PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yenİ Nesİl Nereye Gİdİyor !!!!!!!

muzo
08-05-2006, 16:07
Arkadaşlar bu yeni nesilin hali nolacak gün geçmiyorki haberler'de bir öğrenci olayı duyulmasın bunlara bir dur diyecek yokmu mesala bazı haberler

LİSEDE KIZ İÇİN BIÇAKLAR ÇEKİLDİ

Adıyaman Endüstri Meslek Lisesi önünde, öğrenciler arasında kız meselesi yüzünden çıktığı tahmin edilen bıçaklı kavgada 1 öğrenci ağır yaralandı.
08 Mayıs 2006 Pazartesi 12:53

HABİP DEMİRCİ
ADIYAMAN - Adıyaman Endüstri Meslek Lisesi önünde, öğrenciler arasında kız meselesi yüzünden çıktığı tahmin edilen bıçaklı kavgada 1 öğrenci ağır yaralandı.
Edinilen bilgiye göre, Adıyaman Anadolu Lisesi'nden iki öğrenci, sabah erken saatlerde Endüstri Meslek Lisesi önünde S.B. (17) ve birkaç arkadaşı tartıştı. Kız meselesi yüzünden çıktığı tahmin edilen kavga bir anda büyüyerek bıçaklı kavgaya dönüştü. Çıkan kavgada S.B., bacağından ve sol göğsünden aldığı bıçak darbeleriyle ağır yaralandı. Okulda bulunan öğretmenler tarafından 82. Yıl Devlet Hastanesi'ne kaldırılan S.B., burada yapılan ilk müdahalenin ardından Adıyaman Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Kalbinin hemen yanına isabet eden yara sebebiyle kan kaybeden S.B., ameliyata alındı. S.B.'nin kan kaybettiği haberini alan öğretmen ve öğrenciler, hastaneye gelerek kan vermek istedi. Öğrenci için 5 ünite kan bulunurken, göğüs kalp ve damar cerrahisinde ameliyata alınan S.B'nin durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.
Polis, olaydan sonra kavgaya karıştığı tahmin edilen Anadolu Lisesi öğrencilerinden 2 kişiyi gözaltına aldı. Olayı gören öğrencilerse kavganın kız meselesi yüzünden çıktığını ileri sürerek, "Okulun karşı tarafından bulunan ve Anadolu Lisesi'nden gelen iki öğrenci, arkadaşımızı çağırdı. Sonra birden kavgaya tutuştular. Öğretmenler olaya müdahale ederek, yaralanan arkadaşı hastaneye götürdü" dedi.
Ameliyata alınan öğrenci için kan veren öğretmense, olayın neden çıktığını bilmediğini söyledi. Olaydan sonra Adıyaman Milli Eğitim Müdür Yardımcıları da hastaneye gelerek S.B.'nin yakınlarına geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

daha bir çok haberler

umuter
08-05-2006, 18:39
valla yeni nesil iyiye gideceğine daha çok kötüye yöneliyor
ALLAH sonumuzu hayır etsin inşallah

Yaban Ali
08-05-2006, 18:42
Cehaletten kaynaklanıyor.. Eğitim şart..

Admin
08-05-2006, 18:57
Yeni nesailin durumu çok kötü.sigara içki malesef bunu marifet sanıyorlar zengininden.normallisine kadar cocuklar malesef köüye gidiyor.Şaıyorum ya hiçmi aileleri birşey demiyor anlamadım gitti

vaneruydu
08-05-2006, 18:59
evet katılıyorum bizim burda çok var öle elinde sigara abi be versene para gibi okutmak lazım adam olmaları lazım ki biz yerlerimizi bunlara teslim edelim

muzo
08-05-2006, 21:05
dün biryerde oturuyordum birtane 6. sınıfa giden çocuğun biri arkadaşına sınıfta falanı şöyle dövdük filanı böyle dövdük diye arkadışana anlatıyor bu yaşta bu şiddet nedir anlamadımki bu işin sorumlusu aile çocuğa annesi kızıyo babası arka çıkıyor babası kızıyor annesi arka çıkıyo çocuk haliyle şımarıyor ve korktuğu kimse olmuyor birde en önemli eğitim olan dini bilgiler ve ALLAH korkusu çocuğa küçük yaşta öğretilmediği için sonra saygısız sorumsuz birisi olup çıkıyor çocuklarımız.Ben diyorum önce Aile eğitimi şart
saygılar

Admin
08-05-2006, 21:09
.Ben diyorum önce Aile eğitimi şart
saygılar
Çok haklısın muzo

ali_49
08-05-2006, 21:14
Böyle giderse sonumuzu allah hayır eylesin.

muzo
08-05-2006, 21:16
zaten çocuk 3 yaşındayken herşeyi kapmaya başlıyor bir teyip gibi biz bu çocuklarımıza iyi bir eğitim verirsek tabi eğitimi devam eddirmek şartıyla iyi bir nesil yetişeceğine inanıyorum.

®adakoglu
08-05-2006, 21:19
Egitime çok önem vermeliyiz .Sahipsiz bırakılan çoçuk aklına ne gelirse onu yapar.Tabi bunun yanında aliede çoçuklarına sahip çıkmalı.

muzo
09-05-2006, 19:50
Alsana bi olaydaha vallahi insan çocuğunu okula yollamaya korkuyor ALLAH sonumuzu hayır eylesin

Okulda kabadayılık kavgası: 1 öğrenci bıçaklandı

Mersin'de, birbirlerine ”kabadayılık” tasladıkları gerekçesiyle ilköğretim öğrencileri arasında çıktığı iddia edilen kavgada, bir öğrenci bıçakla bacağından yaralandı.

Özgürlük Mahallesi'ndeki Naciye Filizay İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi A.B. (15) ile G.K, arasında okulun arka tarafında bulunan parkta, iddiaya göre, birbirlerine ”kabadayılık” tasladıkları gerekçesiyle tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi üzerine G.K, yanında taşıdığı bıçakla sınıf arkadaşı A.B'yi sağ bacağından bıçakladı.

Yaralı öğrenci, “112 Acil Servis” ekiplerince kaldırıldığı Toros Devlet Hastanesinde tedavi altına alınırken, olaydan sonra kaçtığı belirtilen G.K. güvenlik güçlerince yakalandı.

Yetkililer, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini kaydettiler.