PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sonunda windows 7 yide kırdılar :)

Hikmet™
01-09-2009, 15:00
Windows 7 çıkmadan kırıldı

Only the registered members can see the link

Microsoft'un Vista'dan sonraki işletim sistemi Windows 7 yine daha piyasaya çıkmadan korsanlar tarafından ele geçirildi

Microsoft’un Vista’dan sonraki işletim sistemi Windows 7, bilgisayarlarla buluşmak için gün sayıyor. Geleneksel olarak daha hızlı, daha güvenli ve daha verimli olduğu iddiasındaki sistem yine geleneklere uygun bir şekilde daha piyasaya sürülmeden korsanlar tarafından iğdiş edildi. Sistemin lisanssız olarak yüklenmesini engelleyen aktivasyon koruması bir grup hacker tarafından aşıldı. Lenovo firmasının bilgisayarlarına yüklenmek üzere geliştirilen özel bir sürümün dosyalarının kopyalanmasıyla oluşan yapıda kopya bir Windows 7’yi lisanslı olarak göstermek mümkün oluyor.

kaynak burada (Only the registered members can see the link)

Hikmet™
01-09-2009, 15:03
Windows 7 de "kırılanların" arasına girdi.
- Windows 7 De Kırıldı
Korsancıların taze hedefi Windows 7 de seleflerinin de tecrübe ettiği o üzücü olaya maruz kaldı.

Daha önce Windows Vista'nın da başına gelen ve yapan Çinli hacker'ı meşhur eden olay tekerrür etti: Windows' 7'nin orijinalinden önce korsanı piyasada! Windows 7 daha piyasaya sürülemeden kırıldı. İnternet üzerinde, özellikle de torrent bağlantısı veren The Piratebay gibi sitelerde torrentini bulmak mümkün. Windows 7 Ultimate tamamen kırılmış ve çalışır halde P2P ağlar üzerinden paylaşılıyor.

Aslında haftalardır kırılmış Windows 7 torrentte geziniyor ama bu seferki bambaşka. Windows 7'nin bundan önce korsan olarak yayınlanan en iyi sürümü bile 2010 yılında yani sadece birkaç ay sonra çalışmayı durduracak. Kolayca tespit edilip devre dışı bırakılabilen daha önceki sürümlerin aksine Windows 7 bu sefer sağlam kırıldı.
Windows 7'yi kıranlar Lenovo'ya bir teşekkür borçlu. Lenovo'dan sızan bir OEM DVD'sinin imajı, ilk olarak bir Çin forumunda yayılmaya başladı. Master OEM aktivasyon anahtarı sayesinde de Microsoft'un kendi onayladığı Windows 7'lerden farkı kalmıyor. Ayrıca bu anahtar Dell, HP gibi diğer markaların OEM sürümlerini de aktive edebiliyor. Aslında korsanlar kırdık diye ilan edip dursalar da sadece kapının anahtarını ele geçirdiler.

Başta da söylediğimiz gibi olan olaylar Windows Vista'nın başına gelenleri anımsatıyor. Vista da OEM aktivasyonun sızması sonucu korsan kullanılabilmişti. Windows 7'yle Windows Vista aynı .xrm-ms uzantısını kullanan Microsoft dijital OEM sertifika imzasına sahip. Microsoft konu hakkında henüz yorum yapmadı

Bu haberde bir başka siteden alıntı

OLDSMAN
01-09-2009, 15:05
Geç kaldılar :) çıktığı günden beri kullanıyorum,herkese tavsiye ederim

:smiles24: :45:

seyyahosman
01-09-2009, 21:52
Bende kullanıyorum ve asla ne XP ye ne Vistaya dönerim. Harikasın Windows 7

süleyman09
01-09-2009, 21:58
eee okadar reklam yaparda piyasayı sürmezlerse oloacagı buydu

kervan76
29-11-2009, 19:41
Bencede hem kurulum hemde kullanım olarak hızlı bir sistem TAVSİYE EDERİM

sercankolay
29-11-2009, 20:58
XP ve vista tarihe karışmıştır artık

bulletfromhell
29-11-2009, 21:31
kullanmadım henüz ancak kırmayı becerdiyse birileri,bu işte en büyük günah microsoft'un.. çünkü çok yeni bi ürün ve yeterince sağlam güvenlik yapamamışlar demekki...düşünsenize dijital oem sertifikasını bile hacklemişler...microsoft iki elinin arasına başını alıp düşünecek..

xxibo
22-01-2010, 19:36
teşekürler

medcezir75
22-01-2010, 20:16
İyidir,,,iyidirr...azıcık amerikayı biz yolalım, hep kendiler dünyayı yolmaz ya...