PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turkcell 3G Vınn Modem Alacakların Dikkatine!

fatihhh_56
15-12-2009, 00:33
Turkcell 3G Vınn Modem Alacakların Dikkatine!

Turkcell 3G Connect Modem, diğer adıyla VINN alacak arkadaşlar bazı uyarılar:

-Ücret aylık 39TL.(ilk üç ay 19TL)

-Usb Modem bedava.4Gb indirme limiti.

-24 ay sürelik (MECBUREN)

-En önemli sorun şu anda 3G yayını yapan baz istasyonları sadece il merkezlerinde var.

il merkezleri dışında internet hızı 236 kbps yani sinirden kanser olmaya yeter

Müthiş yavaş…

-Abonelik için TAAHHÜTAME imzalatıyorlar.Bence önce bi okuyun…Yoksa yanarınız..

Gerçi okuduktan sonra imza atacak cesaretiniz kaldıysa….

Birkaç önemli maddesini sizin için aşağıya yazdım…

Madde 7. Turkcell hizmetin hızını düşürebilme yetkisine sahip,itiraz hakkı yok

Madde 10.Kampanyadan çıkamazsınız 24 ay boyunca …

Madde 14.Cihazın kaybolması,bozulası durumunda bile 24 ay abonelik ücreti ödemeye devam edilir.

Madde 15. Kampanyada tarifenizde hiç bir değişiklik yapamazsınız(yani mesela bir yıl sonra yeni aboneler için fiyat 15TL'ye indirilirse eski abone olduğundan başvuramazsın)

Madde 17. Kampanyadan çıkarsanız 24 aylık faturayı bir defada ödemek zorundasınız….

Madde 18. Turkcell ücretlere zam yapma hakkı vardır.Vergilerde artış olursa Turkcell bu artışı faturalara yansıtabilir.Yani fiyat sabit değil..

radresss
15-12-2009, 00:44
maddelerden başka hadi hespini kabul ettiniz diyelim ilk ay (ilk ay 39 Tl olarak söylüyorum) gelen fatura 56 tl civarı sonraki ay 50 tl civarı sonraki ay 44 tl civarında bi fatura ödüyorsunuz yani fiyat sabit değil alacak kişiler lütfen bunları göze alarak alsın
şunu unutmayalım eğer taahütlü bir şeylere özellikle faturası gelen bir şeye abone olcaksk eğer mutlaka çok iyi araştıralım hemen karar vermeyelim saygılar...

pencere77
15-12-2009, 00:50
resmen soygunculuk olur öyleyse hem 24 ay tahütlü hemde fiyat sabit olmazsa bu durum risklidir...

MUTAF
15-12-2009, 01:05
gayet normal...

Volkan
15-12-2009, 01:10
ya ben şimdi anlamadım bu 3G ilk çıktığı zaman TELEKOMDAN kurtulduk bizi kazıklıo dio veryansın vardı ama görüldüğü üzere GSM şirketlerinin hiç affı yok ne sorgulama nede başka bişi madem zaten şehirmerkezlerinde var zaten artık bir çok ilde TELEKOM WİFİ var onu kullanırım daha iyi modemede gerek yok yeterki Lap top olsun.

Yalnız benım lap top serviste ve geleceği karanlık:frown:

egitmen
15-12-2009, 01:29
wifi de bedava değil ki..
günlüğü en az 5 liradan ayda 150 lira eder.
o da istasyon varsa ve siz oraya yakınsanız.
ben 4 gb lık türkcel vınn aldım, ilk ay vergilerin taksitleri de eklenerek 36 lira geldi.
hız yavaşlığı ve baz istasyonu olmayan yerlerden çekmemesi doğru.
kısacası pişman değilim ama pişman olmama az kaldı..

Volkan
15-12-2009, 02:30
wifi de bedava değil ki..
günlüğü en az 5 liradan ayda 150 lira eder.
o da istasyon varsa ve siz oraya yakınsanız.
ben 4 gb lık türkcel vınn aldım, ilk ay vergilerin taksitleri de eklenerek 36 lira geldi.
hız yavaşlığı ve baz istasyonu olmayan yerlerden çekmemesi doğru.
kısacası pişman değilim ama pişman olmama az kaldı..

arkadaşım zaten evinde olan internet bağlantının şifresini kullanacan tabi bu artı bir maliyet ama sen wifi yi hep dışarıda kullnacam dersen olmaz bu seferde telekom enayı değil. Telekom sana dışarıda başka bir araç gereç üyelik gerektirmeden kolaylık sağlıyor ben istanbulda İDO da beklerken bir dosya lazım oldu hemen şifremle wifi ye bağlanıp dosyayı gönderdim zaten bu tür bağlantılar iş kullanıcıları için yoksa ne 3G DE NEDE WİFİDE ÜCRETİ İLE BAŞA CIKAMAZSIN. şu an için wifi daha avantajlı

Hikmet™
15-12-2009, 15:44
Madde 7. Turkcell hizmetin hızını düşürebilme yetkisine sahip,itiraz hakkı yok

Madde 10.Kampanyadan çıkamazsınız 24 ay boyunca …

Madde 14.Cihazın kaybolması,bozulası durumunda bile 24 ay abonelik ücreti ödemeye devam edilir.

Madde 15. Kampanyada tarifenizde hiç bir değişiklik yapamazsınız(yani mesela bir yıl sonra yeni aboneler için fiyat 15TL'ye indirilirse eski abone olduğundan başvuramazsın)

Madde 17. Kampanyadan çıkarsanız 24 aylık faturayı bir defada ödemek zorundasınız….

Madde 18. Turkcell ücretlere zam yapma hakkı vardır.Vergilerde artış olursa Turkcell bu artışı faturalara yansıtabilir.Yani fiyat sabit değil..

Şu maddeler bile insanı caydırmaya yeter

fatihhh_56
13-01-2010, 00:22
3g vınn almak isteyenler önce 3g vınn alanların yorumlarını okuyunuz sonra karar veriniz :Turkcell VINN 3G Modem Kampanyası | Golden Blog: Turkcell (Only the registered members can see the link)

MUTAF
13-01-2010, 03:05
Türkiyede 3g ile tanışma bence fiyaskoya dönüştü.

cepten 3gli görüşme iyi güzel. gerisi hikaye...
Hepsinden önemlisi çok pahalı.

buna rağmen yukarda gayet normal dememin sebebi, 3gyi satan kişini koyduğu kuralları sunması gayet normal. işine gelen alır işine gelmeyen almaz manasında..

umut55
13-01-2010, 11:17
EN iyisi almamak

asker_31
13-01-2010, 15:02
kime güvenceez...

empu_1
13-01-2010, 17:22
daha düzgün cümleler kurmaya özen gösterelim....

Hikmet™
13-01-2010, 17:27
...

arkadaşım gülmekten öldüm bu sölediklerinden :puah: :puah: :puah: :puah: :puah: :puah: bence hemen bu yazını düzelt yoksa banlanacan heralde:puah::D

empu_1
13-01-2010, 17:38
..................
ilk mesajlarda böle cümleler kurmak yakışmıyor. lütfen forum adabına usulune göre cümlelr kuralım...

MUTAF
13-01-2010, 19:13
burasının forum olduğunu unutmayın arkadaşlar....