PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lan problemi

siestagunay
19-09-2009, 14:06
arkadaslar ben lan uzerinden arkadaslalrimla oyun oynuyamiyorum dosyalarini gorebiliyorum fakat oyun oynuyamiyorum bir cok oyun uzerinden denedim olmadi direk bilgisaayarlara kablo bagladik yine olmadi ayni router uzerinden baglanmayi denedik gene olmadi hamachi programi vasitasi ile denedik yine olmadi ben windows 7 kullaniyorum orjinal turkce. lan uzerinden birbirimizi gorebiliyorumz fakat oyuna baglanamiyoruz sorun nerede acaba ben kendi isletim sistemimle wistaya ve win 7'ye denedim yine baglanamadim :S

sorun nerede acaba _?

simdiden tesekkurler . .

Volkan
19-09-2009, 14:29
sisteminiz xp diğer pcler vista ve win 7 ise bu tip sorunlar oluyor. Yalnız wistanın en son guncelleştirilmesinde xp ile olan bağlantı sorunu giderildi bende daha önceden wista ile wp deki dosyları görebiliyor ama herhangi bır erişim yada değiştirme yapamıyordum ama son guncelleştirmeden sonra bu sorun giderildi. yalnız wındows7 de problem varmıdır bilmıyorum.

siestagunay
19-09-2009, 16:42
hocam benim sistemim windows 7 lan baglantisini denedigim sistemler Vista ve windows 7 ama yine olmadi nedenini bilemiyorum heerseyi denedim direk baglanti yaptim ethernet kablosu ile, ev grubu kurdum, router araciligi ile baglandim ama olmadi bilgisayarlar birbirini goruyo ama oyuna girerken sorun veriyo 2 - 3 farkli oyunda'da ayni sorunu verdi . .

ayran
19-09-2009, 17:55
hocam benim sistemim windows 7 lan baglantisini denedigim sistemler Vista ve windows 7 ama yine olmadi nedenini bilemiyorum heerseyi denedim direk baglanti yaptim ethernet kablosu ile, ev grubu kurdum, router araciligi ile baglandim ama olmadi bilgisayarlar birbirini goruyo ama oyuna girerken sorun veriyo 2 - 3 farkli oyunda'da ayni sorunu verdi . .

bunu bir dene. (Only the registered members can see the link)
indireceğiniz yama dosyasınız zip arşivden çıkardıktan sonra çıkan iki dosyayı da oyunun kurulu olduğu örnek verecek olursak "C:\******\*********\" klasörüne kopyalayıp oyunu açtığınızda Network bölümüne girebildiğinizi farkedeceksiniz. Bu yama ne işe yarıyor derseniz paketleri IPX protokolü yerine kullanılmayan UDP protokolü ile oyuna göndererek hem XP ile hem de Vista ile LAN üzerinden sorunsuz multiplayer oynayabilmenizi sağlıyor.

siestagunay
19-09-2009, 21:33
hocam bu seferde oyun acilirken hata veriyo simdi bende windows 7 yuklu ve vista yuklu arkadasla oyun oynamaya calisiyoruz yine hata veriyo simdi ne yapmam gerekiyor hocam : .

ayran
19-09-2009, 21:50
hocam bu seferde oyun acilirken hata veriyo simdi bende windows 7 yuklu ve vista yuklu arkadasla oyun oynamaya calisiyoruz yine hata veriyo simdi ne yapmam gerekiyor hocam : .

sizdeki ve arkadaşdaki oyun ke_yler aynı sanırım değiştirseniz sorun olmaması gerek.

siestagunay
20-09-2009, 02:53
bunu denememistim ama oyunu kurarken k_y falan girmedim ama deniycem hocam ..
yarin buyuk bi ihtimal ile denerim sonucuda yazarim burada . .