PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : alex de souza

three_20
03-08-2009, 23:12
Only the registered members can see the link

Süper Lig
94 mac
56 gol
54 asist

----

Turkiye Kupasi
16 mac
5 gol
6 asist

----

Avrupa kupalari

24 mac
5 gol
13 asist

----

TUM RESMI MACLAR TOPLAM
134 mac
66 gol
73 asist

----

3 SEZONDA:
2 SAMPIYONLUK
2 TURKIYE KUPASI FINALI
1 GOL KRALLIGI
2 ASIST KRALLIGI

FENERBAHCE TARIHININ ILK VE TEK YABANCI GOL KRALI

FENERBAHCE TARIHININ avrupadaki en golcu yabancisi. (appiah ile)
SAYGIYLA EGILIYORUM

231 maç 107 asist 100 Gol...
ayrıldığı zaman keşke şimdi Alex olsaydı diyeceksiniz yıllarca‚3 sene daha ***fini sürün...

Kimler geldi kimler geçti............

Bir Ricardinho geldi 10 Alex gücünde‚ bir meltem esintisi bile yaratamadan gitti‚
Bir de Ailton vardı‚ hafif tombul güler yüzlü‚ O´nun kaç Alex gücünde olduğunu hatırlayamıyorum ama O da geçti gitti.
Bir İlic vardı zamanında en az 3 Alex eden ve de çooook ucuza gelip sessizce giden‚
Bir de Marcelinho geldi Karadeniz´e‚ O´nun Alex gücü açık arttırmaya çıktı neredeyse‚ üç beş on dendi‚ bir de baktık O da gitti.
Bir Delgado tutturdular‚ en az beş Alex lik tahta oturttular‚ sonra tartıştılar şununla oynar bununla oynamaz ama bir Sergen etmez diye.....(ne ironi ama)
Bir de Lincoln´ümüz var biraz nazlı‚ Alex´in koşanıymış‚ vurdumu atarmış‚ bir sene yattı‚ Kadıköy´de baktı‚ henüz bilançosu açıklanamadı.

Alex geldi geleli 5 sene bitti‚ 6. geldi‚ hala O´ndan üstününü arıyorlar.
Her gelene ölçü birimi oluyor Alex.
Her giden unutulurken........
Koşmayan........
Pres yapmayan...........
Büyük maçlarda oynayamayan..........
ve maalesef
kendi taraftarlarınca yuhalananan...............
kendi yazarlarınca acımasız şekilde eleştirilen...........
Alex hala gollerini atıyor‚ paslarını veriyor ve kaptanlık bandını taşıyor......
Hem de bir kaptana yakışır şekilde.......
İyi bir aile babası.......
Centilmen bir futbolcu olarak‚ kimi çakma Maradona´lara nazire yapıyor.

antu
alexsiz bi fenerbahce nası olur düşünemiyorum ama böle bi futbolcuya sahip olduğumuz için mutlu olduğumuzda bi gerçek aslnda bazen işler kötü gitsede hep bi umudumuzun olmasının sebebide o dur ..... bn eminim ki bi fenerbahceli taraftar için onun yeri hep ayrıdır en azından bnm için hep ayrıdır....

:rockon:

Volkan
03-08-2009, 23:17
çok ayrı bir adam bütün küçük maçlarda var büyük vle avrupa maçlarında yok hadi oynamıyacan bari git teknik direktöre sölede fenerin yolunu kapama. bunun gibi asalak oyuncular 3 büyükte hep var ben anlamıom bu büyük kulupler neden böle oyuncuları mıknatıs gibi çekerler. galatasaray da geçen sezon bu tip bir oyuncuyla uğraştı ama onlar gönderdiler.

alex ten ne köy olur ne kasaba karşınına azıcık koşan biri olsun sahada yok oluyor resmen sürünü sürüne gezıo. küçük takımlara gol atmakla yıldız olunmuo. zaten olsaydı transfer teklifi gelirdi gelmediği içinde burda beleş para varken gidermi yatan adama bu kadar çok parayı hangi takım verir.

three_20
03-08-2009, 23:24
çok ayrı bir adam bütün küçük maçlarda var büyük vle avrupa maçlarında yok hadi oynamıyacan bari git teknik direktöre sölede fenerin yolunu kapama. bunun gibi asalak oyuncular 3 büyükte hep var ben anlamıom bu büyük kulupler neden böle oyuncuları mıknatıs gibi çekerler. galatasaray da geçen sezon bu tip bir oyuncuyla uğraştı ama onlar gönderdiler.

alex ten ne köy olur ne kasaba karşınına azıcık koşan biri olsun sahada yok oluyor resmen sürünü sürüne gezıo. küçük takımlara göo atmakla yıldız olunmuo. zaten olsaydı transfer teklifi gelirdi gelmediği içinde burda beleş para varken gidermi yatan adama bu kadar çok parayı hangi takım verir.

yaptıkları ortada kaç tane galatasaray beşiktaş macı kazandırdı haberin yok yada bilgin yok evvel ki yıl şampiyonlar liginde çeyrek final oynadığımızda o sene şampiyonlar liginde kim assist kralı olmuş bi bak istersen hepiniz bi türkü tututrmuşsunuz yaptkları ortada bide söz var bilirsin bilosan konuş ibret alsnlar bilmiosan sus adam sansınlar beğenirsn beğenmezsn o sana kalmış ama hiç bişey yapamadı diyemezsin alexin yaptıklarını gören bu ne diyo diye sana gülerler :8[1]:

nidai
04-08-2009, 01:05
alex gol kralı olabilir ama sert futbol oynuyan 90 dk top oynayan topçu değil. hele lıg maçlarında onemlı maclarda resmen sahada yurumesı bır fenerlı olarak benı uzuo artık sert futbol var kosan takım kazanıo fener artık bu duran top ısını unutmalı vanhoydong gıbı bır kaptan lazım fenere verdıgı emek cok ama bır o kadarda verdıgı zarar. neyse alex su an fenerde oynayacagı maçlar kaderını gösterecek

edenur
04-08-2009, 01:57
yaptıkları ortada kaç tane galatasaray beşiktaş macı kazandırdı haberin yok yada bilgin yok evvel ki yıl şampiyonlar liginde çeyrek final oynadığımızda o sene şampiyonlar liginde kim assist kralı olmuş bi bak istersen hepiniz bi türkü tututrmuşsunuz yaptkları ortada bide söz var bilirsin bilosan konuş ibret alsnlar bilmiosan sus adam sansınlar beğenirsn beğenmezsn o sana kalmış ama hiç bişey yapamadı diyemezsin alexin yaptıklarını gören bu ne diyo diye sana gülerler :8[1]:

three_20 sölediklerınde haklı olabilirsin ama fenerbahçenin ön önemli maçlarında sahada yok olan sonra bır topa vurmaya aciz kaldığı zaman hele geçen sezon bıze çok güldüler bunu unutma sahada 11 kişi var ama 10 kişi gibi gözüktü.

ama yinede klas oyuncu duran bir top olursa yada top gelirse ayağını iyi kullanıo başkada bişi denilemez günümüz futbolu için.

CABBARİ
04-08-2009, 11:47
son antremanda daumla bozulmuşlar izin istemiş daum vermemiş oda küsmüş:)

three_20
05-08-2009, 15:39
Alex de Souza"da hem hatice var, hem netice

Alex'in Türkiye"de altıncı sezonu... Yaptığı işler ortada olmasına rağmen, hala �Alex yararlı mı, zararlı mı� diye tartışanlar, daha da önemlisi �Alex koşmuyor, mücadele etmiyor� diye yazanlar ve konuşanlar var. Ve maalesef bazı eski futbolcular da bu grubun içinde.

Arkadaşlar... Televizyondan izlerseniz Alex hakkında bu tarz bir yorum yapabilirsiniz. Ama çıplak gözle izlerseniz, özellikle de topun Alex"te olmadığı zamanlar onun neler yaptığına bir zahmet dikkat ederseniz, koşup koşmadığını görürsünüz.

Sevgili arkadaşlar... Adamın Fenerbahçe"de oynadığı 5 senede attığı gol adedi 106. Yaptığı asist 99. Peki, koşmayan, mücadele etmeyen bir adam topla buluşup bu kadar gol yapıyorsa ve gene kendini açığa çıkarıp, topu alarak bu kadar asist yapıyorsa ve sizler hala tartışıyorsanız; kusura bakmayın ama sizin için �Aklınızdan zorunuz var� diyebilirim. Adamda hem hatice var, hem netice. Ama hala tartışılıyor.
erman toroğlu....

three_20
10-09-2009, 21:35
Sorular ve Alex'in cevapları!
Only the registered members can see the link
Fenerbahçe Futbol Takımı Kaptanı Alex de Souza, Fenercell'in yeni uygulamasıyla taraftarların SMS ile gönderdiği soruları yanıtladı.

Brezilyalı futbolcu, Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'ndeki basın odasında, tercüman Samet Güzel aracılığıyla Fenercell hatlarından kısa mesaj gönderen taraftarların sorularını, internet ortamında görüntülü olarak yanıtladı.

Alex ile yapılan sohbeti, taraftarlar fenercell.tv adresli internet sitesinden canlı izledi. Fenerbahçe'nin kaptanı, yaklaşık bir saat süren sohbette 39 soruyu yanıtladı.

-SORULAR VE ALEX'İN CEVAPLARI-

Taraftarların sorularından bazıları ve Alex'in cevapları şöyle:

Soru: Bu sene hem Türkiye'de, hem Avrupa'da şampiyon olabilir miyiz?
Alex: "Henüz sezonun başı, fakat Fenerbahçe gerek lige, gerek Avrupa'ya iyi başladı. Gücümüz var, bu iki kulvarda da şampiyon olabiliriz."
Soru: Futbolu ne zaman nerede bırakmak istiyorsun?
Alex: "Ne zaman olduğu hakkında net bir yorum yapamıyorum. Bitireceğim yer Curitiba olabilir. 2 sene Fenerbahçe ile kontratım devam ediyor. Bitince oturup, konuşuruz. Kulübüm benimle devam etmek istemezse, Fenerbahçe'ye teşekkür edip, kararımı vereceğim. Eğer kulübümüzün benimle devam etme kararı olursa, kariyerime Fenerbahçe'de son verme ihtimalim çok yüksek."

-''EN SEVİNDİĞİM MAÇ 2-1'LİK BEŞİKTAŞ MAÇI''-

Soru: En sevindiğin ve üzüldüğün maçlar hangileri?
Alex: "En üzüldüğüm maç, şampiyonluğu kaybettiğimiz sene Manisa'da, Manisaspor'a 5-3 yenildiğimiz maçtır. En fazla sevindiğim maç da Zico döneminde 2-1 Beşiktaş'a karşı deplasmanda kazandığımız galibiyetti."
Soru: Türk olmayı düşünüyor musun?
Alex: "Bu konu hakkındaki olumlu düşüncelerimi her zaman söylemişimdir. Bu düşüncemi başkanımızla da paylaştım, fakat şu anda kanunlar nedir bilemiyorum. Böyle bir imkan olursa seve seve Türk olmayı düşünürüm."
Soru: Futbolcu olmasaydın ne olmak isterdin?
Alex: "Küçüklüğümden beri futbolcu olmak istedim, tek hayalim futbolcu olmaktı. Aksi bir durumu hiç düşünmedim."

-''ZİCO'YU ÖRNEK ALDIM''-

Soru: Brezilya'da, Fenerbahçe'nin popülaritesi ne durumda? Türkiye Ligi maçlarının Brezilya'da yayınlanmasını nasıl buluyorsun?
Alex: "Brezilya'da Türkiye liginin maçlarının yayınlanmasını olumlu buluyorum. Türkiye'de birçok Brezilyalı futbolcu var. Brezilya'da bir kanal Türk liginin maçlarını Brezilya halkına sunmaya başladı. Brezilya'da Fenerbahçe'nin popülaritesi son yıllarda artmış durumda. Bunun nedeni, Fenerbahçe'de birbirinden kaliteli Brezilyalı futbolcuların olmasıdır. Ayrıca buraya Zico geldi. Brezilya futbolunda 3 isim sayarsanız, Zico en başta gelecek isimlerdendir. Bunların yanında Fenerbahçe'nin kendi büyüklüğü ve elde ettiği başarılar da Brezilya'da popüler yapan nedenlerden bir tanesi."
Soru: Yedek kalırsan tepkin olur mu?
Alex: "Tepkim, sadece çalışıp, tekrar takıma girmek olur."
Soru: Frikik gollerine ara mı verdin, yoksa sakatlığın mı bunun için engel?
Alex: "Zico'un ilk senesinde fubis bölgemde bir sakatlığım vardı. Duran topları kullanmakta sıkıntı çekiyordum. Ondan sonra engelleyen bir sakatlık yok. En kısa zamanda frikik golleri çıkacaktır."
Soru: Türkiye'de, Fenerbahçe olmasa hangi takımda oynardın?
Alex: "Bunu Fenerbahçe'yi tanımadan sorsaydınız, herhangi bir takım derdim. Fenerbahçe'yi gördükten sonra, Türkiye'de başka kulüpte oynamak istemiyorum."
Soru: Örnek aldığın futbolcu var mı?
Alex: "Zico her zaman için benim aynam olmuştur. Küçüklükten beri onu izledim ve hep onu örnek aldım."
Soru: Fenerbahçe'ye geldiğinden beri kulüp olarak büyük değişim yaşıyoruz. Bu değişim daha ne kadar devam eder?
Alex: "Fenerbahçe son zamanlarda, her zaman için daha iyiye gitme yolunda sürekli adımlar atıyor. Her geçen gün büyümeye devam ediyor. Aldığımız şampiyonluklar ve 2 sene önce Avrupa'da aldığımız başarının, neler yapabileceğimizi gösterdiğini düşünüyorum."
Soru: Brezilya Milli Takımı'na seçilmeyişini nasıl yorumluyorsun?
Alex: "Hocanın tercihi."

-''KADROMUZ BAŞARI İÇİN YETERLİ''-

Soru: Türkiye'de istediğin kariyere ulaştığını düşünüyor musun?
Alex: "Burada da başarılı olduğumu, bir gün gidersem saygı duyulan bir oyuncu olarak gideceğimi düşünüyorum."
Soru: Futbolu bıraktıktan sonra Fenerbahçe'de görev almak ister misin?
Alex: "Fenerbahçe ile ilişkim ömrüm boyunca devam edecektir. Buradan ayrıldıktan sonra Fenerbahçe taraftarı olarak kulüple bağım olacak. Görev alır mıyım, almaz mıyım bilmiyorum, ama her zaman Fenerbahçe'nin içinde olacağım."
Soru: Daum ile birlikte değişim yaşanıyor. Kadromuz Avrupa için yeterli mi?
Alex: "Avrupa'da başarı için kadromuz yeterli. Zaman geçtikçe takımımızın daha fazla oturacağını ve gerek Türkiye'de gerek Avrupa'da başarıların bizimle olacağını düşünüyorum."

-''GÜİZA GOL KRALI OLUR''-

Soru: Bu sene kim gol kralı olur?
Alex: "Güiza olur."
Soru: Fenerbahçe'nin eksikleri sence neler?
Alex: "Eksikler elbette vardır. Önemli olan bu eksikleri gidermek için neler yaptığınızdır. Yönetim elinden geleni yapıyor. Biz de elimizden geleni yaparak, bu takımı başarıya ulaştırmalıyız."
Soru: Kariyerinde toplam kaç gol attın?
Alex. "Net olarak söyleyemiyorum, ama 310 ile 320 arasındadır."

-''SAĞ BEKE OYUNCU ALINMASI UYGUN OLURDU''-

Soru: Yeni bir transfer gerekli mi, gerekliyse nereye?
Alex: "Bir oyuncu alınsaydı, sağ beke alınması uygun olurdu, çünkü o mevkide sadece Gökhan görünüyor. Gökhan'ın olmadığı zamanda orada birinin olması iyi olurdu.
Soru: Maradona mı, Pele mi iyi oyuncuydu?
Alex: "Pele'yi oynarken izlemedim, Maradona'yı izleme fırsatı buldum. Gerçekten fantastik bir oyuncuydu, ancak babamın, izleyenlerin anlattığı kadarıyla Pele gibi bir oyuncu daha dünyaya gelmemiş."
Soru: Birikimlerini nasıl değerlendiriyorsun?
Alex: Aileme yatırım yapıyorum. Ailem her zaman bize yatırım yapmıştı. Ben de bundan sonraki yaşantımda rahat olabilmem için aileme yatırım yapıyorum.
Soru: Takımda en iyi geçindiğin ve sevdiğin kim?
Alex: "Burada çok uzun süredir oynuyorum, iyi anlaşamadığım yok gibi bir şey. Şu an en fazla yakın olduğum kişi Bilica."

-''BURSASPOR MAÇINI KAZANMAK İSTİYORUZ''-

Soru: Pası nasıl istediğin yere atıyorsun, mimarlık mı okudun?
Alex: "Futbol zor bir oyun, fakat aynı zamanda da kolay. Zor olan kısmı basit oynamak. Futbolun sırrı basit oynamak."
Soru: Bursa maçıyla ilgili yorum yapar mısın?
Alex: "Zor bir maç. Bursaspor, oynaması en güzel takımlarından biri. Gerek stadı, gerek taraftarlarıyla mükemmel bir futbol ortamı yaratıyorlar. Elbette kazanmak istiyoruz."
Soru: Fenerbahçe tarihinde merak ettiğin, tanımak istediğin oyuncu var mı?
Alex: "Bir gün oturup Lefter ile konuşma fırsatını yaratmak isterdim. Bu kulüp adına en büyük futbolculardan biri. Eğer böyle bir fırsat yaratıp, oturup konuşabilirsem mükemmel olur."
Soru: Futbol takımı içinde grupçuluk var mı?
Alex: "Grupçuluk kesinlikle yok. Sadece birbiriyle iyi geçinen insanlar olabilir."

-''BÜYÜK KIZIM MARIA KENDİNİ TÜRK HİSSEDİYOR''-

Soru: Eşin ve çocukların da Türkiye'de olmaktan mutlu mu? Türkçe öğrenebildin mi? Bir iki kelime Türkçe konuşabilir misin?
Alex: "(Türkçe olarak) Teşekkürler. Eşim ve çocuklarımla Türkiye'de olmaktan çok mutluyum. Büyük kızım Maria, Türk milli marşını söylüyor, Türkçe anlıyor. Brezilyalıdan daha fazla Türk hissettiğini söyleyebilirim. Türkçeyi anlıyorum, fakat ufak tefek sıkıntılar oluyor."
Soru: Roberto Carlos'un ocak ayında gideceği söyleniyor, ne diyorsun?
Alex: "Bana Roberto Carlos'un söylediği bir şey yok. Benim düşüncem, Fenerbahçe'de kontratını bitirir."
Soru: Maçlarda hakeme itiraz edilmesini nasıl yorumluyor? Zaman zaman sen de itiraz ediyorsun. Bu normal mi?
Alex: "Elbette normal buluyorum. Hakemin kararından farklı düşüncedeyseniz, itiraz etmek gayet normal."

-''TABATA, LİGDEKİ EN İYİ YABANCILARDAN BİRİ''-

Soru: Senden başka Türkiye'de en iyi yabancı kim?
Alex: "Tabata, ligdeki en iyi yabancılardan biri."
Soru: Aziz Yıldırım nasıl bir başkan?
Alex: "Takımına, camiasına aşık, her zaman takımının ve camiasının menfaatleri doğrultusunda hareket eden bir başkan. O da hayallerini gerçekleştirmek için mesai harcıyor, her zaman için en iyisini istiyor."
Soru: Yabancı kontenjanı serbest bırakılmalı mı?
Alex: "Ligi daha güçlü kılmak, aynı zamanda rekabeti arttırmak adına en azından Avrupa içindeki transferlerde bir serbestlik tanınabilir."
Soru: Taraftarımız bu sezon ne yapmalı?
Alex: "Manisaspor ve Sion maçında gösterdikleri o destek bütün sezon devam ederse, en iyi şeyi yapmış olurlar. Bu maçlarda, kötü oynadığımız zamanda bize verdikleri destekle aldığımız galibiyette büykü pay sahibi oldular."

10.09.2009
Kaynak : AA

xp_n3r00
13-09-2009, 12:29
Türkiye ye gelen en iyi yabancı oyunculardan biri. Türk takımlarının en fazla çekindiği isim. Sakat bir şekilde çok maçta oynadı ve o maçlarda da verim tartışması yapıldı ancak sakat bir futbolcu ne kadar verimli olabilirdi ki. Fenerbahçe tarihine efsane olarak geçeceği kesin