PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Maç sonrası Daum'dan açıklama

COEMAR
30-04-2006, 02:32
Geriye Kalan Maçlarımızı da Kazanacağız

Trabzonspor galibiyeti sonrasında teknik direktörümüz Christoph Daum şu açıklamalarda bulundu: “Deplasmanda tüm derbileri kazandık, evimizde oynadığımız derbilerden birini berabere bitirdik. Alınan bu derbi sonuçları, ligin sonunda farkımızı ortaya koyacaktır. Trabzonspor maçı zorlu geçti, maçın başlamasıyla oyunu kontrol ettik. Ancak rakibe baskımızı hissettiremedik. Durum böyle olunca kontratak oynayan takım avantajlı duruma geçiyor ki bunu Trabzonspor’un yapmış olduğu ataklarla da gördük. Dolayısıyla devre arasında taktiksel açıdan ikinci yarıda nasıl değişiklikler yapmamız gerektiğini konuştuk. Tabi konuştuklarımızı tam anlamıyla sahaya yansıtmayı beceremediğimiz anda da değişikliğe gitmek zorunda kaldım. Semih’i forvet olarak, Anelka sağ tarafta ve Apiah orta sahanın göbeğinden oyuna katkı sağlayacaktı. Dolayısıyla baskımızı hissettirmeye başladık ve gol pozisyonları ürettik. Oyuncu değişikliğini skor 1-1 iken yaptım, çünkü maçı sadece kazanmayı düşünüyordum. Oyunun kırılma noktası Trabzonspor’un art arda iki şutunun direkten döndüğü andı. Şayet orada geriye düşmüş olsaydık, maçı kazanmak çok çok daha zor olurdu. Beraberlik bize yetmiyordu dolayısıyla o golü yesek, çok kötü olurdu. Takımın, ikinci yarısındaki performansından memnunum. Şansla birlikte galip gelmeyi bildik. Bazen ‘hakemle birlikte kazanıldı’ görüşü ortaya atılabiliyor. Bugün sportif açıdan sahada üstün bir şekilde oynadık ve istemiş olduğumuz sonucu aldık. Hakemin performansı da gayet iyiydi. Şampiyonluk yarışında önümüzde iki maçımız daha bulunuyor. Her iki maçın da çok önemli. Evimizde oynayacağımız maç için seyircisiz oynama kararı alındı. Bununla ilgili bir yorum yapmak istemiyorum. Çok zorlu bir maç olacak. Önümüzde çok zorlu 2 maç var. Galibiyet sevincini 24 saat yaşayabiliriz. Ondan sonra ayaklarımız yere basmalı ve işimize bakmalıyız.”