PDA

Orijinalini görmek için týklayýnýz : Zayýflama kemerleri iþe yarýyormu? kullananlar varmý?

hagiwatt
31-01-2010, 13:42
tvde devamlý olarak mucizevi titreþimli masaj özelliði olan zayýflama kemerlerinin reklamý yapýlýyor bende biraz kiloluyum böyle bir alet iþe yararmý kullananlar varmý tavsiye edermisiniz?

umut55
31-01-2010, 14:45
bende tam randýman alamazsýnýz bir diyet uzmanýna basvusurn ve uuygulayýn kilo verirsiniz .bir arkadasým akapuntur ile 15 kd verdi 1 ayda

hagiwatt
31-01-2010, 22:35
15 kilo 1 ay için çok deðilmi?

CABBARÝ
31-01-2010, 22:55
Zayýflama ve diyet dünyasýnda 1950’li yýlardan beri titreþim yoluyla zayýflama ve bölgesel incelme yöntemleri yaygýn olarak kullanýlmaktadýr. Titreþimin yað hücrelerini parçaladýðý ve bölgesel zayýflama yöntemi olarak çok iþe yaradýðý, zayýflama ve diyet uygulayýcýlarý tarafýndan yaygýn olarak düþünülmektedir. Tabi böyle popüler bir uygulamanýn yanýnda bazý dolandýrýcý ve düzenbazlar da zayýflamak ve kilo vermek isteyen insanlarý deðiþik yollarla kandýrabilmekte ve dolandýrmaktadýr. Bu yazýmýzda bir yandan titreþimli zayýflama kemerlerini tanýtýrken, diðer yandan da iþin inceliklerini ve kaliteli bir zayýflama kemeri nasýl alýnýr sorularýný yanýtlayacaðýz.

Ýnsanlarýn zahmetsiz ve kolay zayýflama meraklarý, son 60 yýldaki teknoloji ve bilimin daha kolay zayýflama saðlayan yöntemlerindeki geliþmeleri gerektiði gibi deðerlendiriyorlar. Ancak yeni geliþen titreþimli zayýflama kemerleri sayesinde sadece bölgesel deðil, ayný zamanda kitlesel zayýflama da mümkün hale gelmiþ durumda. Tabi zayýflama kemerlerinin tek faydasý yaðlarý eritmek deðilmiþ, ayný zamanda kaslarý gevþeterek bir nevi dinlenme sürecini de baþlatýyor.

Geçenlerde bir alýþveriþ merkezinde (AVM) titreþimli zayýflama kemerinin tanýtýmý vardý. 6-7 dakikalýðýna bedava deneme þansý buldum. BU 6 dakikalýk zayýflama kemeri küründe yaklaþýk olarak 45 dakika zayýflama egzersizi yapmýþ kadar enerji harcadýðýmý yetkili kiþiler söyleyince gerçekten hayretler içerisinde kaldým. Bir damla bile terlemeden kolay ve diyetsiz zayýflama demek ki buymuþ dedim. Tabi bu fizik kurallarýný alt üst eden deneyim sonucunda herhalde 20 kaloriden fazlasýný da yaktýðýmý düþünmüyorum.

Zira araþtýrmalar göstermektedir ki zayýflama kemeri kullanýlarak yapýlan titreþimde dakikada ortalama 1 veya 2 kalori harcana biliyormuþ. Yani diðer bir deyiþle 1 saatlik bir seans sonunda 100 kalori harcamýþ oluyoruz. Tabi burada 1 kilo yaðý eritmek için 8000 kalorilik bir hareket egzersizine ihtiyaç duyduðumuzu hesapladýðýmýzda, zayýflama kemerleri ile 1 kilo yað eritmek için yaklaþýk olarak 80 gün boyunca 1 saat düzenli olarak kullanmamýz gerektiði ortaya çýkýyor.

Yani bu yönüyle öyle sanýldýðý kadar mucizevî kilo verdirici bir yöntem olarak görülmemeli… Titreþimli zayýflama kemerlerinin sporcular tarafýndan da reklam amacýyla sýklýkla kullanýldýðýna da þahit oldum. Ancak hiçbir sporcu veya aerobik uzmaný, egzersiz yerine bu aletle efor harcamayý tavsiye etmez. Sporcularý zayýflama kemeri reklamlarýnda kullanmak, olsa olsa bir marketing, pazarlama taktiðinden baþka bir þey deðildir. Yoksa zayýflama kemerinin ürün broþürlerinde yazdýðý gibi hormonal denge saðlamasýndan tutun da kemik yoðunluðunu güçlendirmeye kadar sayýsýz faydasýnýn olduðu tamamen bir safsatadan ibarettir.

Zayýflama kemerleri saniyede 10 ile 30 arasý titreþim periyoduna sahiptir. Tabi bölgesel zayýflama, selülit ve selülitleri yok etme, kilo verme gibi deðiþik amaçlar için deðiþik vibrasyon frekanslarý öngörülmektedir. Bu nedenle de seans fiyatlarý amaca göre deðiþebilmektedir. Ülkemizde titreþimli zayýflama kemeri olan zayýflama merkezlerinde seans baþý ücretler 50–100 TL arasý deðiþmektedir.

Yukarýnda yazdýklarýmý dikkate alarak zayýflama kemerlerinden olan beklentilerinizi gerçekçi bir düzeye taþýmanýz ve ona göre bir zayýflama ve diyet stratejisi oluþturmanýzý naçizane olarak tavsiye ederim.

umut55
31-01-2010, 22:58
doktor kontrolunde cok deðil 115 kg olan bir kiþi için

CABBARÝ
01-02-2010, 00:05
hepsi aldatmaca bana göre ter çýkmadan zayýflanmaz arkadaþ

MUTAF
01-02-2010, 00:25
tam 1 sene önce salona gittim.
85 kiloydum ve 2 ayda, fazla zorlamadan 8 kilo verdim. koþu bandýnda 8 km koþtum haftada en az 4 akþam olarak.
sabah çokokremimide yedim akþam makarnamýda yedim. ekmeði azalttým ama yinede yedim. hatta salona akþam 8de giderdim geldiðimde saat 11 12 olurdu ben yemeðe otururdum. amacým kilo vermekti.
2 ay gittim 85ten 77ye indim tertemiz.
þimdi yine 85im 77ye inicem.

bu kemer felan hikayei bunu demek istiyorum kýsacasý :)

CABBARÝ
01-02-2010, 12:41
diyorumya terlemeden bu iþ olmaz illaki ter akacak

Hikmet™
01-02-2010, 13:16
cabbari abi bu terleten elbiseler varya onlar terletiyor bu bir. Ýkinciside bu terleten elbiseyi takýp kemeride açtýnmý son seviye tam terlersin hemde yaðlarý parçalýyarak kemerle dahada çok verim alýrsýn ben öyle yaptým þahsen iþede yaradý :)

CABBARÝ
01-02-2010, 17:22
cabbari abi bu terleten elbiseler varya onlar terletiyor bu bir. Ýkinciside bu terleten elbiseyi takýp kemeride açtýnmý son seviye tam terlersin hemde yaðlarý parçalýyarak kemerle dahada çok verim alýrsýn ben öyle yaptým þahsen iþede yaradý :)
ciddimisin gerçekten iþe yarýyormu?

Hikmet™
01-02-2010, 17:24
ciddimisin gerçekten iþe yarýyormu?

harbi iþe yarýyo kemer yaðlarý parçalýyor elbisede terleterek dýþarý atýyor

muhteþem
02-02-2010, 10:47
yapabiliyorsanýz þayet günde sabahlarý aç karna bir saat yuruyun yeter baþka seye gerek yok

Alperen38
27-05-2016, 10:24
ZAYIFLAMA KEMERLERÝ ÝÞE YARIYORMU
Zayýflamak artýk herkesin tek sorunu haline geldiði için piyasada birçok zayýflama ürünü bulunmaktadýr. Bizde piyasadaki ürünlerden çoðu kez yararlanmýþýzdýr. Ýçecekler, aletler, kapsüller hepsinin farklý özellikleri vardýr. Fakat insanlarýn çokça dikkat ettiði kriterler bu tür ürünlerde ortak noktadýr. Mesela;
ZAYIFLAMA KEMERÝ SÝPARÝÞ VER
Metabolizmayý hýzlandýrmasý: metabolizmanýn hýzlanmasý yediðimiz yiyeceklerin daha çok yakýlmasýný saðlar ayný zamanda terletmeye yol açar buda toksinleri vücudumuzdan atmamýz için çok önemlidir.
Bölgesel zayýflatmasý: Yaptýðýmýz diyetlerde sadece kilo veririz fakat spor yaparak inceltiðimiz bubölgeleri bazý ürünler sayesinde de bölgesel olarak inceltebiliriz.
Bunlarýn hepsinin bir üründe toplandýðý zayýflama kemerleri piyasada çokça ilgi görüyor. Bölgesel zayýflattýðý, metabolizmayý ilginç þekilde çalýþtýrdýðý söyleniyor. Peki, iþe yarýyor mu? Yada ne kadar iþe yarýyor?
Zayýflama kemerleri özellikle kalça ve karýn bölgesindeki yaðlarý yakmaya yardýmcý olur. Düzenli kullanýlmasý gerekir. Düzenli ve ilk 2-3 hafta boyunca kullanýldýðýnda iþe yaradýðý söyleniyor. Kemerin temas ettiðidokuda titreþimleri ve ýsýsý ile bölgesel zayýflamayý hedefliyor. Birçok uzman tarafýndan zararýnýn olmadýðýný sadece etki göstermeme durumlarýnýn olabileceði söyleniyor buda düzenli ve sýk kullanmamak, ya da yanlýþ markalarý kullanmaktan kaynaklanýyor. Bazýlarý ise orijinalürünleri taklit etmektedir.Bu yüzden çok iyi araþtýrma yapmak gerekir.
Sadece internet üzerinden satýþ sitelerini deðil, müþteri yorumlarý, uzman tavsiyelerinin de dinlenmesi gerekir. Günde 2 sefer her biri 10 dakika þeklinde kullanýlmasý gerekmektedir fazla titreþimden dolayý kaþýnma yaþayabilirsiniz. Bazý uzmanlar spora vakit bulamayan bireylere en azýndan yaðlý olan bölgenize ellinizle masaj yaparak yaðlarý parçalayabileceðimizi söylüyorlar bunu yaparak bile yað yakýmýna yardýmcý olabiliyorsak, bu tür titreþim kemerlerinin de çok faydasýný görebiliriz kullanýmý kolay olan zayýflama kemerinin iþe yaramasý için uygun ve doðru kullaným ve gerçek markalarý kullanmamýz yeterlidir.
Ä°NDÄ°RÄ°MLÄ° ÃœRÃœNLER: ZAYIFLAMA KEMERLERÄ° Ä°ÅžE YARIYORMU (Only the registered members can see the link)