PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Msn açılmıyor

köyer
19-10-2009, 20:13
Arkadaşlar hayırlı akşamlar...MSN yi komple pc den sildim...yeniden yükledim...ama açılmıyor...açılacak gibi oluyor açılmıyor...hiç bir hata kodu da vermiyor...yardım ederseniz sevinirim...teşekkürler...

MOKUR33
19-10-2009, 20:56
aynı sorun bendede var.yeni msn berbat bişey.açıyorum hata rapaoru veriyor.görndermeye tıklıyorum,msn kapanıyor.:rant:
sildim farklı yerden indirdim o da aynı şekil hata veriyor.düzgün çalışan bi msn banada lazım...:frown:

cenk35cenk
19-10-2009, 22:41
explorer ı önce ındırın sonra mevcut olanı silip yenıden kurun
çoğu zaman bundan yapıyor

ayran
19-10-2009, 22:41
aynı sorun bendede var.yeni msn berbat bişey.açıyorum hata rapaoru veriyor.görndermeye tıklıyorum,msn kapanıyor.:rant:
sildim farklı yerden indirdim o da aynı şekil hata veriyor.düzgün çalışan bi msn banada lazım...:frown:

Arkadaşlar hayırlı akşamlar...MSN yi komple pc den sildim...yeniden yükledim...ama açılmıyor...açılacak gibi oluyor açılmıyor...hiç bir hata kodu da vermiyor...yardım ederseniz sevinirim...teşekkürler...

ilk olarak msn kaldırın ardından ccleaner (Only the registered members can see the link) yükleyin temizlik ve kayıt defterini sorunları çözün ccleaner yapar bu işi :) ve son olarak verdiğim link'ten msn yükleyin çift tıklamanız yeterli bir müdet bekleyin kendiliğinden masaüstüne gelir.
msn indir buradan (Only the registered members can see the link)

köyer
20-10-2009, 23:01
AYRAN eyvallah...sonunda başardım...

erdogan 1
20-10-2009, 23:31
email adresini ve şifreni doğru yazın sorun kalkar örnrk nokta yerine virgüle bastıysan dalgın halinde onada bakın şifrenizi yeniden yazın kolay gelsin.
.

suat800
04-11-2009, 00:56
daha önceden xp sistemimde wlm 8.1 vardı.hiçbir sorunumda yoktu.fakat geçen ay msn yi açmaya kalktığımda yeni sürüme yükseltmen gerekiyor diye bir uyarı geldi.bende yükselt dedim.daha sonra wlm 9'u yükledi.başlarda bir sorun yoktu.fakat bir hafta sonra msn açılmamaya başladı.hata kodu olarak 80048820 çıkmaya başladı.araştırdım.genellikle sistem saatini ve tarihini kontrol et falan gibi şeyler yazıyordu.ben bu yazılanların hepsini uyguladım.fakat değişen bir şey olmadı.sistem saati ve tarihi zaten doğruydu.zaten 12 senedir bilgisayar kullanıyorum.bu gibi ayrıntılara çok dikkat ederim.fakat msn her zaman açılmamazlık yapmıyor.mesela 2 gün açılıyorsa 5 gün açılmıyor.herşeyi denedim sorunu çözemedim.hatta bilgisayarcılara bile sordum onlarda bir çözüm bulamadılar.işin ilginç yanı msn açılmadığı zamanhotmail.com ve mynet.com sitelerine giremiyorum.diğer sitelerde bir sorun yok.modemle bi alakası varmı acaba diye msn nin açılmadığı bir akşam modemin arka tarafındaki düğmeyi kapattım.10-15 saniye sonra tekrar açtım.msn yi bir daha denedim.tak msn açıldı.hotmail.com ve mynet.com sitelerine de girdi.fakat ertesi akşam yine aynı hata.bende yine aynı yöntem yine msn açık.dedim zırt pırt modemin düğmesinimi kapatıp açıcam modeme reset atayım dedim.reset attım.fakat ertesi akşam yine aynı hata.wlm 9 damı hata var acaba dedim.sildim fakat kalıntıları kaldığı için başka msn yükleyemedim.en sonunda format çektim.windows 7 kurdum.msn olarak ta 8.5 kurdum.10 gün falan bir sorun olmadı.hah tam oldu bu iş galiba derken 5 gün önce aynı hata tekrar çıktı.tekrar wlm 9 u yükledim.ama hala aynı hata devam ediyor.msn açmadığı zaman modemin düğmesini kapatıp açınca niye düzeliyor.ertesi akşam niye yine msn açmıyor.yani her akşam modemi kapatıp açacakmıyım.yokmu bunun bir çaresi acaba.modemim zyxel kablolu modem.aynı modemden ve aynı işletim sisteminden iki arkadaşımda da var ikisinde de wlm 9 var.fakat bendeki sorun onlarda yok.benim sorunum ne olabilir.problem işletim sistemimden mimodemden mi yoksa başka bir şey mi.rica etsem bi ilgilenseniz de şu sorunuma bir çare bulsanız.çok memnun olurum.bayağı uzun yazdım kusuruma bakmayın ama herşeyi tam anlatayım dedim.bu arada sistemim dualcore2amd athlon 7750 işlemci4 gb ram1 gb ati hd3850 ekran kartı.yani sistemde kuvvetli daha 6 ay olmadı bu sistemi alalı.bu sorunumla ilgilenip cevap yazarsanız çok sevinirim.şimdiden teşekkür ederim.

ayran
04-11-2009, 01:51
ilk olarak msn kaldırın ardından ccleaner (Only the registered members can see the link) yükleyin temizlik ve kayıt defterini sorunları çözün ccleaner yapar bu işi :) ve son olarak verdiğim link'ten msn yükleyin çift tıklamanız yeterli bir müdet bekleyin kendiliğinden masaüstüne gelir.
msn indir buradan (Only the registered members can see the link)

açıklaman iyi birde benim verdiğim yukarıdaki bilgileri

aynen uygula sonucu yaz...:49:

suat800
04-11-2009, 22:14
arkadaşım dediklerinin hepsini uyguladım ama yine açılmıyor.hata kodu 80048820 diyor.ben bu hata koduyla ilgili çözümlerin hepsini uygulamıştım zaten.niye böyle yapıyor ya anlamış değilim.kafayı yiyeceğim ya.her türlü yolu deniyorum ama hala açılmıyor.

kucer06
04-11-2009, 22:50
Arkadaşım malwarebytes ile bilgisayarını bir tarat istersen.

ayran
04-11-2009, 23:58
arkadaşım dediklerinin hepsini uyguladım ama yine açılmıyor.hata kodu 80048820 diyor.ben bu hata koduyla ilgili çözümlerin hepsini uygulamıştım zaten.niye böyle yapıyor ya anlamış değilim.kafayı yiyeceğim ya.her türlü yolu deniyorum ama hala açılmıyor.

internet explorer > araçlar > internet seçenekleri >gelişmiş > sıfırla (internet explorer ayarlarını sıfırla)

bu işLemleri yaparken msn programınız kapalı olsun sağa tıklayıp çıkış yapın sonra reset atın ...

umarım düzelir

yada>>>> Bir'de -BAŞLA / ÇALIŞTIR'DAN "regsvr32 Softpub.dll" Yİ DE DENEYİN.

suat800
05-11-2009, 23:34
arkadaşım dediklerinin hepsini yaptım ama yine açılmadı.ben de bugün daha önce ttnetden arkadaşımla beraber aynı anda modem kampanyasından modem almıştık.aklıma sorun acaba modemdemi diye gelince ona söyledim.bende sorun yok dedi.bende o zaman nasıl olsa modemlerimiz aynı şimdilik bir kaç gün modemlerimizi değiştirelim bakalım aynı arızayı verecekmi dedim.oda sağolsun kabul etti.bugün modemleri değiştik.şu anda ikimizde de bir sorun yok.ama bir kaç gün bekleyelim bakalım ne olacak.gelişmeleri buraya yazarım.

ayran
06-11-2009, 02:30
arkadaşım dediklerinin hepsini yaptım ama yine açılmadı.ben de bugün daha önce ttnetden arkadaşımla beraber aynı anda modem kampanyasından modem almıştık.aklıma sorun acaba modemdemi diye gelince ona söyledim.bende sorun yok dedi.bende o zaman nasıl olsa modemlerimiz aynı şimdilik bir kaç gün modemlerimizi değiştirelim bakalım aynı arızayı verecekmi dedim.oda sağolsun kabul etti.bugün modemleri değiştik.şu anda ikimizde de bir sorun yok.ama bir kaç gün bekleyelim bakalım ne olacak.gelişmeleri buraya yazarım.

hayret modemden'mi kaynaklanıyor modemin markası nedir...?
:49:

suat800
06-11-2009, 22:44
arkadaşım modemden kaynaklanmıyor.aynı arızayı bu akşamda yaptı.bende modemi geri götürüp kendi modemimi aldım.modemin ayarlarını yaptıktan sonra arka düğmesini kapatıp açtığım için msn açıldı.sonra bilgisayarı kapattım.fişini de çektim.10 dakika sonra tekrar açtım yine msn açılmadı.arıza modemde değil .fakat ne olduğunu bir türlü bulamadım.aynı hata kodunu veriyor yani 80048820 sistem saati ve tarih doğru.eminim ondanda kaynaklanmıyor.bir şey veya bir programmı etkiliyor bilemiyorum.msn açılmadığı zaman niye mynet.com sitesini açmıyorda msn çalışınca o siteye giriyor.bunu da anlamış değilim.mynet.com ile msn nin ne alakası var.diğer siteleri açıyorda niye mynet.com'u açmıyor.çok tuhaf bir sorun kime sorduysam kimse bir şey söyleyemiyor.eğer bu sorunumla ilgilenirseniz çok memnun olacağım.bu arada modemimin markası zyxel kablolu.msn 9 kullanıyorum.daha önceki versiyonlarında da aynı hata oluyordu,yani msn 9 yükleyince bu hata oluşmadı daha önceden vardı. saygılarımla.

Hakan48
07-11-2009, 00:35
virüs olabilirmi acaba? bu gün benim msn de üst sürüme geçmem gerketiği yazısı çıktı. istemiye istemiye yükledim ama bu sefer ilk açılışta panda casus yazılım bulundu silindi etkileşmesi için bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekiyor diyordu. yeniden başlattıktan sonra tekrar aynı şeyleri diyordu panda. buna rağmen açtığımda açıldıktan 2-3 dakika sonra kapanıyor sonra tekrar açılıyordu. bana virüs dediler. tek çare format sanırım.

suat800
16-11-2009, 20:55
arkadaşım dün msn yine açılmadı.80048820 hata kodu verdi onar dediğimde sistem dosyası yazısının yanında ünlem işareti vardı.bir türlü onarılmadı.msn bir türlü açılmadı.bende pc yi aldım bilgisayarcıya götürdüm.orada msn tak diye açıldı.bir kaç kez pc yi kapatıp açtık yine msn açıldı.bilgisayarcı bunda herhangi bir hata yok benimde yapabilecek bir şeyim yok dedi.pc yi aldım eve getirdim.taktım msn ye tıkladım o ne yine aynı hata yani msn yine açılmadı.daha yeni bilgisayarcıdan getirdim yahu,ne oldu da hemen hata verdi.bir türlü açılmıyor.yine 80048820 hatası ve onar diyorum yine aynı sistem dosyasının yanında ünlem işareti,onar deyince bir yazı geliyor.evet diyorum olmuyor hayır diyorum olmuyor.ama modemin arka düğmesini kapatıp açınca msn açılıyor.ama 10 dakika kadar pc yi kapatıp açınca yine msn açılmıyor.bu ne biçim bir arızadır ya.tarih,saat ayarları hepsi doğru.internet saati güncelleştirmesini de yaptım.modemide değiştirdim denedim ama nafile sonuç aynı.pc ye format bile attım olmuyor,olmuyor.bu sorun nereden kaynaklanıyor acaba.birde msn açılmayıp onar dediğimde sistem dosyasının yanında çıkan ünlem işaretinin anlamı nedir ve bu hatalı olan sistem dosyası nedir ve nerdedir.bunla ilgili bir açıklama yok.yani kime sorduysam msn si çalışıyor.nedense benimki hep sorunlu.sorduklarımın hepsi de wlm9 u kullanıyor.yani msn sürümüyle ile ilgili bir şey değil.diyeceksiniz ki kurduğunuz bir program veya pc nize takılı bir donanım etkiliyor mu diye ama ben sıfırdan format atıp kurduğum zaman hiç bir program yüklemeden direk msn yi yükledim yine aynı hatayı verdi.bir çözüm yolu bulamıyorum.mesela 1 sat önce açtığımda msn açıldı.pc yi 10 dakika kapattım sonra açtım.pat aynı hata yine msn açılmadı.yani kısacası bunun nedeni ne olabilir.bir de msn açılmadığı zaman hotmail.com ve mynet.com sitelerine de giremiyorum.diğer sitelerde bir problem yok.olsa smile müşteri hizmetlerini arıyacağım ama şimdi arayıpta ne diyeceğim msn açılmıyor mu diyeceğim.internetimde bir problem olsa diğer sitelere de girmez.ne olur kimsenin çözemediği bu sorunuma bir el atın.her akşam araştırmaktan oraya buraya sormaktan yoruldum.kimse bir şey diyemiyor.eğer bu sorunumla ilgilenirseniz çok memnun olurum.kusuruma bakmayın bayağı uzun yazdım.ama her şeyi açık açık yazayım dedim onun için.ilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

ayran
16-11-2009, 23:21
bir'de bunu dene...

Only the registered members can see the link

burde bu

...:)kolay gelsin.

suat800
16-11-2009, 23:49
arkadaşım bu dediklerinin hepsini yapmıştım zaten,değişen bir şey olmamıştı.bendeki sorun çok ilginç bir sorun.az önce modemin ayarlarına girdim.orada daha önce hiç bakmadığım bir yer vardı.tarih ve saatle ilgili bir yer oraya girdim.tarih ve saat ayar yerleri boştu.saat dilimi bölümünde başka başka ülkeler vardı.Benim pc nin sistem saatinde(GMT+02:00)Atina,beyrut.istanbul,minsk yazılı.bende aynı ayarları modemede yazdım.tarih ve saati ayarladım.modeme test uygulatıp kapattım.bir nevi reset gibi bir şey yani.bu yaptıklarım doğrumu yanlışmı acaba.msn hatası bundan kaynaklanabilir mi acaba.ne dersiniz.şimdilik msn açık ama daha sonra ne olur bilemem.saygılarımla.

ayran
17-11-2009, 00:07
arkadaşım bu dediklerinin hepsini yapmıştım zaten,değişen bir şey olmamıştı.bendeki sorun çok ilginç bir sorun.az önce modemin ayarlarına girdim.orada daha önce hiç bakmadığım bir yer vardı.tarih ve saatle ilgili bir yer oraya girdim.tarih ve saat ayar yerleri boştu.saat dilimi bölümünde başka başka ülkeler vardı.Benim pc nin sistem saatinde(GMT+02:00)Atina,beyrut.istanbul,minsk yazılı.bende aynı ayarları modemede yazdım.tarih ve saati ayarladım.modeme test uygulatıp kapattım.bir nevi reset gibi bir şey yani.bu yaptıklarım doğrumu yanlışmı acaba.msn hatası bundan kaynaklanabilir mi acaba.ne dersiniz.şimdilik msn açık ama daha sonra ne olur bilemem.saygılarımla.

çok kez modemime rest atmışım böyle problemle karşılaşmadım genede sen o tarih saatleri restledikten sonra kaydet...sanırım virüs bulaşmış modemine :warn:

suat800
17-11-2009, 00:41
arkadaşım pc yi yarım saat kadar kapatmıştım.şimdi açtım.yine msn açılmadı.aynı hatayı verdi.modeme girdiğim tarih ve saat ayarlarıda fayda etmedi.ne yapmam gerekiyor acaba.

OLDSMAN
17-11-2009, 00:44
çok kez modemime rest atmışım böyle problemle karşılaşmadım genede sen o tarih saatleri restledikten sonra kaydet...sanırım virüs bulaşmış modemine :warn:

modeme virüs girmez ve giremez .... :stop:

vereceği en büyük zarar modem güvenlik
duvarını aşamayacağı için daha önce yaptığınız ayarlar kaybolur

siz modeminizi resetleyin , bişey olmaz..virüs girerse bilgisayarınıza girer..
modemi resetlemek için arkasında minicik bir delik bulunur ve bu deliğe iğne ya da kalemle basılı tutarak resetleme yapınız

yanlız bu resetlemeyi yaptığında modem ara yüzüne erişip yeniden kullanıcı adını ve şifreni ve diğer ayarları yapman gerekli.

eğer bilmiyorsanız bence yapmayın , bilen bir tanıdığınız varsa ,onunla birlikte yapmanızı öneririm ...

:ranger:

ayran
17-11-2009, 01:00
Msn Messenger 80048820 Hata Kodu ve Çözümü

1) İnternetinizin olup olmadığını kontrol edin.
2) Bilgisayarınızın saatini ve tarihini kontrol edin
3) Explorerın proxy ayarlarının otomatik bul seçeneğini kaldırın.
explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) connections (bağlantılar) Lan setting içindeki Automatically detect settings(otomatik proxy bul)seçeneğini kaldırın.
4) MSN Messenger 7.5i başlatın.sonra msn de "Tools" menüsündeki "Options." seçeneğini açın.orada "Connection," ve "Advanced Settings." seçeneğini açarak "SOCKS." seceneğini kaldırın o_ke_yleyerek setting bölümünden çıkabilirsiniz.
5) Explorerın ayarlarındaki advantec seçeneğini ayarlayacağız.
explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) menüsündeki advantec (gelişmiş) sekmesindeki security altındaki
"Check for server certificate revocation" (sertifika ile iilgili alanı) sekmesinin chekini kaldırın.
"Use SSL 2.0" sekmesini işarateleyin
"Use SSL 3.0" sekmesini işarateleyin
6) Sonra da msn messengerınızı tamamen kapatın. System treyden de kaldırın. Daha sonrada başlat çalıştırdan
aşağıdaki komutları yazın. Her komutu yazıp oke_ylediğinizde reğisterin başarılı bir şekilde yapıldığına dair mesaj gelecektir. İşleminizi bitirdikren sonra msni tekrar çalıştırın.çalışmazsa makinenizi restart edip deneyin.
Yine sorun devam ederse msni update seçeneği ile kurun.

alıntı.

suat800
17-11-2009, 01:58
dostlarım bu dediklerinizi daha önce yapmıştım.geçici bir çözüm oldu.pc yi kapayıp bir müddet sonra açınca msn yine açılmıyor.

OLDSMAN
17-11-2009, 03:29
Kaspersky sitesine git trial versiyon indir kur 30 günlüktür
sistemini iyice bir tarat ne bulursa bulsun silmesine izin ver
daha sonra msn kaldır kullanıcı dosyalarını ve c:program files msn ile ilgili dosya
kaldıysa hepsini manuel olarak yani kendin sil sonrada sistemini advanced systemcare ile sistemini bir güzel onar en son olarak hotmail sitesinden son versiyon live messenger kur

suat800
17-11-2009, 23:20
arkadaşım dediklerinin hepsini yaptım ama msn hala açılmıyor

OLDSMAN
17-11-2009, 23:23
bios tan sistem saatinizi kontrol ediniz
modemde yaptığınız saat değişiklerini geri alın
sistem saatinizde sorun var o zaman

suat800
18-11-2009, 00:11
arkadaşım bios ayarlarına baktım saat doğru.modemin ayarlarını geri aldım.sistem saatimde doğru fakat hala msn açılmıyor.verdiği hata kodu 80048820 onar dediğimde sistem dosyası ve anahtar bağlantı noktaları hatası veriyor.

OLDSMAN
18-11-2009, 00:26
O zaman vekil sunucu kullanıyorsanızda bu sorun oluşur
Ağ bağlantılarından bir değişiklik yaptınız mı ??
yaptıysanız otomatik konuma geri alın

bu hata kodunun başka sorunu yok cevabıda bunlardan biri
olmuyorsa sistemizde bir anormallik var

Msn Messenger 80048820 Hata Kodu ve Çözümü

1) İnternetinizin olup olmadığını kontrol edin.

2) Bilgisayarınızın saatini ve tarihini kontrol edin

3) Explorerın proxy ayarlarının otomatik bul seçeneğini kaldırın.
explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) connections (bağlantılar) Lan setting içindeki Automatically detect settings(otomatik proxy bul)seçeneğini kaldırın.

4) MSN Messenger başlatın.sonra msn de "Tools" menüsündeki "Options." seçeneğini açın.orada "Connection," ve "Advanced Settings." seçeneğini açarak "SOCKS." seceneğini kaldırın ok ey leyerek setting bölümünden çıkabilirsiniz.

5) Explorerın ayarlarındaki advantec seçeneğini ayarlayacağız.
explorerda tools(ayarlar) altında Internet Options(internet seçenekleri) menüsündeki advanced (gelişmiş) sekmesindeki security altındaki
"Check for server certificate revocation" (sertifika ile iilgili alanı) sekmesinin chekini kaldırın.
"Use SSL 2.0" sekmesini işarateleyin
"Use SSL 3.0" sekmesini işarateleyin

6) Sonra da msn messengerınızı tamamen kapatın. System treyden de kaldırın.

7) MSN yeniden başlatın

2. Çözüm Yolu

Msn Mesengerı kapatıyoruz.

Öncelikle monitörünüzün sağ alt köşesine bakın orda saat var ...

İki kere tıklıyoruz vede Gün/Ay ve hatta saat ayarlarımızın doğru olduğuna emin oluyoruz.

Eminsek ikinci adım...

Şöyleki başlat>Çalıştır> regsvr32 softpub.dll girip enterlıyoruz işlem tamam.

3. Çözüm Yolu

Araçlar > Klasör Seçenekleri 'ne girip "Gizli dosyaları göster" i işaretliyoruz.

Sonra harddiskten "C" sürücüsüne giriyoruz ve karşımıza çıkan gizli dosya halindeki tüm ".sqm" uzantılı dosyaları siliyoruz ve çözüme ulaşıyoruz.

xpgenc
18-11-2009, 09:48
Arkadaşım bence arkadaşının pc sini alıp eve getir birde onun pcden senin evde bağlan msn ye eğer oda hata verirse senin hattınla ilgili bir problem var demektir.

barmen050
18-11-2009, 14:42
Saolun warya..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

OLDSMAN
18-11-2009, 16:26
MSN 9 sistemden kaldıramayanlar için ise eklentide verdiğim programı
kurun ve çalıştırın ( MSN kapalı olmasına dikkat ediniz yoksa işlem
sağlıklı olmaz ) windows live ibareli gördüğünüz dosyaları siliniz (remove)
burada çok dikkat ediniz

Programı çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi bir arayüz gelecek ve
windows live gördüklerimizi REMOVE tıklayarak siliyoruz
Diğerlerini sakın silmeyin

İşlem tamamlanınca yeni versiyon LIVE MESSENGER FULL SET-UP
dosyasını indirerek kuruyoruz

ORIJINAL SET-UP kurulumudur
132 MB

suat800
18-11-2009, 23:24
arkadaşım sorunu bir türlü çözemedim karıştırdıkça sistem iyice bozuldu.tekrar format attım.nec xp diye bir cd vardı elimde.daha önce internetten indirmiştim.onu kurdum.şu an msn açılıyor,fakat daha sonra ne olur bilemem.çünkü ne yaptıysam olmadığı gibi daha da bozuluyor,artık ya benim pc de bir sorun var yada evdeki telefon hatlarında bir sorun var fazlada uğraşıp iyice moralimi bozmak istemiyorum.ayrıca ilgileriniz için çok çok teşekkür ederim.saygılarımla.

suat800
03-12-2009, 00:44
arkadaşım format attım nec xp kurdum.daha önce internetten indirmiştim.bende skystar-2 digital tv kartı var.ondan şüphelendiğim için formattan önce tv kartını çıkarıp öyle format attım.başlarda msn açılıyordu.bir problem yoktu.fakat daha sonra tv kartını taktım.driverlerini kurdum.fakat msn açılmamaya başladı.yani yine aynı hata kodunu veriyor.80048820 hatası.bu hatayla ilgili bütün çözümleri uyguladım ama hiç bir sonuç alamadım.yani benim kanım skystar tv kartı yüzünden msn açılmıyor.ama başka arkadaşlarımda da aynı tv kartından var ve msn lerinde hiç bir sorun yok.bende niye bu sorun oluşuyor.msn açılmadığı zaman modemin arka düğmesini kapatıp açınca msn açılıyor.fakat pc yi 5-10 dk kapatıp tekrar açınca msn yine açılmıyor.bu sorunu nasıl çözebilirim acaba.ilgilenip cevap yazarsanız çok memnun olurum.

bakican
03-12-2009, 01:20
system32\drivers\etc

burdaki "etc" dosyası zarar gördüyse eğer belki o sebeplede msn acmaya bilir ama u sorunun nasıl çözüleceğini bende bilmiyorum

suat800
05-12-2009, 03:09
arkadaşım etc dosyasında bir bozukluk yok.tanıdık bir bilgisayarcıdan yeni bir modem aldım.denemek için.ondada aynı hata verdi.yine aynı kişiye harici bir ethernet kartı taktırdım.ama yine aynı hatayı verdi.yani aklıma ne geliyorsa denedim.ama bir çözüm bulamadım.

ayran
05-12-2009, 03:45
arkadaşım etc dosyasında bir bozukluk yok.tanıdık bir bilgisayarcıdan yeni bir modem aldım.denemek için.ondada aynı hata verdi.yine aynı kişiye harici bir ethernet kartı taktırdım.ama yine aynı hatayı verdi.yani aklıma ne geliyorsa denedim.ama bir çözüm bulamadım.

zaten format atıyorsun bırde bunu dene msn tekrar yükle..!

yada virüs temizliği yap...!
sayfa 2'de mesaj 10'da yeni link var...kolay gelsin.:)

suat800
06-12-2009, 03:31
arkadaşım skystar tv kartını çıkarıp format atıyorum.msn açılıyor.fakat tv kartını takıp driverlerini kurduktan sonra msn açılmıyor.skystar tv kartıyla msn nin ne alakası var.ayrıca virüs taraması yaptım.hiç bir virüs bulunmadı.hata nerede acaba.

digital_52
06-12-2009, 10:13
aynı sorun bendede varsı pc den kaldırdım yenisini yükledim ok

suat800
06-12-2009, 15:39
arkadaşım neyin yenisini tükledin.tam olarak anlayamadım.

suat800
06-12-2009, 15:55
yani neyin yenisini yükledin.

suat800
11-12-2009, 01:11
cevap yokmu?neyin yenisini yükledin

ayran
11-12-2009, 13:39
cevap yokmu?neyin yenisini yükledin

Essentials - Windows Live (Only the registered members can see the link)

yenisi dediği windows live messenger ...sen format atarken ilk önce bios pili
sök 5 - 10 dakkika bekle (bios pili taktıktan sonra tarih fabrika ayarına gelir düzeltmeyi unutma!) yukarda verdiğim linkte o konudaki windows'u kur kesin düzelir.:)

suat800
11-12-2009, 20:38
arkadaşım ben bunları uyguladım zaten.şu anda wlm nin o sürümü yüklü.ama skystar tv kartını kurunca msn açılmıyor.tv kartını çıkarıp format attım.wlm nin bu son sürümünü kurdum.bir sorun yoktu.sonra skystar tv kartını yerine taktım.kurdum.ondan sonra msn açılmadı.benim sorunum skystar tv kartıyla ilgili yani.neden bunu yapıyor.tv kartının driverlerinin en güncelini kurdum.zaten cd içindekini kabul etmiyor.çünkü bende xp sp3 yüklü onun için.yani skystar tv kartını kurunca pc ne algılıyorda msn açılmıyor.

ayran
11-12-2009, 21:42
arkadaşım ben bunları uyguladım zaten.şu anda wlm nin o sürümü yüklü.ama skystar tv kartını kurunca msn açılmıyor.tv kartını çıkarıp format attım.wlm nin bu son sürümünü kurdum.bir sorun yoktu.sonra skystar tv kartını yerine taktım.kurdum.ondan sonra msn açılmadı.benim sorunum skystar tv kartıyla ilgili yani.neden bunu yapıyor.tv kartının driverlerinin en güncelini kurdum.zaten cd içindekini kabul etmiyor.çünkü bende xp sp3 yüklü onun için.yani skystar tv kartını kurunca pc ne algılıyorda msn açılmıyor.

skystar tv kartını
birde sitesinden güncelle. Uydu Kartları için Sürücüler Windows7 Vista Drivers Technisat Skystar Avermedia Hauppauge Inca Technotrend (Only the registered members can see the link)

suat800
11-12-2009, 21:52
arkadaşım zaten bu driveri kendi sitesinden indirip kurdum.ama sonuç hep aynı.msn açılmıyor.hata kodu olarak 80048820 veriyor. onar dediğim zaman yanda çıkan ekrandaki yazılanların sol tarafındakilerin hepsini yeşil renk gösteriyor.yani bu demekki hata yok.tekrar dene diyorum.yine sonuç aynı.bu böyle sürüp gidiyor.ama modemin arka düğmesini kapatıp açınca msn açılıyor.fakat pc yi 5-10 dk kapatıp tekrar açınca msn yine açılmıyor.yani ben her pc yi açışımda msn açılmayınca hep modemimi kapatıp açıcam.yokmu bu sorunun bir çözümü.sizleride çok meşgul ettiğm için özür dilerim.ama 5 günde 5 kere format attım.ama buda çözüm olmadı.ne yapmalıyım.

suat800
11-12-2009, 21:58
yani skystar tv kartıyla msn nin ne alakası var.bir türlü çözemedim.daha önce msn 8.1 vardı.onda hiç bir sorun yoktu.ne zaman sürüm yükseltin uyarısı geldi.bende tabiiki msn açılmayınca mecburen en son sürüme yükselttim.karşıdan yükle seçeneğiyle de yükledim olmadı.komple setupunu indirerek yükledim yine olmadı.yani kısacası ne yapsam olmuyor olmuyor.ha bu arada verdiği hata koduyla ilgili aklınıza ne geliyorsa hepsini uyguladım.sonuç yine aynı.

ayran
11-12-2009, 23:33
yani skystar tv kartıyla msn nin ne alakası var.bir türlü çözemedim.daha önce msn 8.1 vardı.onda hiç bir sorun yoktu.ne zaman sürüm yükseltin uyarısı geldi.bende tabiiki msn açılmayınca mecburen en son sürüme yükselttim.karşıdan yükle seçeneğiyle de yükledim olmadı.komple setupunu indirerek yükledim yine olmadı.yani kısacası ne yapsam olmuyor olmuyor.ha bu arada verdiği hata koduyla ilgili aklınıza ne geliyorsa hepsini uyguladım.sonuç yine aynı.

Windows Live Help (Only the registered members can see the link***word&query=ffo_no_popm)

umarım burada bir çözüm bulursun.:)

suat800
11-12-2009, 23:45
arkadaşım bunuda denemiştim.ama olmadı.benim sorunum skystar tv kartıyla ilgili bir sorun.tv kartını kurunca msn açılmıyor.bu sitede tv kartıyla ilgili bir bilgi yokki.ben tv kartıyla msn nin arasındaki alakayı soruyorum.niye tv kartını çıkarıp format atınca msn açılıyorda tv kartını takıp kurduktan sonra msn açılmıyor.ben bunu anlayamıyorum.

ayran
12-12-2009, 00:26
arkadaşım bunuda denemiştim.ama olmadı.benim sorunum skystar tv kartıyla ilgili bir sorun.tv kartını kurunca msn açılmıyor.bu sitede tv kartıyla ilgili bir bilgi yokki.ben tv kartıyla msn nin arasındaki alakayı soruyorum.niye tv kartını çıkarıp format atınca msn açılıyorda tv kartını takıp kurduktan sonra msn açılmıyor.ben bunu anlayamıyorum.

Only the registered members can see the link***word&query=ffo_no_popm

yıldızlı yere ''ke y'' yazacaksın

suat800
12-12-2009, 00:45
nasıl yani

ayran
12-12-2009, 00:56
nasıl yani

verdiğim linkte dikatlice bakarsan üç yıldız ard arda sıralı şeklinde görülüyor ve yıldızları sil ke y yaz hepsi bu açılacak sayfa senin sorununla ilgili bilgi alacaksın.

orada ''Aldığım hata iletisiyle ilgili olarak ne yapabilirim?'' sol köşede görünüyor tıklaman yeterli.

Hikmet™
12-12-2009, 10:55
benim msn de bir sorum yok ama her yıl eylül 11 de msn açılmıyor bildiğim kadarıyla bunuda microsoft yapıyormuş

ozay_74
12-12-2009, 11:14

O zaman size şöyle bir öneride bulunayım.Belki arkadaşlar bu konuda size bilgi vermiş olabilirler, vermemişlerse bunu deneyin.
Şimdi siz msn messenger 8.1 i kullandığınızda bu tv kartı sorun yaratmıyorsa ve msn 8.1 kurulu iken msn messenger sizi sürekli uyarıp güncelleme yapmanız isteniyor saki bu halde siz msn e giremezsiniz.Bu durumda 8. ikaldırmanıza gerek yok msn messenger ı kapatın ve sağ alt kısımda ikonlar olacak eğer burada msn ikonu varsa buraya gelip sağ tıklayın gelen pencereden çık dedikten sonra msn messenger ın kurulu olduğu dizine gidiyoruz. yani C:\Program Files\MSN Messenger dır.(yada C:\Program Files\windows live\messenger)
Daha sonra bu klasördeki "msnmsgr.exe" yani Msn Messenger programımızı sağ tıklatıp "Özellikler" diyoruz.Açılan
pencerede "Uyumluluk" sekmesine geliyoruz. Uyumluluk modu bölümünde Windows 2000 seçiyoruz "Uygula" "Tamam" diyip pencereyi
kapatıyoruz.Daha sonra Msn Messenger programını çalıştırıyoruz. Uyumluluk modunu 2000 e aldıktan sonra ilk çalıştırdığımızda
ayarlamalar yapacaktır.Bu ayarlamaları yaparken herhangi bir vord veya excell dosyası vb. proğramlar açık olmasın.Olursa uyarı
verecektir.Eğer açıksa bu uyarıyıda alırsak önce bu uygulamaları kapat sonra yeniden devam et de. ve başlat proğramlardan
msn messenger veya windows live messenger ı yeniden çalıştır.Artık bir daha güncelleme sormayacaktır.

Eğer siz güncelleme yaptınız ve msn messenger sürümünü yükselttiyseniz birde uyumluluk modunu 2000 de deneyin .Yine sorun çözülmüyorsa güncel msn i kaldırın(yukarıda arkadaşlar konuya değinmiş) ve msn 8.1 ikurup(veya 8.5 i) yukarıda anlattığım gibi uyumluluk modunu 2000 yapın %90 sorun düzelecektir.:45:

Saygılarımla,

suat800
13-12-2009, 02:47
arkadaşım bu dediklerinizi de daha önce uyguladım.bir sonuç alamamıştım.benim sorunum skystar tv kartının driverini yükleyince msn açılmıyor.yani benim çözemediğim tv kartı ile msn nin ne alakası var.acaba ne çakışıyorda tv kartını kurunca msn açılmıyor.bu sadece msn 8.1 de değil.diğerlerinde de yapıyor.yani msn9 u silip 8.1 i yükledim.uyumluluk modunu 2000 olarak ayarladım.yine olmadı.msn 8.5'u kurdum.aynı işlemi ona da yaptım.yine olmadı.şu anda msn9 son sürüm var ve yine açılmıyor.akşam yine format attım.tv kartını kurmadan msn9'u yükledim.açıldı.daha sonra skystar2 tv kartını kurdum.yine msn açılmadı.acaba ne gibi bir arıza var.bir donanım çakışması olabilir mi acaba.

suat800
13-12-2009, 02:51
bu arada bugün skystar destek hattını aradım.böyle bir sorunla hiç karşılaşmadıklarını,kendi bilgisayarlarında da kurulu olduğunu ve msn nin son sürümünün yüklü olduğunu ve hiç bir sorun çıkarmadığını söylediler.dolayısıyla destek hattından da bir sonuç alamadım.

ozay_74
14-12-2009, 11:03
arkadaşım bu dediklerinizi de daha önce uyguladım.bir sonuç alamamıştım.benim sorunum skystar tv kartının driverini yükleyince msn açılmıyor.yani benim çözemediğim tv kartı ile msn nin ne alakası var.acaba ne çakışıyorda tv kartını kurunca msn açılmıyor.bu sadece msn 8.1 de değil.diğerlerinde de yapıyor.yani msn9 u silip 8.1 i yükledim.uyumluluk modunu 2000 olarak ayarladım.yine olmadı.msn 8.5'u kurdum.aynı işlemi ona da yaptım.yine olmadı.şu anda msn9 son sürüm var ve yine açılmıyor.akşam yine format attım.tv kartını kurmadan msn9'u yükledim.açıldı.daha sonra skystar2 tv kartını kurdum.yine msn açılmadı.acaba ne gibi bir arıza var.bir donanım çakışması olabilir mi acaba.

Arkadaşım siz skystar2 tv kartı kurulu iken msn 8.1'i güncelleme sebebiyle kullanamadığınızı söylemiştiniz bende size güncelleme derdi olmadan kullanabilmeniz için uyumluluk modunu 2000 yapın diye öneride bulundum.Ancak anlıyorum ki msn 8.1 kurulu iken de msn i kullanamıyorsunuz.Sanırım bu sorun donanımsal olsa gerek.
Ayrıca tv kartı ile ilgili olarak destek hattını aradığınızıda belirtmişsiniz.Buna benzer bir sorun da ben yaşadım.Logitech bir webcam aldım laptopa kurdum.Webcam i kullanım esnasında cihazda donmalar oldu.Bu bazen cihazın kendi kendine reset atmasına kadar verdı ve en sonunda sistem çöktü.Logitech servisine kadar gittim başka cihazlara kurduk saatlerce denedik sorun yok dediler ama bizim cihaza bir çözüm bulamadılar.Hatta yeni bir webcam taktılar denediler yine çalışmadı.''İlk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorlarmış''.Daha sonra kendi bildiğim ve konusunda uzman bir servise götürdüm logitech yerine a4 kullanmamı sorun yaratmıyacağını söyledi ve öyle de oldu .
Kısacası sizin yerinizde olsam tv kartını iade eder başka bir tv kartı kullanırdım yada msn den vazgeçerdim.
Karar sizin, :(
Saygılar,

suat800
14-12-2009, 21:18
arkadaşım güzel söylüyorsunda tv kartını nasıl iade edeceğim.aldığım yere sordum.böyle bir şeyin mümkün olmadığını sadece kartı servise gönderebileceklerini ve büyük ihtimallede bir arıza tespit edilemeyeceği için kartın aynen geri geleceğini söylediler.bu kartı alalı daha 7 ay oldu.150 tl para verdim.adamlar değiştirme olanağımız yok diyorlar.yani o kartı atıp başka bir kartmı alayım yani.yazık değilmi verdiğim paraya.siz olsaydınız ne yapardınız.ben bunları sizi eleştirmek için asla söylemiyorum.ama değiştirmiyorlar ne yapayım.çünkü servis kartın msn ile olan durumuna bakmaz.çalışıp çalışmadığına bakar dediler.benim karttada böyle bir sorun yok.gayet güzel çalışıyor.bir problem yok yani.sadece kartı kurunca msn açılmıyor.kartı aldığım yerde servisin bu problemle bir alakalarının olmadığını söyleyeceklerini ve kartı değiştirmeyeceklerini söyledi.bu tabiki kartı aldığım yerdeki kişinin kendi fikri.peki bir başka ilginç olay daha yazayım.msn açılmadığı zaman niye mynet.com sitesi açılmıyorda diğer sitelerin hepsi açılıyor.birde msn açılmadığı zaman niye modemin arka düğmesini kapatıp açınca msn açılıyor.eve başka modemde getirdim denedim yine aynı sonuç.harici ethernet kartı taktırdım yine aynı sonuç.yani bu problemi başka bir şekilde çözme şansım yokmu acaba.

ayran
15-12-2009, 19:16
Bir'de bunu dene bende bir ara sorun yaşadım günceleyince msn açıldı.

suat800
15-12-2009, 21:06
arkadaşım bunu da denedim ama bir sonuç alamadım.

ayran
16-12-2009, 19:37
arkadaşım bunu da denedim ama bir sonuç alamadım.

bir'de bunu dene.!
Not:yalnız uzman arkadaşın varsa bunu uygula aksi taktirde
sonuç anakartından olursun...:warn:yeni takılan aygıtları sorunsuz çalışması ve diğer donanımları düzgün işlev görmesi içindir.!:warn:

Hikmet™
16-12-2009, 19:41
hala çözülemedimi bu msn arkadaşım uğraşacağına bilgisayarına bir güzel format at sonrada tertemizce msn yi yükle oldu bitti

taraftar
16-12-2009, 20:11
acil yardı lütfen

msn caldılar ve başkalarıy benim adımla konuşuyor acaba nasıl geri alabiliriz msn mi?

ayran
17-12-2009, 02:05
acil yardı lütfen

msn caldılar ve başkalarıy benim adımla konuşuyor acaba nasıl geri alabiliriz msn mi?

taraftar
17-12-2009, 23:17

ben gizli soru yerleri bile cıkmıyor direk calınan adsrese şifreyi gönder cıkıyor ve calınan adresi calan kullanıyor herkese slm yazıp nasılsın diyorr

ertuğrul
18-12-2009, 08:40
gizli soru yerleri de çıkar o ayrı meselede ayran arkd. verdigi linki takip et eğer msn seninse mikrosoft a başka bi msn den mail atıyorsun durumunu arz ediyorsun
onlarda 2 yada 3 gün içinde kendi msn i sana geri veriyo%100 garanti çünkü ben öyle almıştım :)