PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden Herkes Laptop Alıyor..

profberk05
11-12-2009, 21:43
Arkadaşlar aslında bir tartışma konusu yaz diye mesaj gönderen forumdaki arkadaşlarıma verdiğim sözü tutuyor ve konuyu açıyorum.Sonucu yine ben bağlayacağım.Artık neden masa üstü bilgisayarlar satılmıyor.Her kes laptop alıyor.Görüş ve düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim sayğılar

ayran
11-12-2009, 21:50
İlk olarak onca kuru kalbalık ortadan kalkıyor,çevre kirliliği ekonomik katkıda bulunur
istediğin yerde istediğin zaman heryerde ttnet elinin altında.:)vs....

Volkan
11-12-2009, 21:52
güç isteyen hız isteyen oyun ve grafiklerle ilgilenenler yine masaüsütne devam ediyorlar.

Neden lap top dersenız bu sorunun cevabı çok basit.

Eskiden çalışanların ellerinde ajandalar kitaplar disketler cd ler ile gezelerdi. Ama şimdi laptopların çok iyi gelişmesi ile ajandanız arşiviniz herşeyinizi yanınızda taşıyabiliyor istediğiniz yerden internete bağlanabiliyor film olsun oyun olsun çalışma işleriniz olsun her zaman yanınızda mobile olması en büyük avantaj.

Son çıkan laptoplarda 4 çekirdek işlemcilerin olması ekran kartları olsun ram bellekler olsun masaüsütünden aşağı kalmaz performasnları var e buda paralel olarak herkezı laptopa yöneltıor ben kednı evimdeki masaüstünü sattım şu an da acer 15.4 lap topum var ocak ayındada 10.1 netbook alacam yanı bütün bilgilerim dosyalarım her zaman yanımda istediğim yerden işlerimi halledecem.

Özellikle teknık servis personleeri için çok iyi bir teknoljı.

pencere77
11-12-2009, 23:04
laptop yer kaplamaması vede kullanım kolaylığı heyerde satışını hızlandırıyor....

profberk05
12-12-2009, 11:59
Henüz işin teknik kısmını yazan olmadı.

Volkan
12-12-2009, 12:16

teknik kısım olarak bir lap top asla uzun vadede yanı uzun saatler içinde oyun olsun grafik çalışmaları olsun masaüstü pc ler kadar hızlı ve verimli çalışmaz nedenine gelince aşırı ısınma ve güç masaüstü pclerde ki soğutma falnları iç yapısının geniş olması ekran kartı ram işlmeci harddisk için özel soğutucuları olması masaüstünü halen lider yapar.

Ama son teknoloji ile 4 çekirdekli işlmeciler paylaşımsız ekran kartları DDR3 ramler lap toplardada kullanılıo bunun içinde uzun saatlerde olmasa çoğu kişiye yetecek kadar verim sağlıyor.

Hikmet™
12-12-2009, 12:24
bence millet bunun olmaması için laptop alıyor bu benim masaüstü bilgisayarımın arkası

Only the registered members can see the link

MUTAF
12-12-2009, 12:53
aynı özelliklerdeki iki bilgisayar;
fiyat performans olarak laptop daha pahalı, masa üstü daha ucuz.
laptop mobil bir bilgisayar kablosuz ve daha az yer kaplıyor,
masa üstü ***fine göre oraya buraya taşıyamazsın,kablo derdi hiç bitmez.
masa üstü için,Bugun bir işlemci-ram ve ekran kartı sıkıntısı olduğu zaman kısa sürede çözebilirsin.
ama laptopta öyle değil.
oyun performansı olarak bir masa üstü ile laptopu asla kıyaslayamazsın. ekran kartı-rem-cpu kombinasyonunu masa üstünde istediğin gibi ayarlayabilirsin , ama aynı bu işlemi laptopta yapamazsın.

sıradan bir kullanıcı için laptop her zaman daha caziptir.
ama mesleki olarak bir fotoğrafçı photoshopçu çizimci için pekte cazip olmayabilir. nedeni; bu işleri yapabileceği bir masa üstünü 1000 tlye toplayabilir-alabilir ama aynı istediği özelliklerdeki bir laptopu 3500-4000 usd den aşağı bulamaz.

kendi bilgisayarımı mayıs ta topladım.
e5200 cpu
2 X 1gb 1066 mhz rem
hd2600pro ekran kartı.
Her işimi görebilen bir bilgisayar.
aynı özelliklere denk bir laptopta alabilirdim, aradaki 300 500 tllik fark olmasaydı.

MUTAF
12-12-2009, 12:55
birde en buyuk faktör anakarttır. yazmayı unutmuşum.
Performanslı bir masa üstü için iyi bir anakart alabilir değiştirebilirsin
ama laptopta yapaamzsın..

ayran
18-12-2009, 23:57

artık yazsan diyorum bu teknik ve başka püf noktalrı herkes fikrini söyledi bir sen'den dinleyelim...!:49:

01erc
21-02-2011, 15:03
laptoplar her zaman kullanışlıdır.her yerde her alanda ihtiyaç duyulan bir teknolojik üründür.devir laptop devridir.

gacvokem
21-02-2011, 16:34
leptoplar her zaman masa üstü teknolojinin 5 yıl gerisinden gelmektedir, kesinlikle kullanmam

gungor1976
28-02-2011, 00:26
leptoplar her zaman masa üstü teknolojinin 5 yıl gerisinden gelmektedir, kesinlikle kullanmamiyide masaüstü laptopuda tutup tatile,şehir dışına vs. götüremiyoruz.üstelik evde yer derdide yok ve masaüstünün yapıtğı herişi yapıyor...