PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir darbe daha Sağlıkta tedavi katılım payı zamlandı

CABBARİ
18-09-2009, 11:48
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Tedavi Katılım Payının Uygulanması Hakkında Tebliğ'e göre, kapsama dahil kişilerin sağlık kurum ve kuruluşlarındaki ayakta tedavilerine ilişkin hekim ve diş hekimi muayenelerinden birinci basamak sağlık kuruluşları ve aile hekimliği muayenelerinde 2 lira, ikinci ve üçüncü basamak resmi sağlık kurumlarında 8 lira, özel sağlık kurumlarında 15 lira katılım payı alınacak.

Kapsama dahil kişilerin ayakta tedavilerinde hekim ve diş hekimi muayeneleri sonucunda reçete düzenlenmemesi veya reçete edilen ilaçların temini amacıyla eczanelere müracaat edilmemesi durumunda birinci basamak sağlık kuruluşları ile aile hekimliği muayenelerinde katılım payı alınmayacak.

İkinci ve üçüncü basamak resmi sağlık kurumları ile özel sağlık kurumlarındaki muayenelerde ise katılım payı tutarlarında 3 lira indirim yapılacak.

Önceki düzenlemede, muayene katılım payları ikinci basamak resmi sağlık kurumlarında 3, eğitim ve araştırma hastanelerinde 4, üniversite hastanelerinde 6, özel sağlık kurum ve kuruluşlarında 10 lira olarak uygulanıyordu.

Birinci basamak resmi sağlık kuruluşlarında yapılan muayene ile aile hekimliği uygulamasına geçilen illerde aile hekimi muayenelerinden katılım payı alınmıyordu.

kılavuzlu
18-09-2009, 14:26
ee ne olacak kriz teğet geçti ekonomi yönetilemezse açık nasıl kapanır gariban fakir halkın kullandıklarına en karlı yol ZAM yapmak daha öncekilerde olduğu gibi böyle gelmiş böyle gider sen önce ekonomini düzelt ..... söz çok ama saygılar.

MUTAF
18-09-2009, 17:16
Allah belanızı versin..... Başkada bişi demiyorum.

hogan01
18-09-2009, 17:38
Katkı payıymış yav sudan ucuz
hadi katkı payı istemiyoruz gidip cleveland'ta tedeavi olun derlerse ne olacak?
Geçenlerde hatunzadenin biri kocası için Rabbim cleveland'a gitsin dedi
zavallıların ne sıkıntıya girdiği ne kadar para ödediğinden permaperişan olduklarından haberiniz varmı.
Akıllı olmak lazım ver parayı ol muayeneni Allahına şükret
Allah göstermesin cleveland gibi gavur memleketlerinde tedavi olamak zorunda kalan zavallılarda var unutma

elwis
18-09-2009, 20:21
ben 15 yıllık esnafim 1 ay bagkur odemessek eger hiç bi kuruluş bakmıyo ama adam avare yeşil kartı var o bile bizden çok çok iyi devlete yıllarca vergi ver yıllarca bakur yatır sen bi hiç sin ama bir yeşil karlı devlete verdi zarar yılda 5000 tl bu insanlar sevilyo sayılıyo yani esnafin afedersiniz lafim kendime kopek kadar degerimz yok saygılar

kucer06
18-09-2009, 21:04
ben 15 yıllık esnafim 1 ay bagkur odemessek eger hiç bi kuruluş bakmıyo ama adam avare yeşil kartı var o bile bizden çok çok iyi devlete yıllarca vergi ver yıllarca bakur yatır sen bi hiç sin ama bir yeşil karlı devlete verdi zarar yılda 5000 tl bu insanlar sevilyo sayılıyo yani esnafin afedersiniz lafim kendime kopek kadar degerimz yok saygılar

Olacak tabi kardeşim yoksa adamlar dağa çıkar ha,askere polise kurşun sıkar ha üstelik sen Vatanseversin olurmu sen vereceksin onlar yiyecek.

yozgatlı-66
18-09-2009, 22:23
Ne beklenir bu adilerden, allah belalarını versin.

cetindeniz
18-09-2009, 23:20
Artık bu kadarınada ayıp böyle giderse hasta olan vatandaşlar doktora gidemeyecek

emmi
19-09-2009, 06:15
Yok valla, bunlar az bile! Ne öyle hastaneye gidip bedava tedavi olmakta neymiş. Unuttunuz galiba devir özelliştirme devriydi. Yapmayın, etmeyin sağlıkta, eğitimde özelleştirme olmaz dedikçe; en büyük alkış özelliştirmelere sizlerden geliyordu. Soruyorum sizlere; özelleştirilen devlet ve özel kurumlardan ne kaldı geriye? Bende çok mu karamsarım ne? Sahi bunun adı sağlıkta devrimdi değil mi? Al sana devrim!!!!!

CABBARİ
19-09-2009, 11:44
bütçe açıgı böyle kapanmaz bizim halkımızın 2 tl vermesi bile zoruna gider ama adamalr zam üstüne zam yaptılar resmen insafsızlık bu!!

conker
19-09-2009, 11:57
Bu hükümetin en büyük yanlışlığı bir senede iki senede bir zam yapması...
bu halk o çok bilen eski siyasilerden her ay elektriğe, suya, benzine, ilaca tekel maddelerine yapılan zamlara alıştı... sen öyle senede bir iki senede bir zam yaparsan millet tabi kızar . ne hikmetse çok unutkan bir millet olduk.
her ay elektriğe, suya, benzine, ilaca tekel maddelerine yapılan zamlarla bu ülke batmadıda senede bir yapılan zamlamı batacak. üzülmeyin o kadar beyler ya...

herakliyus
19-09-2009, 13:28
bu halk o çok bilen eski siyasilerden her ay elektriğe, suya, benzine, ilaca tekel maddelerine yapılan zamlara alıştı... sen öyle senede bir iki senede bir zam yaparsan millet tabi kızar . ne hikmetse çok unutkan bir millet olduk.
her ay elektriğe, suya, benzine, ilaca tekel maddelerine yapılan zamlarla bu ülke batmadıda senede bir yapılan zamlamı batacak. üzülmeyin o kadar beyler ya...

:present::present::45:

CABBARİ
19-09-2009, 13:47

senin tuzun kuru galiba?

mehmety
19-09-2009, 14:08
Sağlığı ellerine yüzlerine bulaştırdılar hergün yeni mevzuat,kanun ,değişiklik zam,danıştaydan dönüyor allayıp pullayıp tekrar kakıyorlar.Katılım payı ilaç katılım payı ya el insaf vatandaş doktora gitmeye korkuyor,istenilen yerde muayene olun deniliyor sonra muayenenin önü tıkanıp sağlık ocaklarına isanlar mecbur ediliyor,özel hastanelerin önü tıkanıp devlet hastanelerine mecbur ediliyor.Ne özgürlük ama sistem eski haline dolaylı olarak geri döndü hemde paralı olarak paran yoksa öl.emekliye 12tl memura 20 tl,asgari ücrete 20tl zam yap eline geçmeden geri al.maksat vatandaşı doktora göndermemek giderse ilaç alır oda bütçeye yük, yani nane limon kabuğu, ALLAH c.c yüzümüze baksın...

demir2768
19-09-2009, 15:33
bence bu yapılan zamlar az sen git seçim zamanı oyunu ver sonra sızlan

Esinti
19-09-2009, 15:36
Zam üzerine zam , ne olacak halimiz bilen yok .

Allah hepimize yardım etsin

Pasilobus
19-09-2009, 15:44
yeni indirmemişlermiydi 2 tl ye nerden çıktı şimdi bu

zfr_pal
19-09-2009, 17:06
yine bilirbilmez millet sallamış hükümete.ya anlamıyorum bundan 2 dönem önce hastalanınca gidecek hastane bulamıyonlar, hastanede rehin kalanlar şimdi özel hastanelerle yarışan ıso kalite belgelerini alan, 18 yaş altını sorgusuz kabul eden hasteneleri, ucak helikopter ambulansları aile hekimliğini, istenilen hastanede tedavi imakanı sağlayan hukumete beddua etmiş.sebeb tum avrupa ulkelerinde alınan ve amacı yerli yersiz gelip her defasında ilaç yazdırmaya gelerek hastanelerdeki yığılmayı azaltmak için uygulanan bi uygulama bu. nedesek boş tuturmuş gidiyo millet yeterki muhalefetlik olsun coğuda zaten mesaj yazmak için bi şeyler yazmış . yiğidi öldür hakkını ver bide ayıptır ya..

wtwt99
19-09-2009, 17:11
ÇOK YERİNDE BİR KARAR en azından artık hastanelerde yogunluk olmaz beleş diye millet başı agrısa hastaneye gidiyordu çok insan gördüm ayda 10 defa giden şimdi gitsinde görim

CABBARİ
09-12-2009, 17:23
bu zam dahada arttı gerçekten özel has-tanelere gidilemeyecek oldu
bu kadarda olmaz gitgide ül***i o 12 eylül dönemlerine çekmeye çalışıyorlar kıtlık alıp başını gidecek bu kadardaq olmaz

hasan
09-12-2009, 17:43
Her vatandaşdan değişik değişik yorumlar. Kimlerin kimin penceresinden baktığına bağlı. Aslında yılda bir iki ay muhalefete yönettireceksin bu ül***i. Zamanında kimin ne yaptığı ne çabuk unutuluyor. İktidarın el değiştirmesi için düğmeye basılıyor bir yerlerden cuka medya üzerine.. Anlatılacak çoook şeyler varda kime anlatacaksın. Acımasız olmayı hastalık haline mi getiriyoruz ne?

ınka
09-12-2009, 18:06
geçenlerde çoc uğu doktora çıkardım. 7 tl lik ilaca 22 tl ödedim. eczanede bağkura muayene borcum varmış. lanet olsun dedim verdim.

CABBARİ
09-12-2009, 18:36
iktidarın en çok begendiğim yönü saglık dalındaydı fakat onuda mahvettiler cılkını çıakrdıalr yazık bu millete siftahsız dükkan kapatanlar batanlar intihara kalkışanlar esirgeyecegin yerde bir darbede sen vuruyorsun saglık ocaklarından bile fark alınacagı söyleniyor bu demek oluyorki gidişat hite iyi değil

ŞAVKÇI09
09-12-2009, 19:20
Bu ne biçim iştir anlamadım arkadaşlar ben ya sosyal güvencen varken gidiyorsun hastahaneye bi ton para ödüyorsun öleyse ben ne diye her ay yemiyrum içmiyorum da bağkurumu yatırıyorum nerde kaldı bunun sosyal güvencesi.Bu AKP hükümetinin ilk dönemde yaptıkları çalışmaları destekliyordum fakat gel gelelim ikinci dönem harbi harbi sapıttılar ....

Hikmet™
09-12-2009, 19:22
Durum anlaşıldı bu üklede asla hasta olamayacaksın ben bunu anladım :)

TEKNİSYEN101
09-12-2009, 19:59
Sigortalı olarak çalışıyorum nerde kaldı bizim siğortalılığımız. her ay bir sürü prim ödüyoruz.Birde hastaneye gidince oraya para öde resmen hükümet bizleri enayi yerine koyuyor.Hiç çalışmasak yeşil kart çıkarsak bundan iyi . Sözün özü sağlık sektörününde cılkını çıkardılar.

ŞAVKÇI09
09-12-2009, 20:25
Sigortalı olarak çalışıyorum nerde kaldı bizim siğortalılığımız. her ay bir sürü prim ödüyoruz.Birde hastaneye gidince oraya para öde resmen hükümet bizleri enayi yerine koyuyor.Hiç çalışmasak yeşil kart çıkarsak bundan iyi . Sözün özü sağlık sektörününde cılkını çıkardılar.

usta sen ne diyorsun ya her ay kendi elimle 240 tl bağkur ödüyorum sistemde bilmeyerek dahi 1 tl dahi borcun çıksın ilaç alamıyorsun hal böle iken bi de bu muayene paralarını çıkardılar ben böle hükümetin ........ hic esnafın hali nası ay snunu nası getiriyrsun evine ekmek götürebiiiyr musun diye biri cıkıp ta srmuyr

Hikmet™
09-12-2009, 20:29
usta sen ne diyorsun ya her ay kendi elimle 240 tl bağkur ödüyorum sistemde bilmeyerek dahi 1 tl dahi borcun çıksın ilaç alamıyorsun hal böle iken bi de bu muayene paralarını çıkardılar ben böle hükümetin ........ hic esnafın hali nası ay snunu nası getiriyrsun evine ekmek götürebiiiyr musun diye biri cıkıp ta srmuyr

Bende daha bu yaşımda esnaflığa girdim (Bendekide cesaret) bu bağkur fiyatları yüzünden ben daha bağkurumu bile açtırmadım :D

ŞAVKÇI09
09-12-2009, 20:36
Bende daha bu yaşımda esnaflığa girdim (Bendekide cesaret) bu bağkur fiyatları yüzünden ben daha bağkurumu bile açtırmadım :D

esnafık cuk zur cekiecek dert değiiiiı en güzei memuruk ay başı git cek maaşını ne iyi