PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : A.Msn 0.98.1-1 Setup-Skıns-Plung

Volkan
22-11-2009, 22:44
Windows Live Messenger son sürümünü kullanmak istemeyenler ve PC nizde az yer kaplayan RAM ve İşlemciyi fazla kullanmayan A.Msn açık kaynak kodlu Linux sistemi baz alınarak yazılan bir anlık görüntülü-sesli mesajlaşma programıdır.

Yazılımın Genel Özellikleri
Görüntü resmi
Özel ifadeler
Çoklu dil desteği (yaklaşık 40 adet dil destekleniyor)
Bir kerede birden fazla hesapla oturum açabilme
Dosya transferleri
Grup desteği
Normal, hareketli ve sesli ifadeler
Sohbet günlüğü
Web kamerası desteği
Dosya transferi bittiğinde otomatik olarak pencereyi kapatabilme yeteneği
Yeni günlük penceresi eklentisi (Alt-P)
Desteklenen diller ile eklenti uyumluluğu
Tema penceresinin hızlı yüklenmesi
Sohbet penceresinde temalar
Yeni bir kullanıcı eklediğinizde, onları hangi gruba ekleyeceğinizi tanımlayabilme
Kişilerin durumu değiştiğinde, konuşma penceresinin üstündeki rengin değişebilmesi (meşgul için yeşil, çevrimdışı için gri gibi)
aMSN'nin yeni sürümü yayınlandığında uyarı verebilme
Yeni sürümün doğrudan aMSN tarafından innDirebilme olanağı
İnternetten otomatik dil dosyaları ve eklentilerin güncellenmesi
Her üye için not ekleme olanağı (XML)
MSN Mobil servis desteği
Sekmeli konuşma desteği ile tüm konuşmaları tek bir pencerede gruplama
Geçmiş istatistikleri

KURULUM
İLK önce BURDAN (Only the registered members can see the link) setup dosyasını indirip programı kuruyoruz. Kurarken dikkat edilecek pek bir nokta yok NEXT diyerek devam edin ve bitirin.

TÜRKÇE YAPMAK
Masaüsütüne gelen AMsn simgesine tıklayın giriş sayfası açılsın giriş sayfasında sol üst köşede Dünya işaretine tıklayın karşınıza DİL seçenekleri gelecek burdan Türkçeyi seçin. Bundan sonra AMsn Türkçe olarak açılacaktır.

Only the registered members can see the link

A.MSN GİRİŞ
Mesajlaşma adresimizi ve şifremizi yazarak BAĞLAN butonuna tıklayın ve bağlanın

SKINS YÜKLEME (Görünüm Değiştirme)
Normalde A.Msn açıldığında size karışık gelebilir görünüm olarak hoşunuza gitmeyebilir ama açık kaynak kodlu olduğu için görünümü ve rengini değiştirebilirsiniz. Değişik Skıns lere BURDAN (Only the registered members can see the link) bakabilir ve indirebilirsiniz.

Ben size burda normal alıştığınız MSN benzer bir skıns ekledim. BURDAN (Only the registered members can see the link) verdiğin skın ı indirin daha sonra bu skını rardan cıkarın ve çıkan klasörü ProgramFiles-aMSN-Scripts-Skins klasörünün içine atın.

Daha sonra A.Msn sayfasında sol üst köşede Hesap kısmından KABUK SEÇ kısmına girin. Girdiğiniz zaman skins klasörüne attığınız dosyanın simini göreceksiniz. Dosyayı seçin ve TAMAM butonuna basın ve A.Msn yeni görünümüne geçecektir.

WİNAMPTA Ne Dinliyorum Plungi
A.Msnde aynı zamanda karşı taraftaki kişiler o anda bilgisayaramızda dinlediğimiz müzik parçalarını görebilirler. Bunu için BURDAN (Only the registered members can see the link) ne dinliyorum Plungini indirip rar dan çıkarıp çıkan musıc klasörünü ProgramFiles-aMSN-Scripts-Plugins klasörünün içine atın. Yalnız aynı musıc klasörü var olduğundan yenisi ile değiştirin.

A.Msn sayfasında sol üst köşede Hesap kısmından Eklenti Seç kısmına girin burda Musıc klasörünü seçip YÜKLE butonuna tıklayın.

Musıc Plungini yükledikten sonra Aynı kısımda olan AYARLA butonuna tıklıyoruz ve gelen menüde WİNAMP seçip kayıt ediyoruz. Daha sonra Winamp ı açtığımızda Kişisel iletimizin yanında dinlediğimiz müziğe ait bilgi çıkıyor.

Volkan
22-11-2009, 22:46
bende A.Msn ye yeni geçtim yalnız ilk başta karışık gelebilir. ben şu an yenı yenı özelliklerini keşfediyorum ve keşfettiğim özellikleri yapılacak ayarları bu konuda size resımlı olarak açıklamaya calışacağım. Nelşerın nerelerden yapılacağı ne gibi ayarlar olacağı konusunda programı kurcalıyorum. Yalnız normal MSN zaten cok yakın sadece bazı terımler farklı.

ŞAVKÇI09
22-11-2009, 23:34
hocam emeğine sağlık bende bu akşam kurdum ilk amsn ve görüntülü arama yapamadım bi türlü kamerayı açıyoruz sonra kasıyor kapanıyor 3 kere bu şekilde oldu sonra lıve mesenger dan görüştüm sende de bu şekilde sorun çıkarttımı hiç böyle sorun çıkarması anormal değil mi?

Jack Sparrow
22-11-2009, 23:45
güzel bir program deneyelım bakalım.

Volkan
22-11-2009, 23:49
şu an görüntülü aramayı test etmedım yarın test eder varsa bir püf noktası buraya yazarım.

bu akşam kafam doldu çalışmları yaırn bıraktım. yarın kişisel mesaj-görüntü resmı değişimi-grup oluşturma-görüntülü sesli sohbet ayarları-resım yükleme gibi seçenekleri resımlı olarak acıklamaya devam ederim.

az cok lınuxten anlayan bu program üzerinde kişisel değişiklikler yapabilir.

Hakan48
23-11-2009, 00:39
bende daha önce kurmuştum. görüntülü arama 2 aMsn arasında sorunsuz çalışıyor. ama live msn ile aMsn sadece görüntülü görüşmede çalışmıyor. görüntünün dışında sorun yok.

ALPASLAN_
10-01-2010, 19:36
bilgiler için tşkler