PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avermedia 700 pro

powercemo
22-08-2009, 20:16
Avermedia 7000 pro marka bir uydu alıcım var. küçük çaplı birde çanağım. Sadece türksat ı çekmesini istiyorum. Sistemi kurdum bağladım. çanağın yönünü diğer uydulara bakarak ayarlamaya çalıştım. Fakat sinyal gücü %60-70 ler seviyesinde iken Sinyal kalitesi sıfır. Ne gibi bi ayar yapmam gerek ? Uydudan pek anlamıyorum açıklama yaparken biraz detaylı bilgi verirseniz sevinirim. İyi forumlar

Özgür Erge
23-08-2009, 02:02
arkadaşım öncelikle pcde tv kartı için hangi programı kullanıyosun vede arama yaptın mı codecleri yükledin mi dıseq kullanmıyosunuz deme bu sorularımı cvplayın gerisine bakcaz..

powercemo
23-08-2009, 02:57
:) pc de kart değil . anlatmış olduğum olay uydu alıcısı receiver ile ilgilidir. normal çanak var manuel. çapı küçük olan çanaklardan. tek çanak tek LNB sadece turksat için uyduda ne gibi ayarlar yapamam gerek. Sinyal kalitesi hiç artmıyor sürekli sıfır. sinyal gücü 60-70 ler seviyesinde !

yargıç_1
23-08-2009, 03:05
arkadaşım anteni göz kararıyla ayarlaman çok zor ancak uydu alıcını ve tv'yi antenin yanına kadar getireceksin ve sinyale bakarak çanağı yavaş yavaş diğer antenlrin yönüne bakarak sinyal yükselene kadar çevireceksin

Özgür Erge
23-08-2009, 03:09
benim bildigim avermedia 700 pro tv kartı neyse sinyali bulmak için cihazzzda kanal var mı yoksa eger cihazınız ayarlarından manuel aramaya girin ve 12731 v 3333 frekansını yazın sonra kablo baglantıları yapılmıştır herhalde çanagı çevirin sizin orda nasıl duruyo bilmiyom ama o frekansa sinyal gelinceye kadar çanagı çevirin bulunca arama yaptırın tamamdır.. birde lnb ayarı var lnbyi hafif saga dogru çevirmeyi unutmayın..

powercemo
24-08-2009, 00:46
Yargıç arkadaş sizin dediğiniz yöntemle baktım. Sinyal gücünü bulup sinyal kalitesini bulmaması sanırım receiver ayarlarından kaynaklanıyor. Receiverda nereye hangi değerleri yazmam gerekiyor bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? Sistem yukarıda anlattığım gibi. avermedıa 7000 pro mini uydu - istanbul (avrupa) yenibosna - dijital receiver ilanları (Only the registered members can see the link) Uydu alıcısına linkten bakabilirsiniz. Pc kartı Değil arkadaşlar ! Kanallar Yüklü uyduda. ayarları yapıp sinyali bulursam görüntü gelir gibi.

yargıç_1
24-08-2009, 01:36
İlk önce TRT-1 Kanalını bul Frekansı 11919 V 24444 doğruysa bu frekans üzerindeyken çanağını sinyali bulunca yavaş yavaş çevirerek kaliteyi bul ve kalitede yükselmeye başlayınca sinyal ve kalite düşmeden çanağı sabitle en son ATV -11628 H 6666 frekansına bak oda sinyal ve kalitesi yüksek olmalı en son lnb'yi hafif sağa çevirirsin

Özgür Erge
24-08-2009, 05:26
siz benim dedigimi yapmıyosunuz vede ben belirttim olabilir dedim çeşit çeşit uydu cihazı var arkadaşım herneyse umarım bulursunuz kanalları.. ayrıca bulamazsanız ugraşmayın uyducu çagırın ikidk. yapsın onlarıda düşünmek lazım..

powercemo
25-08-2009, 03:44
Peki Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler. Deniyeceğim inş yaparım , olmazsa bi uyducu çağırcaz :D

Özgür Erge
25-08-2009, 03:48
el becersisi lazım dostum lnb ayarı çanak ayarı çok önemli kanal bul sık geçle olmuyo en ufak rüzgarda gidebilir ha ugraşır yaparım diyosan meraklıysan saatlerce ugraşıp yaparsın yapılmıcak hiç bişey yoktur ugraşmıcam diyosan bilenlere bırakcaksın..:)