PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ENN iyi dvd oynatıcı???

enentel
12-10-2009, 12:26
Merhabalar arkadaşlar iyi bir dvd oynatıcı almak istiyorum bildiğiniz önerdiğiniz markalar neler?En iyisini almak istiyorum yardımınıza ihtiyacım var nedenleriyle yazarmısınız...

karacabey
12-10-2009, 15:31
cvs dn-5500 usb li . Satıcı ve servis oldugum için en seri dvd player.Kesinlikle tek tercihimdir

BRINDAR
12-10-2009, 17:21
cvs dn-5500 usb li . Satıcı ve servis oldugum için en seri dvd player.Kesinlikle tek tercihimdir

usta güncellemesi oluyormu. ben next 8500 aldım. dvd leri izlerken takılıyor. güncellemeside olmuyor. bin pişmanım. sakın next 8500 almayın.

osmann
12-10-2009, 17:52
usta güncellemesi oluyormu. ben next 8500 aldım. dvd leri izlerken takılıyor. güncellemeside olmuyor. bin pişmanım. sakın next 8500 almayın.

dvd lerin güncellemeside mi var?
yoksa uydu alıcılarındanmı bahsediyorsunuz?:49:

selametle...

BRINDAR
12-10-2009, 18:00
dvd lerin güncellemeside mi var?
yoksa uydu alıcılarındanmı bahsediyorsunuz?:49:

selametle...

yazılım demek istemiştim. codec vs.

TEKNİSYEN101
12-10-2009, 19:52
Ben Philips USBli DVD oynatıcı DVP3264 DivX kullanıyorum memnunum. Ayrıca yazılımda yükseltilebiliyor.

Only the registered members can see the link

saygılar

adnanarkan
12-10-2009, 20:50
bende philips kullanıyorum çok memnunum.

sancaktar78
12-10-2009, 21:10
MİNTON U gözardı etmeyin

Hilmi
13-10-2009, 09:51
kesinlikle philips diyorum..

enentel
13-10-2009, 14:29
kesinlikle philips diyorum..

philips tanınmış kaliteli markaların başında geliyor ama genel olarak çok tanınmış markalarda şöyle bir soundan bahsediliyor dvd seçiyor diye bunun nedenide büyük markaların bazı yazılımları satın alarak kullandırmalarından dolayı bütün dvd divx vs.. okuyamayıp,okuma sorunu çıkartıyormuş!!diğer daha az tanınmış markalarda ise öyle bir sorun olmadığı dvd seçmeden çok kolay okuduklarını duydum!!!hala ne alacağıma karar veremedim saolun...:49:

hoca58
14-10-2009, 14:25
mp4 okuyan varmı cep videoları okuyan

enentel
14-10-2009, 16:19
mp4 okuyan varmı cep videoları okuyan

dvd yi en iyi şekşlde oynatınını bulmak sorun mp4 cok daha zor gibi geliyor...

optik burak
14-10-2009, 18:18
Lc dört katmanlı

enentel
15-10-2009, 17:13
Lc dört katmanlı

lc 4katmanlı!!! lc markasımı?lc mi? lg mi?

optik burak
16-10-2009, 00:31
lg olucaktı pardon bana francadan geldi

Hilmi
16-10-2009, 22:49
philips tanınmış kaliteli markaların başında geliyor ama genel olarak çok tanınmış markalarda şöyle bir soundan bahsediliyor dvd seçiyor diye bunun nedenide büyük markaların bazı yazılımları satın alarak kullandırmalarından dolayı bütün dvd divx vs.. okuyamayıp,okuma sorunu çıkartıyormuş!!diğer daha az tanınmış markalarda ise öyle bir sorun olmadığı dvd seçmeden çok kolay okuduklarını duydum!!!hala ne alacağıma karar veremedim saolun...:49:

benim birader philips merkez serviste çalışıyor ayrıca ben senelerden beri philips dvd kullanıyorum (çeşitli modellerini) bu güne kadar hiçbir sorun yaşamadım ,bende uzunsüreden beri elektronikle uğraşıyorum grundig.vestel profilo gibi yerlerde fabrika ve servislerde uzun süre emek verdim hiçbirinde philipsin verdiği servis güvencesini görmedim karar yinede senin dostum..

optik burak
17-10-2009, 17:50
aynen usta bende sana katılıyorum bende phılıps elemanıyım

gacvokem
17-10-2009, 19:59
philips dvp5900

Sadece HDMI mı?

Philips DVP5900 sadece HDMI çıkışı, görüntüyü HD'ye yükseltebilmesi ve JPEG resimleri doğal çözünürlükleriyle ekrana gönderebilmesi ile akıllarda kalan bir DVD oynatıcı...

Philips DVP5900'ün dış görüntüsünde markanın diğer DVD oynatıcı modellerinden farklı bir yön yok. Hık demiş aynı tezgahtan çıkmış gibiler. Dikkatle baktığınızda göreceğiniz HDMI logosu ve görüntü yükseltme LED'i aslında cihazın temel farklılığını simgeliyor. Oynatma tuşlarının birarada kullanılması ince yapıdaki ön paneli daha da sadeleştirmiş. Uzaktan kumandada da Philips yeni bir şey yapmamış. Halbuki HO yükseltme işlevi için bir tuş ayrılsa daha kullanışlı olurdu.

Philips'in son derece basit ekran menülerinde Türkçe seçeneği de bulunuyor. Menülerle çok kısıtlı görüntü ve ses ayarlarına ulaşabiliyorsunuz. Bu ayarlar arasında en önemlilerinden biri HDMI çıkışından görüntüyü hangi çözünürlükte vermek istediğinizi soruyor. Cevaplarınız arasında 480p/576p, nop ve 1080i bulunuyor. Dilerseniz bu özelliği otomatiğe bağlayabilirsiniz. Philips DVP5900'ün en ayrıcalıklı sayılabilecek özelliği HD JPEG okuma kabiliyetini de yine bu menülerden seçebiliyorsunuz. Görüntü oranını 4:3 Pan/Scan, 4:3 Le!terbox ve 16:9 seçenekleri arasından belirleyebilmeniz, seste örnekleme frekansını 96 K veya 48 K olarak seçebilmeniz de size sunulan diğer ayarlar.

Görüntü konnektörlerinde nisbeten çeşitlilik sunabilen DVP5900 ses tarafında sizi ya HDMI çıkış yapmaya, ya da koaksiyel dijital ve analog stereo bağlantıya zorluyor. Komponent bağlantı üzerinden aşamalı tarama özelliğinin atlanmadığı Philips'in görüntü performansı genel anlamda tatmin edici. Bu ay test odamızda Pioneer'ın THX AVaiıcısıyla eşleşen Philips açıkçası daha çok ortaya yakın segmentte bir sisteme uyumlu olacağını gösterdi. DVP5900 hakkında önemli bir ayrıntı da Philips web sitesi ve broşüründe SACD çalabildiği yazması. Oysa cihaz tıpkı bir CD çalar gibi SACD disklerin çok kanal değil sadece stereo katlarını okuyabiliyor.

Teknik Özellikler

Resim/Ekran
D/A dönüştürücüsü : 10 bit, 54 MHz
Görüntü geliştirme : Progressive Scan, Video geliştirme, Video üst örnekleme

Ses
D/A dönüştürücüsü : 192kHz/24 bit
Sinyal gürültü oranı : 108 dB
Bozulma ve Gürültü (1kHz) : 80 dB
Crosstalk (1kHz) : 100 dB
Dinamik Aralık (1kHz) : 94 dB
Ses Sistemi : Dolby Dijital, MPEG2, Stereo
Ses Geliştirme : Gece Ayarı

Video tekrar oynatma
Disk Çalma Ortamı : CD, CD-R/CD-RW, Video CD/SVCD, DVD, DVD-RW (Video modu), DVD-R, DVD-Video, DivX, WMA, DVD+R/+RW
Sıkıştırma formatları : MPEG1, MPEG2, MPEG4, XviD, Divx 3.11, DivX 4.x, DivX 5.x

Tekrar çalma
Disk Çalma Ortamı : CD, MP3-CD, WMA, CD-R/RW
Sıkıştırma formatı : Dolby Dijital, MP3, PCM, Windows Media (TM) Audio
MP3 bit hızları : 32 - 256 kbps

Resim tekrar oynatma
Disk Çalma Ortamı : Picture CD
Resim sıkıştırma formatı : JPEG
Görüntü geliştirme : Döndürme, Zoom, Yüksek Çözünürlük

Bağlanabilirlik
Diğer bağlantılar : HDMI çıkış
Ses Çıkışı - Analog : Stereo (Kırmızı/Beyaz cinch)
Ses Çıkışı - Dijital : Koaksiyel (cinch)
Video Çıkış - Analog : Komponent RGB (SKART), Kompozit CVBS (SCART üzerinde), Komponent Y Pb Pr (cinch), Kompozit CVBS (sarı cinch)

Kolaylıklar
Ekranda Gösterim dilleri : Danca, Flemenkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Norveççe, Portekizce, İspanyolca, İsveççe, Türkçe, Lehçe, Rusça

Güç
Güç kaynağı : 100-240VAC, 50/60Hz
Bekleme durumunda güç tüketimi : < 3W

Aksesuarlar
Piller
Kablolar : Yok
Uzaktan kumanda : 3141 017 90221
Kullanım Kılavuzu : Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, İtalyanca, Norveççe, Portekizce, İspanyolca, İsveççe, Türkçe, Lehçe, Rusça
Piller dahil : 2x Uzun Ömürlü AA Pil

Boyutlar
Ambalaj derinliği : 411 mm
Ambalaj yüksekliği : 85 mm
Ambalaj genişliği : 562 mm

enentel
03-11-2009, 18:36
Ben Philips USBli DVD oynatıcı DVP3264 DivX kullanıyorum memnunum. Ayrıca yazılımda yükseltilebiliyor.

Only the registered members can see the link

saygılar

YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER en sonunda bende dvd mi aldım çok kişide deneyim ve bilgilerinizden faydalanacaktır eminim bende öyle yaptım tekrardan teşakkrler...
cihazın yazılımını kendi resmi sitesindenmi yapıyorsun yazılım atmak ne gibi fayda sağlıyor
bende PHİLİPS 3350 aldım çok memnunum saygılar...

TEKNİSYEN101
03-11-2009, 19:59
YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER en sonunda bende dvd mi aldım çok kişide deneyim ve bilgilerinizden faydalanacaktır eminim bende öyle yaptım tekrardan teşakkrler...
cihazın yazılımını kendi resmi sitesindenmi yapıyorsun yazılım atmak ne gibi fayda sağlıyor
bende PHİLİPS 3350 aldım çok memnunum saygılar...

Hayırlı olsun evet philips'in kendi sitesinden atılıyor şu an yeni yazılım yok fakat faydası sürekli dvd versiyonları güncelleniyor yeni dosya biçimleri çıkıyor bunları tanıması için vede yeni özelliklerin eklenebilmesi için yazılım atılıyor.