fenerbahçe’ye yüz karası bir gece yaşattı. Nerede Efes Pilsen’e söz verilen güvenlik? Yok.
Nerede sorumlu yöneticiler? Yok.
Nerede Fenerbahçe taraftarı? Yok!
Nerede şampiyonluk kupasını almak isteyen takım? Soyunma odasına kaçmış, kilitli kalmış durumda!
Bakın, çok kısaca yazacağım.

Son düdük çaldı ve Efes Pilsen 2008-2009 Beko TBL sezonu şampiyonluğunu ilan etti. Bu takım 2-0 geriden gelip 4 maç alarak kazandığı şampiyonluğu nasıl kutlamalıydı? Salonda zıplayarak, coşkuyla, göz yaşlarıyla!
Peki neler oldu?
Efes Pilsenli basketbolcular, milli basketbolcular, Ay-Yıldızı göğüslerinde taşıyan basketbolcular suratlarına yedikleri tekmelerle soyunma odasına kaçtı. Fenerbahçe Yöneticisi Ali Koç sarı lacivertli taraftarı sakinleştirmeye çalışırken, saygılı olmalarını iletmeye çalışırken neredeyse arada kalıyordu zor kurtuldu. Fenerbahçe teknik ekibi taraftarı sakinleştirmek için salonun ortasında can çekişti.
Efes Pilsen antrenörü Ergin Ataman’ın 11 yaşındaki kızı tribünde dondu kaldı, kaçacak yer bulamadı. Fenerbahçe taraftarı Efes Pilsen soyunma odasını bastı.
Ergin Ataman maç sonunda ağlamamak için kendisini zor tutarken, Çetin Çeki şampiyonluk yorumunu yaparken, son düdükle birlikte kaçmak zorunda kaldığından skoru dahi göremediği maç hakkında titreyerek konuşmaya gayret ederken ancak, “Bizi koruyamayanlara yazıklar olsun” diyebildi.
Bu salon yeni sezonda nasıl açık kalacak?
Federasyon ne gibi yaptırımlar uygulayabilecek?
Bu tansiyonu gören ama görmezden gelenler şimdi ne cevap verecek?
Hakem 5. maçta kural kitabını uygularken onu gömenler, olayları bu boyuta gelmesine sebep olanlar şimdi ne konuşacak?
Sayfalar dolusu yazı yazarız, olayın köküne ineriz ama bu kafa yapısıyla yine çözüm bulamayız. Bu yaşananlar sosyolojiktir. Durum ciddidir. Basına da büyük sorumluluk düşmektedir.
Finalin en başarılı isimlerinden Kaya’dan bir notla son vermek istiyorum, “Bir avuç kendini bilmezin yaptığı olayları Fenerbahçe taraftarına yıkmamız doğru olmaz. Türk basketbolunun geldiği noktaya bakalım. Muhteşem bir final serisi yaşadık. 2-0 geriden geldik. Fenerbahçe ile kıyasıya bir rekabet içerisinde yer aldık. Zoru başardık.”
Maçın sonunda olayları çıkartan kendini bilmezler, Abdi İpekçi’den atılmak durumunda olduğunuz için ikincilik madalyalarını alan Fenerbahçeli basketbolcularla, şampiyon olan Efes Pilsenli basketbolcuların boş tribünler önünde birbirlerine sarılmalarını, kutlamalarını göremediniz. Sizler olayların parkede başladığını ve parkede son bulduğunu bilemeyen insanlarsınız.
Şampiyon Efes Pilsen’i ve finalist Fenerbahçe’yi tebrik ederim.
Geldiğimiz bu duruma yazıklar olsun… Umarım
sonumuz hayırlı olur…Can Birsay :clap2:: HTspor

chris db
18-06-2009, 22:08
evet hala merdiven boşlukları boşaltılmamış ama şükrü saraçoğlu nda..
efes pilsen i tebrik ediyor ve her iki takımada euroleauge de başarılar...
sulh&saygı

m.demir
18-06-2009, 22:13
bütün sorun 5. maçtaki son 13 saniyen kaynaklanmıştır çok saçma bir kararla serinin içine ettiler hakemler efes'in bir suçu yok ama o hakemleri oduncu cevat'a havale ediiyorum bi zahmet ilgilensin o düdüğü çalan hakemle :rtfm:

ESES-58
18-06-2009, 22:22
öncelikli olarak e.pilsen in şampiyonluğunu tebrik ediyorum.sebep her ne şekilde olursa olsun hazımsız olay çıkaran taraftarları kınıyorum. ama sadece bir maça değil hemen her maçta efes lehine çalışan hakemleride kınıyorum.ama sonuç şampiyon efes tekrar tbrler