PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TRT Super Lig Yayınlarını İhalesini Kazanıp ŞİFRESİZ Yayınlayabilirmi?

Admin
13-10-2009, 17:26
Size göre TRT SuperLig Yayınlarını İhalesiNİ Kazanıp ŞİFRESİZ Yayınlayabilirmi?

Gundemde bu konu var biliyorsunuz arkadaşlar.Anket konusu acık ve gayet net

Anket 15 gun surecektir

senolusta
13-10-2009, 17:33
bence alamaz imkansız gibi gözükmekte tele dünya 2 milyar $ teklif ettigi söylenmekte bakalım bu işin sonu ne olacak ya digiturk ve dsmart beraber ortak alacak yada ikisi batacak hayırlısı olsun

ido16
13-10-2009, 17:46
bence isterse alır

Admin
13-10-2009, 17:48
Bana göre İhaleyi TRT Kazanamaz digiturk vermez ihale falan trt alsa bile hayrına almaz vergiden sudan buda olan mac izlemeyen vatandasa olur basit degil bu tür seyler malum avea her yone 66 tl diye tarife cıkardı sonra kendi kepaze oldugu yetmedi milletin hatlarını kapattı bu durumda bu olaya benzer yani

ayran
13-10-2009, 18:16
Bu sefer belki alır işin içinde büyük rakamlar dolaşıyor.
neden olmazsın isterse alır.:45:

kucer06
13-10-2009, 18:26
Alır arkadaşlar alır.Şifresizde yayınlar ama bir sürelik.

yargıç_1
13-10-2009, 19:06
Bence zor adamlar okadar alt yapı hazırlıyor yatırım yapıyor Şifresiz yayınlaması çok zor bence

digital_52
13-10-2009, 19:10
bence kesin kazanacaktır nedenmi siyasetin elivar

digital_52
13-10-2009, 19:10
Bence zor adamlar okadar alt yapı hazırlıyor yatırım yapıyor Şifresiz yayınlaması çok zor bence

şifre bis olur fazla bişi olmaz ustam:clap2:::clap2:::clap2::

masterw_20
13-10-2009, 19:19
özel kanallar çok fazla para harcıyorlar ihale için trt kazanır ama şifresiz yayınlarmı zararına ödeme yaparmı....

taço
13-10-2009, 19:35
yeterki istesin,olur.

xp_n3r00
13-10-2009, 19:39
Takımlara yayın ihalelerinden pay aktarılıyor yanlışım varsa düzeltin ama bu takımlara dağıtılan paraları trt karşılayabilecek mi o da soru işareti. Bir ihtimal olabilir ama olması zor bir ihtimal gibi geliyor

sercankolay
13-10-2009, 19:46
TRT ihaleyi çok rahat alır ancak bunun bedeli bize elektrik faturalarında çıkar çünkü trt katkı payı alıyo o katkı payı artar bu nedenlede elektriğe zam gelir bu kadar basit

yergun_002
13-10-2009, 21:27
oyum evet ama gönlüm razı değil
futbolun kalitesi düşer tribünlerde kuş uçmaz kulüpler zarar eder

adnanarkan
13-10-2009, 21:59
inşallah olur herkes eşit şekilde maçları seyedebilir.

MUTAF
13-10-2009, 23:05
trtye bırakmazlar..

kanberoğlu
13-10-2009, 23:35
Trt nin alacağını tahmin ediyorum. bir müddet önce yine bir haberde türktelekom la birlikte alacağı yazıyordu. umarım alır . saygılar.

pencere77
13-10-2009, 23:36
bence trt alamaz.dijitürk bırakmaz bu işi....

kılavuzlu
14-10-2009, 00:03
değerli dostlar trt alır almasına ama işin içine siyaset girerse iş değişir işin içinde çok büyük lokma var trt aldığı an dsmart ve digitürk batar sonucu siz düşünün yani biraz zor gözüküyor. inşallaah hayırlısı olurda şu millet temiz güzel maçlar izlerler saygılar sunarım.

kaonosman
14-10-2009, 10:07
Parayı bastıran alır

veyselbakan
14-10-2009, 10:15
arkadaşlar denizde kum trt de para şu elktrik faturalarına ve diğer devlet kesintilerindeki trt ye vatandaştan alınan katkı paylarına bakın isterse alır ve şifresizde izlettirir ama nerde o düşünce bu arada bu da ayrı bir tartışma konusu aslında benim elektrik faturamda izlemediğim bir kanal için benden nasıl para kesiliyor trt katkı payı diye ben bu parayı vermeye neden mecbur ediliyorum buradan formumuz aracılığı ile devlet büyüklerine sesleniyorum eğer bir katkı payı almak istiyorsanız bu katkıyı zorunlu kılıyorsanız bari lösemeli çocuklarımız için yada kimsesizler yurdu için katkı payı toplayında biraz sevaba girin zaten trt ye giden bizim paralarımızla ne yapıldığıda ortada lakin fazla konuşmak istemiyorum saygılar!

f.pala
14-10-2009, 10:36
alabilir ama kesin şifreli olur almanya ligini bile şifreli vermedilermi bu kadar para verip bedava olmaz şifreli ve paralaı olur kesin

Hikmet™
14-10-2009, 12:02
bence trt ihaleyi kazanamaz

bence alamaz imkansız gibi gözükmekte tele dünya 2 milyar $ teklif ettigi söylenmekte bakalım bu işin sonu ne olacak ya digiturk ve dsmart beraber ortak alacak yada ikisi batacak hayırlısı olsun

D-smartla Digiturk ortak alırlarsa ihaleyi çok kavga çıkar

alperen
14-10-2009, 12:14
siyaset karışır alır şifresiz yayınlarsa TÜRK futboluna zararı olur

f47xfenerli
14-10-2009, 13:05
olabilir düşüncem TRT bunu yapacak!

wtwt99
14-10-2009, 13:15
alır ne varki eletrikte trt payı bıraz atar trt de maçları şifresiz yayınlar millet kahve köşelerinden kurtulur artı reklam gelirleri artı sponsorlar trt bu işi bitirir bence

baretta29
14-10-2009, 14:16
bu sadece bir hayal olur burda büyük rant var o yüzden bundan sonra kim alırsa alsın şifreli olacak yayınlar
Kendimizi kandırmayalım

aliharbiye
14-10-2009, 14:45
trt gibi bir kuruluş Esra ceyhana program başına 500 milyar verebildiğine göre eğer isterse yapar diye düşünüyorum bu arada esra ceyhan bulunmaz hint kumaşımı 1 saatliyine 500 milyar para veriyor trt yuuuhhhhhhhh bea yuhhhhhhhhhhh evet kocaman bir yuuuuuuuuuuuuuuuhhhhhhhhhhhhh

veyselbakan
14-10-2009, 15:01
trt gibi bir kuruluş Esra ceyhana program başına 500 milyar verebildiğine göre eğer isterse yapar diye düşünüyorum bu arada esra ceyhan bulunmaz hint kumaşımı 1 saatliyine 500 milyar para veriyor trt yuuuhhhhhhhh bea yuhhhhhhhhhhh evet kocaman bir yuuuuuuuuuuuuuuuhhhhhhhhhhhhh

ali kardeşim para nasıl olsa onlardan değil bizlerden alınan katkı payı adı altındaki rüşvetlerle sağlanıyor dolayısı ile fatih hocaya verilen para esra hanıma verilen para bunlar için önemli değil ama sokakta bir vatandaş açlıktan ölüyorum dese arkalarına bile dönüp bakmazlar devletin malı deniz yemeyen domuz felsefesini güden bir zihniyetten fazlada bir şey bekleyemessin saygılar!:49:

bengimuzik
14-10-2009, 17:44
TRT İsterse İhaleyi Kazanır.....

eura
14-10-2009, 17:56
TRTnin kazanacağını sanmıyorum. Ama bence de parayı basan ihaleyi alır. Bir düşünün ya Digiturk hiç ekmek yedirirmi TRTye? Bence yedirmez....

aliharbiye
14-10-2009, 18:01
ali kardeşim para nasıl olsa onlardan değil bizlerden alınan katkı payı adı altındaki rüşvetlerle sağlanıyor dolayısı ile fatih hocaya verilen para esra hanıma verilen para bunlar için önemli değil ama sokakta bir vatandaş açlıktan ölüyorum dese arkalarına bile dönüp bakmazlar devletin malı deniz yemeyen domuz felsefesini güden bir zihniyetten fazlada bir şey bekleyemessin saygılar!:49:
Aynen sana katılıyorum sokaktaki aç sefil yersiz yurtsuz insan kimin umurunda bugün aça yatan insan var kimin umurunda bu ve bunun gibi insanlara ben diyorumki İNSANIN KAZANDIĞI PARADAN DEĞİL PARANIN KAZANDIĞI İNSANDAN KORKACAKSIN.

temel50
14-10-2009, 19:22
TRT Alsın hemen şipreyi koyar

hallederiz
14-10-2009, 21:07
aslında her yönden mükemmel olur ama bu imkansız bir şey

Simba
14-10-2009, 22:06
Yıllar öncesine geri dönün hatırlayın digiturk trt ile maç ihalesini kazanmıştı trt lig maçlarından birini yayınlıyordu sonra ne oldu o maçıda yayınlamadı turkiye tekel oluşumu içinde zaten yayınlatmazlar

toss
15-10-2009, 02:41
trt dijitürk ortak alır gıdış böylr

eroll
15-10-2009, 08:00
İhaleyi alır devlet kuruluşu çünki,ama şifresiz yayınlayamaz dünyada hangi kuruluş bu tip platformları şifresiz yayınlamış............

LUTFİ 1
15-10-2009, 09:34
isterse alır arkasında devlet var yani biz vatandaşlar...

koparkok
15-10-2009, 09:41
bu iş olacak iş değil bence yedirmezler

veyselbakan
15-10-2009, 10:44
Aynen sana katılıyorum sokaktaki aç sefil yersiz yurtsuz insan kimin umurunda bugün aça yatan insan var kimin umurunda bu ve bunun gibi insanlara ben diyorumki İNSANIN KAZANDIĞI PARADAN DEĞİL PARANIN KAZANDIĞI İNSANDAN KORKACAKSIN.

:present::present::present::present::present::present: bu alkışlar yazdığın son cümle için aliharbiye

veyselbakan
15-10-2009, 10:46
yahu arkadaşlar ben çocukken bu maçları zaten şifresiz seyrediyorduk şimdi neden diğer arkadaşlar trt alır ama şifresiz seyrettiremez diyor anlamadım eskidende futbola inanılmaz bir ilgi bir rağbet vardı ama trt de çatır çatır seyrediyorduk!

wetin
15-10-2009, 13:28
bencede alırgibi parayı verdikten sonra neden olmasın

Volkan
15-10-2009, 14:31
TRT nin ve D smartın cılkı cıktı. Bu işi profesyonel olarak digiturk kaç senedir yapıo ve bencede başarılı ve Digiturkte devam etmesını isterım ve zaten digiturkte devam edecektir.

cilginizmirli
15-10-2009, 15:30
Bence d-smart ve digitürk beraber alır.Trt alamaz.Ama bu ay TRTSPOR diye bir kanal kurulacakmış.Acaba bu işi de mi düşünüyorlar inanın şu an için bir şey söylemek zor gibi geliyor.

hegelmahmut
15-10-2009, 15:57
umarım alır toplumun sağlığı herşeyden daha önemlidir.

anahtar_54
15-10-2009, 16:18
TRT isterse yayın hakkını alır.digitürk ve dsmart a yayın hakkını verebilir veya bu paketler de maç yayını olursa onlardan para alabilir.sözün özü arkadaşlar herşey mümkündür.en güzeli bekleyip görmek .bizim için hayırlısı olsun diyelim.

anahtar_54
15-10-2009, 16:21
Bence d-smart ve digitürk beraber alır.Trt alamaz.Ama bu ay TRTSPOR diye bir kanal kurulacakmış.Acaba bu işi de mi düşünüyorlar inanın şu an için bir şey söylemek zor gibi geliyor.

arkadaşım zaten farkındaysanız TRT3 kanalı çoğunluk spor programlarını yayınlıyor.belki bu kanalı tamamen spor kanalı yaparlar veyahut başka bir kanal açıp spor yayınlarını oraya aktarırlar.

emrexz
15-10-2009, 16:54
verir.elektriğe %50 doğalgaza %80 zam yaparlar izleriz

veyselbakan
15-10-2009, 17:08
verir.elektriğe %50 doğalgaza %80 zam yaparlar izleriz

:8[1]::8[1]::8[1]::8[1]::present::present::45:

medcezir75
15-10-2009, 17:53
Arkadaşlar Trt maç ihalesini alır ayrıca hiçde zorlanmaz.Sırf 70 milyon insandan kesilen elektrik katkı payı var.Bu bile devasa bi rakam.Hem neden şifreli izlemek zorundayım.Desin ki kardeşim maç için %1 elektrik faturalarını arttırdım kim ne der,sanmam ki desinler...Gelelim futbolun başarısına şuan avrupada hangi takımımız çok başarılı ki TRT maç yayınını alınca başarımız düşsün.Benim kanatim şuan ki mevcut durumdan daha aşağıya başarı düşmez ama benim evimde ***fimce maç izlemenin tadınıda hiçbirşey vermez....

vrtdata
15-10-2009, 19:13
herhalde amaç bu zaten diğerlerini batırmak trt öne çıkarmak

digitunsat
16-10-2009, 10:37
Parayı bastıran alır

ufuk
16-10-2009, 14:47
Trt maçları alabilir,ama şifresiz yayınlamaz HD yayınları şifreli olur ve ttnet ile iptv den yayınlarlar

ayran
16-10-2009, 22:12
TRT Alsın hemen şipreyi koyar

önemli değil kucer ustamız sağ olsun bizim hacker'imiz:D:D

konnektör
17-10-2009, 11:42
TRT öncelikle bir devlet kuruluşu degilmi yani bir nevi amme hizmeti yapıyor.nedir amme hizmeti konusuna girmeyelim sen zevk yapacak mac seyredeceksin diye tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan parayı devlet maca harcıyacak hangi aklı kıt vatandaş devletinden bunu isteyecek kadar saf olabilir tabiki yıllarca vergi vermiyorum sanıp %18 K.D.V ödeyen benzin sigara içki gibi maddelerden iki misli vergi ödeyen evi 1000 tl kiraya verir az sayar o eve 150 tl emlak vergisi cıktımı devlete isyan eden millet oldu olacak devlet elektirikten sudan havagazından otobüsten trenden para almasın maclarıda satın alsın bedava seyretsin millet her mac için kişi başına beş bira versin devletten ha cerezide kendiniz alırsınız canım o kadarda insanlık var her işi devletten bekliyenlerde degilmi canım ihaleyi TRT kazanamaz gibi bir sacma maddede nereden akla gelmiş gaz verme acısından olsa gerek vercegi para geri gelmiyecekse TRT ihaleye dahi girmez diyecektiniz.:bangin:

veyselbakan
17-10-2009, 13:26
TRT öncelikle bir devlet kuruluşu degilmi yani bir nevi amme hizmeti yapıyor.nedir amme hizmeti konusuna girmeyelim sen zevk yapacak mac seyredeceksin diye tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan parayı devlet maca harcıyacak hangi aklı kıt vatandaş devletinden bunu isteyecek kadar saf olabilir tabiki yıllarca vergi vermiyorum sanıp %18 K.D.V ödeyen benzin sigara içki gibi maddelerden iki misli vergi ödeyen evi 1000 tl kiraya verir az sayar o eve 150 tl emlak vergisi cıktımı devlete isyan eden millet oldu olacak devlet elektirikten sudan havagazından otobüsten trenden para almasın maclarıda satın alsın bedava seyretsin millet her mac için kişi başına beş bira versin devletten ha cerezide kendiniz alırsınız canım o kadarda insanlık var her işi devletten bekliyenlerde degilmi canım ihaleyi TRT kazanamaz gibi bir sacma maddede nereden akla gelmiş gaz verme acısından olsa gerek vercegi para geri gelmiyecekse TRT ihaleye dahi girmez diyecektiniz.:bangin:
emin ol devlet sana çok şey borçlu zannedersem bu yazından ötürü sana dürüstlük madalyası takacaktır tüyü bitmemiş yetimin hakkıını vergi adı altında alan birimlerin bu parayı ne yaptığı belli bizlere burada savunduğun zatı muhteremlerin rtük de neler yağtığıda belli buradan akan para çeşmesinin nerelere gittiğide belli sen ve senin gibilere yapılan tüm vergi zamları az bile sana gerçekten mustahak bunlar benim arabam yok benzin alamam kiraya verecek evimde yok yazını öyle bir yazmış ve kulbuna uydurmuşsunki türkiyedeki tüm vatandaşlar rahat ve müreffeh içinde bu ülkede açlık yok her şey güzel ve insanlar yan gelip yatmış devletinden fuzuli şeyler istiyor dedim ya devlet sana yakında dürüst vatandaş madalyasını takar sen rahat ol:smiles22::smiles22::smiles22::smiles22::smiles22::smiles22::smiles22::smiles22:

Murat_33
17-10-2009, 14:10
dijiturk büyük ihtimalle tekrar alır trt almış olsa dahi (sevinirim) şifresiz veremez büyük paralar dönüyor işin içinde dsmart zaten alamaz görünüyor benim görüşüm bu?

cabbarrabcab
17-10-2009, 18:48
Böyle bi durum olsa bile takımlar bunu kabul etmezlerki...Her takım ayrı ayrı kanallarla anlaşır...Süperlig maçlarını şifresiz izlemek hayal...

fakara
17-10-2009, 20:15
süper olur

wolf41
18-10-2009, 12:34
ben alsın isterim vede bence şansı var...:45:

fakara
18-10-2009, 13:57
unutmayın ki BURASI TÜRKİYE heran herşey olabilir

ali muştu
18-10-2009, 16:48
olsa güzel olur ama bu mümkün deyil

louis
19-10-2009, 04:10
TRT tek başına ihaleyi alamaz, Telekom ile birlikte alırsa da şifreli izlettirir. Dsmart ile Digiturk asla ortak almazlar.

Digiturk ihaleyi alır,
almazsa ne olur; ihaleyi alan firma yada kanal batar.

Digiturk bu işten çok zarar etmişti zamanında, 2 milyon lig tv abonesine ulaştı ve edindiği tecrübeyle ne kadar kar elde edileceğini ve son fiyatı vereceğini düşünüyorum. (aslında geniş bir konu)

katkı payı konusu o kadar basit değil arkadaşlar, bu işlerle yada TRT nin direk yaptığı yatırımlarla uzaktan yakından alakası yok.

USLUBank
19-10-2009, 04:14
DigiTV'nin reklam almadığını kim söyleyebilir, her 2 dakikada özellikle de önemli pozisyonlarda gizli reklamları gözümüzün içeresine girdirmiyormu? TRT alsa çok iyi olacak reklam falan fark etmiyor. En azından havadan gelen bir sinyali bu kadar paraya satmak iyi bir şeymiydi.

ican
19-10-2009, 17:23
inşallah trt alirda bunlardan kurtuluruzTRT Super Lig Yayınlarını

aslangucu_2002
19-10-2009, 19:48

:45:Veyselbalkan Kardeş Görüşlerinize Katılıyorum.Ne Olacak!Ekmek Elden, Su Gölden Hesabı.Milletin Parası Nasıl Olsa.500 Milyarda Verir 1 Trilyonda.Kendi Ceplerinden Çıkmıyorki?

köyer
19-10-2009, 20:48
tabi tabi...kullandıgımız elektrikten bile TRT pay alıyor...birde ihaledeki rakamlar gerçekleşirse ve TRT alırsa acaba daha nerlerden neler alacaklar vatandaştan...:smiles22:

@DrAgOn
19-10-2009, 21:34
TRT süperlig maç yayın hakkını alır diye düşünüyorum çünkü türktelekom la birlikte beraber girecek diyorlar cüzzi bir miktar talep edebilir 10 lira falan gibi ayrıca kutuda recevier de satar 10 liraya al sana bedava şifresiz yayın. Olmaz demeyin olur arkadaşlar yoksa yüksek yayın ihelesi var işin ucunda benim görüşlerim de böyle.

antalyalı07
19-10-2009, 22:40
trt ve telecom kararlı trt genel müdürü açıkladı.ihaleye katılacağız dedi.haftada 3 naklen ve diğer takımların bölgesel maçlarını canlı yayınlayacağız diye bilgilerinize.

bulletfromhell
20-10-2009, 20:49
bence ihaleyi kazanma şansı düşük.çünkü kendi varlığı maç yayınlarına bağlı olan platformlar -digiturk, d-smart - ne yapıp eder bu ihaleyi bırakmazlar.futbolu bünyesinde barındıramayan platform çöker gider..ha olurda trt alırda şifresiz yayınlarsa devlet bunu sübvanse etmek zorundadır..herkes buna hoş bakarmı onu bilemem...

pamuk
23-10-2009, 13:48
arkadaşlar trt veya baska kurulusu farketmez onemlı olan suan kadar bütün maclar sifreli idi yine sifreli olur trt alırsa ne olur diye dusunursek sifreli olur ama yıllık belli bir bedel olur veya aylık bir bedel olur mac bileti ne kadar atıyorum 20 tl maclar icinde haftalık 20 tl oderız trt aldıgın reklamlarda cabasıdır .

dikkat ederseniz trt asınalı bir kanal acma projelerı donuyor kanal sayısı artırlıyor yakında trt platform cıkarsa sasırmayın

aliaykose
23-10-2009, 14:01
ihaleyi alır almasına ama şifresiz yayınlayabileceğini sanmıyorum. Sonuçta bir sürü kişi bu işten para kazanıyor. Bence fazla hayal kurmayalım:)

hilalyıldız
24-10-2009, 01:13
Bence TRT-TÜRKTELEKOM ortak alacaklar ve BİSS şifreli yayın yapacaklar.TELEKOM reklamını (TÜRKTELEKOM Süper Ligi),kamu hizmeti veren TRT de reklamlardan kazanacaktır.Sporseverlere hayırlı olsun.

nuriaksoylu
27-10-2009, 09:47
Size göre TRT SuperLig Yayınlarını İhalesiNİ Kazanıp ŞİFRESİZ Yayınlayabilirmi?

Gundemde bu konu var biliyorsunuz arkadaşlar.Anket konusu acık ve gayet net

Anket 15 gun surecektir

Degerli arkadaşlar bu yayını alırsa foturalara yansıyacak onuda biliyonuzmu ..farkındasını trt şu günlerde hep para dagıtıyor tv yi seyrettirmek için sabah ve akşam programında bunlar nerden geliyor reklam deniyor ama nafile ..

diji türk veya d smart bu işin içinden paralı oldugu halde zor cıkıyor ..
hadi hayırlısı ama şifresiz olamaz cünkü dünya tüm yayınlar şifreli sisteme gecti düşününki uefa ve şampiyonlar liği dahil...

Bekleyelim görelim türk milletine en hayırlısı neyse o olsun..:ranger:

mehmetyt
27-10-2009, 17:03
bugün haberlerde trt yöneticisinin açıklamalarını dinledim trt ihaleyi kazansa bile şifresiz yayınlamayacaklarını ima etti.gerekçe tff başkanının onlara söylediği maçlar şifresiz yayınlanırsa stadların boşalacagı konusundaki korku.

zerger
28-10-2009, 20:55
herkese merhaba arkadaslar bence gunumuz zamaninda sifresiz futbol olamaz buyuk paralarin olduqu yerde bu mumkun deyil amma yenede hayal kurmaq iyi bir sey arkadaslar birdeki egerki sifresiz olursa futbola olan merak azalir biz insanlar aliskiniq elimiz catmayana merakli olmaya olay bu kadar basit

airman06
29-10-2009, 10:46
doğan medya almasında kim alırsa alsın..bencede maçların açık yayınlanması zor.bölgesel şifrelemeden falan bahsediyorlar ama oda zor.anadolu takımlarının kendi aralarında yaptığı maçları seyirci potansiyeli nedeni ile şifreli yada şifresiz verilmesinin çok büyük önemi yok diye düşünüyorum.
ihale tarihi konusunda bilgisi olan varmı acaba?

CABBARİ
02-11-2009, 13:03
anketin süresi doldugu için kapatılmıştır oy veren herkese teşekkürler