PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu da İsrail'den ONE MINUTE: Aklınızı başınıza alın

swerrt
14-10-2009, 17:51
İsrail Başbakan Yardımcısı Silvan Şalom'dan tehdit Türkler akıllarını başlarına toplamalı

İsrail Başbakan Yardımcısı Silvan Şalom, Türkiye ile ilişkilerdeki kötüleşmenin anlamsız olduğunu belirterek, “Türklerin akıllarını başlarına toplayacaklarını ve iki ülke arasındaki bağların, bizim olduğu kadar onların da çıkarına olduğunu anlayacaklarını umuyorum” dedi.

AKLINIZI BAŞINIZA TOPLAYIN
Silvan Şalom, Kfar Blum’da düzenlenen bir konferan yaptığı konuşmada “Anadolu Kartalı” tatbikatı krizi nedeniyle İsrail ile Türkiye arasındaki ilişkilerde son günlerde yaşanan kötüleşmenin anlamsız olduğunu belirterek “Türkiye, İsrail ile stratejik bağları olan önemli bir Müslüman ülkesidir. Türklerin akıllarını başlarına toplayacaklarını ve iki ülke arasındaki bağların, bizim olduğu kadar onların da çıkarına olduğunu anlayacaklarını umuyorum” şeklinde konuştu.

Şalom’un sözlerini yansıtan Yedioth gazetesi de “Türkiye, İsrail’e artam mesafesini ve Suriye ile derinleşen bağlara işaret ederek "Kudüs’ın sabrı tükenmeye başladı” yorumunu yaptı.

(ANKA)

yergun_002
14-10-2009, 18:13
bence forumda bu tür konuların açılmamsı gerektiğini işin siyasi boyutu ne olursa olsun forumda zıt görüşler çatışmasına yol açabilir uzak durulmalı diye düşünüyorum...

cihat43
14-10-2009, 20:47

KÜRT AÇILIMINI İSTEMİYORUZ

Bu tür imzalar ırkçılık kokuyor bu foruma yakısanıen güzel şey politik yazılara daha dikkat etmesidir.

Sevgiler.