PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Domuz Gribi Aşısı olacakmısınız?

CABBARİ
02-11-2009, 12:59
çok tartışılan bir konu herkes ayrı bir telden çalıyor yok felç yapar yok gerek yok yok bilmam ne sizin fikriniz nedir?

CABBARİ
02-11-2009, 13:01
şahsen ben yaptıracagım bu kadar spekülasyonun bir anlamı yok yaptırmadan beklemek daha fena

Hikmet™
02-11-2009, 13:23
yaptırıpta dertsiz başıma dertmi alacam ya

veyselbakan
02-11-2009, 14:32
yaklaşık dünya genelinde bu aşıdan 41 kişi hayatını kaybetmiş sağlık bakanlığı sürekli bu aşıyı yaptırın diyor ama yıllar sonra bu aşıdan doğacak kalıcı rahatsızlıklardan bahsedilmiyor farklı bir benzetme ama varın siz arasında bir bağlantı kurun çernobil faciasından sonra yine ismi lazım olmayan bir bakanımız çıkıp çaylarda radyosyon yoktur dedi ve işi showa dönüştürerek medya karşısında çay içti dış ülkeler bu tehli***i bilip bizden çay almayınca radyosyonlu çaylar biz vatandaşlara içirildi yıllar sonra bu çaylar etkisini gösteri ve hiç suçu günahı olmayan masum vatandaşlarımız kanser denen illetten hayatını kaybetti ben olmam ama olanada neden oldun deyip onun vebalini alamam saygılar!

CABBARİ
02-11-2009, 14:46
yaklaşık dünya genelinde bu aşıdan 41 kişi hayatını kaybetmiş sağlık bakanlığı sürekli bu aşıyı yaptırın diyor ama yıllar sonra bu aşıdan doğacak kalıcı rahatsızlıklardan bahsedilmiyor farklı bir benzetme ama varın siz arasında bir bağlantı kurun çernobil faciasından sonra yine ismi lazım olmayan bir bakanımız çıkıp çaylarda radyosyon yoktur dedi ve işi showa dönüştürerek medya karşısında çay içti dış ülkeler bu tehli***i bilip bizden çay almayınca radyosyonlu çaylar biz vatandaşlara içirildi yıllar sonra bu çaylar etkisini gösteri ve hiç suçu günahı olmayan masum vatandaşlarımız kanser denen illetten hayatını kaybetti ben olmam ama olanada neden oldun deyip onun vebalini alamam saygılar!

haklı olarak farklı bir yaklaşım

osmann
02-11-2009, 14:54
her ilacın yan etkisi olabilir... geçen gün amerikalı bir kızın grip aşısı (domuz gribi aşısı değil...bildiğimiz grip aşısı) olduktan sonra ki halini gördüm...onu gören herhalde birdaha ömrünce o aşıyı olmaz... herkeste aynı etkiyi vermiyor aşılar... kiminde hiç yan etki vermiyor... prospektüsünde yazıyor zaten neler olabileceği... (o kızın hali milyonda bir miş)
ayrıca 24 yaşın üstündekilere gerek yok diye bişey duydum....doğrumu bu?
selametle...

CABBARİ
02-11-2009, 15:10
her ilacın yan etkisi olabilir... geçen gün amerikalı bir kızın grip aşısı (domuz gribi aşısı değil...bildiğimiz grip aşısı) olduktan sonra ki halini gördüm...onu gören herhalde birdaha ömrünce o aşıyı olmaz... herkeste aynı etkiyi vermiyor aşılar... kiminde hiç yan etki vermiyor... prospektüsünde yazıyor zaten neler olabileceği... (o kızın hali milyonda bir miş)
ayrıca 24 yaşın üstündekilere gerek yok diye bişey duydum....doğrumu bu?
selametle...

gerek yok diye birşey yok fakat o yaş grubunun üzerindekielre az rastlanıyormuş
bana kalırsa önlem alınması gerek

yargıç_1
02-11-2009, 15:29
biraz daha bekleyelim sonuçlar ne olacak tam olarak yararlı olacakmı omayacakmı belli olsun bakalım

wtwt99
02-11-2009, 15:38
bugun 7. ölüm vakası gerçekleşti evet aşı için dunyanın lafını edıyorlar ama ne yapacaz bılmıyoruz

CABBARİ
02-11-2009, 16:05
birazda şişiriyorlae sadece türkiyede 15 milyon dolarlık bir pazar var bu aşının tabi şişirecekelr bazıları nemalanacak

MUTAF
02-11-2009, 16:05
ben yaptırıcam.
ama şöyle bişey var.
almanyada hollandada ve belçikada tanıdıklarım var. aşıyı ücretsiz yaptırmışlar.
Türkiyede bu aşının ücretsiz olacağını sanmıyorum. Paran yoksa sağlıkta yok politikası böle işleyecek bence..

pencere77
02-11-2009, 16:08
ben yaptırmayacam.ölümsem ölürüm:):)

MUTAF
02-11-2009, 16:11

yuhh hocam. o nasıl söz )

veyselbakan
02-11-2009, 16:19

ölümüne direniş!:8[1]::8[1]::8[1]::8[1]::8[1]: allah korusun hocam büyük konuşmamak lazım

Hikmet™
02-11-2009, 16:26
yok kalsın kalsın bide aşılar eksikti :)

CABBARİ
02-11-2009, 16:41

hoca ölürsen burada ölme memleketine git yagmur çamur yorma bizi:)

Hikmet™
02-11-2009, 16:59

:8[1]::8[1]::8[1]::8[1]::8[1]::8[1]:

pencere77
02-11-2009, 19:00

helva mı yaptırırsın usta:):)
vasiyetim sana:)

domuz gribini fazla büyütmemek gerek bence...Alt tarafı grip......

CABBARİ
02-11-2009, 19:18
helva mı yaptırırsın usta:):)
vasiyetim sana:)

domuz gribini fazla büyütmemek gerek bence...Alt tarafı grip......

bir senede bu gripten dünyada 4500 kişi ölmüş normal griıpten ölenlerin sayısı 155000 imiş????

Hikmet™
02-11-2009, 19:29
bir senede bu gripten dünyada 4500 kişi ölmüş normal griıpten ölenlerin sayısı 155000 imiş????

normal grip beni fazla etkilemiyor sanıyorumki domuz gribide etkilemez beni :)

CABBARİ
02-11-2009, 19:34
normal grip beni fazla etkilemiyor sanıyorumki domuz gribide etkilemez beni :)

hayatta buyuk konuşmamak gerek

Hikmet™
02-11-2009, 20:16
hayatta buyuk konuşmamak gerek

usta sende doğru sölüyon benimki sadece bi tahmin

Admin
02-11-2009, 21:16
Kuş gribi domuz gribi sonumuz ne olacak belli degil.Aşı gelsin vurdururuz

digital_52
02-11-2009, 21:52
bende şüpeliyim kesin bişi diyemicem sonucu bakacagız

emrahelektronik
02-11-2009, 22:14
düşünüyorum da gene birileri birilerine rant peşindeler gibi geliyor bana hadi hayırlısı hiç te düşünmüyorum yaptırmayı ne bana nede aileme bir gün kuş giribi bir gün domuz giribi bir gün deli dana giribi olanda fakir fukaranın 3.5 tavuğuna inegine kuşuna bırakın ALLAH aşkına bunlar boş şeyler bence bu benim kendi fikrim

ESES-58
02-11-2009, 22:14
ben polemikler çıkmadan önce çocuklara ve kendime yaptırmam demiştim vede yaptırmayacağım.aşıyla, söylemiyle birlikte patlayan vakalar ve şimdi uygulama başlayacağı anda ve günde ardı arkasına ölümler.insanlara bir panik havası verip mecbur kılma çabası var gibi.rant işi var ucunda .hatırlarsanız file file limonlar piyasada 2 ytl ye satılmıştı.neden? çünkü rusya içinde sağlığa uygun olmayan kalıntılar buldu ve iade etti. .her zamanki gibi.demirden taştan yapılmış türk insanı çayda olduğu gibi, fındıkta olduğu gibi bu limonu iç piyasada tüketti. son yılların moda ölümü kanser neden acaba?birilerinin yakını ceset torbası ithal eder satamaz, hükümer şart koşar(tepki çoğalınca iptal oldu) birileri tavuk katliamı yapar vatandaş mağdur olur.ABD nin kokmuş tavuklarını paha fiyatına alırız.bazılarıda pastorize yumurtayla köşe olur. şimdi domuz nimetleri var sırada vede kobay türk insanı.benim görüşüm bu umarım yanılırım....

Editor
02-11-2009, 22:16
Evet Yaptıracagım

MUTAF
02-11-2009, 22:18
hiç bir aşı % 100 korumaz bunu bilin.
Aşı olursun, sonra h1n1 hastalığına %100 yakalanmazsın anlamına gelmez.

Normal grip aşısı %99.9 korur. çünkü her sene geliştiriliyor.
ama bu domuz gribi yeni çıktı ve üretilen aşı testlerde olumlu olmasına rağmen %100 koruma yapmıyor. Bunu bilin.

MUTAF
02-11-2009, 22:20
Ama ben yinede aşı olucam. daha çok gencim.
bi domuz yüzünden ölmek istemem bu yaşta.
daha evlencez yuva kurcaz, ufak Basriler dolaşçak evde bahcede,
yok yok, benim acelem yok ölmeye
:)

zekı62
02-11-2009, 22:27
Arkadaşlar aşı olacaklara duyuru. Bu aşı ve diğer aşılarda 10 gün içinde aktiv oluyormuş bu on gün içinde evde istirahat etmek lazımmış.

Aşı olup dışarda 2009hvvdvv neyse onutaşıyana Only the registered members can see the linkınmı ! ozaman sende gittin demekmiş. Bol sağlıklı günler

MUTAF
02-11-2009, 22:47
Arkadaşlar aşı olacaklara duyuru. Bu aşı ve diğer aşılarda 10 gün içinde aktiv oluyormuş bu on gün içinde evde istirahat etmek lazımmış.

Aşı olup dışarda 2009hvvdvv neyse onutaşıyana Only the registered members can see the linkınmı ! ozaman sende gittin demekmiş. Bol sağlıklı günler

kesinlikle..
İlk aşıyı vurulduğunuzda, hastalığa yakalanma riskiniz maksimum seviyede.
normal bir gunde belki hemen yakalanmazsınız ama aşı sonrasi 3-5 gun kadar çok dikkatli olmalısınız. adı üstünde aşı...

grip aşısı olanlar iyi bilirler. aşı olduğunuz günün akşamı grip hissi gibi rahatsızlığınız oluyor. bağışıklık sistemine yerleşene kadar kendinizi hastalanacakmış gibi hissediyorsunuz..

birde şöyle bişey var. normal grip aşı zamanı eylul ayıdır. ekimdede aşı olunur ama zamanı eyluldur. çünkü hastalığın dönemi zaten ekimden sonraki aylar daha çok yayılır. maksat yayılmadan aşı olmak..

Creed
03-11-2009, 00:31
Hayır Yaptırmayacagım

1970divrigi
03-11-2009, 00:32
yaptırmayı düşünmüyorum,çünkü aşı hakkında sağlıklı bilgi verilmiyor,tıp dahi ikiye bölünmüş durumda,yan etkilerinden biride sakat bırakırsa bence o zaman ölmek en hayırlısı

dragutcim
03-11-2009, 01:15
eses-58 e Katılmamın yanında bi anektod olarak ifade edeceğim bir konu; 1970 yılları Bulgaristan da aşı kampanyası var, orada ikamet eden Türk kökenli yurttaşlarımız kızamık vs. aşılar olurya, ilk bebeğe vurulanlar, Bulgar Hükümeti köy köy gezer ve bizim soydaşlarımız o zamanın şartlarına göre haklı olarak şüpheyle yaklaşırlar ve çocuklarını tavana, ahıra, kilere bilumum saklanacak köşe bucağa saklarlar çocuklarını, soykırım şüphesiyle? Ya! Evet aynı şüphe değilmi ne düşünüyorsanız nasıl hareket edersiniz bilmem ama, yıl 2009 kendi toprağında o tavan da saklanan çocuklar; şimdi kendi çocuklarına bu aşıyı vurdurma şüphesi endişesi ve kararsızlığı içersinde, ne kadar bağımsız olduk ve ilerledik? Bu üzerinde uzunca düşünülüp yine cevabı bulunamayacak bir soru. Hadi hodri meydan, buyur...
Farkındamısınız buda Hükümetin güven oyudur....

temel50
03-11-2009, 01:25
Sakat kalmaya niyetim yok aşı yaptırmayacagım

seyfi505050
03-11-2009, 09:08
Ben aşıyı yaptırmayı düşünüyorum....

toycan
03-11-2009, 11:32
yaptırmayı düşünmüyorum ama birşeyi düşünüyorum macaristan bile kendi insanının gen haritasına göre aşı üretiyorda bizimkiler ne yapıyor yazıklar olsun diyorum labaratuvar icadı olan domuz gripini rantta cevirenlerin elinde patlar inşaallah

CABBARİ
03-11-2009, 11:41
eger işin içinde gerçekten rant varsa bu kadar insanın vebalini nasıl öderler acaba birde sabah tv 8 de dinledim temel saglık hizmetleri genel müdürü konuştu bu aşı çocuklara ve yaşlılar şart konulmuş yapılacakmış benim 1,5 yaşında çocugum var hadi kendim neyse ama ona nasıl yaptıracagım anlamış değilim

yakupyurt
03-11-2009, 12:18
insanları kandırmak ne kadar heleki biz türkleri daha kolay öncelikle bir virus yayıyorlar sonrada virüsü yok etmek için ası uyduruyorlar virüsü yayanda asıyı yapanda aynı kişiler ben bu kişilerin aşısını kullanmam kene meselesi ne oldu bunlara yaygaradan başka bişi deil sırf israile yaranmak için onlardan bişiler almak için her olayada kesinlikle o adipisliklerin parmakları vardır ben ölmeyede razıyım ama o israil menşelli asıyı kendimede çocuklarımada vurdurmam

muhteşem
03-11-2009, 12:25
arkadaşlar biraz abartmıyormusunuz her aşının kendine has yan özellikleri vardır bence bu kadar şişirmeyin ve devlete güvenin

alperen
03-11-2009, 12:50
ben bu hükümete güvenmiyorum bunlardan herşey beklenir.kesinlikle vurunmayacağım

cafer50
03-11-2009, 13:12
Yorumları hayretle okudum.Bilimsel çalışma sonuçlarına güvenmeyen bir toplum olmuşuz maalesef.Yok soygunmuş,yok yan etkiymiş.Arkadaşlar lütfen birazdaha aklıselim olalım.
Vurgun yapılacaksa onun yolu çok.Halk sağlığı üzerinden olmaz bu.Yan etki ise; şu ana kadar dünyada yan etkiden felç olmuş bir kişi söyleyebilirmisiniz bana.Ama domuz gribinden ölen binlerden bahsediliyor.Hafif kızarıklık vb yan etki her aşıda olur.Artı ve eksileri değerlendirerek ben Hemen yaptıracağım.Şunu unutmayalım Yaptırmakla bir şey kaybetmeyiz ama yaptırmamakla allah korusun sizin gibi sevdiğimiz dostları kaybederiz.

wtwt99
03-11-2009, 13:24
evet bu bir aşı bunun gibi bir çok aşı var kızamık menejit daha adı aklıma gelmeyen bir suru aşı var bunlarında yan tesirleri var bu asıyı kabul etmemek buyuk hata aynı osmanlıda matbaalı kabul etmemek gibi bir şey bu ... ama ben sunu soyluyorum bu hastalıklar bilinçli çıkartıyorlar ve inanıyorumkı bunların arkasında büyük ilaç devlerı var

antalyalı07
03-11-2009, 14:32
insanız nede olsa .kafalarımız karışık.olalımmı olmayalımmı.hepimizin hür iradesi.allah sonumuzu hayır eylesin.

ufuk
03-11-2009, 15:58
kuş gribi,domuz gribi derken bakalım başka ne tür gribler çıkacak..ben bu tür virüslerin biyolojik saldırı olduğunu düşünüyorum..ya da hastalık olacak ki ilaç şirketleri para kazansın ;)..aşı konusuna gelice aşıyı olmam şahsen

CABBARİ
03-11-2009, 16:29
bu arada eski bakanlarımızdan birisinin yaptıgı bir açıklama bu olayların patlak vermesine neden oldugu yonunde iddialar var bil,imsel bir niteliğe dayanmayan bu iddialara yuzunden herkesin kafası karışık
selametle

Aşçı-cemo
03-11-2009, 16:37
ben yaptıracagım bu kadar kaosa girmeye gerek yok boşu boşuna milleti oyalıyorlar

conker
03-11-2009, 16:51
Yorumları hayretle okudum.Bilimsel çalışma sonuçlarına güvenmeyen bir toplum olmuşuz maalesef.
Söylenen her söze, her karşı fikre çabuk kanıyoruz malesef.
nedendir acaba çok zeki olduğumuz içinmi yoksa...

cafer50
03-11-2009, 17:58
Gözümüz aydın !Ukraynada henüz tanısı yapılamamış yeni bir virüs ortaya çıktı ve ilk günden 35 kişi öldü(Basından) Bence Bu da "CAMIZ GRİBİ"dir :D:D:D

CABBARİ
03-11-2009, 18:15
Gözümüz aydın !Ukraynada henüz tanısı yapılamamış yeni bir virüs ortaya çıktı ve ilk günden 35 kişi öldü(Basından) Bence Bu da "CAMIZ GRİBİ"dir :D:D:D

olacak o kadar çünkü milleti can evinden vurdular

enentel
03-11-2009, 18:56
bu arada eski bakanlarımızdan birisinin yaptıgı bir açıklama bu olayların patlak vermesine neden oldugu yonunde iddialar var bil,imsel bir niteliğe dayanmayan bu iddialara yuzunden herkesin kafası karışık
selametle

Bakanın yaptığı son derece mantıklı açıklamayı izledim sizede tavsiye ederim koyun olmayalım kobay olmayalım her şeyin faturası bizlere kesilir unutmayın bu aşıyı denetirler tutarsa kendilerinede yaptırrlar tutmazsa!!!siz düşünün !!!o eski bakan eski sağlık bakanı haberiniz olsun..Bugün yenilerden bir bakanda yaptırmayacağını söyledi bunna ne diyeceksiniz mademmm herşeye rağmen diyecek birşeyler bulursanız bu bakanın önüne yeniyi değilde BAŞı getirin cevap olur sanırım evet BAŞBAKAN aşıyı yaptırmayacağını bizzat açıkladı.En iyisi arkadaşlar suya sabuna dokunun beslenmenize dikkat saygılar...

conker
03-11-2009, 19:30
bu arada eski bakanlarımızdan birisinin yaptıgı bir açıklama bu olayların patlak vermesine neden oldugu yönünde iddialar var bilimsel bir niteliğe dayanmayan bu iddialara yuzunden herkesin kafası karışık.
selametle
Ortalığı karıştırmaktan başka yaptıkları bir şey varmıki.
aylardır bu aşı için uğraştıklarından kimsenin haberi yok galiba! amerika ve avrupa ülkeleri dahil bu aşıyı uygulamaya başladılar. Sakıncalı olsa kendi halkına uygularmı el oğlu. tercih meselesi isteyen yaptırır istemeyen yaptırmaz. Ama sağlık konusu hiç bir zaman siyasi çıkar için malzeme yapılmaz. Her şeyden evvel siyasetçi dürüst olmak mecburiyetinde.

SENNE
03-11-2009, 19:50
kaynak İşte domuz gribi aşısının yan etkileri - Sağlık - Diğer (Only the registered members can see the link)

Aşı olacaklara hastanelerde bilgilendirme formları da dağıtılıyor. Formlarda aşının kimlere yapılmayacağına ilişkin uyarılar var.

BU ALERJİLER SİZDE VARSA, AŞI OLMAYIN

1. Yumurtaya karşı alerjisi olanlar
2. Grip aşısına alerjisi olanlar
3. GBS sendromlu kişiler
4. Latex'e alerjisi olanlar
5. 38 derece ve üstü ateşi olanlar

İŞTE AŞININ YAN ETKİLERİ

1. Aşı uygulanan yerde kızarıklık, hassasiyet ve şişlik oluşacak,
2. Baş, kas ve eklem ağrısı yaşanabilecek,
3. Ateş,
4. Mide bulantısı,
5. Terleme,
6. Üşüme ve titreme
7. Lenf bezlerinde şişlik

KORKUTUCU YAN ETKİLER

Formda, çok nadiren görülebilecek korkutucu yan etkilere dair uyarılara da yer veriliyor.

1. Ciddi allerjik reaksiyonlar,
2. Beyin dokusu iltihabı
3. Sinir iltihabı
4. Böbrek iltihabı
5. Bilinç Kaybı
6. Kaslarda şiddetli kasılmalar
7. Yüz felci
8. Solunum sistemi rahatsızlıkları

şimdi aşı olupda bu yan etkilerin bizde olup olmayacağını mı beklemek lazım yoksa aşı olmayıpta acaba gribe yakalanıp ne olacağını mı beklemek lazım. çok zor bir durum
Allah yardımcımız olsun

conker
03-11-2009, 20:01
Eczanelerden aldığınız ilaçların hiç prespektüslerini açıp okudunuzmu.
yan etkileri ile açıklamaları okursanız ya ne biçim ilaç bu der belkide kullanmaktan vazgeçersiniz.
ilaçlar genelde insanda başgösteren rahatsızlıkları iyi ederken bir takımda yan etkileri olduğuda bir gerçektir. ama bu yan etkiler tolere edilebilir miktardadır. yani zararsız bir miktardadır. olaya bu şekilde bakmak lazım. tabi bu konu siyasi çıkarlar için istismar edildiği için toplumumuz hassaslaştı.
Bu bilgiler doğrultusunda isteyen aşı yaptırır istemeyen yaptırmaz.

sercankolay
03-11-2009, 20:33
Ben daha 17 yaşındayım ve yaptırmayı düşünmüyorum zaten adamı gripte öldürmüyor. Gribin yan etkisi yani zatürre öldürüyor ayrıca normal gripte zatürre olma şansı %70 ise domuz gribinden zatürreye yakalanma şansı normal gribin onda biri birde kan dolaşımı yüksek olan kişi bu hastalığı çabuk atlatıyor yada pek etkilenmiyor

ESES-58
03-11-2009, 22:59
Ortalığı karıştırmaktan başka yaptıkları bir şey varmıki.
aylardır bu aşı için uğraştıklarından kimsenin haberi yok galiba! amerika ve avrupa ülkeleri dahil bu aşıyı uygulamaya başladılar. Sakıncalı olsa kendi halkına uygularmı el oğlu. tercih meselesi isteyen yaptırır istemeyen yaptırmaz. Ama sağlık konusu hiç bir zaman siyasi çıkar için malzeme yapılmaz. Her şeyden evvel siyasetçi dürüst olmak mecburiyetinde.

ortalığı karıştıran kim..yani böyle bir konuda bile herkes görüş açıklarken sen ve senin gibi bir kaç arkadaş iktidar sözcüsü gibi konuşuyor.yaptırırsın veya yaptırmazsın.herkes neden sunuyor.siyaset yapmıyor.ben ilk duyduğumda yaptırmayacağım dedim.ne bakan nede haberlerde gündem daha olmamıştı.nedenlerinide üstteki yazımda kısaca açıkladım..bu konularda dünya hapşırsa biz zatürre oluyoruz ve birileride nemalanıyor.bunu deli danada,kuş gribinde, kene mücadelesinde gördük,çayda fındıkta ,limonda gördük.kene mücadelesi deyip bedava ilaç dağıtılıyor vatandaşa ne için.tabi vatandaş ilaç bedava memnun, sonuç ne ölümlere devam,kırım kongo 60- 70 li yıllarda çıkmış şimdi birtek bizde hemde şu devirde, düşünün biraz ,bakın yunanda,ırakta,iranda,ermenide yani çevremizde domuz gribi yok bizde seri ölümler,geçin bunları görüş belirtin,3.dünya ülkesi olmaktan kurtulun.hükümet sözcüsü var siz görüş belirtin.benim mesleğim veteriner hekim ayrıca. birazcık konuma giriyor.alanımla ilgili her detayıda bilgim el verdiğince tartışırım.

MUTAF
04-11-2009, 02:06
ben bugun itibari ile vazgectim aşı olayından.
başbakan bile olmucam dedi :) bu işte bi iş var..

OLDSMAN
04-11-2009, 03:37
Başbakanımız bile yaptırmıyor ben niye yaptırayım

CABBARİ
04-11-2009, 12:16
hayret yaw başbakan ayrı konuşuyor onun saglık bakanı ayrı konuşuyor anlamak mümkün değil

gacvokem
04-11-2009, 13:55
sağlık bakanı canlı yayında bir aşı yaptırsın milletin gözü önünde ona bişe olmasa bizde aşı yaptırak :D

CABBARİ
04-11-2009, 14:59
sağlık bakanı canlı yayında bir aşı yaptırsın milletin gözü önünde ona bişe olmasa bizde aşı yaptırak :D
yaptırdı zaten trt yayınladı bunu

caglar684
04-11-2009, 15:24
ya aşının içindeki maddeler pek hoş değil bence.domuz kanı falan varmış.domuzdan gelecek şifa uzak dursun benden

OLDSMAN
04-11-2009, 15:37

ondada bir hile yaparlar,şişe başka içindeki başka,sözde bakan bile
aşı yaptırdı olur

ŞRARSKOZ
04-11-2009, 16:06
ben cocuklardan korkuyorum onlardan uzak olsunda gerisi hiç umrumda deyil ne olursa olsun ben de yaptırmayacagım ne oynanıyorsa türkiyede oynanıyor dogru dürüst bilgi veren yok yan etkileride baya cok bir deyil iki deyil saygılar

zekı62
04-11-2009, 16:15
ondada bir hile yaparlar,şişe başka içindeki başka,sözde bakan bile
aşı yaptırdı olur

usta doğru söylemiş; aşı vuruluyor ama icinde nevar belki boş sıvı sıkılıyor?

adı aşı vuruldu .:rtfm:

enentel
04-11-2009, 16:33
Yorumları hayretle okudum.Bilimsel çalışma sonuçlarına güvenmeyen bir toplum olmuşuz maalesef.Yok soygunmuş,yok yan etkiymiş.Arkadaşlar lütfen birazdaha aklıselim olalım.
Vurgun yapılacaksa onun yolu çok.Halk sağlığı üzerinden olmaz bu.Yan etki ise; şu ana kadar dünyada yan etkiden felç olmuş bir kişi söyleyebilirmisiniz bana.Ama domuz gribinden ölen binlerden bahsediliyor.Hafif kızarıklık vb yan etki her aşıda olur.Artı ve eksileri değerlendirerek ben Hemen yaptıracağım.Şunu unutmayalım Yaptırmakla bir şey kaybetmeyiz ama yaptırmamakla allah korusun sizin gibi sevdiğimiz dostları kaybederiz.

Halkın sağlığından vurgun olmaz mı???birdaha düşünmenizi isterim burası TÜRKİYE unutmayın en oynak güven olmayan ve süistimal edillen sektörlerin başında sağlık geliyor unutmayalım bunu hergün gazete,tv haber ve internet üzerinden çıkan haberlere dayanarak söylüyorum saygılar...

sancaktar78
04-11-2009, 16:39
yaşı yetenler bilir... zamanında bi bakan çıktı. çayda radyasyon yoktur bakın ben içiyorum dedi içti . ve türkiyede içti çayı. sonuç oratada...
karadeniz çernobilin etkisini çekti halada çekiyor değilmi arkadaşlar

conker
04-11-2009, 17:29
Domuz gribi ve Türkiye gerçeği / Güncel / Milliyet Blog (Only the registered members can see the link)
Domuz gribi ile ilgili nette bu gün bir yazı okudum genel olarak olayı özetlemiş.
en azından hastalıkla ilgili bilgi sahibi oluruz. sizlerle paylaşmak istedim.

CABBARİ
04-11-2009, 18:01
ya aşının içindeki maddeler pek hoş değil bence.domuz kanı falan varmış.domuzdan gelecek şifa uzak dursun benden

ilk defa senden duydum
adamlar bas bas bagırıyor bunun domuzla alakası yok diye sadece adı domuz gribi

MUTAF
04-11-2009, 18:34
aynen yaaa. ne domuzu kardeşim :)

isim olarak domuz gribi dendi diye töbee töbe :) ne milletiz yaa. !!

Tvlerde a1 gribi denmeye başladı son haber programlarında. domuz demektense a1 demek daha uygun :)

pencere77
04-11-2009, 18:39
ben vurulmam.vurulanada saygı duymak gerek....

CABBARİ
04-11-2009, 19:16
ben vurulmam.vurulanada saygı duymak gerek....

hoca buyuk konuşma bak pisi pisine gidecen olan bize olacak senin gibi bir mod bulmak için ugraşacagız:):)

Pasilobus
04-11-2009, 19:19
kesinlikle yaptıracagım saglık ocagına adımı yazdırdım gelir gelmez beni arayacaklar
biraz cesaret beyler herşeyi kafaya takmayın devlete güvenin bakana güvenin uydurma saçma sapan şeylere itibar etmeyin

pencere77
04-11-2009, 19:41
hoca buyuk konuşma bak pisi pisine gidecen olan bize olacak senin gibi bir mod bulmak için ugraşacagız:):)

yaw usta başbakan ve cumhurbaşkanı vurulmayacak sanırım.ben niye vurulayım.güvenemiyorum aşıya.
şüphe duyuyorum ne hikmetse aşıya....

Pasilobus
04-11-2009, 19:47
yaw usta başbakan ve cumhurbaşkanı vurulmayacak sanırım.ben niye vurulayım.güvenemiyorum aşıya.
şüphe duyuyorum ne hikmetse aşıya....

hala bu şekilde düşünüyorsunuz bakan vurdurdu onu nasıl açıklayacaksınız? o başka bir partidenmi oda kabinenin içinde yer alan bu ülkenin saglık bakanı
bence başbakan dün çok yalnış yaptı insanların güvenini kırdı

Catapult®
04-11-2009, 20:01
USTALAR BENI DINLEYIN BU SIZE COK IYI BIR CEVAP :)
Başbakan ve cumhurbaşkanı aşı olmayacakmış? Kimsede bu yuzden aşı olmak istemiyor
Başbakan ve cumhurbaşkanı Damdan atlasa sizdemi atlayacaksınız?

CABBARİ
04-11-2009, 20:04
USTALAR BENI DINLEYIN BU SIZE COK IYI BIR CEVAP :)
Başbakan ve cumhurbaşkanı aşı olmayacakmış? Kimsede bu yuzden aşı olmak istemiyor
Başbakan ve cumhurbaşkanı Damdan atlasa sizdemi atlayacaksınız?

bu ülkede maalsef öyle neredeyse polis devleti gibiyiz

ozay_74
04-11-2009, 20:09
Ben ve aileme bu aşıyı yaptırmayı düşünmüyorum.Zaten mevsimsel gripte başlamadığına göre nisan ayından buyana geçirilen ve halen de devam eden gripler H1N1 olduğunu düşünüyorum.Ayrıca normal gripten ölümlerin sayısı da H1N1 göre daha fazla ve yapılan duyurularıda abartılı buluyorum.
Saygılarımla,

Pasilobus
04-11-2009, 20:10
şu anda tüm tv lerde aşı muhabbeti var yaptıralımmı yaptırmayalımmı diye?
hac adaylarını aşılamışlar hemde sorgusuz sualsiz mantıklı düşünelim arkadaşlar aşı şart!!!!

hallederiz
04-11-2009, 20:54
ben türk'üm bana bir şey olmaz

aliharbiye
04-11-2009, 21:11
Ya arkadaşlar neden çin halk cumhuriyetinden herhangi bir telaş yok ordan ne domuz gribi ne deli dana ne tavuk grimidir ne hiç bir şey yok ve işin en garip tarafı orda hijyenik adına hiçbir şey yok adamlar yılan fare köpek kedi 44 ayak zehirli olanı olmayanı bukelemun iguana saymakla bitmeyen ve aklıma şimdilik gelemyen bir sürü hayvanı kesip kesip yiyorlar hastalık yok telaş yok sorun yok nedir bu işin sırrı acaip bişey yahu acaba bizim TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE ekonomik krizi unutturmak içinmi sırf bize mahsus çıkardılar ne dersiniz ha unutmadan şimdide bizim burada olan okullar velilere okuldan resmi yazılı kağıt yollamaya başladılar domuz gribi aşısı ile ilgili veliye diyorlarki ister yaptır yaptırma heee yaptırırsanda ilerde çocuğuna bişey olursa çocuğundan sen sorumlusun eğerki domuz gribi aşısı yaptırmasanda çocuğunun başına bişey gelirse yine çocuğundan sen sorumlusun çevremde tanıdığım bir sürü doktor arkadaşım var her doktor arkadaşıma sorduğumda ben yaptırmayı düşünmüyorum diyorrr eeee eğer bu işin ehli uzmanı olan bir doktor domuz gribi aşını kendine ve çocuklarına uygulamıyorsa ben ve benim ailem neden uygulasın domuz gribi aşısı oany almadan şimdilik hiçbir şekilde yaptırmayı asla asla düşünmüyorum saygılarımla aliharbiye

tokersari
04-11-2009, 21:51
Bu gün aşıyı oldum benide doktorlar ikna etti olmama çünkü bizdeki doktorların hepside aşı yaptırdılar, bilmiyorum iyimi yaptım kötümü hala kararsızım

Alman
04-11-2009, 22:28
Kendilerine rant sağlamak için bir kampanya tutturdular gidiyorlar bakalım sonu ne olur ayrıca Kobay olmakta var. Bu Domuz gribi Almanyada zaten vardı, Yeni değilki rengini değiştirip tekrar sunuyorlar. Mesela kene olayı bunun almanyada aşısı varken ben türkiyeye gidiyorum kene aşısı yapın dedim gerekmez Türkiyedeki keneler zararsız dediler sonrada ilk olarak keneleri zehirleyip türkiyeyede paketle sundular aşısını sattılar Kuş gribi misali buda geçer. Allah yardımcımız olsun yeterki bazılarının kesesi dolsun, Bizlerin Canı sağolsun. Saygılar

CABBARİ
04-11-2009, 23:43
arkadaş dogru söylüyor çinden gelen dünyanın urunu var olsa onlardan bulaşan ne hastalıklar olurdu amerika hariç hiçbir batı ve dogu ülkesinin adı geçmiyor varsa yoksa avrupa

COEMAR
05-11-2009, 00:44
bende şimdilik düşünmüyorum ama ilerde ne olur bilemem...

digit-ali
05-11-2009, 02:11
arkadaslar bence hemen karar vermeyelim bekleyelim bakalım biraz zaman hepsi okadar..saglık bu baska biseye benzemez zamanla hersey ortaya cikacaktır sabır....

zekı62
05-11-2009, 11:13
Domuz gribinde şok gelişme!
Kediye de bulaştı!

Iowa Eyalet Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde tedavi edilen 13 yaşındaki kedinin iyileşmekte olduğu belirtildi.

Kediyi tedavi eden Dr. Brett Sponseller, kediyle aynı evde olan üç kişiden ikisinde, kedi hastalanmadan önce grip benzeri semptomlar görüldüğünü söyledi.

Sponseller, insanlardan evcil hayvanlara grip geçmesinin bilinen bir durum olduğunu, ancak ilk kez bir kedide domuz gribi tespit edildiğini belirtti.

Virüsün kedinin yanı sıra iki dağ gelinciğinde de saptandığını kaydedildi

conker
05-11-2009, 11:41
Bunlarda işin mizahi yönü.

Domuz gribi aşısının ilk yan etkisi ortaya çıktı: Sağlık Bakanımız komada!

Genelkurmay’a meçhul subaydan yeni mektup gelmiş...
Şöyle diyor:
“Domuz aşısı olmayın, bir dost!”

Kredi kartı borçluları, çok riskli... Yatağı yorganı haczettiler, soba gitti,
kışın donarak grip olacağın kesin... Üstelik, zaten ayvayı yemişsin.

Emekliler ciddi risk grubunda... 20 kuruş zam aldılar, bu 20 kuruşla anca iki portakal dilimi alabiliyorsun... E iki dilim portakal, değil domuz gribinden, nezleden bile korumaz. Aşı şart.

wtwt99
05-11-2009, 11:45
arkadaslar bu grip beni acayip etkiledi dengem bozuldu hastalıgın belirtilerini okudum şuan bizde 16 ölüm oldu bunları bazıları belirtiler dısında ölmüş bir örnek 13 yaşindaki kız karın yada mide şikayeti varmış ambulansta fenalaşmış hastanede ölüyor yani grip belirtisi yok ama kanında malum virüs var ve olenlerin cogu öldukten sonra yapılan testte anlasıldı birde merak ettigim bir şey var bu tahliller neden hastanede yapılmıyorda hıfzıssıhha tahlil edılıyor

zekı62
05-11-2009, 12:41
Only the registered members can see the link

BÜTÜN DÜNYA MEDYASI BU OLAYA MEKSÍKAN GRÍBÍ (H1N1)DÍYOR, BÍR TEK TÜRKÍYE DOMUZ GRÍBÍ DÍYOR.

güzelbir tespit.

caglar684
05-11-2009, 13:23
ilk defa senden duydum

Konuyu açan sensin ''domuz gribi aşısı'' diye.Domuz gribi aşısı içinde neler var peki araştırdın mı hiç? Bi bak bakalım emin ol bu işte bi domuzluk var...

BLADE01
05-11-2009, 13:43
Bende yaptırmıyacağım çünkü ne derece sağlıklı henüz bilinmiyor.
Vede bu grip olayını çok büyüttüler,gripten daha çok önemli hastalıklar dururken.

MUTAF
05-11-2009, 15:39
İşte aşının ilk mağduru

Yüksek tansiyon ve kalp çarpıntısı şikayeti ortaya çıkan genç hemşire tedavi altına alındı.

Bursa'nın Orhaneli ilçesinde, domuz gribi aşısı vurulduktan sonra yüksek tansiyon ve kalp çarpıntısı şikayeti ortaya çıkan genç hemşire, tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, Orhaneli Devlet Hastanesi Acil Servis'te görev yapan hemşire Şeyda K. (21), domuz gribi hastalığından korunmak amacıyla aşı yaptırdı.
Only the registered members can see the linkşı vurulan bölgede kaşıntı ve kızarıklığın ortaya çıkması üzerine gerekli müdahale yapılan Şeyda K, bir süre sonra tekrar aynı şikayetler ortaya çıkınca çalıştığı hastanede tedavi altına alındı.
Genç hemşire, durumu daha da kötüye gidince Bursa Çekirge Devlet Hastanesine sevk edildi.
Solunum zorluğu çektiği öğrenilen genç hemşire, Doğancı Barajı mevkisinde doktor bulunan başka bir ambulansa nakledildi.
Çekirge Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'ndeki müdahalenin ardından gözlem altında tutulan Şeyda K'nin, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
-''10 BİNDE BİR OLAN BİR OLAY''-
Only the registered members can see the linkİl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kişinin vücut duyarlılığı ölçüsünde herhangi bir hastalıkla ilgili vurulan aşı sonrası, kaşıntı ve kızarıklık şikayetinin gelişmesinin normal olduğunu belirtti.
Hemşire Şeyda K'nin, domuz gribi aşısı vurulmasının ardından ortaya çıkan şikayete bağlı olarak, heyecandan tansiyonunun yükseldiğini ifade eden Akan, şunları söyledi:
''Bursa'da 10 bin kişiye aşı yaptık. 10 binde bir böyle bir olay yaşadık. Normal bir durum. Herhangi bir aşıdan sonra da böyle bir durum yaşanabilirdi. Heyecandan dolayı kalp çarpıntısı ve yüksek tansiyon şikayetiyle hastanede tedavi altına alındı.''
Akan, genç hemşirenin sağlık durumunun iyi olduğunu kaydetti.

temel50
05-11-2009, 17:50
Domuz gıribi nerden çıktı benim yaşım 55 ben bu yaşakadar domuz gıribi duymadım ve görmedim doktara milet çıksın diye balon patlatılar çünkü ilaçlardan ve muhayene parasını çıkartıyor aşı yapıyorlar bedava diye bedava deyil sonra parasını alıyorla yok kuş gıribi yok deli dana hastalıgı şimdide domuz gıribini attılar bunların hepsi bahane

hagiwatt
05-11-2009, 18:25
Ben canımı yolda bulmadım bakanla basbakanın ıkıleme dustugu bır ortamda ben kıme guveneyım ALLAH yardımcınız olsun

alusta
05-11-2009, 18:31
Neden aşı olma kampanyası açılıyor? Daha önce de grip vardı AŞI OLMAK BASİT BİR TEDBİRDİ. Şimdi ne oldu da devlet eliyle kampanya düzenleniyor? Görevi SAĞLIK olanlar halkın sağlığını ticaret konusu yapıyor. Yuh olsun.

CABBARİ
06-11-2009, 00:06
aşıyı şuanda sanırsam bedava yapacaklar ama 300 milyon euroluk ödenen bir para var kimden çıkacak?

aslangucu_2002
06-11-2009, 04:23
yaptırıpta dertsiz başıma dertmi alacam ya

Yani.. Ne Gerek Var...!!!!:present:

sincap
06-11-2009, 15:11
tabiki yaptıracagım böyle beklemek daha zor geliyor insana

ZİRVE09
06-11-2009, 19:27
Sayın abıler domuz gırıbı dıye bırsey yok bu vırusu kendılerı uretıyor sonrada faiş fıata satıyorlar olen insanların bu hastalıktan olduklerıne ınanmıyorum madem bu hastalık var ul***ı yonetenler neden ası yaptırmıyor kus gırıbı dıye hastalık cıkardılar hayvanlar telef ettıler hıc kımseyebırsey olmadı.. Olan yazık hayvanlara oldu dırı dırıyandılar

digit-ali
07-11-2009, 04:32
hayır ben de bu asıyı olmam cünkü rant üzerine kurulmus madem saglık bakanı bu asıyı oldu neden diger bakanlar olmuyor onlara da bu virüs bulasma ihtimali yok mu bulasamazmi zararı yoksa neden olmuyorlar.hepsi rant icin bekleyelim görelim derim..

muhteşem
07-11-2009, 17:18
hollandada yaşayan dayım var dün onunla konuştuk onunda dediği buradada bazı kanallar domuz gribinden bahsediyor ama ben turk tv lerinide izliyorum onlar resmen buradakilerin 10 katı haber yapıyor olayı şişiriyor diyor

ömer yazıcı
07-11-2009, 23:33
ben sağlık çalışanıyım ve oldum bile riske girmeye gerek yok.

adnanarkan
08-11-2009, 00:18
her kafadan ayrı ayrı sesler çıkıyor nasıl olurda insanlarımız bunlara güvenipte aşı olurlar ?

aliharbiye
08-11-2009, 15:39
umarım yarın öbür gün eşek gribi yaymazlar bakalım ne ne gripler ne hastalıklar görecez

CABBARİ
08-11-2009, 15:48
birşey dikkatinizi çektimi geçen hafta başladı ve ardarda ölümler eglemye başladı yani sanki kurulu bi program gibi????

aliharbiye
08-11-2009, 15:58
niyetleri ne olabilir acaba dünya genelinde olan nüfusu azaltmakmı artı ölümlerde şüpheli ve dahası domuz gribi aşısını herkese şiddetle tavsiye etmeye başladılar SORU?NELER OLUYOR NE YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR ACABA?

hayaliisim
08-11-2009, 19:34
Aşı olmayacağım demiştim şimdi anlıyorum ki ne kadar haklı imişim Başbakan bu aşılar abd'ide kullanılan aşılardan farklı demiş..Şİmdi düşünüyorum;bu milletin tüğü bitmemişlerin hakkını ***fi olarak harcayanlar halen bakan koltuğunda oturmaya devam edecek mi Çok merak ediyorum.

engin
08-11-2009, 20:56
kesinlikle hayır

yakupyurt
09-11-2009, 13:07
yukardaki arkadasım haberleri ve medyayı takip etmiyor heralde asıdan felç olan varmı diye seslenişte bulunmuş ben yüzlerce örnek gösterebilirim en basıt asıdan ve iğneden felç olanlar yüksek ateşten felç olanlar ben hayatım boyunca 49 yasındayım şükür hastaneye düşmedim düşeninde ayağı alısıyor allah düşürmesin memleketimizin basında bir uğursuzluklar dönüyor inşallah hepizin bir dahaki secimlerde 3 defa düşünüp bunları sepetlememizde yarar görüyorum bunlarla daha başka basımıza beleler gelir gelmeyede devam edicek gibi görünüyor selametle

yakupyurt
09-11-2009, 13:26
bir zamanlar köylülerin tavuklarını katledip maliye bakanın oğlu unakıtanın tavukları satılsın diye sonrada hiç bişi olmamaış gibi davranıyorlar bu amerika israil taraftarı iktidar basımıza olmadık belalar getirdi yok kuş giribi kene vakası şimdide domuz gribi diye tutturup gerçek olayları unutturup devletin altını olymaya ve soymaya devam ediyorlar önüzdeki günler herseye gebe daha ne mikrop üreticekler bu göründüğü gibi acık ve net olarak görünüyor şimdi yapmamız gereken acılım sacmalası domuz gribi kuş gribi kene vakası bunlarla oyalanmayalım herkes tepkisini gösterip bu iktidarı boykot edelim geldiklerinden beri hep ülkemize virüs bulastırdılar selametle

cafer50
09-11-2009, 17:49
DOMUZ GRİBİ AŞISI GERÇEĞİ

Şimdiye kadar üç firma üretim yapmış:

GlaxoSmithKilne firmasının Pandemrix, adlı aşısı.

Baxter International’ ın H1N1aşısı.

Her ikisininde henüz lisansı yok. Avrupa ilaçlar kuruluşu tarafından onaylanmamış.

Novartis tarafından üretilen Influenza A (H1N1) 2009 Monovalent .

Amerikan’nın bazı eyaletlerinde zorunlu aşılamaya karşı tepkiler artıyor. Aşılardan ölümler meydana gelmekte. İngiltere ülkesinde kesinlikle böyle bir uygulama yapmayacağını söylüyor. Diğer ülkelerdede durum farklı değil.

Bu aşılar yapıldıgı takdirde:

-Guillain-Barre sendromu

-Vaskülit

-Felç

-Anafilaktik şok

-ve ölüme neden olabileceği duyuruluyor.

Ayrıca Novartis firmasının geliştirdiği ilacın yan etkilerini Novartisin kendi laboratuvar sonuçlarından okuyabilirsiniz.

ŞİMDİ OLAYI İSTERSENİZ TÜRKÇE KONUŞALIM

1-DOMUZ GRİBİ AŞISINDA DOMUZ KANI VAR..
2-BU AŞININ İÇİNDE KISIRLIK YARATAN YAN ETKİ VAR.
3-BU AŞININ İÇİNDE İNSANIN GENETİK YAPISINI BOZAN MADDELER VAR.
4-BU AŞININ İÇİNDE DÜNYADA BİR NUMARALI KANSOROJEN MADDE ÖZELLİĞİ TAŞIYAN FORMALDEHİT BULUNUYOR.YANİ AMERİKA YASAKLI OLAN AVRUPADA YASAKLI OLAN BİR MADDE..(AMERİKADA BU AŞIYI VURULAN VATANDAŞ DEVLETE DAVA AÇMIŞ)

ŞİMDİ İŞİN SOSYOLOJİK BOYUTU

1-ALMANYADA HÜKÜMET YETKİLİLERİ BÜROKRASİ KESİMİ CİVASIZ AŞIYI KULLANIRKEN, HALKA CİVALI AŞI KULLANACAKLAR BU HABER ALMANYADA DUYULUNCA HALK AYAKLANDI- ÜLKEMİZE GELEN İLK PARTİ AŞI (500 000 AŞI) CİVALI HABERİNİZ VARMI.

2-KUŞ GRİBİ HASTALIĞININ İLACI OLAN TAMİFULU İLACININ FİRMA SAHİBİ Donald Rumsfeld (amerikanın 3. etkili adamı) idi VE 2 MİLYAR DOLAR KAZANDI. ŞİMDİ BU HASTALIĞIN İLACI OLAN FİRMALARIN HEPSİNİN YAHUDİ FİRMASI OLDUĞUNU BİLİYORMUSUNUZ..

3-TÜRKİYE DE CİDDİ OLMAMASINA RAĞMEN SÖZDE BİR KAÇ İLDE ESKİLERİN AJAN LAWRENCE LERİ GİBİ ÜLKEMİZE SOKULAN SÖZDE SANAL HASTALIK İLE HALKI KANDIRAN BU ÜLKE YÖNETİCİLERİ, HABERLERDE YAPILAN DOMUZ GRİBİ HABERLERİ İLE HALKI PSİKOLOJİK OLARAK BASKI ALTINA ALIP KENDİLERİNCE ALINACAK 43 MİLYON AŞININYANİ 1 MİLYAR DOLARLIK AŞININ BAHANESİNİ OLUŞTURDUKLARINI BİLİYORMUSUNUZ.

4-HİÇBİR ÜLKEDE, HATTA ÖLÜMLERİN YAŞANDIĞI ÜLKELERDE BİLE ÜLKE HALİNDE BU KADAR AŞI TALEBİ OLMAZKEN NEDEN TÜRKİYE KOBAY ÜLKE OLARAK DENENİYOR..
Domuz gribi aşısını ilk kullanacak olan ülke türkiye yani kobay

5-DOMUZ GRİBİ HASTALIĞININ KENDİ KENDİNE OLUŞABİLECEK BİR EVRESİ OLMAYAN HASTALIK OLDUĞUNU BİLİYORMUSUNUZ. YANİ ÖZEL LABARATUARDA ÖZEL HAZIRLANMASI GEREKEN BİR HASTALIK OLDUĞUNU BİLİYORMUSUNUZ.
“75
yaşındaki virüs uzmanı Adrian Gibbs, `Yaptığım incelemede bu virüsün
bir laboratuardan çıkmış olma olasılığını çok yüksek olarak buldum`
dedi”

CABBARİ
09-11-2009, 20:24

Her ikisininde henüz lisansı yok. Avrupa ilaçlar kuruluşu tarafından onaylanmamış.

Amerikan’nın bazı eyaletlerinde zorunlu aşılamaya karşı tepkiler artıyor. Aşılardan ölümler meydana gelmekte. İngiltere ülkesinde kesinlikle böyle bir uygulama yapmayacağını söylüyor. Diğer ülkelerdede durum farklı değil.

-Guillain-Barre sendromu

-Vaskülit

-Felç

-Anafilaktik şok

Ayrıca Novartis firmasının geliştirdiği ilacın yan etkilerini Novartisin kendi laboratuvar sonuçlarından okuyabilirsiniz.

4-BU AŞININ İÇİNDE DÜNYADA BİR NUMARALI KANSOROJEN MADDE ÖZELLİĞİ TAŞIYAN FORMALDEHİT BULUNUYOR.YANİ AMERİKA YASAKLI OLAN AVRUPADA YASAKLI OLAN BİR MADDE..(AMERİKADA BU AŞIYI VURULAN VATANDAŞ DEVLETE DAVA AÇMIŞ)

1-ALMANYADA HÜKÜMET YETKİLİLERİ BÜROKRASİ KESİMİ CİVASIZ AŞIYI KULLANIRKEN, HALKA CİVALI AŞI KULLANACAKLAR BU HABER ALMANYADA DUYULUNCA HALK AYAKLANDI- ÜLKEMİZE GELEN İLK PARTİ AŞI (500 000 AŞI) CİVALI HABERİNİZ VARMI.

2-KUŞ GRİBİ HASTALIĞININ İLACI OLAN TAMİFULU İLACININ FİRMA SAHİBİ Donald Rumsfeld (amerikanın 3. etkili adamı) idi VE 2 MİLYAR DOLAR KAZANDI. ŞİMDİ BU HASTALIĞIN İLACI OLAN FİRMALARIN HEPSİNİN YAHUDİ FİRMASI OLDUĞUNU BİLİYORMUSUNUZ..

3-TÜRKİYE DE CİDDİ OLMAMASINA RAĞMEN SÖZDE BİR KAÇ İLDE ESKİLERİN AJAN LAWRENCE LERİ GİBİ ÜLKEMİZE SOKULAN SÖZDE SANAL HASTALIK İLE HALKI KANDIRAN BU ÜLKE YÖNETİCİLERİ, HABERLERDE YAPILAN DOMUZ GRİBİ HABERLERİ İLE HALKI PSİKOLOJİK OLARAK BASKI ALTINA ALIP KENDİLERİNCE ALINACAK 43 MİLYON AŞININYANİ 1 MİLYAR DOLARLIK AŞININ BAHANESİNİ OLUŞTURDUKLARINI BİLİYORMUSUNUZ.

4-HİÇBİR ÜLKEDE, HATTA ÖLÜMLERİN YAŞANDIĞI ÜLKELERDE BİLE ÜLKE HALİNDE BU KADAR AŞI TALEBİ OLMAZKEN NEDEN TÜRKİYE KOBAY ÜLKE OLARAK DENENİYOR..

5-DOMUZ GRİBİ HASTALIĞININ KENDİ KENDİNE OLUŞABİLECEK BİR EVRESİ OLMAYAN HASTALIK OLDUĞUNU BİLİYORMUSUNUZ. YANİ ÖZEL LABARATUARDA ÖZEL HAZIRLANMASI GEREKEN BİR HASTALIK OLDUĞUNU BİLİYORMUSUNUZ.
“75
dedi”

şu yazıyı okuyan ki,mse bu aşıyı yaptırmaz

rene_gade
09-11-2009, 21:46
millet b,r tuhaf olmuş el uzatıyorum adam el vermiyor kendime kötü hissediyorum ya ne buböle

adnan58
09-11-2009, 22:56
bu amerikanın oyunu neden meksikada çıktığı anda dünya sağlık örgütü karantinaya almadı?Silah satamayan amerika aşımı satacak düşünmek lazım.Uyan yüce türk milleti virüsü yapan kim?aşıyı satan kim?Neden israilde hastalık yok.

kılavuzlu
10-11-2009, 00:07
değerli dostlar ben yaptırmayacağım yaptırmayı da düşünmüyorum çocuklarımada okuldayaptırtmayacağım sen dikkatli olursan temizliğe dikkat edersen dengeli beslenirsen İnşaallaah birşey olmaz daha öncede kuş gribi bilmem ne v.s. v.s. hep rant rant rant birileri götürüyor bazılarıda kobay olarak kullanılıyor elin amerikalısı bizden daha mı kıymetlide bize bunu yapıyorlar hep denendik neyise fazla yazmayacağım herkese saygılar sunarım.Allah yardımcımız olsun.

CABBARİ
10-11-2009, 10:31
imf ye mahkum oldugumuz sürece hem amerikaya hemde israile muhtacız bu böyle geldi böyle gidecek sanırsam

aliharbiye
10-11-2009, 10:42
başımızdaki atatürk gibi olsa ne ala kimseye muhtaç kalmayız ama başımızdakiler göz yumuyorsa ve bazı şeylere karşı gelmiyorlarsa hele hele memnunmuş gibi davranıyorsa durum vahim demekki arkadaşlar kimse yanlış anlamasın lütfen ama hani belki bileniniz vardır mutlaka bir deyim vardır yüzü yumuşak olanın g...ü kuru kalmaz misali umarım böyle bir durum söz konusu değildir saygılarımla aliharbiye

MOKUR33
10-11-2009, 13:29
her yıl başka bişeyler türetiyorlar.tavuk gribi kuş gribi vs. bu yılda domuz gribi, hepsi saçmalık bence.yalan dolan ve farlkı şeylere yöneltici haberlerle abartıyorlar bu işleri...

Hikmet™
10-11-2009, 18:27
Başbakan ERDOĞAN açıklamışta TÜRKİYE'ye getirilen domuz gribi aşısı ABD dekilerle aynı değilmiş onun için kararsızım hatta kararlıyım yaptırmayacağım

chris
11-11-2009, 01:40
gecenlerde bana bır meıl geldı bu konuyla alakalı onu paylasmak ısterım sızlerle arkadaslar

-Guillain-Barre sendromu

-Vaskülit

-Felç

-Anafilaktik şok

“75
dedi”

ŞİMDİ ASIL DÜŞÜNÜLMESİ GEREKEN ŞEY

1-İSRAİLİN TEVRATTA ARMEGEDDON SAVAŞI YAPACAK VE SADECE 144.000 KİŞİ KALACAK DİYOR. BU SAVAŞ İLLA SİLAHLA OLACAK BİR SAVAŞ OLMADIĞINI DÜŞÜNDÜĞÜMÜZDE. BU BU SALGIN HASTALIKLARIN HEPSİ LABARATUAR DA HAZIRLANAN HASTALIK OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜMÜZDE VE İLAÇ FİRMALARININ HEPSİNİN YAHUDİ KURULUŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜMÜZDE, SİZCE SONUÇ NE ÇIKIYOR...

2-HACCA GİDECEKLERE BU AŞI VURULACAK MIŞ... ŞİMDİ HACI ADAYLARINA DİYANETE SORUYORUZ. HARAMLA TEDAVİ OLUNMAZ HADİSİ ŞERİFİ VARKEN, VE DOMUZ GRİBİ AŞISININ İÇİNDE DOMUZ KANI VARKEN, BU AŞIYI ALAN HACI ADAYLARININ HACCININ KABULÜNÜ VE SAĞLIĞINI NASIL HİÇE ATILABİLİR.

BU ARAŞTIRMA YAZISINI MUTLAKA OKUYUN...

Yakın bir zamana kadar, DNA, içine girilmez bir alandı. Ama bugün çok net biliyoruz ki, genetik sarmallar rahat açılabiliyor ve istenildiği gibi kromozom dizilişine eklemeler, çıkarmalar yapılabiliyor

Genetik yapısıyla oynanmış gıdalar, doğrudan genetik yapıyla ilintilenen aşılar, tıpkı bilgisayarımıza şu veya bu şekilde giren virüs programları gibi, kendini sistemle entegre eden programlarla pekala insan genini değiştirebiliyor, yapısını bozabiliyor ve hatta yavaş yavaş ölümüne yol açabiliyor

Dolayısıyla, bugün pratikte yapılmasa da, kanatlı atların, insan formunda hayvanların, domuzlaştırılmış varlıkların, yarı maymun yarı insan yaratıkların ortaya çıkması an meselesidir Çünkü bunun mümkün olabileceği artık biliniyor. Yapılmıyorsa sebebi; İsrail’deki din adamlarının gücü, Hıristiyan ruhanilerinin ahlaki istinat duvarlarıdır

Yakında, insan beden malzemelerinin üretildiği laboratuarlardan söz edilirse şaşmayın. Bunların dini ve hukuki boyutları yıllardır tartışılıyor. Hızla o yöne doğru gidiyoruz Bunun için şeytan da elinden gelini yapıyor. Dünyadaki sürgün hayatı bir an önce bitsin diye, saklı ve gizli telkinlerle insanlığı yıkıma sürüklüyor. Siyasi tabirle insanları kışkırtarak, “tanrıyı kıyamete zorluyor”

İşte domuzlaştırma operasyonu da bu çalışmalardaki son merhaledir Bu kadar açıklamanın hülasasına gelince

Biliyorsunuz son olarak Domuz Gribi diye bir hastalık gündemde. Ve tabii aşısı da Dünyada haysiyet sahibi bilim adamlarından aşıya ciddi tepkiler var. ‘Bu aşı, bir hastalığı yok etmek için üretilmedi, aksine insanlığa yeni bir hastalık taşımak için üretildi.’ diyorlar.

Hayır, sizi temin ederim bu aşı sadece hastalık getirmiyor, transgenetik ‘terminatör genler’ de içeriyor. İnsan tabiatını yavaş yavaş meshedecek ve onu başka bir varlığa dönüştürecek genler

Beni şaşırtan ve kahreden ise, Türkiye’nin, Sağlık bakanımızın eliyle bu belaya sürüklenmesidir. Bu belayı insanlığın başına biz sarmışız gibi, aşı uygulamasında pilot bölge yapıldık. Efendim bilmem kaç milyon insan risk altındaymış da aşı yapılmazsa bilmem kaç bin insan ölecekmiş de İnsaf be, insaf. Allahtan korkun. Bu işlere hangi mantık ve vicdan ile bakıyorsunuz?

Yani bakanın dürüstlüğüne inanmasam diyeceğim ki, birilerinin zenginleştirilmesi için Türk milleti kobay yapılıyor İktidarın en başarılı bakanı olduğuna inandığım Recep Akdağ nasıl bu yalana inandırıldı anlayamıyorum. Pekala harhangi bir grip gibi savuşturulacak bir hastalığı bu kadar büyük bir panikle lanse etmesi hakikaten akıllarda soru yaratıyor

Bu nasıl bir panik böyle? Yoksa birileri bu ül***e girip virüsü serpti de bizim haberimiz mi yok.

Ben açık söylüyorum, bu kadar açık ikaz ve uyarılara rağmen aşı dayatılacak olursa bu millete ihanet edilmiş olur! Florası, genetiği temiz, hala insan varlıkların yaşadığı Anadolu’ya işgalden beter bir darbe indirir. Düşünün bu toprakları, tohumları, damızlıkları. Tahıl öldü, çeltik öldü, meyve öldü hayvan öldü. Arı öldü bal öldü. Karpuz öldü kavun öldü buğday öldü

Bir zamanlar da nüfus planlaması adı altında bu milleti kısırlaştıracak aşılar yaptılar. Ve bugün biliyoruz ki, Türkiye’de kısırlık son on yılda yüzde 27 oranında artmış durumda...

Ben bu konuda yazacak belki de son insanım. Lütfen hamiyet sahipleri ortaya çıksınlar ve şu meseleyi millete izah etsinler. Özellikle aşılarla, genlerin nasıl tahrip edilebileceği konusunda insanları aydınlatsınlar. Çoğu Siyonist baronlara ait olan ilaç fabrikalarını zengin edeceğiz diye, milletin kanıyla geniyle oynatmayalım!

chris
11-11-2009, 01:42

-Guillain-Barre sendromu

-Vaskülit

-Felç

-Anafilaktik şok

“75
dedi”

ŞİMDİ ASIL DÜŞÜNÜLMESİ GEREKEN ŞEY

1-İSRAİLİN TEVRATTA ARMEGEDDON SAVAŞI YAPACAK VE SADECE 144.000 KİŞİ KALACAK DİYOR. BU SAVAŞ İLLA SİLAHLA OLACAK BİR SAVAŞ OLMADIĞINI DÜŞÜNDÜĞÜMÜZDE. BU BU SALGIN HASTALIKLARIN HEPSİ LABARATUAR DA HAZIRLANAN HASTALIK OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜMÜZDE VE İLAÇ FİRMALARININ HEPSİNİN YAHUDİ KURULUŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜMÜZDE, SİZCE SONUÇ NE ÇIKIYOR...

2-HACCA GİDECEKLERE BU AŞI VURULACAK MIŞ... ŞİMDİ HACI ADAYLARINA DİYANETE SORUYORUZ. HARAMLA TEDAVİ OLUNMAZ HADİSİ ŞERİFİ VARKEN, VE DOMUZ GRİBİ AŞISININ İÇİNDE DOMUZ KANI VARKEN, BU AŞIYI ALAN HACI ADAYLARININ HACCININ KABULÜNÜ VE SAĞLIĞINI NASIL HİÇE ATILABİLİR.

BU ARAŞTIRMA YAZISINI MUTLAKA OKUYUN...

Yakın bir zamana kadar, DNA, içine girilmez bir alandı. Ama bugün çok net biliyoruz ki, genetik sarmallar rahat açılabiliyor ve istenildiği gibi kromozom dizilişine eklemeler, çıkarmalar yapılabiliyor

Genetik yapısıyla oynanmış gıdalar, doğrudan genetik yapıyla ilintilenen aşılar, tıpkı bilgisayarımıza şu veya bu şekilde giren virüs programları gibi, kendini sistemle entegre eden programlarla pekala insan genini değiştirebiliyor, yapısını bozabiliyor ve hatta yavaş yavaş ölümüne yol açabiliyor

Dolayısıyla, bugün pratikte yapılmasa da, kanatlı atların, insan formunda hayvanların, domuzlaştırılmış varlıkların, yarı maymun yarı insan yaratıkların ortaya çıkması an meselesidir Çünkü bunun mümkün olabileceği artık biliniyor. Yapılmıyorsa sebebi; İsrail’deki din adamlarının gücü, Hıristiyan ruhanilerinin ahlaki istinat duvarlarıdır

Yakında, insan beden malzemelerinin üretildiği laboratuarlardan söz edilirse şaşmayın. Bunların dini ve hukuki boyutları yıllardır tartışılıyor. Hızla o yöne doğru gidiyoruz Bunun için şeytan da elinden gelini yapıyor. Dünyadaki sürgün hayatı bir an önce bitsin diye, saklı ve gizli telkinlerle insanlığı yıkıma sürüklüyor. Siyasi tabirle insanları kışkırtarak, “tanrıyı kıyamete zorluyor”

İşte domuzlaştırma operasyonu da bu çalışmalardaki son merhaledir Bu kadar açıklamanın hülasasına gelince

Biliyorsunuz son olarak Domuz Gribi diye bir hastalık gündemde. Ve tabii aşısı da Dünyada haysiyet sahibi bilim adamlarından aşıya ciddi tepkiler var. ‘Bu aşı, bir hastalığı yok etmek için üretilmedi, aksine insanlığa yeni bir hastalık taşımak için üretildi.’ diyorlar.

Hayır, sizi temin ederim bu aşı sadece hastalık getirmiyor, transgenetik ‘terminatör genler’ de içeriyor. İnsan tabiatını yavaş yavaş meshedecek ve onu başka bir varlığa dönüştürecek genler

Beni şaşırtan ve kahreden ise, Türkiye’nin, Sağlık bakanımızın eliyle bu belaya sürüklenmesidir. Bu belayı insanlığın başına biz sarmışız gibi, aşı uygulamasında pilot bölge yapıldık. Efendim bilmem kaç milyon insan risk altındaymış da aşı yapılmazsa bilmem kaç bin insan ölecekmiş de İnsaf be, insaf. Allahtan korkun. Bu işlere hangi mantık ve vicdan ile bakıyorsunuz?

Yani bakanın dürüstlüğüne inanmasam diyeceğim ki, birilerinin zenginleştirilmesi için Türk milleti kobay yapılıyor İktidarın en başarılı bakanı olduğuna inandığım Recep Akdağ nasıl bu yalana inandırıldı anlayamıyorum. Pekala harhangi bir grip gibi savuşturulacak bir hastalığı bu kadar büyük bir panikle lanse etmesi hakikaten akıllarda soru yaratıyor

Bu nasıl bir panik böyle? Yoksa birileri bu ül***e girip virüsü serpti de bizim haberimiz mi yok.

Ben açık söylüyorum, bu kadar açık ikaz ve uyarılara rağmen aşı dayatılacak olursa bu millete ihanet edilmiş olur! Florası, genetiği temiz, hala insan varlıkların yaşadığı Anadolu’ya işgalden beter bir darbe indirir. Düşünün bu toprakları, tohumları, damızlıkları. Tahıl öldü, çeltik öldü, meyve öldü hayvan öldü. Arı öldü bal öldü. Karpuz öldü kavun öldü buğday öldü

Bir zamanlar da nüfus planlaması adı altında bu milleti kısırlaştıracak aşılar yaptılar. Ve bugün biliyoruz ki, Türkiye’de kısırlık son on yılda yüzde 27 oranında artmış durumda...

Ben bu konuda yazacak belki de son insanım. Lütfen hamiyet sahipleri ortaya çıksınlar ve şu meseleyi millete izah etsinler. Özellikle aşılarla, genlerin nasıl tahrip edilebileceği konusunda insanları aydınlatsınlar. Çoğu Siyonist baronlara ait olan ilaç fabrikalarını zengin edeceğiz diye, milletin kanıyla geniyle oynatmayalım!

chris
11-11-2009, 01:43
gecenlerde bana gelen bır meılden yola cıkarak yukarıdakı yazıyı sızle paylasmak ıstedım gerceklık payını bılmıyorum amayınede dusunmek gerekk...

caglar684
11-11-2009, 11:07
ilk defa senden duydum

demek ki sadece adı domuz gribi değilmiş öylemi usta. kim ne derse desin bu aşının içinde domuz genleri var.

CABBARİ
11-11-2009, 14:22
en son nhaber 4 kişi daha ölmüş ölü sayısı 40 a yukselmiş

aliharbiye
11-11-2009, 15:14
malesef ölenlerin sayısı geçtikçe çoğalacak şimdide hükümet sağlık ocaklarına domuz gribi aşısı yollamaya hazırlanıyor 4 yaşında aşağı olan herkese aşı vurmayı düşünüyorlarmış ben ne eşime nede kendime vede çocuklarıma asla asla yaptırmıyacam birde arkadaşlar muhakkak bileniniz vardır cabbari arkadaşımızın dediği gibi bu domuz gripi hastalığının kesinlikle domuzla hiç bir alakası yoktur yeryüzünde en çok pis olan hayvan domuz olduğu için, domuz gripi adını koydular yaniii domuz kadar çok kötü bir virüs olduğu tespit edilmişitir adıda o yüzden domuzdan gelmektedir saygılarımla aliharbiye

CABBARİ
11-11-2009, 17:35
bide arkadaşalr şu hayvanın ismini agzımıza almayalım h1n1 ndiyelim benzi bereketi kalmıyor

zekı62
11-11-2009, 22:24
bide arkadaşalr şu hayvanın ismini agzımıza almayalım h1n1 ndiyelim benzi bereketi kalmıyor

usta:45:

aliharbiye
13-11-2009, 15:24
dün akşam oğlum okuldan h1n1 aşısı için yazılı kağıt getirdi ben onaylamadım vurulmasın dedim imzaladım.

CABBARİ
13-11-2009, 15:35
dün akşam oğlum okuldan h1n1 aşısı için yazılı kağıt getirdi ben onaylamadım vurulmasın dedim imzaladım.

evet buradada dagıttılar

aliharbiye
13-11-2009, 19:54
sırada bir kaç gün sonra sağlık ocaklarıda gelecek"nedense aşı çıktıktan sonra insanların ölmümü artmaya başladı aşı tersinemi işliyor ne iş anlamadım gitti yav

wtwt99
13-11-2009, 20:07
tamam aşı olmıyacaz peki ne yapacaz bu gun 20 kişi ölmüş bir günde 20 kişi toplam 60 kişi ayrıca 202 kişi daha hasta tabi bu kayıt altında olan bunların 40 kı yogun bakımda 11 kişi solunum cıhazına baglı durum çok vahim çok kısa zamanda ölü sayısı binleri geçer çünkü halkımız çok bilinçsiz

asfio
13-11-2009, 21:51
H1N1 aşısı yaptıralı 8 gün oldu hiç bir yan etkisi görülmedi...Pandemi tehlikeli bir şekilde geliyor.Havalar soğudukça artabilir...Riske girmemenizi öneririm.İhmal etmeyin aşı yaptırmayı.Tabiki bu kişisel fikrim.Ben çocuğuma da yaptıracağım.Kendim sağlık personeliyim...Bunu belirtmem gerek.Tabiki yan etkileri her ilacın vardır.Herkeste görülecek diye de bir şartı yoktur.Olmaz da denilemez bu yan etkiler...Bu yazım sadece bilgilendirme amaçlıdır...Saygılar...

gamber
13-11-2009, 22:30
her yıl normal grip aşısı yaptırıyorum. bu yıl da yaptırdım. ancak domuz gribi aşısı yaptırmayacağım. bu gün hastaneye gittim bir dostumu ziyarete; domuz gribinden yoğun bakımda yatan iki hsta varmış, hastaneye ziyaretler yasaklanmış. yahu arkadaş, bu meret veba mı? kolera mı? ya da bilmem ne öldürücü salgın hastalık mı? adı üstünde grip beyaw...bu kadar bartmaya ne gerek var...a.b.c.d.e.f.g.j.k.l.m.n.....vs. vitamini bol yeşilliklere sal kendini korkma gerisinden.... herkese sağlıklı sıhhatli ömür boyuıyaşamlar dilerim...

gamber
13-11-2009, 22:37
valla ne düşünüyorum biliyormusunuz? (nerden bileceksiniz ki) gripe yakalanan bir koca domuzun , biz insanlara nasıl küfürler savurduğunu düşünüyorum da, çok gülüyorum... der ki; - ne kötü meret bu yaOnly the registered members can see the link ... insan gripine yakalandık.... bu insanlar var ya... bunlar.............!...

Hikmet™
14-11-2009, 00:19
allah belasını versin bu H1N1 virüsünü yapanları ve dahada diğer virüsleri yapanın

beydemir
14-11-2009, 01:38
Arkadaşlar benim torunum var ilk okul 2.nci sınıfa gidiyor birde 1.5 yaşında torunum var bunlar için karar vermek çok zor büyükler kendi kararlarını kendileri verebilir ama küçükler için bu öyle değil büyük mesuliyet AŞI YAPTIRIRSAN ya yan etkilerinden etkilenirse AŞI YAPTIRMAZSAN ya hastalıktan zarar görürse her iki şekildede zarar görürse insan müthiş vicdan azabı çeker zor iş bi karar veremedik aile meclisi olarak biliyorsunuz malum bi yetkili çıkıyor aşıyı muhakkak yaptırın diyor bi yetkili çıkıyor yaptırmayın bende yaptırmayacağım diyor SÜPERSAT FORUMA bakıyorum ordada durum aynı kimi aşı yaptıracağım kimi yaptırmayacağım diyor ya ÇOCUKLARINIZ VE TORUNLARINIZ İÇİN NENE KAKAR ALDINIZ.?????

Hikmet™
14-11-2009, 11:45
Çin'de A/H1N1 virüsüne karşı aşılanan iki kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Şinhua ajansının haberine göre, Çin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dıng Hayhua aşılamanın ardından iki kişinin öldüğünü doğruladı.

Sağlık Bakanlığının internet sayfasında, ölenlerden birine otopsi yapıldığı ve kalp krizi nedeniyle hayatını kaybettiğinin belirlendiği belirtildi.

Uzmanlar, domuz gribi aşısı vurulan hastanın ani ölümünün, hastanın bu aşıya gösterdiği alerjik bir reaksiyon olup olmadığının kesinlik kazanmadığını ve ihtimal dahilinde olduğunu, ancak konuyla ilgili testlerin devam ettiğini açıkladılar.

Bakanlık, ölen diğer şahsın otopsisinin bu gece yapılacağını kaydetti

kaynak buradaaaaaa (Only the registered members can see the link)

sancaktar78
14-11-2009, 17:05
bu aşı işi benim ailede bi hayli kriz oldu. iki çocuğum var.14-15 yaşlarındalar.okuldan kağıt gönderdiler .çocuk aşı olacakmı olmayacakmı diye.ben aşı olmaları yönünde imzaladım.olsunlar dedim. her ikisinin sınıfındada sadece ben istemişim.yaw yanlışmı yapıyorum diye bi hayli düşündüm
bir kanal dinliyorum olması iyi. deniliyor.yok daha önceden oldukları hepatit aşılarında bile bu maddeler vardı deniliyor.bundan sonraki yıllarda üretilecek grip aşılarındada olacak bu aşı içindekiler deniliyor

arada derede kaldım vesselam

CABBARİ
14-11-2009, 17:16
bu arada bu grip salgın olmakla beraber diğer vucudunuzda olan diğer hastalıklarıda ciddi tetikliyor ortaya çıkarıyor kroni,k ve alerjik hastalıgı olanalr dikkat!!!

ayran
14-11-2009, 17:25
Ben ve ailem olarak aşı yaptırmadım ve yapmam şu ana kadar'da herhangi
bir rahatsızlığım olmadı aşı yapsanda sonuç gene vahim..!(''yan etkileri'')sağlığım çok şükür yerinde inşallah böyle devam eder.

aliharbiye
14-11-2009, 17:50
H1N1 aşısı yaptıralı 8 gün oldu hiç bir yan etkisi görülmedi...Pandemi tehlikeli bir şekilde geliyor.Havalar soğudukça artabilir...Riske girmemenizi öneririm.İhmal etmeyin aşı yaptırmayı.Tabiki bu kişisel fikrim.Ben çocuğuma da yaptıracağım.Kendim sağlık personeliyim...Bunu belirtmem gerek.Tabiki yan etkileri her ilacın vardır.Herkeste görülecek diye de bir şartı yoktur.Olmaz da denilemez bu yan etkiler...Bu yazım sadece bilgilendirme amaçlıdır...Saygılar...

Beyefendi her ilacın yan etkisi olur doğrudur ama o ilaçların kullanım lisansı alınmış ya h1n1 aşısı henüz lisansı alınmamış bir aşı ve tanıdığım hiçbir doktor ne kendine nede çocuklarına bu aşıyı yaptırmayı düşünmüyor ayrıca aşısını yaptırdığınız iğnenin size ne zaman yan etkisi olacağını asla ne ben ne siz nede herhangi bir bilirkişi tahmin edebilir bakarsınız yarın öbür gün değilde yıllar sonra allah etmesin allah kimsenin başına vermesin yarabbi sizde veya çocuğunuzda yan etki yapabilir ve yapacağı yan etkiyi hiç kimse hiçbir şekilde kestiremez, Ki kaldıki bu virüs havada asılı bir şekilde 15 dakika durabilen bir h1n1 virüsüdür sağlık personeli iseniz muhakkak bunu bilmeniz gerekir saygılarımla aliharbiye

MUTAF
14-11-2009, 18:00
bugun itibari ile çok hastayım.... :(

ruzgarm
14-11-2009, 20:28
bugun itibari ile çok hastayım.... :(

Geçmiş olsun Dostum hemen Hastaneye git kontrolden geç

CABBARİ
15-11-2009, 12:07
dikkat ettinizmi dün tv lerde dönüyordu baktılar bu iş aşıyla olmayacak mucize ilaç diye reklamalrı dönüp duruyordu şimdi herkesin gözünü ilaca cekmeye başladılar resmen rant sanırsam

pencere77
15-11-2009, 12:17
dikkat ettinizmi dün tv lerde dönüyordu baktılar bu iş aşıyla olmayacak mucize ilaç diye reklamalrı dönüp duruyordu şimdi herkesin gözünü ilaca cekmeye başladılar resmen rant sanırsam

usta bu h1n1(domuz gribinden) bence nemalanan bir grup var diye düşünüyorum...
ben vurdurmamaya kararlıyım hala

MUTAF
16-11-2009, 01:32
Geçmiş olsun Dostum hemen Hastaneye git kontrolden geç

sabah öleceğimi hissettim resmen, böyle acı olamaz.
advil isimli bir ilaç içtim. 1 saatte beni ayaklandırdı. eğer yarın kötüleşirsem mutlaka doktora gidicem. şuan iyiyim...

CABBARİ
16-11-2009, 12:26
sabah öleceğimi hissettim resmen, böyle acı olamaz.
advil isimli bir ilaç içtim. 1 saatte beni ayaklandırdı. eğer yarın kötüleşirsem mutlaka doktora gidicem. şuan iyiyim...

advil iyi ama sana agrı kesici olarak minoset öneririm en ucuzu ve etkilisi o:)

MUTAF
16-11-2009, 14:47
advil iyi ama sana agrı kesici olarak minoset öneririm en ucuzu ve etkilisi o:)

minoset daha önce kullandım bir kaç kez, evet etkili.
ama bu advil denen ilaç felaket bişey. yazın ortasında böyle hastalanmıştım yine advil içtim ve 1 saatte beni ayaklandırmıştı. şimdide çok iyiyim.
daha dün sabah kolumu kaldıramıyordum, bugun sanki hiçbişey olmamış gibiyim :)

veyselbakan
16-11-2009, 15:36
geçmiş olsun basri kardeşim iyileştiğine sevindim!

conker
16-11-2009, 18:52
Benim sizlere bir abiniz olarak nacizane tavsiyem
Eğer risk grubu içerisinde iseniz en kısa zamanda aşı olmanızı tavsiye ederim.
saçma sapan kulaktan dolma saçamalıklarla hayatınızla kumar oynamayın.
hepinize saygılar.

element1
16-11-2009, 19:44
Yurt Dışında aşılama durumu ne acaba?..Yaşayan arkadaşlar bilgilendirirse.

MUTAF
16-11-2009, 20:20
geçmiş olsun basri kardeşim iyileştiğine sevindim!

teşekür ederim. sağol

digix21
16-11-2009, 23:29
benim şahsi görüşüm,burada hükümetin ince bir siyaseti söz konusu.şöyleki: bu aşının yurtdışı temininde sıkıntı var! yani herkese yetecek miktarda aşı şu an için temin edilememiş durumda.hükümet aşı temini konusundaki bu sıkıntıyı,başbakanın aşı olmayıp,sağlık bakanının aşı olması yöntemiyle aşmak istiyor.başbakan aşı olmayıp,sağlık bakanı aşı olunca halk aşı olup olmama konusunda bölünecek.yani halkın bir kısmı başbakanı,diğer bir kısmı da sağlık bakanını örnek alacak!yani halkın bir kısmı aşı olacak diğer bir kısmı ise aşı olmayacak.böylece hükümete "aşı temininde başarısız oldunuz!" eleştirisi olmayacak.1-2 ay içinde eksik aşılar temin edilince başbakan da televizyonlara çıkıp aşı olacak! durum bundan ibaret!

wtwt99
17-11-2009, 00:18
benim şahsi görüşüm,burada hükümetin ince bir siyaseti söz konusu.şöyleki: bu aşının yurtdışı temininde sıkıntı var! yani herkese yetecek miktarda aşı şu an için temin edilememiş durumda.hükümet aşı temini konusundaki bu sıkıntıyı,başbakanın aşı olmayıp,sağlık bakanının aşı olması yöntemiyle aşmak istiyor.başbakan aşı olmayıp,sağlık bakanı aşı olunca halk aşı olup olmama konusunda bölünecek.yani halkın bir kısmı başbakanı,diğer bir kısmı da sağlık bakanını örnek alacak!yani halkın bir kısmı aşı olacak diğer bir kısmı ise aşı olmayacak.böylece hükümete "aşı temininde başarısız oldunuz!" eleştirisi olmayacak.1-2 ay içinde eksik aşılar temin edilince başbakan da televizyonlara çıkıp aşı olacak! durum bundan ibaret!
böyle bir şeyde olabilir çünkü şuan herkez aşı olacam dese kaos çıkacak hastalık çok ciddi bence olu sayısı cogaldıgı zaman kaos başlıyacak lbazıları dıyorki bunlar lisans almamiş bunlar merdiven altı üretim yapmıyor

MUTAF
17-11-2009, 01:55

yazdıklarına hayretle okudum. süper açıklamışsın...

digix21
17-11-2009, 01:58
yazdıklarına hayretle okudum. süper açıklamışsın...

nacizane görüşümü ifade ettim. teşekkür ederim.

f.pala
17-11-2009, 11:16
vurdurmayı düşünmüyorum çünkü

CABBARİ
17-11-2009, 13:56
anketimizin süresi dolmuştur 1000 kişinin üzerinde bir oylama geldi teşekkür ederiz

Konu Kapatılmıştır!!!