PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rijkaard: Bizi provoke ettiler

Esinti
28-10-2009, 15:55
Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, Fenerbahçe'yi sistemli provokasyon yapmakla suçladı. Hollandalı teknik adam, "Oyuncularımı uyarmıştım. Bu tür oyunlara karşı daha akıllı olmalıydık" diye konuştu.

Only the registered members can see the link

Olaylı Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin yankıları sürüyor. Sahadan 3-1 yenik ayrılan Galatasaray'ın teknik direktörü Frank Rijkaard, Kadıköy'de kendilerinin bilinçli bir şekilde provoke edildiğini söyledi.
Hollandalı teknik adam, sistemli provokasyon iddiasını, Fenerbahçe'nin kendilerinden çekinmesine bağladı.
Sarı-kırmızılı kulübün resmi yayın organı GS TV'ye açıklamalarda bulunan Rijkaard, "Yaşananlar utanç verici. Provokasyonu iyi yapıyorlar. Bizim ise sadece akıllı olmamız gerekiyordu. Yaşanan tüm olaylar Fenerbahçe'nin stratejisinin bir parçasıydı. Çünkü bizim iyi bir takım olduğumuzu biliyorlardı. Ama ne yazık ki onların oyununa geldik" ifadelerini kullandı.

Kadıköy'de futbolu kirleten görüntülerin yaşandığını söyleyen Rijkaard, stattaki atmosferin çok gergin olduğunu ve futbolcular için sakin kalmanın zor olduğunu vurguladı.
Hollandalı teknik adam, Keita'nın başına isabet eden pet şişeden sonra sinirlerine bir türlü hakim olamadığını; kendisiyle devre arasında konuşmasına karşın, bu oyuncunun kırmızı kart gördüğünü ifade etti.
Yedikleri ilk golün ofsayt olduğunu savunan Rijkaard, penaltı pozisyonunda da Alex'in kendini attığını iddia etti.

MUTAF
28-10-2009, 15:57
bi nevi haklı. ama çokta değil.

f47xfenerli
28-10-2009, 17:26
ne kadar ayıp bir söylem seni provake ettilerse sende olma kardeşim
yenilgi için buda söylenecek kılıfmı yazık.

demir2768
28-10-2009, 20:50
bir sonraki 10 nuncu sene provake olmassın tabi ömrün yeterse sen hayatında fenerbahçe ile hiç maç yapmamışsın galiba çıkıp açıklama yaptıgına göre ruh saglıgın yerinde doktorlar sana istirihat vermediler mi :kev::kev::kev::kev::kev::kev::kev::kev::kev::kev:

Özgür Erge
28-10-2009, 22:18
anlamıyorum ya neden fenerliler direk atlıyo

hüseyin
28-10-2009, 23:40
anlamıyorum ya neden fenerliler direk atlıyo
çünki onlarda biliyorlarki maçın adil bir ortamda olmadığını,sahada ve tirbünden galatasaraylı futbolcuların provike edildiğini,böyle lekeli şaibeli ve düzenbazlıkla alınmış bir galibiyet onlarıda rahatsız ediyor,birileri çıkıp doğruları söyleyince çılgına dönüp yapılan rezilliği olağanmış gayet normalmiş gibi dikta ediyorlar...çünki zihniyetleri politikaları bu,başka türlü galatasarayı alt edemiyeceklerini bildikleri için bunları yapıyorlar..bizim birkısım galatasaray fanatiğide rovanşlarda onlara benzemek için ellerinden geleni ardına koymuyorlar,onların seviyesine inip bahanelerine neden olacak koz veriyorlar ellerine..bu daha nereye kadar gidecek ne zaman küfür etmeden kafa göz yarmadan maç seyredeceğiz..inşallah ölmeden allah o günleride gösterir bize....

hegelmahmut
28-10-2009, 23:47
gittim bu maçı cafe de izledim. 10 tl para verdim maçı izlemek için 1 milyonluk maç izliyemedim. Ben o parayı futbol için verdim. Gerilime vermedim. Futboldan eser yoktu.

MUTAF
28-10-2009, 23:54
gittim bu maçı cafe de izledim. 10 tl para verdim maçı izlemek için 1 milyonluk maç izliyemedim. Ben o parayı futbol için verdim. Gerilime vermedim. Futboldan eser yoktu.

fener iyi oynadı hocam. sen iyi izleyememişsin.

Özgür Erge
28-10-2009, 23:59
çünki onlarda biliyorlarki maçın adil bir ortamda olmadığını,sahada ve tirbünden galatasaraylı futbolcuların provike edildiğini,böyle lekeli şaibeli ve düzenbazlıkla alınmış bir galibiyet onlarıda rahatsız ediyor,birileri çıkıp doğruları söyleyince çılgına dönüp yapılan rezilliği olağanmış gayet normalmiş gibi dikta ediyorlar...çünki zihniyetleri politikaları bu,başka türlü galatasarayı alt edemiyeceklerini bildikleri için bunları yapıyorlar..bizim birkısım galatasaray fanatiğide rovanşlarda onlara benzemek için ellerinden geleni ardına koymuyorlar,onların seviyesine inip bahanelerine neden olacak koz veriyorlar ellerine..bu daha nereye kadar gidecek ne zaman küfür etmeden kafa göz yarmadan maç seyredeceğiz..inşallah ölmeden allah o günleride gösterir bize....

inşallah görürüz dostum :praying::praying:

Hilmi
29-10-2009, 01:11
arkadaşlar geçen sezon oynanan gs-fb maçından birşey hatırlamıyor galiba gs'li arkadaşlar sahaya binlerce yüzlerce su şişesi yağmıştı maç boyunca unuttunuz galiba..

f47xfenerli
29-10-2009, 01:27
işin özü başka arkadaşlar 10 yıldır provakasyonmu vardı fener pendispoar bile yenildi
kadıköyde kimse kendini kandırmasın gs nin fener karşısında ki olayı ne diyim bilemiyorum ama işte başka bişey.yoksa bir takım 10 yıl üst üste ezeli ebedi
rakibine mağlup olmaz.

sercankolay
29-10-2009, 01:43
o zaman sen ali samiyedeki maçlara hiç para verme orada futbolun dışında herşeyin olduğunu herkesler biliyor

beydemir
29-10-2009, 01:59
fener iyi oynadı hocam. sen iyi izleyememişsin.

basri kardeş sen fenere iyimi oynadı diyorsun istatiklere baktınmı galatasarayın topla oynama% si 54 fenerin %46 galatasarayın pas yüzdesi fenerden çok iyi isabetli pas yüzdesi çok iyi ofsayt olan golü hakem saymasa penaltı olmayan penaltıyı hakem vermese fenere nasıl iyi diyeceksin ama seyirci iyi idi gs li futbolcuları iyi kızdırdılar özelliklede keita yı SELAMLAR

beydemir
29-10-2009, 02:02
arkadaşlar geçen sezon oynanan gs-fb maçından birşey hatırlamıyor galiba gs'li arkadaşlar sahaya binlerce yüzlerce su şişesi yağmıştı maç boyunca unuttunuz galiba.. sidik dolu şişe atmaktan su dolu şişe atmak sanırım daha iyidir

MUTAF
29-10-2009, 03:22
basri kardeş sen fenere iyimi oynadı diyorsun istatiklere baktınmı galatasarayın topla oynama% si 54 fenerin %46 galatasarayın pas yüzdesi fenerden çok iyi isabetli pas yüzdesi çok iyi ofsayt olan golü hakem saymasa penaltı olmayan penaltıyı hakem vermese fenere nasıl iyi diyeceksin ama seyirci iyi idi gs li futbolcuları iyi kızdırdılar özelliklede keita yı SELAMLAR

Bahsettiğin oranlar guizanın golü atmadan önceki 15 dklık zaman süreci.
Fener mükemmel oynadı demiyorum. ama bizden çok çok iyi oynadılar.

kolega20
29-10-2009, 03:48
Rijkaard adına üzüldüm,çok talihsiz bir açıklama..
Ben fenerbahçeye önlem alamadım,onların bizim oyunumuzu bozarak,sahada bize top oynayacak alan bırakmayarak,kanatları zaman zaman 2şer kişi ile savunarak kanat organizasyonlarımızı bozarak ve orta alanda bize top yaptırmayarak bizi yenmeyi başardılar diyeceğine bu açıklamayı yapmasını çok sevdiğim bir teknik direktör olan Rijkaard'a yakıştıramadım..
Barcelonadan boşuna gönderilmemiş...

airman06
29-10-2009, 10:41
leke şaibe denince nedense birden 8-0 lık ankara maçı geldi aklıma

Volkan
29-10-2009, 13:51
yanı asıl provaken 19.05.2007 yılında yaşandı ama Fenerbahçe o maçı alisamiyende yağmur olup yağan pet şişeler cakmak bozuk paralara rağmen yinede aldı aşağıda da videosu var.

Biri bu maçı rijkard ve keıtaya iyi bir şekilde izletsın sonra provakötürlükten bahsettin. Yenılgiyi beceriksizliğine bağlamayıp oraya buraya laf yetiştirmekle olmuo. Bu yenılgilerde mustafa Denizli gibi yürekten konuşan bir teknık direktör yok.

Galatasaray Fb Maçı Ali Sami Yen Stadı 99 - Video (Only the registered members can see the link)

sercankolay
29-10-2009, 15:11
yanı asıl provaken 19.05.2007 yılında yaşandı ama fenerbahçe o maçı alisamiyende yağmur olup yağan pet şişeler cakmak bozuk paralara rağmen yinede aldı aşağıda da videosu var.

Biri bu maçı rijkard ve keıtaya iyi bir şekilde izletsın sonra provakötürlükten bahsettin. Yenılgiyi beceriksizliğine bağlamayıp oraya buraya laf yetiştirmekle olmuo. Bu yenılgilerde mustafa denizli gibi yürekten konuşan bir teknık direktör yok.

galatasaray fb maçı ali sami yen stadı 99 - video (Only the registered members can see the link)

:45::45::45::45::45:

yargıç_1
29-10-2009, 15:58
bunların hepsi laf kalabalığı geçsinler bunları görünen köy kılavuz istemez oynasaydı yıldızları alsaydılar maçı adam futbol oynamaya değil boks maçına çıkmış daha önceki oynadığı maçtada yapmış aynısını