PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nurburgring'de İlk Cep Alonso'nun

Nakkus
06-05-2006, 16:44
Sezonun beşinci yarışı olan Avrupa grand prixsi sıralama turlarını Dünya Şampiyonu Renault sürücüsü Fernando Alonso kazandı.

İlk bölümde yaşanan zamanlama sorunu nedeniyle sıralama turları 15 dakika gecikmek zorunda kaldı. Son 20 dakikası heyecan içinde geçen sıralamalarda Michael Schumacher ikinci sırayı alırken takım arkadaşı Felipe Massa ise üçüncü sırada kendine yer buldu. Günün sürprizlerinden biri Giancarlo Fisichella'nın ikinci bölümde elenmesi oldu. Fisichella hızlı turunu attığı sırda gene hızlı turunu atan Jacques Villeneuve'ün arkasında yavaşlamak zorunda kalınca ilk on'a giremedi.

Basın Toplantısı:

Alonso: Hafta sonu başından bu yana araç ile ilgili çok değişiklik yaptık. Bu gün herşey güzel geçti. Sıralamalar çok önemli, en ufak bir hatada dışarıda kalabilirsiniz. Benim için olumlu bir gündü trafiğe takılmadım. İlginç bir start bizi bekliyor. Yarış içinde hızlı bir tempo ile yarışı kazanmak istiyoruz. Ama yakın bir yarış olacağını düşünüyorum.

Michael: İlk bölümde trafik çok yoğundu. İkinci bölümdede önümde çok fazla araç vardı. Son 20 dakika içinde ise hızlı olmaya çalıştım. Herşeye rağmen ilk çizgide olmamız güzel.

Massa: İlk üç içinde başlamak bizim için çok iyi. Rüzgar beni biraz zorladı ama güzel bir tur atabildim. Aracımız çok iyi ve gelişmeye devam ediyor. Yarın yarışta daha iyi olacağımızı umuyorum.