PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bosna Hersek-Türkiye Maçı FOX TV´de

Baldemir
28-08-2009, 23:34
9 Eylul'de Bosna Hersek-Türkiye Maçi Naklen FOX TV´de!

2010 Dünya Kupası grup elemelerinde Bosna Hersek ile kritik maça çıkacak A Milli Takımın maçlarını FOX TV verecek

9 Eylül Bosna Hersek-Türkiye Fox Tv ekranlarında olacak

Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Kaynak: *** L.J.s LIVE Sport on Satellite TV. Live Soccer on TV. Live Football on Saetllite TV. (Only the registered members can see the link)

Baldemir
31-08-2009, 19:27
2010 Dünya Kupası elemelerinde Estonya ile karşılaşacak A Milli Takımımız, Kayseri'de toplanmaya başladı. Kadir Has Stadı'nda 5 Eylül Cumartesi günü oynanacak karşılaşma için Kayseri'ye gelen milli takım kafilesi, Kayserispor tesislerinde kampa girecek.

Maç gününe kadar Kayserispor tesislerinde kamp yapacak olan Milli Takım'da Teknik Direktör Fatih Terim ile bazı futbolcular, Kayserispor Kadir Has Tesisleri'ne geldi.

Terim, havaalanı çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, yeniden Kayseri'de olmaktan mutlu olduklarını söyledi.

Önlerinde iki önemli maç bulunduğunu belirten Terim, ''İki tane önemli maçımız var. Birincisi tamamen moral ve konsantrasyon için Kayseri ve civar illerden gelecek seyircimizin desteğiyle oynanacak. İnşallah iyi başlayıp Bosna'ya gideceğiz'' dedi.

Bir gazetecinin sakat futbolcular ile ilgili sorusunu esprili bir şekilde yanıtlayan Terim, ''Daha hasar tespiti yapmadık. Şu anda peyder pey geliyoruz. Kalan futbolcuların gelmesiyle sakatlık tespitlerimizi yapacağız. Bundan sonra ya başka futbolcular çağıracağız ya da doktorumuzun tavsiyesine göre gerekeni söyleriz'' diye konuştu.

Milli takım, bugün ilk antrenmanını Kayserispor tesislerinde basına kapalı yapacak.

Milli Takım kadrosuna şu futbolcular davet edildi:

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

A Milli Takımımızdan 3 futbolcunan katılımı ile 1 Eylül Salı saat 12.00'de Kadir Has Stadı'nda bir basın toplantısı düzenlenecek. Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Fatih Terim'in basın toplantısı ise 4 Eylül Cuma saat 17.30'da aynı yerde yapılacak.

Estonya Milli Takımı kafilesi, 3 Eylül Perşembe günü 19.35 uçağıyla İstanbul'dan Kayseri'ye gelecek ve burada City One Hotel'de konaklayacak. Estonya, karşılaşmanın oynanacağı Kadir Has Stadı'nda 4 Eylül'de saat 19.00'da, 6 Eylül'de saat 11.00'de birer antrenman yapacak. Estonya Milli Takımı Teknik Direktörü Tarmo Rüütli takımın kamp yaptığı otelde 4 Eylül Cuma saat 14.00'te bir basın toplantısı düzenleyecek. Estonya kafilesi 7 Eylül Pazartesi günü saat 06.45'te Kayseri'den İstanbul'a hareket edecek.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadyumu'nda 5 Eylül 2009 Cumartesi günü oynanacak ve saat 21.00'de başlayacak Türkiye-Estonya karşılaşmasını, Norveç Futbol Federasyonu'ndan Tommy Skjerven yönetecek. Skjerven'in yardımcılıklarını Kim Haglund ve Frank Andas yapacak. Müsabakanın dördüncü hakemi ise Oddvar Svein Moen olacak.

7 Eylül 2009 Pazartesi saat 11.00'de özel bir uçakla Kayseri'den Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'ya hareket edecek olan Milli Takım kafilesi, buradan otobüsle maçın oynanacağı Zenica şehrine geçecek. Kafile, burada Hotel Dubrovnik'te kamp yapacak.

Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Fatih Terim, 8 Eylül 2009 Salı günü saat 19.00'da (TSİ 20.00) Bilino Polje Stadı'nda bir basın toplantısı düzenleyecek.

A Milli Takım kafilesi, Bosna-Hersek ile oynanan maçın ardından 01.00'de (TSİ 02.00) özel bir uçakla İstanbul'a dönecek.

Bosna-Hersek ile 9 Eylül Çarşamba günü Zenica kentindeki Bilino Polje Stadı'nda oynanacak ve TSİ 21.00'de başlayacak müsabakayı Portekiz Futbol Federasyonu'ndan Manuel Olegario Bartolo F. Benquerenca yönetecek. Bartolo'nun yardımcılıklarını Jose Manuel Silva Cardinal ve Joao Ferreira Dos Santos yapacak. Karşılaşmanın dördüncü hakemi Carlos Miguel Taborda Xistra olacak.

Milli Takım'ın Estonya ve Bosna-Hersek maçları öncesinde antrenman programı şöyle:

31.08.2009 - 18.30 (Kayserispor Tesisleri - Basına kapalı)
01.09.2009 - 18.30 (Kayserispor Tesisleri - Basına 30 dak. açık)
02.09.2009 - 18.30 (Kayserispor Tesisleri - Basına 30 dak. açık)
03.09.2009 - 18.30 (Kayserispor Tesisleri - Basına kapalı)
04.09.2009 - 18.00 (Kadir Has Stadı - Basına 15 dak. açık)
06.09.2009 - 18.30 (Kayserispor Tesisleri - Kapalı)
07.09.2009 - 19.30 (TSİ 20.30) (Yeri daha sonra bildirilecek - Basına 30 dak. açık)
08.09.2009 - 19.30 (TSİ 20.30) (Bilino Polje Stadı - Basına 15 dak. açık)

Baldemir
02-09-2009, 20:39
A Milli Takım, Estonya maçı hazırlıklarına Kayserispor Kadir Has Tesisleri'nde yaptığı antrenman ile devam etti. Isınma hareketlerinden sonra 5'e 2 oynayan futbolcular, kısa süreli koordinasyon ve patlayıcı güç çalışmasının ardından kendi aralarında çift kale maç yaptı. Estonya maçı ile ilgili taktik çalışmayı da içeren maçın ardından duran top kombinasyonu ve şut antrenmanı ile programın bugünkü kısmı tamamlandı.

Milli Takım'ın 1 saat 15 dakika süren çalışmasına sakatlıkları ile ilgili tedavileri süren Gökhan Gönül ve Gökhan Zan kontrollü olarak katıldı. Hamit Altıntop ile Volkan Demirel ise fizyoterapist eşliğinde takımdan ayrı olarak salonda çalışma yaptı.

Baldemir
04-09-2009, 20:43
A Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Estonya karşısında rakibe baskı uygulayıp pres yapacaklarını ifade ederek, "Estonya takımının direncini kırmamız ve galibiyet almamız için erken gol bulmak zorundayız. Fazla da yıpranmak istemiyoruz" dedi.

Fatih Terim, Türkiye ile Estonya arasındaki karşılaşmanın oynanacağı Kadir Has Stadı'nda bir basın toplantısı yaptı. Terim, takım olarak yaptıkları son hazırlıkları anlatarak, Estonya maçının ilk dakikalarından itibaren rakibin direncini kırmak için baskı yapacaklarını, pres uygulayacaklarını açıkladı. Basın toplantısına, Estonyalı gazetecilerin sorularını cevaplayarak başlayan Terim, bir gazetecinin, Estonya takımının son maçlarda az gol yediğini ve bunu nasıl aşmayı düşündüklerini sorması üzerine, şöyle konuştu:

"Estonya takımı, son 10 maçında 8 gol yiyen takım. Bu daha iyi bir istatistik. Bu tip takımların gol atılıncaya kadar olan bölümü sıkıntılı geçiyor. Biz onun için mümkünse ilk golü erken bulmak istiyoruz. Fazla da yıpranmak istemiyoruz. Nasıl bir oyun planı içinde olduğumuzu yarın göreceksiniz. Maçtan sonra analizi yapacağız. Mücadele gücü yüksek bir takım Estonya. Hazırlık maçı Brezilya ile idi. Biz 0-0 kamıştık ilk maçta. Dirençlerini bir an evvel kırma adına gol isteği ile başlayacağız."

Estonyalı bir diğer gazetecinin, 'grupta ikincilik inancınız nedir ?' şeklindeki sorusuna Fatih Terim, şu cevabı verdi: "Çok kuvvetli tabiî ki. Bu konudaki inancım ve oyuncularımın inadı ve ısrarı devam ediyor. Türk milli takımı her zaman her yerde her takımı yenebilecek güçte. İspanya maçı sonuçları da böyle olmamalıydı. Ben ilk yarıyı istediğimiz düzeyde bitirmediğimizi ama ikinci yarıyı oyun ve puan olarak istediğimiz düzeyde bitireceğimize inanıyorum. Matematiksel olarak yakalama imkanımız olmadığı anda rakiplerimizi kutlarım. O zamana kadar sırtımızı yere getirmeyiz. Muhakkak ki zor. Ama milli takımımız zorları başararak buralara geldi. Zor da olsa başarma gücümüz her zaman vardır. Ortadadır."

"DURUMLARI MAÇ SAATİ BELLİ OLACAKLAR VARDI"

Fatih terim, sakat olduğu açıklanan oyuncular arasında Hamit'in son durumunun son antrenmanda belli olacağını açıkladı. Terim, "Bugün basın toplantısı sonrasında son antrenmanımızı sahayı koruma adına dün statta yaptık. Bugün Kayserispor tesislerinde yapacağız. Bazı arkadaşlarımızı, özellikle Hamit'i deneyeceğim. Durumuna son kez bakacağız. Nihat ile görüştüm. Doktorlarla beraber olduk. Maalesef ayağındaki ağrı Nihat'ı oynatmıyor. Yarın yok. Bosna'ya olan bölüme kadar oynamaya imkan sağlayacağı düşünülüyor. Nihat yarın yok. Hamit net belli değil. Bazı oyuncularımın oynamasını istiyorum. Riski göze almayıp Bosna maçında oynaması gereken arkadaşlarımız var. Ama risk var. Çünkü Bosna maçında 10. dakikada el kaldırabilirler" dedi.

Sarı kart sınırında olan futbolcular olduğunu hatırlatan Fatih Terim, "Sarı kart cezalılar var. 4'ü var. Hamit, Gökhan Zan, Emre ve Arda var. Oynatmasanız takım bütünlüğünüz yok. Dolaysıyla birtakım kararları bu akşam vereceğiz. Sağlık heyetimize verdik ve onların tedavisine baktık. Nihat'ın oynama ihtimali yok. Gökhanlarda sorun yok. Hamit'i ben de merak ediyorum. Ümit ederim Hamit önemli silahımız ve oynar. Bazı kararlarımızı saha içerisinde vereceğiz. Ciddi şekilde hazırlanıyoruz ama bazı oyuncularımızı dinlendirme gibi lüksümüz yok. Dikkat edeceğiz. Ondan sonraki maç için de gerekeni yapacağız. Estonya'nın direneceğini düşünürsek, o direnci kırmak için en güçlü elemanlarımızla sahada olacağız" diye konuştu.

"HAMİT'İN DURUMU ŞÜPHELİ"

Fatih Terim, Estonya maçında Hamit'in oynamasını çok istediğini ama son duruma göre oynamasının sıkıntılı olacağını açıkladı. Nihat'ın forma giymeyeceğini belirten Terim, şöyle devam etti: "Hamit iyi olursa oynayacak. Hamit uzun zamandır bizimle oynamıyor. Bir sorun çıkacaksa burada çıksın. Bosna'da çıkmasın. Yarın oynamasını da istiyorum. Nihat Bosna'ya gelecek. Bizim için önemli bir oyuncu. Burada gollerle buluşabilirdi. Sakatlığın üzerine giderek dönmesini geciktirebilirdik. Bu riski almayacağız., Bosna'nın maçı bizden önce bitiyor. Ama bizim için bir anlam ifade etmiyor. Eğer onlar puan kaybederse onlar düşünecektir. Bizim için önemli değil. Onlar sıkıntıya gireceklerdir. Kaybederlerse biz ikinci olacağız. Normal olarak Bosna Ermenistan'ı yenmesi gerekiyor. Maç atmosferleri değişiyor. Bizim burada da yenmemiz gerekiyor. İstisna durumlar olmazsa. Puan kaybı olmasını istiyoruz."

"OYUNCULARIM HER ŞEYİN BİLİNCİNDE"

Basın toplantısında Fatih Terim, oynayacakları maçların ne kadar kritik ve önemli olduğunu futbolcularının bildiğini belirtti. Fatih Terim, "Oyuncularımızın konuya vakıf olmaları ve konsantre olmaları beni sevindiriyor. Toplantıya gerek kalmadan antrenman yaptık. Küçük bir toplantı yaptık. Olaya vakıf olmaları içinde çok şey söylenecek değil. Bunu oyuncularım biliyor. Bunu bilecek kadar da zekiler. Kaybedilmiş bir iki puan var. Hiç aklımızda olmayan. O nedenle tabelada konum en kötü senaryodan daha kötü. Bosna gidecek iki maçta yenecek. Biz de İspanyaya yenileceğiz. İkinci İspanya maçı kaybı olmamalıydı. Bu hesapta olmayan kayıp puanlardır. Bunun acısını çıkartacağız. Ukrayna veya Fransa'da veya İspanya karşısında oynadığımız şekilde oynarsak sorunumuzda yok. Yarın ben oyuncularımın baskıyla, presle başlayacağını ve rakibe şans tanımayacağını söyleyebilirim. Oynama zamanı, alanı bırakmayacaktır. Oyuncularımız yarına iyi hazırlanacaktır. Mutlaka söyleyeceklerimiz var. Bosna maçı o gün için Norveç-Bosna idi. Bugün Estonya-Bosna'dır. Türkiye bunun içinden çıkacaktır. Ben oyuncularıma olan inancımı söyledim." şeklinde konuştu.

"TÜRKİYE'NİN GURUR DUYACAĞI BİR MİLLİ TAKIM VAR"

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Türkiye'nin gurur duyacağı bir takım oluşturduklarını açıkladı. İspanya maçını ve sonrasını değerlendiren Terim, "İspanya maçına bakıyoruz. İspanya'daki maçta rakip ikinci yarıda bizden iyi oynadı. Ama İstanbul'daki maçta İspanya'yı sanırım kimse bu kadar sarsmamıştık. Zorlamamıştır. Buradan 1-1 çıksaydık oradan niye 3 puan alamadık diye hayıflanacaktık. Ama bugün bir puan bile alamadık. Eğer biz bu maçları kazanamazsak bir sonraki şampiyonaya hazırlanıp rakiplerini tebrik etmelidir. İlginç bir durum var. Biz kazanırsak rakibin kaybetmesi gerekiyor. Tahminlerimizi ve inançlarımızı söylüyoruz. Gruplar çekildiğinde Bosna'nın neyi ifade ettiğini söyledim. Türkiye'nin gurur duyacağı bir Milli Takım var. Fransa'da 10 kişi kalıyor ve mücadele ediyor. Her yerde he oyunca kendi oyununun kabul ettiren ve baskı uygulayan takımımız. Genç kadroya sahibiz. 3 kupa daha oynayacak oyuncumuz var. Kadromuz var. Çok gençler var. Gençlerle yola çıktığımız için de ben onlardan ümit ediyorum. Finaller yeni mi. Hayır. Türk milli takımı uçurum kenarında yürümeye alışık. O nedenle uçurumun bu tarafına kendisini alacaktır. Hep zor dönemlerin takımı oldu. İyi bir kadromuz var ve bunun üstesinden geleceğiz" diye konuştu.

İspanya maçında kendisinin hatası olduğunu dile getiren Fatih Terim, "İstesem 1-1 tutabilirdim. Ama ben oyuncularıma son saniyeye kadar galibiyeti kovalayın dedim. Siz bize kazanmayı söylediniz. Türkiye 20 yıldır savundu bir şey olmadı. Son 20 yıldır hep kazanmayı gol atmayı ve galibiyet almayı hedefledik. Düşünüyoruz. Alıştık. Ben hatalıyım. Ama kazanmak isteyerek kaybettik" dedi.

"NİHAT OYNAMIYOR, ZEMİN İYİ DEĞİL"

Fatih Terim, Estonya maçında Nihat'ın oynamamasının kendisi açısından iyi olmadığını dile getirirken, Kadir Has Stadı zeminin iyi olmadığına dikkat çekti. Tarim, şöyle konuştu: "Nihat'ın yerine Sercan oynayacak. Bir eğer olacak. Hamit olacak. Kayserispor tesisleri mükemmel. Misafirperverlikleri için teşekkür ederim. Recep Mamur, Tolunay Hoca ve Süleyman Hurma'ya Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Maalesef zeminde biraz sıkıntı var. Arkadaşlarımız sanırım fazla aktivite olduğu için sorun oldu. Biraz da bu işi en şekilde biz biliyoruz düşüncesiyle zemin bozuk. Daha iyi olabilirdi. Çimler ayrık biraz. Çimler ıslanırsa, ki biz topla çok oynamak isteyen takım için zor olabilir. Ama zaman içerisinde ikaz da var. Dikkat edelim diye. O nedenle bazı arkadaşların dikkat etmesini isterdim ve beklerdim."

"MAÇLARDAN SONRA BAKACAĞIZ, DAHA ÇOK AVRUPA'DA OYUCUMUZ OLMALI"

Bir gazetecinin, 'bu yıl doğum gününüzü milli takımın başında kutladınız, gelecek yıl da milli takımın başında kutlar mısınız ?' şeklindeki sorusu üzerine Terim, "Maçlara bakacağız. Ondan sonra durumu değerlendiririz" dedi.

Terim, bir gazetecinin, Avrupa'ya giden Türk futbolcularının geri döndüğü yönündeki sorusuna da daha çok futbolcu göndermek gerektiğini ve onların orada bir şekilde başarılı olduklarını ifade etti. Terim, açıklamasına şöyle devam etti: "Sayın Başkanla ve ekimizle iyi bir çalışmamız var. Bilmiyorum. O taraftan ve benden yana bir sıkıntısı yok. Her geçen gün daha da olgunlaşıyor. Şu maçları bir oynayalım o zaman daha rahat karar veririz."

Nihat'ın, Avrupa'da 7 yıl kaldığını dile getiren Fatih Terim, "Nihat, seçimini yaptı ve geri döndü. Ülkemizin nüfusunu ve potansiyeline bakarak Avrupa'da futbol oynayan oyuncu sayını artırmalıyız. Benim bir oyuncu Primier Lig de oynuyor. Bu hangi takım önemli değil. Şunu küçümsememeliyiz. Milan da değil başka bir takımda oynuyor. Önemli olan bu sayıyı artırmalıyız. Hem döviz olarak sayılar gelsin. Çok iyi oyuncu ülke tanıtımını yaparak katkı sağlıyor. O zaman daha çok işler yapabilirler. Daha çok yapacaktır. Ben önemsiyorum. Döner bir daha döner. Önemsenmelidir. Burada basına da büyük ihtiyaçları vardır" diye konuştu.

NİHAT'IN YERİNE SERCAN

Basın toplantısının sonunda Fatih Terim, Estonya maçının muhtemel kadrosunu paylaştı. Terim, 'eğer' dediği oyuncuları olduğunu hatırlatarak, Hamit'in mutlaka oynamasını istediğini anlattı. Terim'in verdiği kadroya göre ise şu isimler Estonya maçında forma giyecek: Kalede Volkan, defansta Gökhan Zan, Gökhan Gönül, Servet, Hakan Balta, orta sahada Kazım, Hamit (Ceyhun) Emre, Arda ve ileride Tuncay ile Sercan oynayacak.

three_20
04-09-2009, 23:51
semih cezalımı sakat mı neden oynamıyo ilk 11 de anlam veremiyorum golde atıyo ....

Baldemir
05-09-2009, 19:54
Ay-yıldızlılarımız, Dünya Kupası vizesi için Kayseri Kadir Has Stadı'nda Estonya'yı konuk ediyor. Bileti kapmak için ise tek yol var; zafer!.. A Milli Takımımız, Dünya Kupası Elemeleri 5. Grup'taki 7. maçında Estonya karşısına çıkıyor.

Gruptaki son iki İspanya maçından mağlubiyetle ayrılan ve önceki maçlarda da süpriz puan kayıpları yaşayan kırmızı-beyazlı ekibimiz, son 4 maçını da kazanarak kabusa son vermek istiyor. Ancak geçmemiz gereken ilk engel, ilk maçta 0-0 berabere kaldığımız Estonya.

Kayseri Kadir Has Stadı'nda oynanacak karşılaşmada Norveç Futbol Federasyonu’ndan Tommy Skjerven düdük çalacak. Skjerven’in yardımcılıklarını Svein Inge Wiken ve Frank Andas yapacak. Zorlu mücadele saat 21.00'de başlayacak.

STAT: Kadir Has
SAAT: 21.00
HAKEMLER: Tommy Skjerven, Svein Inge Wiken, Frank Andas yapacak (Norveç)

TÜRKİYE: Volkan, Gökhan Gönül, Servet, Gökhan Zan, Hakan Balta, Kazım, Hamit, Emre, Arda, Tuncay, Sercan
TEKNİK DİREKTÖR: Fatih Terim

ESTONYA: Londak, Sisov, Rahn, Piiroja, Kruglov, Kink, Lindpere, Vassiljev, Dmitrijev, Zenjov, Purje
TEKNİK DİREKTÖR: Tarmo Rüütli

A Milli Takımımız 465. maçına çıkacak

A Milli Takımımız, 86 yıllık tarihindeki 465. karşılaşmasına Estonya karşısında çıkacak.

A Millilerimiz şimdiye kadar oynadığı 243'ü resmi, 221'si özel olmak üzere geride kalan toplam 464 maçta, 163 galibiyet, 111 beraberlik alırken, 190 kez de rakiplerine yenildi.

Ay-yıldızlı ekibimiz, bu maçlarda toplam 597 gol atarken, kalesinde ise 707 gol gördü.

Estonya ile 5. randevu

A Milli Takımımız Estonya ile tarihindeki 5. maçına çıkacak. Estonya ile şimdiye kadar 3'ü özel, 1'i resmi olmak üzere 4 kez karşı karşıya gelen A Millilerimiz, bu karşılaşmalarda 1 galibiyet alırken 3 kez de berabere kaldı, attığı 5 gole karşılık, kalesinde 1 gol gördü.

BRINDAR
05-09-2009, 20:11
çok zor bir maç olacak bu akşam. bugüne kadar kadro düzensizliği ciddiyetsizlik. bazı futbolculara arka çıkma bazılarına sırt çevirme gösterisi. bizi bu hale getirdi.

estonya fizik gücü çok kuvvetli olan bir ekip. umarım bizim futbolcular arada ezilmez.

benim gruptan çıkacağımıza pekte umudum yok aslında ama umarım düşündüğüm gibi olmaz. hakkımızda hayırlısı.

CABBARİ
05-09-2009, 21:39
2-1 oldus ercan attı takım iyi basıyor aa nedensae biryerde hatalar oluyor bu kadar sıkmamaları gerek çok panik bir hava var

Baldemir
08-09-2009, 01:15
Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Fatih Terim, bugün bir basın toplantısı düzenleyecek. Terim'in basın toplantısı Bosna-Hersek maçının oynanacağı Bilino Polje Stadı'nda toplantı salonunda olacak. Toplantı yerel saatle 19.00'da başlayacak.

Baldemir
09-09-2009, 19:54
A milli takımımız, 2010 Dünya Kupası yolundaki en kritik maçında Bosna Hersek karşısına çıkıyor. Güney Afrika şansımızın devam etmesi için mutlaka Bosna Hersek'ten galibiyetle dönmemiz gerekiyor.

Estonya'yı 4-2 mağlup ederek moral kazanan Fatih Terim'in öğrencileri Bosna'nın 4 puan gerisinde bulunurken, kritik maçta Gökhan Zan'ın yerine Önder, Kazım'ın yerine de Semih'in forma giymesi bekleniyor. Terim, bu iki değeşiklik dışında Estonya maçının kadrosuyla mücadeleye başlayacak. Rakibimiz Bosna Hersek'in ise bu maçtaki en önemli kozları Bundesliga'nın dikkat çeken ikilisi Misimovic ve Dzeko olacak.
Grupta üçüncü sırada bulunan millilerimiz, zorlu deplasmandan alıncak galibiyet sonrası rakibimizin İspanya ve Estonya maçlarında da puan kaybetmesini bekleyecek. Milli takımımız grubu ikinci sırada tamamlarsa baraj maçlarına katılma hakkı kazanacak.

Bu maçta yapılacak bir puan kaybı ise Güney Afrika yolumuzu tamamen kapatacak.

BOSNA HERSEK-TÜRKİYE

STAT: Bilino Polje
HAKEM: Manuel Benquerenca (Portekiz)

B.HERSEK: Supic, Jahic, Nadarevic, Spahic, Pjanic, Muratovic, Rahimic, Salihovic, Misimovic, Dzeko, İbisevic
TEKNİK DİREKTÖR: M.Blazevic

TÜRKİYE: Volkan, G.Gönül, Önder, Servet, Hakan, Arda, Hamit, Emre, Tuncay, Sercan, Semih
TEKNİK DİREKTÖR: Fatih Terim

*-*trixter*-*
09-09-2009, 20:45
bu maçı mutlaka kazanmalıyız tek yürek tek millet

CABBARİ
10-09-2009, 10:23
ben böyle rezil bir maç anlatımı görmedim sanki spiker roman okur gibi maç anlattı fox tv bu işin ehli değil
selametle

veyselbakan
10-09-2009, 11:09
ustam dediklerine tamamen katılıyorum adam ruh gibiydi maçtan hiçbir zevk alamadım temcit pilavı gibi hep aynı şeyleri papağan gibi tekrarladı hayatımda bu kadar kötü bir spiker ve maç anlatımı görmedim bu kanal maç yayınını beceremiyor o kanal bu kanal derken olanda biz millete oluyor!

Simba
27-09-2009, 21:31
carsamba günü maç yine foxtaymış yandık

f47xfenerli
28-09-2009, 01:36
carsamba günü maç yine foxtaymış yandık

çarşamba ne maçımız varki usta :49:

TEKNİSYEN101
28-09-2009, 13:28
çarşamba ne maçımız varki usta :49:

Kalan Milli maçlar ve tarihleri.

10 Ekim 2009, 19:00 Cumartesi