PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir İran otomobili daha Türkiye'de

COEMAR
18-01-2010, 03:21
İran'ın Khodro Company (IKCO) firması tarafından üretilen “Samand”ın ardından “Soren” modeli de Türkiye'de satışa sunuldu.

IKCO'nun Türkiye Distribütörü MYS Otomotiv'in genel müdürü Yiğit Seskır, Türkiye piyasasına iki yıl önce “Samand”ın “LX” modeliyle girdiklerini hatırlattı.

Daha sonra “Samand”ın “EL” modelini de Türkiye'ye getirdiklerini ifade eden Seskır, her iki modelin de Türk tüketicisinden yoğun ilgi gördüğünü vurguladı.

Seskır, “Samand”a gösterilen ilgi üzerine İran'da üretici firma ile yaptıkları görüşmeler sonucu “Soren” modelini de Türkiye'ye getirme kararı aldıklarını belirterek, “Bu karar çerçevesinde Soren'in 'EL' ve 'LX' modellerini yeni yılın ilk haftasından itibaren Türk tüketicisinin beğenisine sunduk” dedi.

“Soren”in 20 bin 990 TL'den satışına başlanan “EL” modelinde klima, airbag, elektrikli camlar ve ABS gib donanımların standart olduğunu dile getiren Seskır, 23 bin 990 TL'den satılan “LX” modelinde ise bunlara ilave olarak çift airbag, çelik jant, sis farları, park sensörleri, Türkçe konuşan yol bilgisayarı ve elektrikli koltukların bulunduğunu bildirdi.

Seskır, her iki modelin 1.6 motor ve 110 beygir gücünde benzinli ve doğal gazlı motora sahip olduklarına değinerek, şunları söyledi:

“Biz, Türkiye piyasasına kaliteli ve ucuz otomobil sloganıyla girmiştik. 'Samand'da beklediğimiz ilgiyi gördük. Bu doğrultuda yine çok kaliteli ve ekonomik bir aracı Türkiye'ye getirdik. Türk tüketicisinin 'Soren'i çok beğeneceğine inanıyorum. Şu an Türkiye'de model sayımızı 2'ye, versiyon sayımızı da 4'e yükselttik.”

YENİ MODEL: “RUNNA"

Seskır, İran'ın Türkiye yollarında olacak 3. otomobilinin, B segmentinde yer alan “Runna” olacağını belirtti.

“Runna”nın, geçen sene 18 Nisanda İran'da Sanayi ve Maden Bakanı Ali Ekber Mehrabian'ın da hazır bulunduğu törenle ilk kez görücüye çıktığını dile getiren Seskır, şunları kaydetti:

“Runna'yı 1.4, 1.6 litrelik motor seçenekleriyle mart ayında Türkiye'ye getirmeyi planlıyoruz. Bu aracın ön büyük özelliği İran'ın dışında dünyada ilk kez Türkiye'de satılacak olması. Aracımızda ABS fren sistemi, hava yastığı, klima, merkezi kilit, xenon ve ledli farlar, radyo, CD ve mp3 çalar, uzaktan kumandalı ve alarmlı merkezi kilit, akıllı anahtar, ısıtmalı aynalar, elektrikli camlar gibi donanımlar olacak.”

Hikmet™
18-01-2010, 10:35
şu arabayıda bi görseydik iyi olurdu

empu_1
18-01-2010, 11:50
ewet bencede...parayı nereye veriyoruz,ne satın alıyoruz belli değil.bi görelim bakalım.

eura
18-01-2010, 13:18
Bana göre Samand'lar fena bir araba değildi. Hatta İzmir'de taksi hatlarında kullanıldıklarını bile gördüm. Demekki iyi bir arabaydı bana göre.

orun0774
18-01-2010, 13:36
2008 yılında ben aldım bu arabayı.gayet kullanışlı ve rahat,araba full olarak aldım,içinde abs,ebd,airbag,klima,yol bilgisayarı,arka park sensörü,alarm,4 cam otomatik,elektrkli koltuklar var.

osmann
18-01-2010, 14:54
2008 yılında ben aldım bu arabayı.gayet kullanışlı ve rahat,araba full olarak aldım,içinde abs,ebd,airbag,klima,yol bilgisayarı,arka park sensörü,alarm,4 cam otomatik,elektrkli koltuklar var.

kaça aldın?

MUTAF
18-01-2010, 16:57
saman lx

Only the registered members can see the link

MUTAF
18-01-2010, 16:59
soren

Only the registered members can see the link

osmann
18-01-2010, 18:02
güzel yapmışlar...önden eski vectra lara benziyor...
motoru nasıl acaba?
selametle...

digital_52
18-01-2010, 20:52
evet güzele benziyor

orun0774
19-01-2010, 01:11
kaça aldın?

19.500 tl ye almıştım.

orun0774
19-01-2010, 01:14
güzel yapmışlar...önden eski vectra lara benziyor...
motoru nasıl acaba?
selametle...

üzerinde peugeot motoru var,106 beygir diğer parçalar iran'a ait.

Volkan
19-01-2010, 02:22
Bursada MYS otomotivi sahibi yiğit beyi çok iyi bilirim Knedileri IKCO markası ile iyi bir çıkış yaptılar nerdeyse batma olan iş durumlarını kurtarıp işyerlerinde güzel bir düzenleme yaptılar .

Özellikle firmaları İRAN la birebir ilişkide çalışıp bursada iş yerlerinde mutlaka İRANLI mühendisler bulunmaktadır. Servis anlayışları iyi ama araçları özellik bakımından ne kadar iyi olsada TOFAŞ ve RENO bile kadar estetik bir araç yapamıolar.

COEMAR
31-01-2010, 03:58
bizim kendi markamız yok ne yazık İran bile otomobil yapıyor..

MUTAF
31-01-2010, 11:44
bizim kendi markamız yok ne yazık İran bile otomobil yapıyor..

bizim hiç bi zaman olmucakta...
koyun gibi millet oldk. üretkenliğimizi yitirdik.
önümüze otu koyarlarsa yeriz anca..

Mehmet Kaynaklı
31-01-2010, 13:35
bizim hiç bi zaman olmucakta...
koyun gibi millet oldk. üretkenliğimizi yitirdik.
önümüze otu koyarlarsa yeriz anca..
demekki kendini okadar kötü hissediyorsun:D

MUTAF
31-01-2010, 14:12
demekki kendini okadar kötü hissediyorsun:D

aynen öyle...