PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyenin Eğitim Sistemi Size Uygunmu?

CABBARİ
22-06-2009, 15:17
oss osym oks sbs falan derken devamlı birşeyler değişiyor taban puanları değişiyor yerleştirmelerde sorun yaşanıyor devamlı süper puan alıpta yalnış tercih diye açıkta kalan oluyor hele hele o konuya hiç giresim yok imam hatip mezunlarının çilesi var vs. vs.
sizce bu ülkedeki maarif sistem işlermi bu sistemi nasıl buluyorsunuz?

CABBARİ
22-06-2009, 15:21
benim kanaatim uygun değil koca 11 sene 3 saate sıkıştırılıyor ve çocuklar üzerinde ciddi bir depresyon ve sıkıntıya yol açıyor herşey dünyanın sonu oalrak görülüyor bence herkes üniversite okusun fakat aldıgı puana göre üniversitelere yerleştirsin herkesin seviyesi belli olsun
devamlı sistem değişiyor puanlar değişiyor bir karmaşa gidiyor buna bir el atılmanın zamanı geldi diye düşünüyorum
selametle

Volkan
22-06-2009, 15:27
bence uygun değil onca sene okyup 3 saatlik bir zamanda hayatını ele alıon. herkez üniversiteye gitmelimi bence gitmemeli o hakkı almalı ama 3 saat içinde bütün stresi bir araya toplayarak değil.

Ayrıca günümüzde üniversiteye başlayanlar bir şekilde ya haklarıyla yada le böle mezun oluolar. Günümüzde mühendislikler doktorluklar eczacılık fakultesini bitirenlerın diplomaları sadece para kazanıo diplomalar kiralanıo yada mühendisler sadece masa başında imza için çalışıolar. yani üretim yok buda eğitimden kaynaklanıo çünkü mühendis olandada o beceri yok.

geçen gün doktor diplomasını alan bir doktorun yaptığı açıklamada asla kendi ailesini kendi gibi bir doktora emanet edemeyeceğini açıkladı.

SuruC
22-06-2009, 20:54
Tabi ki Değil , okulunda öğretmeni olmayan ve çevre köylerin hocalarıyla derse girenlerle Özel okul , kolej vs gibi yerlerde okuyanların aynı sınava girmesi tamamen yanlış

hallederiz
22-06-2009, 21:17
lokalden çıkmayıp gece gündüz bira içen oyun oynayan öğretmenden ne beklenir

CABBARİ
22-06-2009, 21:22

lütfen!!!
bu genel bir değerlendirme oldu yakışıksız olur!!!
öğretmenler her daim aynı değildir bunu iyi ölçmek lazım gelir
selametle

ayran
22-06-2009, 21:56
Türkiyenin Eğitim Sistemi bir türlü rayına oturtmadılar...:tsk:

Aşçı-cemo
22-06-2009, 22:03
benim yiğenim sınava girdi çocuk en az denemelerde aldıgı puanla çok süper tıp ve benzeri okullara giriyordu fakat o üç saatlik dilimde maalesef heyecandan mahvolmuş ve çok kötü bir puanla geri döndü iki gözü iki çeşme aglıyor hep heyecandan birçok bildiği soruda tıkanmış

muhteşem
22-06-2009, 22:08
onun uygun olup olmadıgını yüce hükümetimiz ve değerli milli eğitim bakanlığımız bilir bize birşey demek abes kaçar en iyisini onlar bilir biz susar sadece izleriz ve sonunda tekrar seçer işimize bakarız

viva3
22-06-2009, 22:52
lütfen!!!
bu genel bir değerlendirme oldu yakışıksız olur!!!
öğretmenler her daim aynı değildir bunu iyi ölçmek lazım gelir
selametle

Bence en aklı başında yorum.Teşekkürler admin.Suçlamak kolay .Halbuki kendileri yolda yürürken sokak diye tükürmeyi kendine hak görenler bunun suçunu bile öğretmene yüklemekten çekinmezler. Neden yaptığını kendi içinde sorgulamaz sadece suçlarlar.Çünkü en kolayı budur.Onlar mükemmeldir.Acaba yorum yapanların kaç tanesi eğitimcidir.Kaç tane öğrenci yetiştirmiştir.Okudukları okulda yaptıkları veya yapmadıklarından dolayı ne kadar kendilerini sorgulamışlardır.Eğitim sadece okuldaki öğretmenden ve dört duvar arasındaki anlatılandan ibaret olduğunu düşünenler burada ahkam keserler. Bakalım kaç tanesi eğitim ile öğretim arasındaki farkı bilir de yorum yazar. Hadi hep beraber öğretmenleri yargılayın. Bakın başlığı bile dikkatli okumadan yorum yapılıyor . Yanlış okumuyorsam Türkiye 'deki eğitim size uygun mu diye başlık atılmış. Öğretim uygunmu denmemiş.Eğitim ailede başlar ve 7 yaşına kadar temeli verilir.Yedi yaşınakadar verilen eğitim o çocuğun ilerdeki eğitim hayatının temelini oluşturur.Türkiyedeki öğretimden bahsedilmek isteniyorsa konunun başlığı yanlış olmuş.Eğitimin temeli ailede verilir, öğretmen tamamlar. Ama ne yazık ki ülkemizde hep öğretmenler fedakardır. Diğerlerine herşey haktır.Heleki genelleme yapmak çok kolaydır.
Vuralım abalıya

Teşekkürler sayın admin

İyi akşamlar dilerim.

Creed
22-06-2009, 23:03
bana uygun degil

rexsi
22-06-2009, 23:16
ayle bozuksa ogretmen neyapsin???icmiyen ogretmen halledebilirmi???????:49:

fakara
23-06-2009, 00:10
dini, imani ,vicdanı olmayan öğretmenlerden ve allah korkusu olmayanlarda korkalım çünkü bu öğretmen cocuğa ne verebilir

fakara
23-06-2009, 00:13

hiçbir şey

fakara
23-06-2009, 00:16
o tür öğretmenin yetiştireceği erkek öğrenci .... kız öğrenci ...... oluyor toplum bozuluyor

CABBARİ
23-06-2009, 10:09
arkadaşlar bakın hala içkici sarhoş öğretmenlerden bahsediyorsunuz!!!
bizim derdimiz o değil eğitim sisteminin çocuklara ne verdiği öğretmenleri genel olarak nitelendirelim şahsi olarak değil
selametle

hagiwatt
23-06-2009, 11:27
bana göre dogru sebep ise avrupada ne ise bizdede o neticesinde ab ye girecegiz

HCakir
23-06-2009, 15:21
Kime uygun ki ? Herkesi memnun etmeye kalkılırsa ohooo :)

O yüzden belli bi standarta oturtulmalı diye düsünüyorum..

veyselbakan
23-06-2009, 16:18
öncelikle lütfen öğretmenlerimize laf söylemeyelim bu bizim formumuza ve bizlere yakışmaz her meslek dalında olduğu gibi tabiki bu kurumdada bir takım hatalı insanlar çıkacaktır bu gayet doğaldır ama lütfen bunu tüm öğretmenlerimize genelleme yapmayalım bence öğretmenlik çok zahmetli ve meşakat isteyen kutsal bir görevdir unutmayalımki bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum demiştir hz. Ali yeri geldiğinde ailemiz bile bizlerin yaramazlıklarına tahammül edemezken onlar bizlere şevkatli kollarını açmıştır ama maalesef davulun sesi insanlara hep uzaktan hoş gelir dışarıdan konuşurlar işte yılda şu kadar tatilleri var yok oturdukları yerden para alıyorlar diye çocukluğumu hatırlıyorumda öğretmen olmayıpda benim gibi 4 tane daha veysele milyar teklif etseniz acaba bakabilirmiydi bence çok zor o yüzden bu insanlara ve bu kutsal vazifeye lütfen hepimiz sahip çıkalım öğretim sistemine gelince artık kalıplaşmış ve maalesef bir türlü bu kalıbın dışına çıkamayan bir sistemimiz var diye düşünmekteyim koskoca bir hayatıda 3 saatlik bir sınava bağlama olayınıda şiddetle kınıyorum saygılar!

Catapult®
23-06-2009, 17:22
yaw bikere türkiye çok zengin ama ters bir ülke üniversite dışarda 2 veya 3 sene iken burda 4 sene bu nasıl iş bide lise1 den sonra bölüm seçme işi çıktı bence bu vatanda diğer ülkelerden çok zeki insanlar var ama önlerine okuma gibi engeller konuluyor bence zorunlu eğitim 8 sene olmalı 8 sene okuduktan sonra isteyen istediği işe girebilsin ötekinin 3 kolumu var? ki ayda 2.500 tl maaş alıyor vasıflı vasıfsız insan sınıfı ortadan kaldırılmalı herkez eşittir herkez istediği işi yapabilmeli mesela çin adamlar eğitimi umursamıyorlar sürekli bişeylerle uğraşıyorlar hiroşimaya bomba atıldı türkiye ozamanlar yükselme devrimindeydi ama adamlar 1 sene içinde 150 200 katlı gökdelenler diktiler çünki vasıflı vasıfsız insan ayrımı yoktu herkez elinde bir belge olmadan istediği işi yapabiliyor ve hala bügünde orası öyle ne yazıkki türkiye gelişemedi

ESES-58
23-06-2009, 20:44
kimi aile bozuksa kimi öğretmen biracıysa demiş.kime ne bunlardan öğretmen biracıysa sınıftaki çocuklar alkolikmi oluyor yoksa kadehmi tokuşturuyorlar. ailenin bozuk olduğunun kararı ve kadarı ne. bozuksa devletin işlevi vede eğitim kurumları ne işe yarar.zaten konuda bunlar değil.Türk eğitim sistemi size uygun mu? konu bu.Bence uygun değil.eleştirmeyeceğim çünkü boş olan bir şey eleştirilmez.olmayan bir şeye yorum getirilmez.yanlış varmı çoookkk.gençleri 3 saatlik sınava mahkum etmek,kazananları okutup sen yeterlisin diye diploma vermek sonra bir sınav daha.ilk 5 te bir sınav sonrada her yıla bir sbs ,çocukların oyun yaşında bu sorumluluğu taşırlarmı asla sadece ezilirler(hoş bizim bebelerimiz sanayide ,sağda solda zaten çalıştırılıp eziliyorda)ama bu sbs'de dersane denen rant kapıları var onlar kazansın.eee azizim bırakında çocukların ,gençlerin durumunu gören öğretmenler kafa yapsın,ekonomik zorluklar çeken ailelerde birazcık bozulsun.kimse geçmiş yönetimlere vede herkesin geçmişi silsin diye oy verdiği akp ye yüklenmemiş ama vurun abalıya misali,komutan golf oynar asker şehit olur misali,milli(siz)eğitim her türlü yozlaşmayı aşılar,rant kapıları oluşturur.ondan sonra aile ahlaksız ,öğretmen sarhoş yazık.

osmann
24-06-2009, 13:39
eğitim sistemi sadece üniv.sınavlarından oluşmuyor...
alkol kullanan öğretmenlerdende..(ki bir kısmı kullanıyordur...tamamı değil)

ben anket için üniv.sınavları hakkında yorum yapan arkadaşlara katılıyorum. ama eğitim sistemi hakkında en güzeli bu işin için de olan hocalarımızı dinlemek gerek diye düşünüyorum...içimizde öğretmen olanlar varsa yazsınlar lütfen...
selametle.

Catapult®
24-06-2009, 18:14
ne alkolu ustam keşke alkol kullansalarda adam olsalar...

1970divrigi
24-06-2009, 22:31
eğitim sistemine MEB dahi uyum sağlayamıyor ki her sene yeni bir müfredat uygulanıyor,vatandaş ne yapsın

CABBARİ
25-06-2009, 11:06
hala alkol ıvır zıvır diyorsunuz arkadaş öğretmenleri genel olarak değerlendirmyin başımıza iş çıkaracaksınız!!!
selametle

Aşçı-cemo
26-06-2009, 10:18
Türkiyede devamlı surette medyaya magruz kalan okul ogretmen ve ogrenciler var bakanlık ne yapsın egitim ögretim sistemine medya yon veriyor bakanlık mecbur uyguluyor!!