PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hardisk Kurtarma

kılavuzlu
26-06-2009, 22:44
benim değerli dostlarım herkese kolay gelsin hayırlı işler dilerim. benim makine windovs xp sp3 p4 işletim sistemim var. makinede önce 40gb hardiskim vardı. yeni bir 250gb hardisk aldım. buna windovsu kurdum hatta üçe böldüm ne güzel kullanıyordum. önceki 40gb tıda yedek olarak kullanıyordum okuldaki sınıf dosyaları evde çocukların resimleri bilgisyar proğramları vs. ne oldu anlamadım bu 40gb tı makine açmaz oldu hatta verdiğim isim bile dieğişti.
Bilgisayarım
---------------------------
H:\ erişilemez.
Dosya veya dizin bozuk ve okunamaz durumda.
---------------------------
Tamam
bu şekli aldı bu hardiski nedip edip açmam lazım inşaallah açarsam hepsini dvd ye yazdıracam bana bu konuda yardımcı olursanız inanın çok sevinecem lütfen yardım saygılar sunarım.

OLDSMAN
26-06-2009, 23:25
Başka bir pc'ye takıp deneyin olmazsa buraya yazın
yapabileceklerinizi söylerim

kılavuzlu
28-06-2009, 12:20

değerli dostum benim, bizim apartmanda bir kaç arkadaşa söyledim hardiski takalım diye onlarınki sata imiş benimki ise ide olduğu için olmadı yapamadık başka arkadaşlarada söylemedim birşey var sanıyorlar. en iyisi yarın okula götürüp orda deneyeceğim olursa olur olmazsa sana yazarım bizahmet çözümünü anlatırsan sevinirim çok sağolasın saygılar sunarım.

FORCİBLE20
28-06-2009, 13:42
Harddiskler hassasdır 10 cm yükseklikten bile yere düşse bozulur bence darbe görmüş.

kılavuzlu
29-06-2009, 22:09

benim değerli dostum bugün okulda bilgisayar öğretmeni ile bilgisayara benim bozuk harddiski taktık epey bir beraberce uğraştık o arkadaş bir cd taktı biosdan girdi f8 den bişeyler yaptı epey bir uğraştı yapamadık format atımmı dedi bende içindekileri tekrar kurtarabilirmiyiz dedim reimler kurtulur dedi kısacası formatta atamadı götürdüğümede pişman oldum şuan harddiski bilgisayar hiç görmüyor. ne yapacağım bilmiyorum çocukların fotoğrafları falan olmasa hiç önemi yok bilgisayar öğretmenim diye gelmişler... ne yapabilirim tavsiyen varmı bundan sonra. saygılar sunarım. teşekkürler.

three_20
30-06-2009, 00:14
benim değerli dostum bugün okulda bilgisayar öğretmeni ile bilgisayara benim bozuk harddiski taktık epey bir beraberce uğraştık o arkadaş bir cd taktı biosdan girdi f8 den bişeyler yaptı epey bir uğraştı yapamadık format atımmı dedi bende içindekileri tekrar kurtarabilirmiyiz dedim reimler kurtulur dedi kısacası formatta atamadı götürdüğümede pişman oldum şuan harddiski bilgisayar hiç görmüyor. ne yapacağım bilmiyorum çocukların fotoğrafları falan olmasa hiç önemi yok bilgisayar öğretmenim diye gelmişler... ne yapabilirim tavsiyen varmı bundan sonra. saygılar sunarım. teşekkürler.

bu konuda şirketler var onlara uğramanızı öneriyorum
harddisk çok hassaz bi cihaz yani insan vucudundan dahi etkileniyor fazla uğraşmadan eğer önemli bişey varsa içinde götürün kurtarsınlar ....

OLDSMAN
30-06-2009, 13:19

PC diski hiç görmüyorsa diskin altında bulunan elektronik devreler
büyük ihtimal zarar görmüşler bu yüzden yapabileceğin tek şey
aynı harddisk kartına sahip bir disk daha bulmak ve o sağlam
diskin kartını çıkarıp çalışmayan diske monte ederek denemen
büyük olasılıkla çalışacaktır

Yukarıdaki arkadaş şirketlerden bahsetmiş :

Fakat bu tamir servisleri kaliteli bir şekilde bilgilerinizi kurtarmanızı ve en önemlisi bilgilerinizin güvenliği ve gizliliğini sağlayamazlar.

DİSKİN İÇİNİ KESİNLİKLE AÇMAYIN VE AÇTIRMAYIN YOKSA
HİÇBİR ŞEKİLDE KURTARILAMAZLAR

:ranger:

Aşağıdaki linkte ne demek istediğimi resimli olarak anlayacaksınız

Only the registered members can see the link

three_20
30-06-2009, 13:52
PC diski hiç görmüyorsa diskin altında bulunan elektronik devreler
büyük ihtimal zarar görmüşler bu yüzden yapabileceğin tek şey
aynı harddisk kartına sahip bir disk daha bulmak ve o sağlam
diskin kartını çıkarıp çalışmayan diske monte ederek denemen
büyük olasılıkla çalışacaktır

Yukarıdaki arkadaş şirketlerden bahsetmiş :

Fakat bu tamir servisleri kaliteli bir şekilde bilgilerinizi kurtarmanızı ve en önemlisi bilgilerinizin güvenliği ve gizliliğini sağlayamazlar.

DİSKİN İÇİNİ KESİNLİKLE AÇMAYIN VE AÇTIRMAYIN YOKSA
HİÇBİR ŞEKİLDE KURTARILAMAZLAR

:ranger:

Aşağıdaki linkte ne demek istediğimi resimli olarak anlayacaksınız

My dead hard drive story (Only the registered members can see the link)

bn orda tamir den bahsetmedim ölmüş bir hardiskden bile bilgi kurtarabiliyolar gerek senin önerdiğin şekilde gerekse diğer yollarla bnde farklı bi kaç yol önerebilirdm ama donanım bilgisi ne kadar arkadaşımızın bilmiorum eğer gerçekten kurtulacak önemli şeyleri varsa işini şansa bırakmamalı profesyonel yardım almasını tavsiye ettim bide kaliteli olup olmadığı kanısına nası vardınız bilmiyorum ama gayet kaliteli şekilde titizlikle hallediolar .....

OLDSMAN
30-06-2009, 13:58

işaretli bölüm daha önemli benim için

optik burak
30-06-2009, 14:27
arkadaşim pc başka hdd sileve olarak çalıştır hdd jumper takıcan iki adet sileve olarak çalıştırma hdd üzerinde yazıyo

ayran
30-06-2009, 15:06
buradakı bilgi tekrar hdd disk'i çalıştıra bilir...

Only the registered members can see the link

kılavuzlu
30-06-2009, 18:12
benim değerli oldsman ve obtik burak dostlarım benim sınıf bilgilerim ve çocukların yani aile resimlerim olmasa hiç önemi yok zaten 250 gb lik harddiskim var verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim ben hdd yi hem slave hemde master olarak denedim biraz saçma olacak ama hatam okula götürüp bilgisayar öğretmenine baktırtmam oldu aslında şehirde bir bilgisayarcı samimi olduğum bir dostum vardı işler bittikten sonra ona götürdüm bakacaklar olursa olur olmazsa canınız sağolsun herzaman yeni birşeyler öğreniyoruz. ama biz onlar gibi çok iyi biliyoruz demiyoruz. herşey gönlünüzce olsun saygılar sunarım.

OLDSMAN
30-06-2009, 18:15
benim değerli oldsman ve obtik burak dostlarım benim sınıf bilgilerim ve çocukların yani aile resimlerim olmasa hiç önemi yok zaten 250 gb lik harddiskim var verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim ben hdd yi hem slave hemde master olarak denedim biraz saçma olacak ama hatam okula götürüp bilgisayar öğretmenine baktırtmam oldu aslında şehirde bir bilgisayarcı samimi olduğum bir dostum vardı işler bittikten sonra ona götürdüm bakacaklar olursa olur olmazsa canınız sağolsun herzaman yeni birşeyler öğreniyoruz. ama biz onlar gibi çok iyi biliyoruz demiyoruz. herşey gönlünüzce olsun saygılar sunarım.

Rica ederim kardeşim faydamız olduysa ne mutlu ama benim
dediğim yöntemle ben 3 disk kurtardım sendede işe yaracağına
büyük ihtimal veriyorum

:45:

kılavuzlu
05-07-2009, 14:14
benim değerli dostum oldsman benim şu harddisk var ya sağolsun bizim bilgisayar öğretmeni arkadaşımız format atmış ve hiç göstemez etmiş bende çarşıdaki bilgisayar uzman arkadıma götürmüştüm yaklaşık bir haftadır harddiski göstermeye çalışmış ve tamamlamış bana telefon açtı dün akşam gittim hdd yi aldım bilgisayara taktım hiç bişey yok EasyRecovery professyonel ile kurdum ve şuan tıkır tıkır bütün belgeleri çıkartıyor.bunu seninle paylaşmak istedim. çok sağolasın. saygılar sunarım.

kılavuzlu
05-07-2009, 22:55
değerli dostum kusura bakmazsan bir şey rica edeceğim belki forum kurallarına aykırımı bilmiyorum ama ben R-Studio ile çocukların resimlerini falan buluyorum orda izliyorum bakıyoruz ama bir türlü kaydedemiyorum demo olarak kullanıyorum belkide ondandır fakat bir türlü ***** yapamıyorum bana bu konuda bir yardım edermisin şimdiden çok teşekkürler saygılar sunarım.

Volkan
06-07-2009, 00:57
değerli dostum kusura bakmazsan bir şey rica edeceğim belki forum kurallarına aykırımı bilmiyorum ama ben R-Studio ile çocukların resimlerini falan buluyorum orda izliyorum bakıyoruz ama bir türlü kaydedemiyorum demo olarak kullanıyorum belkide ondandır fakat bir türlü ***** yapamıyorum bana bu konuda bir yardım edermisin şimdiden çok teşekkürler saygılar sunarım.

arkadaşlım c rack konusunda bişi yapamayız ama sana şunu tavsiye ederim prınt screen ile ekran görüntüsünü paınte aktarıp orda resmi kırpıp kayıt edebilirsin.

merol
08-07-2009, 14:45
kıymetli arkadaş ben böyle anlarda bir seyyar usb kasaya takıp çalıştırıyorum ve hd in içindekileri öyle kurtarıyorum. denemeye değer eğer usb bir kasan varsa. ben almanyada olduğum için kasa diyorum inşallah anlıyorsundur. daha doğrusu seyyar harddisk zannedersem ordaki ismi. kolay gelsin. olursa burada açıklarsan memnun olurum.