PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Bayram Kurban Kesecekmisiniz?

Admin
21-11-2009, 01:34
Bu Bayram Kurban Kesecekmisiniz? Oylama ve yorumlarınızı ve kurban için tavsiyelerinizi bekliyoruz Anket Bayram gunune kadar devam edecektir

Volkan
21-11-2009, 01:46
kanlı olayları sevmem dinimizce helalde olsa bir günde hayvanda olsa bu kadar cana kıyılması beni çok üzüyor.

Ben kendım herhangi bir maddi olarak katılımım yok ama ailem ler kurban vazifelerini yerine getirecekler.

MUTAF
21-11-2009, 03:48
Bu sene kesemiyoruz....

alusta
21-11-2009, 08:34
Yüklü mmiktarda borç sebebiyle bir kaç yıl kesemeyeceğim. Durum düzelirse inşallah...

digital_52
21-11-2009, 10:30
nasip olursa keseceyim

yargıç_1
21-11-2009, 10:38
bu senede keseceğiz inşallah

tamer41
21-11-2009, 11:16
Allah kabul etsin şu an için keseceğiz gözüküyo

hozkaya
21-11-2009, 12:34
Kurban kesmek hayvan katletmek değildir.Aksine et yerken israfı önleme fakirleri düşünme ve sayısız faydaları olan bir ibadet.

pencere77
21-11-2009, 13:04
bu bayramda kurban keseceğiz inşallah....

temel50
21-11-2009, 13:13
Kesemiyecem olanı yeni evlendirdim borçta dolayı

orun0774
21-11-2009, 13:24
nasip olursa keseceğiz inşallah.

alperen
21-11-2009, 13:46
nasip olursa keseceğiz

yakupyurt
21-11-2009, 14:29
maalesef akp ikdidarından önce hiç bir kurbanda kurbansız kalmadık ama akp bizi kurban etti bu illetten kurtuluncaya kadar bu uğursuzlardan kesebileciğimide sanmıyorum 20 günden beri siftah yapamadık alalh kesenlerinkin kanını kabul etsin selametle

caglar684
21-11-2009, 15:29
Kesmek lazım. Kesecegim allah izin verirse.

aliharbiye
21-11-2009, 17:35
2 oğlum var eşim ve ben işlerim iii olaydıda kurban keseydim inşallah ama malesef 3 kişi bu koşullarda inanın çok zor bakabiliyorum yanii uzun sözün kısası malesef ekonomik durum çok ama çok kötü

eura
21-11-2009, 20:22
Nasipse keseceğiz ama gelin bir de bize sorun nasıl keseceğiz....

fakara
21-11-2009, 22:25
gönül istiyor fakat ah maddiyat..

kılavuzlu
21-11-2009, 23:38
Allah kısmet ederse inşaallaah keseceğiz okulda 5 öğretmen bir olduk bir dana aldık bakalım Allah kabuleder inşaallaah fakat çok zorlandık şartlar malum Allah fakir fukaranın yardımcısı olsun fakat bu sene kurban fiyatları geçenseneye oranla tam 2 kat pahalı Allah herkesin yardımcısı olsun saygılar sunarım.

1970divrigi
22-11-2009, 00:10
gönül isterdi ama günümüz koşullarında biraz zor gibi gözüküyor

kanberoğlu
22-11-2009, 01:48
Nasip olursa o güne kadar yaşarsak keseceğim. Allah cümlesini kabul etsin inşallah. saygılar.

Editor
22-11-2009, 02:21
biz kesemeyecez dedem vardı o keserdi onuda kaybedince kimsemiz kalmadı organize edende yok bu sene kurban bayramı buruk gececek bizim

demir2768
22-11-2009, 09:15
kısmet olursa kesecegiz

Legend
22-11-2009, 11:07
Allah kısmet ederse keseceğiz inşallah..

diskriminant
22-11-2009, 13:22
Kesemeyeceğim.

ŞAVKÇI09
22-11-2009, 15:34
kesmiyeceğiz allah kesenlerinkini kabul etsin...

nuriaksoylu
22-11-2009, 15:35
evet allah nasip etiğince kesiyom kemeyede devam .. mutlu bayramlar

akharman
22-11-2009, 16:03
kurban kesmek veya kesmemek kişilerin tercihine göre olmaz dinen kurban kesmesi gerekenler allah için keserler bir kesip kesmeme tercihleri olamaz dinde ibadetler kişilerin tercihlerine bırakılmamıştır.***fim yeterse namaz kılarım ***fim yeterse oruç tutarım ***fim yeterse mal benim degilmi zekat verrim,veya hacca giderim bu işler ***fi degildir güzel dostlar rabbani emirdir kurbanda namazı kıl kurbankes buyurulmuştur mazereti olmaz hileye kaçılmaz bahane uydurulmaz dünyevi bir iki işi ertele veya terket mutlaka kurban kes bahane arama siyaset yapma piyasa arz vetalebe göre oluşur kurban fiatlarıda böyledir mutlaka kurban kes kanakıtman çok ANLAMLIDIR ALLAH İÇİN BİR YILLIK HAYAT SİGORTANDIR ŞAYET YAPMADIN İNANCIN GEREGİ BU HAYIRLI İŞİ BAHANE UYDURDUN ÇOK LÜZUMSUZ YERLERE PARALAR BULDUN HARCADIN AMMA KURBANA GELİNCE ELİN ÇOK SIKI BİRTÜRLÜ PARA AYIRAMIYOR BAK KARDEŞ DİGERLERİ HEP BURDA KALACAK ANCAK SALİH AMELLER SENİNLE GELECEK. 250 TL DEN BAŞLIYOR 750TL YEKADAR ÇEŞİTLİ KURBANLAR VARDIR ALBİRİNİ YILDA BİRDEFA KES BAHANE UYDURMA.İLAHİ EMRE YORUMLAR HGETİRME KESMESEM OLMAZMI DİYE FELSEFE YAPMA RABBANİ EMİRLERİN GÖRÜNENDEN ÖTE İLAHİ HİKMETLERİ VARDIR.SEN ***FİNE GÖRE HAREKET ETME KESME GÜNÜ BİR KURBAN ALACAK PARAN VARSA AL BİR KURBAN KESİVER RABBINA KUL OLDUGUNU GÖSTER. MALDA ONUN MÜLKTE ONUN VARBİRAZDA SEN OYALAN DENMİŞTİR HEPSİ BU KADAR.CİMRİLİK YAPMAYIN KİMİN MALINI KİMDEN ESİRGİYORSUNKİ KESMİYORSUN YOK BÖYLE BİRŞEY.KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.

haberci77
22-11-2009, 17:01
kesemeyceğim yazık...

hasan
22-11-2009, 19:29
Kesecek olanların kurbanlarını Allah kabul etsin. Volkan kardeş aynı duyguları ben de paylaşıyorum. En merhametli olan şüphesiz Allahtır. O'nun buyruğu herşeyden önde gelir. Bu dünyaya gelip, gelmemek elimizde olmadığına göre; kimse sıkıntı çekmek için bu dünyaya gelmek istemez. Bu dünyadaki her şey bir imtihan. Ya o koç imdada yetişmeseydi de çocuklarımızı mı kurban etseydik. Zaten o cahilane geleneğe son vermek için ve Allah bize çok acıyıp merhamet ettiği için, aynı zamanda kendisine yaklaşmak için bütün bunlar bahane

Hikmet™
23-11-2009, 10:30
3 günlük cezadan sonra nihayet oyumu kullandım şükür nese bu sene allahın izniyle bizde kurban keseceğiz

Diğer kesemeyen arkadaşlar içinde allah bidaki sene nasip etsin kurban kesmelerini:praying::praying::praying:

yturan
25-11-2009, 07:07
Ekonomik durumumdan dolayı üzülerek kurban kesememekteyim:(:(:(

seyfi505050
25-11-2009, 09:03
Nasip olursa gidip Nevşehirde keseceğim

Simba
26-11-2009, 01:15
Bu bayram bizde ekonomik nedenlerden dolayı kesemeyecegiz

Cevabverilecek
26-11-2009, 10:47
Malesef ekonomik durumdan dolayı ilk defa bir bayramı kurban kesmeden geçireceğim.Yüce Allah (C.C.) kurban kesecek olanların kurbanlarını kabul etsin.

mehmet07
26-11-2009, 21:25
22 yıldır maaş alıyorum 1 defa kesmedim oda kurban bayramıda yerleşik düzende değildim bu yine kesceğim rabbim bütün müslümanlara kurban kesmek nasip etsin

ta3cgc
27-11-2009, 03:12
kıriz bizi vurmadı bitirdi bu sene kımet deyimiş çok kötü oldum hersene iki koç kesen bir idim birdaki seneye kımet olursa varlıkta allahtan yokluta ondan herkaze hayırlı bayramlar

sercankolay
27-11-2009, 11:33
Benim yaşım küçük ben kesemiyorum ama dedemler her sene kesiyor yine kesecekler.

MUTAF
27-11-2009, 15:14
141e 142. yarı yarıya bir oran var.
Allah kurban kesenlerin kurbanlarını dualarını kabul etsin,

Fakat kurban bayramında görmek istemediğimiz çok kötü bir olay yaşandı. . link ;

Video Galeri - Haber7 haber7.com - Güncel Haberler, Son dakika haberleri - Bu noktada haber var (Only the registered members can see the link)

Kurbanın canlı canlı ayağını kesti VİDEO haberi Güncel haberleri Haber7 haber7.com - Güncel Haberler, Son dakika haberleri - Bu noktada haber var (Only the registered members can see the link)

Şanlıurfa' da kasap vahşeti yaşandı. Kurbanlık boğanın kaçmasına öfkelenen kasap Emniyet Müdürlüğü binasının önünde İslam kurallara uygun olmayan bir şekilde kesti.
Sinirlerine hakim olamayan kasap, çocuklarında aralarında bulunduğu onlarca kişinin gözleri önünde "Artık Elinden kaçamasın" dediği boğanın önce bacakların bıçak attı.
Aldığı bıçak darbesinin acısıyla yerinde duramayan boğanın boğazını arka arkaya bıçak darbeleriyle kesti. Kurbanlık hayvanın bu şekilde kesilmesine öfkelenen vatandaşlar kasaba tepki gösterdi.

Şanlıurfa da 7 kişi tarafından ortaklığa alınan boğa kesilmek için sabah saatlerinde Yenişehir Çay Bahçesindeki kesim yerine getirildi.
Burada kasap beklenirken ipini koparan boğa, kaçarak çay bahçesinin içinde dolanmaya başladı. Yakalamak için mücadele veren vatandaşlara saldıran boğayı etkisiz hale getirmek için Belediye ekipleri seferber oldu.
Belediye ekipleri ağzın boğayı uyuşturmak için uyuşturucu iğne kullandı. Belediye ekipleri daha sonra oradan ayrıldı.

Aradan yaklaşık 4 saat geçmesine rağmen boğanın etkisiz hale gelmemesi üzerine tekrar belediye görevlileri çağrıldı. Aynı çay bahçesine giden görevliler buradaki boğaya tekrar uyuşturucu iğne yaptı.
Her geçen dakika hırçınlığı giderek artan boğa çay bahçesinin içinden çıkarak ana caddede kaçmaya başladı. Belediye görevlileri peşinden gittiği boğayı Emniyet Müdürlüğü önünde boynuna ip atarak yakaladı.
Burada kaldırımda bulunan bağlanan boğa kesilmek için çay bahçesine götürülmek istendiği sırada, tekrar kaçmaya kalkıştı.
Sahipleriyle birlikte boğanın yanına gelen kasap sinirli bir şekilde elindeki bıçağı arka iki ayaklarına bıçak salladı. Her iki ayağı kesilen hayvan, can çekişerek koşmaya çalıştı. Boynundaki ipten kurtulamayan boğa, dakikalarca can çekişti.
Aldığı bıçak darbesiyle ayaklarından kan gelmeye başlayan boğa can acısıyla yerinde duramayıp bağlı olduğu halde sağa sola saldırmaya devam etti.
Bunun üzerine sinirleri giderek artan kasap Mehmet Ç., cadde ortasında çocuklarında bulunduğu onlarca kişinin önünde, "Artık Elimden Kaçamasın" dediği boğanın boğazına birkaç kez üst üste bıçağı batırdı.
Cadde ortasında aralarında çocuklarında bulunduğu Boğazı kesilen boğa, kanlar içersinde yere yığıldı. Yoldan geçen bazı vatandaşlar davranışına tepki gösterdikleri kasapla tartışmaya başladı.
Kasap, vatandaşlar ve boğa sahipleri arasında arbede yaşandı. Araya zabıta ve polisin girmesiyle kasap ile vatandaşlar arasındaki tartışma kavga büyümeden önlendi.

Bu arada, istenmeyen görüntülerin yaşanmasına neden olan kasap Mehmet Ç, olayın kahramanı gibi kameralar önüne geçerek açıklama yaptı.
Kasap Mehmet Ç., "Hayvan başkalarına zarar vermemesi için bu şekilde kestik. Gayet normal ve doğaldır. Bu hayvan kendisi koşarak buralara kadar geldi. Bu hayvana 10 tane iğne vuruldu yenide fayda etmedi" dedi.

yildo
29-11-2009, 21:15
yurt disindayim esim turkiyede izindeydi allah kabul etsin kurban kesmisler
sanli urfali kasabin yaptigini gorunce herhalde birdaha kurban kesemem çok içim acidi o goruntuden sonra

bulletfromhell
29-11-2009, 21:39
anlayamadığım taraf şu..hem et balık kurumu hemde özel sektörde görev yapan aktif çalışan yada emekli olmuş profesyonel kasaplar varken ne akla hizmet bu işi kendileri yapmaya yada işi bilmeyen adamlara bu işi yaptırtıyorlar..6000-7000 tl danaya para verip 140-150 lira kasap parasından mı kaçıyorlar yoksa sokak arasında dolaşan kasaplar dahamı ucuza kesiyor..evet kesim alanları kalabalık vs oluyor ama o kadar külfete de katlanılır bence...en azından 4 bilemedin 5 kişinin 700-800 kiloluk bi danayı ustaca devirip tek harekette kafasını kestiklerine şahit olursunuz..çünkü adamlar profesyonel..kurbanlık dana bile anlamıyordur nasıl can verdiğini...urfa daki olay tam bi skandal...sevap yapmak öyle olmaz...:mad2: :angry8: