PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : D smart İle Digiturk arasında TNT canlı yayın kavgası

rene_gade
22-10-2009, 23:46
Only the registered members can see the link
UEFA Avrupa Ligi'nde oynanan Steaua Bükreş - Fenerbahçe mücadelesi "platform savaşı"na dönüştü! İşte DSmart ile Digiturk arasındaki büyük canlı yayın kavgası!
Daha önce D Smart'ın Euro Futbol kanalı ile sadece D Smart platformu üzerinde yer alan TNT kanalından naklen yayınlanacağı açıklanan maç, Digiturk platformunda da yer aldı. Bugün yapılan açıklama ile TNT kanalını bünyesine kattığını duyuran Digiturk, maçı bu kanaldan şifresiz yayınlayacağını da duyurdu.
Maçın ilk yarısında Digiturk'te yer alan TNT kanalında maç normal olarak verilirken, mücadaleyi anlatan spiker Emre Tilev sıkça, "Tüm uyarılarımıza rağmen bir başka platform bu yayını izinsiz olarak yayınlamaktadır. Kendilerine her türlü yasal işlemler başlatılacaktır" dedi.
İkinci yarı başında ise TNT ekranına dev bir D Smart logosu konuldu. Bu logo daha sonra kaldırılsa da, Fenerbahçe'nin her atağında yeniden ekrana yansıtıldı.
Yayının sıkça kesildiği maçta "D Smart ayrıcalıkları için lütfen müşteri hizmetlerini arayınız" yazılı logo ekranın ortasına konuldu. Ayrıca alt yazı ile "Bu maçın her türlü Digital ve D Smart'a üye olunuz" denildi.
Bu arada D Smart'ın yukarıdaki tepkisine Digiturk ise yayından şu şekilde karşılık verdi; "İzlemekte olduğunuz TNT Kanalı Digiturk'te yasal mevzuata uygun şekilde hak sahipleri ile yapılmış olan sözleşmeye dayanarak yer almaktadır".
Karşılıklı mesajlar ile adeta "Platform savaşları"na dönen maçın ardından, iki platformun nasıl açıklamalar ve yasal işlemler yapacağı merakla bekleniyor.

sercankolay
22-10-2009, 23:59
d-smart böyle sansürler yapabilir ama digiturkte maçı yayınlar yalnız bari sesi vermeyip kendi spikerlerinden maçı anlattırsaydı

MUTAF
23-10-2009, 00:13
digiturk resmen gasp etmiş dsmartı.. (ikisinide sevmem o ayrı )

CABBARİ
23-10-2009, 00:23
al birini vur otekine...
böyle gerizekalı bir maç yayını olamaz seyirciye iyi sövdurduler kendilerine boyle saçmalaık olmaz maç biter ne hukuki işlem yapacaksan yaparsın o kadar adam sana para vermiş maç satın almış verdiğin kaliteye bak paso d-smart ablemi
yuhhhh

f47xfenerli
23-10-2009, 00:24
tam bir medya savaşı başladı yesinler birbirlerini

f47xfenerli
23-10-2009, 00:26
digiturk resmen gasp etmiş dsmartı.. (ikisinide sevmem o ayrı )

dt nin elinde sağlam bir anlaşma olmasa bu riske giremezdi bence
demekki tnt kanalı ile anlaşma yapmışlar

serhat15
23-10-2009, 00:48
En güzeli benim yaptığım gibi novasport3 aç dil menüsünü ingilizce yap reklamsız logosuz alt yazısız 90 dk maçını türkce izle :) (yanlış anlaşılmasın dil menüsünde türkce yok ikinci dil olarak ingilizce var onu seçince sabri ugan karışımızda :) )

f47xfenerli
23-10-2009, 01:10
En güzeli benim yaptığım gibi novasport3 aç dil menüsünü ingilizce yap reklamsız logosuz alt yazısız 90 dk maçını türkce izle :) (yanlış anlaşılmasın dil menüsünde türkce yok ikinci dil olarak ingilizce var onu seçince sabri ugan karışımızda :) )

bak bu güzel bir seçenek:45:

f47xfenerli
23-10-2009, 01:18
En güzeli benim yaptığım gibi novasport3 aç dil menüsünü ingilizce yap reklamsız logosuz alt yazısız 90 dk maçını türkce izle :) (yanlış anlaşılmasın dil menüsünde türkce yok ikinci dil
olarak ingilizce var onu seçince sabri ugan karışımızda :) )

şu anda fenerin maçını veriyor banttan dediğin gibi dil seçimini greek ten
engilsh ceyi seçiyorum ama dediğiniz olay olmuyor gene yunanca anlatıyor

Volkan
23-10-2009, 01:34
TNT kanalı ne dsmarta ait nede digiturke digiturk bu akşam artı bir puan kazandı o kadar engellemeye rağmen üyelerine maçı izletti.

D-smartta yine iç yüzünü gösterdi maçın içine etti TNT kanalının yasal hakkı olan maçı kendisi sansürledi. demek oluyorki lig maçlarını d-smart alsa üyelere ne yapacakları belli olmaz.

cilginizmirli
23-10-2009, 01:53
TNT kanalı ne dsmarta ait nede digiturke digiturk bu akşam artı bir puan kazandı o kadar engellemeye rağmen üyelerine maçı izletti.

D-smartta yine iç yüzünü gösterdi maçın içine etti TNT kanalının yasal hakkı olan maçı kendisi sansürledi. demek oluyorki lig maçlarını d-smart alsa üyelere ne yapacakları belli olmaz.

Dediklerine katılmıyorum arkadaşım.Nasıl ki D-Smart turkcell süper lig maçını veren herhangi bir kanalı platformuna katıp üyelerine maçı izletemiyorsa digitürk te uefa avrupa ligini veren bir kanalı platformuna katıp izletemez.Digitürk tüm hakları çiğnemiştir.Ben d-smart üyesiyim aynı zamanda digitürk te evimde mevcut.Ama tüm bunlar digitürkün sahtekarlık yaptığı gerçeğini değiştirmez.

Volkan
23-10-2009, 02:20
Dediklerine katılmıyorum arkadaşım.Nasıl ki D-Smart turkcell süper lig maçını veren herhangi bir kanalı platformuna katıp üyelerine maçı izletemiyorsa digitürk te uefa avrupa ligini veren bir kanalı platformuna katıp izletemez.Digitürk tüm hakları çiğnemiştir.Ben d-smart üyesiyim aynı zamanda digitürk te evimde mevcut.Ama tüm bunlar digitürkün sahtekarlık yaptığı gerçeğini değiştirmez.

TNT kanalı D-smarta ait bir kanal değil TNT de özel bir kanal ve digitürk platforumunda yayın yapan bir kanal TNT kanalı maçı veriyorsa D-smart buna karışamaz zaten karışabilseydi öle bir hakkı olsaydı dırek TNT ye verdiği yayını kesebilirdi. TNT kanalı digiturkte hergun yayın yapan bir kanal ve Digiturkle anlaşmalı.

Bilmediğiniz konuda sahtekarlıktan bahsetmeyınız. D-smarta ait olan bir yayın D-smartta yayınlanır özel bir kanalda değil. Siz hiç gördünüz mü Lig maçlarının Türkiyede yayın yapan bir kanalda yayın yaptığını.

semih54gs
23-10-2009, 02:20
digitürk %100 haklı helal olsun d smart bu rezillikten sonra batar gider inşllh kapanır...rezillllllllll

bakican
23-10-2009, 02:33
ohh iyi olsun yiyin birbirinizii sizi gidi reziller siziii sizler kendilerinize dijital platformum diyorsunuz ama ben size bişey diyemiyorum çünkü terbiyem müsade etmiyorr

Admin
23-10-2009, 20:43
Only the registered members can see the link
UEFA Avrupa Ligi'nde oynanan Steaua Bükreş - Fenerbahçe mücadelesi "platform savaşı"na dönüştü! İşte DSmart ile Digiturk arasındaki büyük canlı yayın kavgası!
Daha önce D Smart'ın Euro Futbol kanalı ile sadece D Smart platformu üzerinde yer alan TNT kanalından naklen yayınlanacağı açıklanan maç, Digiturk platformunda da yer aldı. Bugün yapılan açıklama ile TNT kanalını bünyesine kattığını duyuran Digiturk, maçı bu kanaldan şifresiz yayınlayacağını da duyurdu.
Maçın ilk yarısında Digiturk'te yer alan TNT kanalında maç normal olarak verilirken, mücadaleyi anlatan spiker Emre Tilev sıkça, "Tüm uyarılarımıza rağmen bir başka platform bu yayını izinsiz olarak yayınlamaktadır. Kendilerine her türlü yasal işlemler başlatılacaktır" dedi.
İkinci yarı başında ise TNT ekranına dev bir D Smart logosu konuldu. Bu logo daha sonra kaldırılsa da, Fenerbahçe'nin her atağında yeniden ekrana yansıtıldı.
Yayının sıkça kesildiği maçta "D Smart ayrıcalıkları için lütfen müşteri hizmetlerini arayınız" yazılı logo ekranın ortasına konuldu. Ayrıca alt yazı ile "Bu maçın her türlü Digital ve D Smart'a üye olunuz" denildi.
Bu arada D Smart'ın yukarıdaki tepkisine Digiturk ise yayından şu şekilde karşılık verdi; "İzlemekte olduğunuz TNT Kanalı Digiturk'te yasal mevzuata uygun şekilde hak sahipleri ile yapılmış olan sözleşmeye dayanarak yer almaktadır".
Karşılıklı mesajlar ile adeta "Platform savaşları"na dönen maçın ardından, iki platformun nasıl açıklamalar ve yasal işlemler yapacağı merakla bekleniyor.

TNT doganın kanalı aslında ama sanki onların degilmiş gibi davranıyorlar entresan tnt habersiz yayınladı diyorlar:49:

çoncikli
23-10-2009, 21:44
Olan yine futbol severe oluyor para bizim cebimizden patronların cebine doğru bir gidişat gösteriyor

Editor
23-10-2009, 21:48
TNT UEFA Avrupa Ligi maçlarını şifresiz verirken, D-Smart şifreli veriyordu. TNT Digitürk'e geçince kıyamet koptu. İşte ayrıntılar.

Star'da spiker "D-Smart dışında başka platformlarda maç izleyemeyeceksiniz" diye defalarca söyledi. Hikâye şu oluyor;
Bu yazıyı yazdığımda neyin ne olduğu belli olacak. Yani TNT kanalının Digitürk'e geçmesi... Daha önce, kablolu yayınlarda TNT vardı ve şifresiz UEFA maçları buradan yayınlanıyordu. Baktım Star'da spiker "D-Smart dışında başka platformlarda maç izleyemeyeceksiniz" diye defalarca söyledi. Hikâye şu oluyor; TNT Digitürk platformuna geçince hem de tam maç arifesinde, kıyamet koptu. D-Smart maçların yayın hakkını elinde bulunduruyor. Bir maçı şifresiz vermek zorunda. Bunu da TNT üzerinden yaptı. Ve hiç beklenmedik bir şey oldu, rakip platform yani Digitürk, TNT'yi kendi listesine kattı. İşte burada sorun başladı.
Dediğim gibi, bu yazıyı neyin ne olduğunun belli olacağı geceden önce yazdım. Ama ortada böyle bir durum var. İşin ilginç tarafı, TNT kendisi "Maçlar Digitürk'te" diye ilanlar verdi! Hatta Star'daki maçta verilen anonslarda, uydu da "şifrelemeye" dahil edildi.
Kablolu yayın da aslında özel sayılır. Eski alışkanlık buna ses çıkarmadı anladığım kadarıyla D-Smart. Ama tam da rakip platforma geçince işin rengi değişti.
Platformlar bizde böyle karışık. Her an biri çıkıyor biri giriyor. Batı televizyonlarında böyle durumlar olmuyor. Yıl içinde bizde platformdaki bir kanal, parasını veremiyor, haydi, kapı önü. Ya da iflas ediyor. Onun yeri boşalıyor. Ya da yeni bir kanalla anlaşma yapılıyor. RTÜK kanununda platform olayı yok. Yani durum biraz orman kanunu şeklinde.

kucer06
23-10-2009, 22:10
Bu aydın doğan adam olmaz.

digital_52
23-10-2009, 22:17
tam bir medya savaşı başladı yesinler birbirlerini

2 sınınde işi biticek inşallah seneye maclar trt de inşallah

sercankolay
23-10-2009, 22:17
tnt d smartın kendi kanalı olsaydı tabikide digiturk maçı veremezdi ama kanal zaten yabancı digiturk anlaşmasını yapmış maçı yayınladı d smart resmen maçı sansürleyerek maçın içine etti burda digiturk %100 haklı (bence)

ZUPPE
23-10-2009, 23:00
2 sınınde işi biticek inşallah seneye maclar trt de inşallah

aynen

bidik2436
06-12-2009, 23:00
mesele kanalin dsmartin olmasi yada olmamasi degil arkadaşlar uefa kurallarina göre bir maç şifresiz verilmesi şarti var yoksa dsmart tntde degil fotbolsmart dspor yada kendisine ait başka özel kanalda verirdi ve şifrsiz verilecek bir maçi isteyen her platform yayinlayabilir
maç türksatda şifrelenir fakat bunun amaci komşu ülkelerşn maçi izlememesi ama o kanalin şifrsi internette türkiye için verilir ama dsmart işin raconuna uymuyor bide üste
cikiyor