PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Münevver'in Hayatı Film Oluyor

HCakir
04-08-2009, 12:25
Münevver'in Hayatı Film Oluyor

İstanbul'da başı kesilerek öldürülen 17 yaşındaki Münevver Karabulut'un hayatı film oluyor. İşte Münevver Karabulut ve Cem Garipoğlu'nu oynayacak oyuncular...

İstanbul'da başı kesilerek öldürülen 17 yaşındaki Münevver Karabulut'un hayatı film oluyor. Münevver'i filmde oyuncu Yasemin Balık canlandıracak. Katil zanlısı Cem Garipoğlu için ise 7 kişi arasından seçme yapılacak.

İstanbul'da, başı kesilerek öldürülen, cesedi Etiler'deki bir çöp konteynerinde bulunan 17 yaşındaki Münevver Karabulut'un hayatı ve acı sonu, bir filme konu olacak. ‘Karabulut’ adlı filmde Münevver'i, 29 yaşındaki oyuncu Yasemin Balık oynayacak.

Kamuoyunu aylardır meşgul eden Münevver Karabulut cinayeti, film oluyor. Filmin yapımcılığını üslenen İstanbul Ajans'ın patronu Melih Göğebakan, Antalya'da avukatı Ali Önal ve filmde Münevver'i canlandıracak oyuncu Yasemin Balık'la birlikte basın toplantısı düzenledi. Filmin çekimlerine 20 gün içinde başlayacaklarını kaydeden Göğebakan, Münevver'in katilini oynayacak erkek oyuncu için 7 kişi arasında seçme yapacaklarını söyledi.

Çekimlerin İstanbul, Rusya, Almanya ve Hollanda'da gerçekleştirileceğini kaydeden Göğebakan, 90 gün içinde çekimleri tamamlamayı düşündüklerini söyledi. Film senaryosunun yazın aşamasında olduğunu kaydeden Göğebakan, Karabulut cinayetinin faillerinin hala yakalanamamış olması dolayısıyla emekli polis memurları ve güvenlik görevlilerinden oluşan 120 kişilik bir ekibin cinayet üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Filmin cinayetin birebir aynısı olmayacağını vurgulayan Melih Göğebakan, “Biz olaydan sadece esinlendik” dedi. Yapımcı Göğebakan, yönetmen için üç isimle görüştüklerini belirtirken, Demir Keskin isminin ağırlık kazandığını kaydetti.

Only the registered members can see the link

Şirketin avukatı Ali Önal ise filmin bütçesinin 6 milyon dolar olarak belirlendiğini söyledi. Filme ortak olmak isteyen yabancı ajansların da bulunduğunu belirten Avukat Önal, ortaklık durumunun resmiyet kazanması halinde filmin bütçesinin 20 milyon dolara çıkacağını söyledi. Önal, filmden elde edilecek gelirle Münevver Karabulut adına bir okul ya da yurt yapılacağını söyledi. Önal, filmle ilgili olarak Münevver'in ailesiyle görüşüldüğünü hukuki bir sorun bulunmadığını kaydetti.

Kış aylarında gösterime girmesi düşünülen ‘Karabulut’ adlı filmde 17 yaşındayken başı kesilerek öldürülen Münevver'i oynayacak Yasemin Balık ise başrol teklifini aldığında oldukça heyecanlandığını söyledi. Münevver Karabulut cinayetinin sonuçları itibariyle topluma çok büyük görevler yüklediğini kaydeden Balık, “Türkiye'de maalesef herşey çabuk unutuluyor. Yaşananların unutulmaması için sinema tarihe bir not düşüyor. Bu teklifi bunun için kabul ettim” dedi. Genç oyuncu, arkasında sözü olan, topluma mesaj veren yapımlarda olmayı tercih ettiğini söyledi. Balık, Münevver'e benzerliğine dikkat çekilmesi üzerine özel bir çalışma yapmadığını söyledi.

CABBARİ
04-08-2009, 14:36
bu münewvver olayını sizcede abartmadılarmı günde kaç kişi faili meçhul ölüyor bir taneside çıkıp bunlar neden araştırılıp medyada yer bulmuyor demiyor????

HCakir
04-08-2009, 15:52
bu münewvver olayını sizcede abartmadılarmı günde kaç kişi faili meçhul ölüyor bir taneside çıkıp bunlar neden araştırılıp medyada yer bulmuyor demiyor????

Adam kırmızı bültende aranıyor bu biraz ilgi cekici geliyor herhalde?

veyselbakan
04-08-2009, 17:34
Bir insanın vahşi şekilde öldürülmesini konu alan film yaparak rant elde etmek ne kadar etik bunu sizlere sorarım.Bu adamın bu zamana kadar bulunamamış olmasınıda büyük bir ayıp olarak görüyorum cabbari ustam faili meçhul dese de bu kızcağızı katledenin faili belli.Aile özelliklede baba filmden elde edilecek gelirle okul yaptıracaklarını beyan etmiş.değil bir okul bin tane okul yapacağım desin bir insan kızı ile ilgili bu kadar spekülasyondan sonra bu filme nasıl izin verir bu nu da tekrar sizin takdirinize bırakıyorum

Volkan
04-08-2009, 17:48
Bir insanın vahşi şekilde öldürülmesini konu alan film yaparak rant elde etmek ne kadar etik bunu sizlere sorarım.Bu adamın bu zamana kadar bulunamamış olmasınıda büyük bir ayıp olarak görüyorum cabbari ustam faili meçhul dese de bu kızcağızı katledenin faili belli.Aile özelliklede baba filmden elde edilecek gelirle okul yaptıracaklarını beyan etmiş.değil bir okul bin tane okul yapacağım desin bir insan kızı ile ilgili bu kadar spekülasyondan sonra bu filme nasıl izin verir bu nu da tekrar sizin takdirinize bırakıyorum

konuyu bu noktaya getiren zaten babası. ama yazık bu adamıda bu hale getiren başını çeviren medya yazık. hayatı film olsa ne olacak mezarda kemikleri sızlarken.

HCakir
04-08-2009, 17:59
Kimse bana kızmasın ama ben bu olaya başından beri herkesin düşüncesinden farklı boyutta yaklaşıyorum ;

Baba, kızını sevdiği çocuk zengin diye saldım çayıra mevlâm kayıra formatında bırakmıs..yani gecelere kadar erkek arkadaşında kalmalar falan kim bırakır değil mi kızını?

Şimdi diyeceksiniz bıraktı diye, çocuğun kızı öldürmesi mi lazım ? tabi ki hayır..

Fakat kız evlat gece yarılarına kadar erkek arkadaşının evinde bırakılmaz diye düşünüyorum!..

Ve konuya film olayına bağlayalım Babanın genişliğini görüyorsunuz parayla okul yaptırcakmıs cart curt biraz semra hanım olayına döndü bu iş..

kirmastılı
04-08-2009, 18:47
Kimse bana kızmasın ama ben bu olaya başından beri herkesin düşüncesinden farklı boyutta yaklaşıyorum ;

Baba, kızını sevdiği çocuk zengin diye saldım çayıra mevlâm kayıra formatında bırakmıs..yani gecelere kadar erkek arkadaşında kalmalar falan kim bırakır değil mi kızını?

Şimdi diyeceksiniz bıraktı diye, çocuğun kızı öldürmesi mi lazım ? tabi ki hayır..

Fakat kız evlat gece yarılarına kadar erkek arkadaşının evinde bırakılmaz diye düşünüyorum!..

Ve konuya film olayına bağlayalım Babanın genişliğini görüyorsunuz parayla okul yaptırcakmıs cart curt biraz semra hanım olayına döndü bu iş..
usta aynen katılıyorum bu işte rant kokusu alıyorun sanki:49::49: