PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ne poloymuş arkadaş???

osmann
04-12-2009, 21:02
bugüne kadar hep şahin, reno kullanmıştım...poloya binin ce okadar konforlu geldiki anlatamam..gerçi halen konforlu geliyor...sürüş ***fine diyecek yok...ancak kardeşim derdi bitmiyor...aracın motoru ısınana kadar gazdan ayağını çekince istop ediyor...hadi ben taksicilik yaptım, istop ettirmiyorum ama hanım çok zor durumda kalıyor...kaza bile yapabilecek dereceye geliyor... neyse gösterdim motorcuya, bağladı bilgisayara "motor kelebeği (boğaz kelebeği) temizlenecek...tabi çalışmazsa değişme ihtimali olacaktır" dedi... tamam temizle dedim... (temizlik 70 tl) temizledi ama "arızalı değiştirmelisin" dedi... fiyatını sordum aksaraya 360 tl., internetten baktım 413 tl, servisi aradım 860 tl dedi... arkadaş ne pahalı parçası varmış bu arabanım... zaten benzin şamandrasından canım sıkkındı şimdi büsbütün kabardım...
satıcam galiba... sürüşü güzel ama parçasından dolayı tavsiye etmiyorum... haa zenginseniz alınız polo...
selametle...

Hikmet™
04-12-2009, 21:27
bende ehliyeti aldım ama kafama göre araba bakıyorum bilgilendirdiğin için saol osman abi polodan uzak durmak lazım ozaman :)

kaant288
04-12-2009, 22:47
bugüne kadar hep şahin, reno kullanmıştım...poloya binin ce okadar konforlu geldiki anlatamam..gerçi halen konforlu geliyor...sürüş ***fine diyecek yok...ancak kardeşim derdi bitmiyor...aracın motoru ısınana kadar gazdan ayağını çekince istop ediyor...hadi ben taksicilik yaptım, istop ettirmiyorum ama hanım çok zor durumda kalıyor...kaza bile yapabilecek dereceye geliyor... neyse gösterdim motorcuya, bağladı bilgisayara "motor kelebeği (boğaz kelebeği) temizlenecek...tabi çalışmazsa değişme ihtimali olacaktır" dedi... tamam temizle dedim... (temizlik 70 tl) temizledi ama "arızalı değiştirmelisin" dedi... fiyatını sordum aksaraya 360 tl., internetten baktım 413 tl, servisi aradım 860 tl dedi... arkadaş ne pahalı parçası varmış bu arabanım... zaten benzin şamandrasından canım sıkkındı şimdi büsbütün kabardım...
satıcam galiba... sürüşü güzel ama parçasından dolayı tavsiye etmiyorum... haa zenginseniz alınız polo...
selametle...

arkadaşım araba gazlıysa o işi beyindende yapabiliyorlar.Rolantiyi beyindende ayarlayabiliyorlar.:wave:

osmann
05-12-2009, 22:54
arkadaşım araba gazlıysa o işi beyindende yapabiliyorlar.Rolantiyi beyindende ayarlayabiliyorlar.:wave:

gazlı değil.benzinli...şahine göre çok daha az yakıyor...neredeyse yarı yarıya...ş.içi 200 civarı...fakat parçaları çok pahalı...bide 2000 model bizdeki...
yeni model olsa ne olacak kimbilir...teyzemler 0 polo aldı...dün eniştemle görüştüm bizdeki sıkıntı ile ilgili...bana " aman servisten uzak dur bakım için gidiyorum yağ ve su değiştiriyorlar 500-600 arası para veriyorum bidaha servisine gitmeyecem" dedi...birde far lambasının düğmesi bozulmuş...300 tl ye değiştirmişler...1 düğme yahu... almak isteyenlere duyrulur...
selametle...

kaant288
05-12-2009, 23:23
gazlı değil.benzinli...şahine göre çok daha az yakıyor...neredeyse yarı yarıya...ş.içi 200 civarı...fakat parçaları çok pahalı...bide 2000 model bizdeki...
yeni model olsa ne olacak kimbilir...teyzemler 0 polo aldı...dün eniştemle görüştüm bizdeki sıkıntı ile ilgili...bana " aman servisten uzak dur bakım için gidiyorum yağ ve su değiştiriyorlar 500-600 arası para veriyorum bidaha servisine gitmeyecem" dedi...birde far lambasının düğmesi bozulmuş...300 tl ye değiştirmişler...1 düğme yahu... almak isteyenlere duyrulur...
selametle...

Allah yardımcın olsun ne diyim o zaman:D

kucer06
05-12-2009, 23:53
Arkadaşlar wosvagen kendine has bir araçtır.Polo bu sene avrupada yılın arabası seçilmiştir.Bana göre araç kullanırken wosvagenin verdiği rahatlığı çoğu araç veremez ve sağlam araçtır.Yukarıda yorum yapan arkadaş sıfır arabanın düğmesini niye garantiden değiştirmemişler anlamadım!

Volkan
06-12-2009, 01:08
aynen benım albea multijetın mekanık mozot pompası nın içindeki contolar eskimiş mozot pompasını BOCH yaptığı için yetkili DİZEL BOCH servisine gittim adamlar içindeki contaları değiştiler 150 tl para aldılar 15 TL lik contalar için 150 tl para verdim.

Ama mozot kaçırması devam etti tekrar boch servisine gittim yine olmadı akan kısmın kapağını değiştirdiler yine olmadı çok az bir sızıntı ama o kadar para verdim ve sorun halen devam ediyor birde yetmezmiş gibi boch servisi bursaya taşınacakmış 20 gun sonra avrupa araba alacağıma pişman oldum özellikle enjektörlu mekanık pompalı avrupa araçların çoğunda mozot pompası sorunu başlıca opeli woswogenı hepsinde aynı sorun ve coğunda BOCH marka pompa var. kimse benım aracım avrupa vesayre demesin öle bir yerden sorun açıyorki adam aldığına pişman oluyor.

bakalım 6 defa tekrar gidecem heralde bu sefer o mozot pompasını ustanın kafasında kıracam.

eura
06-12-2009, 03:03
aynen benım albea multijetın mekanık mozot pompası nın içindeki contolar eskimiş mozot pompasını BOCH yaptığı için yetkili DİZEL BOCH servisine gittim adamlar içindeki contaları değiştiler 150 tl para aldılar 15 TL lik contalar için 150 tl para verdim.

Ama mozot kaçırması devam etti tekrar boch servisine gittim yine olmadı akan kısmın kapağını değiştirdiler yine olmadı çok az bir sızıntı ama o kadar para verdim ve sorun halen devam ediyor birde yetmezmiş gibi boch servisi bursaya taşınacakmış 20 gun sonra avrupa araba alacağıma pişman oldum özellikle enjektörlu mekanık pompalı avrupa araçların çoğunda mozot pompası sorunu başlıca opeli woswogenı hepsinde aynı sorun ve coğunda BOCH marka pompa var. kimse benım aracım avrupa vesayre demesin öle bir yerden sorun açıyorki adam aldığına pişman oluyor.

bakalım 6 defa tekrar gidecem heralde bu sefer o mozot pompasını ustanın kafasında kıracam.

Abi bence Albea almakla hata etmişsin.

Bosch servislerine de gelince çok pahacılardır. Bence en iyisi sanayide tanıdığın ustalara yaptır arabanı. Üstelik Albea'ların çekişinin de zayıf olduğunu görüyorum bazen. Fıat'ın hiç bir arabasını sevmem... :)

gacvokem
06-12-2009, 12:10
iyi bir usta bulacan sürekli sorunlarda ona gidecen ama adamın gözü paraya doymuş olacak ki seni öpmesin ankarada olsan tavsiye ederdim kendi ustamı. ben ustamdan cok memnunum

Volkan
06-12-2009, 12:16
Abi bence Albea almakla hata etmişsin.

Bosch servislerine de gelince çok pahacılardır. Bence en iyisi sanayide tanıdığın ustalara yaptır arabanı. Üstelik Albea'ların çekişinin de zayıf olduğunu görüyorum bazen. Fıat'ın hiç bir arabasını sevmem... :)

ben aracımı seviyorum yalnız işte o parçayı yapan bulunduğum yerde 1 tane usta.

Bu ustada 800 milyarlık yatırım yaptım die usta aslında durum çok basit taktıkları conta biraz ince biraz kalın olsa problem olmayacak. Şu an elimde o conta takımı olsa kendimde yaparım.

Yalnız burda şu var konunun albea yada başka marka ile alakası yok mozot pompaları enjektör sistemleri genelde boch yada başka marka oluyor.

Ayrıca çekiş gücüne gelince ben bu aracı yakıt tasarrufu klıma ve vergi yönünden tercih ettim 1.3 dizel motorun performansı gayette güzel daha fazla güç isteyen istediği arabayı alabilir ama ben güç istersem alacağım araçlar

Volvo S 40 yeni kasa,
Mitsubıshı LANCER F8 trıptonık
yada subaru

güç istiyorsam bunları tercih ederim. Albea yakıt yönunden çok tasarruflu bir araç eskiden şahin varken araca binmeye korkardım şimdi 20 Tl lik mozot alıyorum şehir içi en az 120 km gidiyorum. LPG li araçlarda bile bu km zor yapan var.

osmann
07-12-2009, 10:47
Arkadaşlar wosvagen kendine has bir araçtır.Polo bu sene avrupada yılın arabası seçilmiştir.Bana göre araç kullanırken wosvagenin verdiği rahatlığı çoğu araç veremez ve sağlam araçtır.Yukarıda yorum yapan arkadaş sıfır arabanın düğmesini niye garantiden değiştirmemişler anlamadım!

aracın rahatlığı ve konforuna diyecek lafım yok... hatta sürerken ***if alıyorsun... ama gel gelelim parçaları çok pahalı.... düğmede kullanıcı hatası demişler...bende anlamadım nasıl bir hata? ama hata olsada olmasada 1 düğme yahu bu...motor değilki...
selametle...

Volkan
07-12-2009, 11:22
aracın rahatlığı ve konforuna diyecek lafım yok... hatta sürerken ***if alıyorsun... ama gel gelelim parçaları çok pahalı.... düğmede kullanıcı hatası demişler...bende anlamadım nasıl bir hata? ama hata olsada olmasada 1 düğme yahu bu...motor değilki...
selametle...

hoca asıl o parçalardan parayı kaldrılıolar.

şirkette kullandığım albeanın cam düğmesi kırıldı servis o düğme için 120 tl istedi dışarıda 22 tl ye satılan parçaya.

iş servise yada avrupa araca gelince fiyatlr uçuk. 22 TL olanda yan sanayi orjinalide dışarıda 80 tl den aşağı değil.

asderfor
07-12-2009, 12:30
konu burda devam ederken arkadaslar 2010 model fıat doblo almayı dusunuyarum bır hafta once anabayıı sıne gıttım sordum sorusturdum sıfır aracın fıyatına 26 .750 tl dedıler bu fıyata bu arac alınırmı ne dersınız arkadaslar sızlerın onerısı ney bılgılerınızden faydalana bılırmıyım ???(bıl hassa bu aracı kullanan deneyımlı arkadasların bılgı verırse daha ıyı olur )konuya ılgı gosteren arkadaslarıma sımdıden tsk

gacvokem
07-12-2009, 12:46
2. elleri doblonun çok çok uzuz yerinde olsam 2. ellere bakardım dizelini rahatlıkla 12-15 arası alırsın

Volkan
07-12-2009, 13:05
konu burda devam ederken arkadaslar 2010 model fıat doblo almayı dusunuyarum bır hafta once anabayıı sıne gıttım sordum sorusturdum sıfır aracın fıyatına 26 .750 tl dedıler bu fıyata bu arac alınırmı ne dersınız arkadaslar sızlerın onerısı ney bılgılerınızden faydalana bılırmıyım ???(bıl hassa bu aracı kullanan deneyımlı arkadasların bılgı verırse daha ıyı olur )konuya ılgı gosteren arkadaslarıma sımdıden tsk

sıfırını almayı tavsiye ederim özellikle dizel alacaksan ya sıfır olacak yada kılometresi 30000 den fazla olmayacak.

Tabi dediğim olay sadece doblo için değil bütün dizel araçlar için. çünkü dizellerde 70000 km den sonra enfeksıyon sistemlerı mozot pompası sistemleri filtrelerin bakımı tamiri vede 130000 km den sonra değişimi gerekio sadece enjektör uçları takımı 500 tl den fazla.

Onun için dizel alacaksan sıfır yada sıfıra yakın olsun. Marka farketmez FORDDa alsan Opelde alsan DObloda alsan dizel alıyorsan sıfır yada az kullanılmış olacak.

Şöle bişi ile karşılaşabilirsin ikinci el bir araç bulursun sıfır gibidir udtalara gösterirsin sorun bulmazlar ama sen kullanmaya başlarsın sorunlar başlar. Dizel alıosan yüksek masrafı göze alacan sıfır yada 1-2 senelik km az olan araç al.

DOBLOYA gelince binek otomobılın biraz daha genişi sayılacak aile arabası diyebilirim 1 ton luk yükü falan rahat çeker. Seri ve atik bir araçtır şehiriçi kullanımda idealdir. Özellik ve tasarım açısından da gayet iyidir düşününki ticari araç satışında birincilikleri var tek dezavantajı vergisi en düşüğü 600 TL.

aliharbiye
07-12-2009, 17:29
20 yıla yakın tofaş şahin kullanıyorum param olsada daha iii arabaya bimim gali kahrolsun parasızlık bunada şükür yaaaaaa

MUTAF
07-12-2009, 21:31
ben poloyu sevmiyorumi hatta ww'nin tek sevmediğim arabası.

Volkan
07-12-2009, 21:45
sonunda bugun mozot pompasının derdinden kurtuldum.

Nasıl bir iş anlamadım mozot pompasının kapaklarını orta ksımlarını bombe yaptığı açıkca belli oluyor birleşme yüzeylerine zımpara çekilmesi lazım ama usta bize BOCH böle bir işlem yapmayın dedi diyor. Adam 80000.00TL Yatırım yapmış die servis vemişler ama ustalık koskocaman bir sıfır.

Bugun zorla kapak ve mozot pompasının ana gövdesine sıfır su zımparası ile zımpara çektirdim ve kapağın tam olarak birebir kapanmasını sağladık ve sızıntı kesildi adama kalırsa komple pompayı değiştirecek altı üstü 1 milim bile gitmedi.

Pompanın contaları bende olsa kendim değiştiririm ve o sanayılerde servislerde 2-3 tane makina aldık die usta olanlara tenezzül etmem. Yalnız git gel 1.3 multijetin enjeksıyon sistmeı hakkında beya bir bilgi sahibi oldum.

Neyse bundan sonra arkadaşların BOCH FIAT dizel pomparlının arızalrını ben hallederım.