PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vodafone Beni Ara Servisi-Ucretsiz

Simba
27-09-2009, 21:33
Vodafone Beni Ara Servisi
Vodafone Beni Ara, Vodafone abonelerinin kendilerini geri arayabileceğini düşündükleri kişilere ‘Beni Ara‘ içerikli ücretsiz standart bir mesaj göndermelerini sağlayan bir servistir.

Servis Kullanımı
Cep telefonunuzun ekranında *149*05XXXXXXXXX# tuşlayıp, arama tuşuna basarak kolayca “Beni Ara” mesajı gönderebilirsiniz.

Vodafone Beni Ara mesajlarını almak istemiyorsanız cep telefonunuzun ekranında *149*0# tuşlayıp arama tuşuna basarak Vodafone Beni Ara mesajını bloklayabilirsiniz.
Tekrar açmak için cep telefonunuzun ekranında *149*1# tuşlayıp arama tuşuna basarak bloklamış olduğunuz Vodafone Beni Ara mesaj alımını yeniden aktif duruma getirebilirsiniz.
Beni Ara Servisi Hakkında Sık Sorulan Sorular
Beni Ara Servisi Nedir?
Vodafone Beni Ara, Vodafone (Only the registered members can see the link)abonelerinin kendilerini geri arayabileceğini düşündükleri kişilere “Beni Ara” içerikli ücretsiz standart bir mesaj göndermelerini sağlayan bir servistir. Vodafone aboneleri bu servisi USSD (kolay arama) üzerinden kullanabilirler.
Beni Ara servisini nasıl kullanabilirim?
Cep telefonunuzun ekranında *149*5XXXXXXXXX# tuşlayıp arama tuşuna basarak kolayca “Beni Ara” mesajı gönderebilirsiniz.
Beni Ara Servisi için abonelik gerekiyor mu?
Hayır. Beni Ara servisinden faydalanmak için abone olmanıza gerek yoktur.
Beni Ara mesajlarını sadece Vodafone abonelerine mi gönderebilirim?
Hayır, Beni Ara mesajlarınızı Vodafone abonelerine gönderebileceğiniz gibi yurtiçindeki diğer operatör abonelerine de gönderebilirsiniz.
Bir gün içinde en fazla kaç adet Beni Ara mesajı gönderebilirim?
Bir gün içinde en fazla 5 adet Beni Ara mesajı gönderebilirsiniz. Gün içinde kullanılmayan Beni Ara mesaj haklarınız ertesi güne devretmez.
Beni Ara mesajı gönderemiyorum. Neden olabilir?
Bunun birkaç sebebi olabilir:
Günlük Beni Ara mesajı gönderme limitinizi (5 adet) doldurmuş olabilirsiniz. Bu durumda Beni Ara mesajı atmak için ertesi günü beklemeniz gerekmektedir.
Beni Ara mesajı göndermek istediğiniz kişi, Beni Ara mesaj alımlarını engellemiş olabilir. Dolayısıyla bu kişiye Beni Ara mesajı gönderemezsiniz fakat dilediğiniz herhangi başka bir Vodafone abonesine veya diğer Operatör abonelerine Beni Ara mesajı gönderebilirsiniz.
Hattınız, kontör yüklemediğinizden dolayı çağrı ve mesaj almaya kapatılmış olabilir. Bu durumda, çağrı ve mesaj alamayacağınızdan dolayı Beni Ara mesajı gönderemezsiniz. 20 kontör yüklediğiniz takdirde, hattınız çağrı ve mesaj almaya açılır ve Beni Ara servisinden yararlanabilirsiniz.
Beni Ara servisi için ne kadar ücret ödeyeceğim?
Beni Ara mesajı göndermek tamamen ücretsizdir. Gerek Vodafone abonelerine ve gerekse diğer operatör abonelerine ücretsiz olarak Beni Ara mesajı gönderebilirsiniz.
Beni geri arayanlar ücretlendirilir mi?
Evet. Sizi geri arayan aboneler, kendi tarifeleri üzerinden ücretlendirilmeye devam edecektir. Bunun dışında başka hiçbir ücret ödemeyeceklerdir.
Beni Ara mesajı almak istemiyorum. Bunun için ne yapmalıyım?
Eğer Vodafone abonesi iseniz, dileğiniz zamanlarda Beni Ara mesajı alımını geçici olarak kapatıp daha sonra tekrar açabilirsiniz. Bu özellik sayesinde, diğer Vodafone abonelerinin size “Beni Ara” mesajı göndermeleri engellenir.
“Beni Ara” mesaj alımlarını kapatmak için *149*0# tuşlayabilirsiniz.
“Beni Ara” mesaj alımlarını tekrar açmak için *149*1# tuşlayabilirsiniz.
Başka bir operatör abonesiyim. Vodafone Beni Ara Servisinden gelen mesajları almak istemiyorum. Ne yapmalıyım?
Diğer operatör aboneleri de diledikleri zamanlarda Beni Ara mesajı alımını geçici olarak kapatıp daha sonra tekrar açabilirler.
“Beni Ara” mesaj alımlarını kapatmak için KAPAT yazıp 05463050000 Vodafone numarasına mesaj atılmalıdır
“Beni Ara” mesaj alımlarını tekrar açmak için AC yazıp 05463050000 Vodafone numarasına mesaj atılmalıdır.
Sadece belirli bir numaradan gelen Beni Ara mesajlarını bloke edebilir miyim?
Evet. Sadece Vodafone aboneleri belirli bir numaradan gelen Beni Ara mesajlarını engelleyebilir. Vodafone abonesi olarak istediğiniz numarayı bloke etmek için *149*2*5XXXXXXXXX# tuşlayabilirsiniz. Engellediğiniz numaraları *149*3*5XXXXXXX# tuşlayarak bloke listesinden çıkartabilirsiniz.
En fazla 10 adet numarayı bloke edebilirsiniz. Bu sayıdan sonra, yeni bir numara bloke etmek için, bloke listesinden bir numara çıkarmanız gerekmektedir.
Servisi kimler kullanabilir?
Servisi tüm Vodafone Türkiye aboneleri (faturalı ya da ön ödemeli fark etmeksizin) kullanabilir. Beni Ara mesajı gönderebilmek için hattınızın çağrı ve mesaj almaya kapatılmamış olması yeterlidir. Beni Ara mesajı gönderimlerini ise Vodafone Türkiye ve diğer operatörlerin abonelerine yapabilirsiniz.
Beni Ara mesajını sadece şu an için mi gönderebilirim?
Hayır. Beni Ara mesajını istediğiniz zamanda istediğiniz kişiye ulaşacak şekilde ileri tarihli olarak gönderebilirsiniz.
İleri tarihli Beni Ara mesajı göndermek için:
*149*5XXXXXXXXX*Tarih(GGAAYY)*Saat(SSDD – 24 saat)# tuşlayınız
Ben yurtdışındayken Beni Ara mesajı gönderebilir miyim?
Evet. Yurtdışında olsanız bile Beni Ara servisinden yararlanabilirsiniz. Ancak bunun için bulunduğunuz ülkedeki teknik altyapının *149* fonksiyonunu desteklemesi gerekmektedir.
Yurtdışındaki birisine Beni Ara mesajı gönderebilir miyim?
Eğer Beni Ara mesajı göndereceğiniz kişi Vodafone Türkiye veya Türkiye’deki diğer operatörlerin abonesi ise, kendisine Beni Ara mesajı gönderebilirsiniz.
USSD ile yapabileceğim başlıca işlemleri özetler misiniz?
Beni Ara mesaj alımlarını KAPATMAK için:
*149*0# tuşlayınız.
Beni Ara mesaj alımlarını AÇMAK için:
*149*1# tuşlayınız.
BELİRLİ BİR NUMARADAN GELEN Beni Ara mesajlarını KAPATMAK için:
*149*2*5XXXXXXXXX# tuşlayınız.
BELİRLİ BİR NUMARADAN GELEN Beni Ara mesajlarını AÇMAK için:
*149*3*5XXXXXXXXX# tuşlayınız.
İLERİ TARİHLİ Beni Ara mesajı göndermek için:
*149*5XXXXXXXXX*Tarih(GGAAYY)*Saat(SSDD – 24 saat)# tuşlayınız.