PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haitide Yağmacıyı diri diri yaktılar

MUTAF
18-01-2010, 03:29
Yakalanan bir yağmacı sokak ortasında linç edildikten sonra diri diri yakıldı.

Korkunç deprem sonrası gıda ve su sıkıntısı çeken Haiti halkı, yağmacılara karşı en sert tepkiyi gösteriyor. Son yaşanan olayda, yakalanan bir yağmacı sokak ortasında linç edildikten sonra diri diri yakıldı.

Haiti’de depremin ardından yaşanan insanlık dramı ve öfke tanımlanamayacak noktalara ulaştı.
Hapishanelerden kaçan tutukluların sokaklara çıkmasıyla artan yağma olayları, günlerden beri yetersiz kalan yardım ve kurtarma çalışmalarının öfkelendirdiği sivil halkı çileden çıkardı.
Geçtiğimiz gün yağma yaparken yakalandığı öne sürülen bir adam, Petionville banliyösünde sokakta işkence edilerek öldürülmesinin ardından yakıldı. Çocukların da seyirci olduğu işkenceye ait insanın kanını donduran anlar kare kare görüntülendi.
SOKAK ORTASINDA YAKILDI
Cesedi sopalarla dövülen, hatta cep telefonuyla resimleri çekilen adam, halkın öfkesi dindikten sonra yağma edilen mallarla beraber sokak ortasında yakıldı.
Haiti'de binlerce insan harabeye dönen başkentleri Port-au Prince'den kaçarken, su ve gıda yetersizliği yağmaları ve hırsızlığı tetikliyor.

Only the registered members can see the link

beydemir
18-01-2010, 04:21
paylaşım için teşekkürler .yakma işi vahşice ama yağmacılık yapmak isteyenler için iyi bir göz dağı.bizdeki kapkaççılara ve yüz kızartıcı suç işleyenlere aynı işlemi bi yapalım bak bu işler nasıl azalıyor.

sercankolay
18-01-2010, 12:37
çok kötü bir durum...

aliharbiye
18-01-2010, 12:46
polis yok jandarma yok nerde bu ülkenin sivil koruması hayret bişi ya yakılanın yaptığı şey çok ayıp ve yerinde olmayan bir davranış biçimidir ama ihtiyacıda olmasa zaten yapmaz diye düşünüyorum saygılarımla aliharbiye

veyselbakan
18-01-2010, 12:49
insanlar ölmüş herkes ağlıyor ülke mahfolmuş sen orada çıkıp ceplerini doldurmaya çalışıyorsun ölü soyuculuğu yapıyorsun bu affedilemez evet ölüm şekli gerçekten kötü lakin bu adamında affedilir hiçbir tarafı yok! kasap et derdinde koyun can derdinde sen orada canla başla hayat kurtaracağına utanmadan sıkılmadan rezilce yağmalama yapıyorsun :smiles22:

veyselbakan
18-01-2010, 12:55
polis yok jandarma yok nerde bu ülkenin sivil koruması hayret bişi ya yakılanın yaptığı şey çok ayıp ve yerinde olmayan bir davranış biçimidir ama ihtiyacıda olmasa zaten yapmaz diye düşünüyorum saygılarımla aliharbiye

ali hepimizin ihtiyacı var o zaman bizlerde yağmalama yapalım bu kabul edilemez böyle bir şey insanlığa sığmaz gölcük depreminde enkaz altında kalmış bir bayan artık ölmüş şerefsiz gelmiş kadının kolundaki bileziği alsın diye kadının kolunu kesiyor askerde bunu görünce tek kurşunla bu adiyi orada indiriyor olmaz açta kalsan ne ihtiyacın olursa olsun orada masum insanlar bebekler ölmüş zaten herkes bitmiş eğer o adi orada hala ceplerini doldurmayı düşünüyorsa benim gözümde insan bile değildir!

eura
18-01-2010, 12:59

Bahsetttiğiniz polis ve jandarma onlarda yok ama bizde var da ne oluyor ?!? Hırsızlık, yan kesicilik, gasp gibi olaylar "Avrupa ülkesi olduğumuz halde" kaynıyor. :yell: :tsk::smiles22::mad2::46::new_icon9:

aliharbiye
18-01-2010, 13:37
arkadaşlar ben tepki toplamak için bu mesajı yazmadımki zaten mesajımı dikkatle incelerseniz benim böyle bir şeyi desteklemediğimi göreceksiniz adamın yaptığı kesinlikle yanlış bir şey bu tartışılmaz ama onu bu şekilde vahşice öldürmeleri.... saygılarımla aliharbiye