PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zaferimizi gölgelemek isteyenleri tebessümle izliyorum

Esinti
31-10-2009, 15:43
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, ''Rakibimiz karşısında elde ettiğimiz zaferimizi gölgelemek için sürekli olarak konuşanları, yan yollara saparak 10 yıldır değişmeyen gerçeği hafızalardan çıkarma gayretinde olanları tebessümle izliyorum'' dedi.

Only the registered members can see the link

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Turkcell Süper Lig'de Galatasaray karşısında aldıkları galibiyeti gölgelemek isteyenlerin bulunduğunu savunarak, ''Rakibimiz karşısında elde ettiğimiz zaferimizi gölgelemek için sürekli olarak konuşanları, yan yollara saparak 10 yıldır değişmeyen gerçeği hafızalardan çıkarma gayretinde olanları tebessümle izliyorum'' dedi.
Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi'nin Kasım ayı sayısında yer alan ''Fenerbahçe farkını ortaya koyuyor'' başlıklı yazısında, ezeli rakip ve aynı zamanda ebedi dost olarak ifade ettiği Galatasaray karşısında alınan galibiyet nedeniyle, idari ve teknik ekip ile futbolcuları tebrik etti.
''Zaferde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum'' diyen Yıldırım, ''Ancak sportif ve ekonomik anlamda kulübümüzü zor durumda bırakan münferit eylemler karşısında birlik olma zorunluluğuna da dikkat çekmeden geçemiyorum. Rakibimiz karşısında elde ettiğimiz zaferimizi gölgelemek için sürekli olarak konuşanları, yan yollara saparak 10 yıldır değişmeyen gerçeği hafızalardan çıkarma gayretinde olanları tebessümle izliyorum.'' dedi.

'TARAFTARIMIZI GÖREVE DAVET EDİYORUM...'
Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın, geçen sezon UEFA Kupası Finali'ne ev sahipliği yaparak örnek bir stat olduğunun ortaya konulduğunu anlatan Yıldırım, ''12. Adam'ın arasına karışarak, hiçbir koşulda onaylanmayacak hareketlerde bulunan kişilere karşı tüm taraftarlarımızı sağduyu çerçevesinde göreve davet ediyorum'' dedi.
Haklı galibiyetin ardından münferit de olsa meydana gelen bir olay sebebiyle aldıkları 2 maç seyircisiz oynama cezasının sadece rakiplere avantaj sağlayacağının bilinmesini istediğini vurgulayan Yıldırım, derbiyle ilgili taraftara ve kamuoyuna verdiği mesajda, şu ifadeleri kullandı:
''Bizi durdurmak isteyenlerin fırsat kolladığına, ortaya çıkan her türlü olumsuz durumun bu çevreler tarafından anında kulübümüz aleyhine kullanıldığına dikkatinizi çekiyor ve asla bunlara fırsat verilmemesini taraftarlarımızdan istiyorum. Fenerbahçe Spor Kulübü'nün, yarıştığı tüm branşlarda tek hedefi vardır; şampiyonluk. Şampiyonluklar dışında elde edilen hiçbir başarı camiamızı mutlu etmemektedir. Bu nedenle ailemizin her bir ferdinden, sporcularımıza inanmalarını, ilgilerini ve desteklerini şampiyonluk yolunda sadece sporcularımıza yönlendirmelerini önemle rica ediyorum.''
Futbol takımının, hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerlediğini, hem UEFA Avrupa Ligi, hem de Turkcell Süper Lig'deki puan cetvellerinde ''lider'' unvanını taşıyarak gösterdiğini kaydeden Aziz Yıldırım, ''Takımımız, deneyimli idari ve teknik ekibiyle, kadrosunda barındırdığı her biri yüksek kaliteli oyuncular sayesinde rakiplerle aramızdaki farkı her geçen gün daha da artıracaktır'' dedi.
Yıldırım, geçen hafta sonu yapılan Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda ifade ettiği gibi sadece futbolda değil, yarıştıkları diğer branşlarda da şampiyonluk hedeflerinin olduğunu hatırlatarak, ''Bu hedeflere inanmakta ve her yerde şampiyon olacağımızı ısrarla söylemekteyiz'' ifadesini kullandı.
'RANT KAPISI NİTELENDİRMESİ YAKIŞIKSIZ BİR İFADEDİR'
Divan Kurulu toplantısında, Efes Pilsen Kulübü Başkanı Tuncay Özilhan'ın açıklamalarına verdiği cevapları da hatırlatan Fenerbahçe Kulübü Başkanı, bir takımın topluca doping yapması olayı ile dünyada bugüne kadar sadece iki kez karşılaşıldığını ifade ederek, ''Bunlardan birisi Fransa'da Marsilya futbol takımı ile ilgili olandır. Diğeri ise Efes Pilsen'in karşı karşıya olduğu olaydır. Beklentimiz, bu toplu doping eylemine sebebiyet verenlerin spor ailesinden ayıklanarak çıkarılması ve kamu vicdanının bu şekilde rahatlatılmasıdır'' dedi.
Ataşehir'de yapılan spor salonuyla ilgili de Yıldırım, ''Bu salon Türk basketbolu adına son derece önemli bir tesis olacaktır. 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak mekanlardan biri olması planlanan bu salon, Türk sporuna hizmet edecek, kalıcı bir eser haline gelecektir. Bu proje, ülkemiz sporuna tesis kazandırma sevdamızın bir tezahürüdür. Bu gerçeği, 'Rant kapısı' olarak nitelendirmek oldukça yakışıksız bir ifadedir. Sayın Özilhan'ın istemesi halinde, güçlerimizi birleştirerek Türk sporuna yeni tesisler kazandırma teklifimiz de halen geçerlidir.'' diye konuştu.
AMATÖR SPORLARA KAYNAK
Yıldırım, medyada yeterince yer bulmadığını gözlemlediğini ifade ettiği amatör sporlar konusundaki açıklamalarına bir kez daha değinmek istediğini belirterek, şöyle devam etti:
''Fenerbahçe Spor Kulübü, bünyesindeki amatör sporlara, son 5 yılda 60 milyon liralık bir kaynak aktarmıştır. Yetiştirdiğimiz ve imkan tanıdığımız amatör sporcular da milli formalar altında Türk sporu için mücadele etmektedir. Pekin Olimpiyatları'nda, Türkiye'nin sporcu kafilesinin 3'te 1'ini Fenerbahçeli amatör sporcuların oluşturduğunu da hatırlatarak, bu durumun bizim adımıza büyük bir gurur kaynağı olduğunu da belirtmeliyim. Ancak Fenerbahçe Spor Kulübü, bir yerde profesyonel futboldan kazandığı paraları, amatör branşlara aktarmaktadır. Bütçesi geniş bir kulüp olmamıza rağmen, bu durum haksız rekabet gerçeğini ortadan kaldıramamaktadır. Daha da önemlisi, imkanlar zorlanarak ayrılan bu kaynak maalesef daha da artırılamamakta ve başta olimpiyatlar olmak üzere her türlü uluslararası platformda daha üst seviyede sporcular yetiştirilmemektedir. Bu sadece Fenerbahçe için değil, tüm kulüpler için geçerlidir. Fakat Fenerbahçe, gücü itibariyle bu durumu en şiddetli şekilde yaşayan kulüptür. Bu nedenle, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Sayın Faruk Nafiz Özak Bey'e sunacağımız önerilerin ciddiyetle değerlendirilmesini ve bir an önce hayata geçirilmesini diliyoruz.''
Aziz Yıldırım, Eczacıbaşı Zentiva'yı yenip Süper Kupa'yı alarak camialarına sezonun ilk kupalarından birini kazandıran Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımı'na da teşekkür etti.

alperen
31-10-2009, 20:46
Büyük takımlar aldıkları kupalarla küçücük takımlar büyük takımlara karşı aldıkları ufak galibiyetlere sevinir

sercankolay
01-11-2009, 17:56
Bize küçük takım diyosun o takımı 10 yıldır yenemiyosun bumu sizin büyüklüğünüz güldürme beni

tike®
01-11-2009, 20:55
07 Mart 1999 Süper Lig Galatasaray 2-0 Fenerbahçe
24 Temmuz 1999 TSYD Kupası Fenerbahçe 1-1 Galatasaray
22 Aralık 1999 Süper Lig Fenerbahçe 1-2 Galatasaray
26 Mart 2000 Süper Lig Fenerbahçe 1-0 Galatasaray
26 Kasım 2000 Süper Lig Galatasaray 0-0 Fenerbahçe
07 Şubat 2001 Süper Lig Fenerbahçe 4-4 Galatasaray
06 Mayıs 2001 Süper Lig Fenerbahçe 2-1 Galatasaray
22 Eylül 2001 Süper Lig Galatasaray 2-0 Fenerbahçe
16 Şubat 2002 Süper Lig Fenerbahçe 1-0 Galatasaray
06 Kasım 2002 Süper Lig Fenerbahçe 6-0 Galatasaray
08 Mart 2003 Süper Lig Galatasaray 2-0 Fenerbahçe
21 Eylül 2003 Süper Lig Galatasaray 2-2 Fenerbahçe
29 Şubat 2004 Süper Lig Fenerbahçe 2-1 Galatasaray
12 Aralık 2004 Süper Lig Galatasaray 1-0 Fenerbahçe
11 Mayıs 2005 Türkiye Kupası Galatasaray 5-1 Fenerbahçe
22 Mayıs 2005 Süper Lig Fenerbahçe 1-0 Galatasaray
27 Kasım 2005 Süper Lig Galatasaray 0-1 Fenerbahçe
08 Mart 2006 Fortis Türkiye Kupası Fenerbahçe 2-1 Galatasaray
22 Mart 2006 Süper Lig Galatasaray 3-2 Fenerbahçe
22 Nisan 2006 Süper Lig Fenerbahçe 4-0 Galatasaray
03 Aralık 2006 Süper Lig Fenerbahçe 2-1 Galatasaray
19 Mayıs 2007 Süper Lig Galatasaray 1-2 Fenerbahçe
08 Aralık 2007 Süper Lig Fenerbahçe 2-0 Galatasaray
03 Şubat 2008 Fortis Türkiye Kupası Fenerbahçe 0-0 Galatasaray
20 Şubat 2008 Fortis Türkiye Kupası Galatasaray 2-1 Fenerbahçe
27 Nisan 2008 Turkcell Süper Lig Galatasaray 1-0 Fenerbahçe
09 Kasım 2008 Turkcell Süper Lig Fenerbahçe 4-1 Galatasaray
12 Nisan 2009 Turkcell Süper Lig Galatasaray 0-0 Galatasaray
25 Ekim 2009 Turkcell Süper Lig Fenerbahçe 3-1 Galatasaray

Son 10 yıl maç trafiği:

Fenerbahçe--- 14 galibiyet

Galatasaray---9 galibiyet

Beraberlik---6

harkan
01-11-2009, 21:43
o kırmızı ile yazdıkların sayılmaz kardeşim onlar maç değil çıkart o kırmızıları hep mavi kalsın çünkü işlerine öyle geliyor..... ufak tefek işlerle uğraşsınlar neymiş 10 yıldır yenemiyormuşuz kendi sahanda yenmeyi 6 puanmı veriyorlar yada cimbomu yenince lig bitiyormu, varmı UEFA kupası varmı süper kupa varmı avrupa isim ve saygınlık işte önemli olan bunlardır arkadaşlar

hüseyin
01-11-2009, 21:47
yan yollara saparak 10 yıldır değişmeyen gerçeği hafızalardan çıkarma gayretinde olanları tebessümle izliyorum'' dedi.
10 yıldır GS'la yapmış olduğunuz saraçoğlundaki maçların onunu tek tek seyret yan yola kim sapmış bir gör...deyişmeyen gerçek hakemlerin bile kafasının yarıldığı bir statyumda özellikle galatasaraylı futbolcuların üzerine pisikolijik olarak kurulmak istenen baskıda başarılı olabilmek için yapılan sertlikler baskılar küfürler ve hakaretler sonucu 10 yıldır başarılı oluyorsunuz sayın başkan..ben galatasarayı yeneyimde nasıl neşekilde yenersem yeneyim önemli deyil,sonrasında pendik spora yenilmişim küme düşmüşüm avrupada gelen geçen beni tepelemiş onemli deyil,10 yıldır sende taraftarında egosunu buşekilde tatmin ediyor....ondansonra ulusça milli ve ulusal takımlarımız uluslararası karşılaşmalarda neden başarısız oluyorlar diye dövünüyoruz,sezonbaşı ve ortasında yapılan milyonlarca dolarlık transferler yanlıca iki takımın birbirleri karşısında nekadar başarılı olup olmadığını test etmek içinmi yapılıyor özellikle fenerbahçenin galatasaraydan başka rakibi derdi yokmu,ben galatasarayı yenen fenerbahçenin avrupada şampiyon olmasını,en azından final oynamasını isterim fakat on yıldan beri bir arpa yol alamadığını aynı yerinde saydığını görüyoruz...galatasarayı yendinizya tamam liğ bitti amacınıza ulaştınız kainatta teksiniz rakipsizsiniz..

tike®
01-11-2009, 23:08
o kırmızı ile yazdıkların sayılmaz kardeşim onlar maç değil çıkart o kırmızıları hep mavi kalsın çünkü işlerine öyle geliyor..... ufak tefek işlerle uğraşsınlar neymiş 10 yıldır yenemiyormuşuz kendi sahanda yenmeyi 6 puanmı veriyorlar yada cimbomu yenince lig bitiyormu, varmı UEFA kupası varmı süper kupa varmı avrupa isim ve saygınlık işte önemli olan bunlardır arkadaşlar

Kırmızı ile yazdım bazı arkadaşların kulaktan dolma laflarla mesaj yazmamalarını istediğim için.:) Tersten baktığında da Fenerbahçe 10 yılda Galatasaray deplasmanında 2 defa galip gelmiş.Bu mu büyük başarı:)

Bu kadar abartmanın alemi nedir anlamadım.

Konunum gereği özellikle futbol konuları mesaj yazmamaya dikkat ediyorum çünkü daha sonra taraf olduğum söyleniyor üzülüyorum.:)(Not ollarak bütün forum mesajlarımda bu futbol konusuna yazdığım 4 yada 5.mesajdır.)

Ortamı germeden tartışmaya devam.Kolay gelsin....