PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2009 yılında diziler liginde en öne çıkan olaylar

Editor
28-12-2009, 20:31
Memet GÜLER / HABERTÜRK
İşte 2009 yılında diziler liginde en
akılda kalan, en öne çıkan olaylar

Bunlar benim değerlendirmelerim, kişisel seçimlerim. Fırsatınız olursa siz de kendi listelerinizi gönderin, beklerim. 2009, Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi diziler liginde de çok köklü değişikliklere sahne oldu. Ekranlar, hele de şu son üç ayda müthiş bir dizi rekabetine sahne oldu. Sizin için yılın öne çıkan işlerini-kişilerini-dizilerini sıraladım. Yeni yıla girmemize şunun şurasında sayılı saatler kaldı. Hepinizi yeni sene öncesi Allah'a ısmarladım. Siz de kendi sıralamanızı yapıp yollayın, yayınlayacağım. Geçen yılın bilançosunu, en çok göndereceğiniz o mektuplardan anlayacağım. Hepinize iyi haftalar...
YILIN DİZİSİ: Ezel.
YILIN EN İYİ KADIN OYUNCUSU: Özgü Namal (Hanımın Çiftliği)
YILIN EN İYİ ERKEK OYUNCUSU: Kenan İmirzalıoğlu (Ezel)
YILIN EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCUSU: Aslıhan Gürbüz (Bir Bulut Olsam - Asiye)
YILIN EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCUSU: Gürkan Uygun (Kurtlar Vadisi Pusu - Memati)
YILIN EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN DİZİSİ: Yaz dizisi olarak başlayıp sezon dizilerini bile yerinden eden Geniş Aile.
YILIN REYTİNGLERİ SİLİP SÜPÜREN DİZİSİ: Yaprak Dökümü.
YILIN EN İYİ DÖNEM DİZİSİ: Hanımın Çiftliği.
YILIN EN İYİ SİT-COM'U: Türkmax'ta yayınlanan Demet Evgar ve Emre Karayel'li 1 Kadın 1 Erkek.
YILIN SÜRPRİZ DİZİSİ: Fox TV'deki Murat Han, Begüm Birgören, Özge Özder ve Mehmet Ali Nuroğlu'nun rol aldığı Ömre Bedel.
YILIN EN ÖZGÜN SENARYOSU: Maalesef aradım, taradım vallahi bulamadım.
YILIN EN GÖZÜ YAŞLI DİZİSİ: Her karakterin ağlama yarışına girdiği atv'nin dizisi Unutulmaz.
YILIN EN İYİ TRANSFERİ: Show TV'den Star'a geçen ve seyircisini de yanında götüren Kurtlar Vadisi Pusu.
YILIN EN ÇOK DİZİ HARCAYAN KANALI: atv

YILIN EN UNUTULMAYAN SEVİŞME SAHNESİ: Aşk-ı Memnu'daki Bihter ve Behlül'ün kış bahçesindeki sevişmeleri.
YILIN EN BAŞARILI KOMEDİ TİPLEMESİ: Kadir İnanır'a özgü "Yalaaan söylüyooorsun" repliğini hepimize hatırlatan Haneler'deki Yaban, yani Fırat Derelioğlu.
YILIN TAM SAHA EN İYİ EKİBİ: Kapalıçarşı.
YILIN HÜSRANI: Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik ve Nevra Serezli gibi Yeşilçam'ın duayenlerini buluşturan Altın Kızlar. Altı bölümde havlu attı.
YILIN EN BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI: Samanyolu.
YILIN NEFESİ EN ÇABUK KESİLEN DİZİSİ: Nefes
YILINEN HAKSIZ YERE HARCANAN DİZİSİ: Gençlik dizisi Es-Es.
YILIN EN BAHTSIZ KAHRAMANLARI: Show'daki Kahramanlar.
YILIN EN İYİ DİZİ MÜZİĞİ: Ezel - Toygar Işıklı
YILIN EN ÇOK KONUŞULAN DEKORU: Sevişme sahnesinde Bihter ve Behlül'ün arasına konulan yastık.

digital_52
28-12-2009, 20:34
paylaşım için sagol usta

Volkan
28-12-2009, 20:42
yılın dizisi EZEL seçilmiş ama daha yeni başlayan ve Konu su çok saçma olan bir dizi. Ayrıca Kenan İmirzalıoğlu nun oyunculuğu bu dizide iyi değil. Bence ACIHAYATTa daha iyiyidi.

Yılın erkek Oyuncusu bence geçtiğimiz sezonada bakılarak seçilmeliydi. Bence bu konuda arka sokaklarda Özgür OZAN rolunun hakkını Kenan İmirzalığlundan daha iyi veriyor.

En iyi dizi olarak kesinlikle Kurtlar vadisi yada TEK türkiye yada Parmaklıklar Ardında olmalıydı.

En iyi kadın oyuncu olarak Özü NAMAL değil Ebru Cündübeyoğlu seçilmeliydi.

Yılın en iyi dönem dizisi PAPATYAM olabilirdi.

Bence yapılan seçimler birileri bu olacak denilipte yapılmış. Yoksa hak hukuka bakarsa yarısından fazlası yanlış bence.

ŞAVKÇI09
28-12-2009, 20:52
Vallahi kurtlar vadisi dışında dizi bakmadığımdan yorum yapamıyacağım.....

sercankolay
29-12-2009, 00:43
Vallahi kurtlar vadisi dışında dizi bakmadığımdan yorum yapamıyacağım.....
katılıyorum:clap2::