PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En iyi Türk Siteleri, En Faydalı, En Yararlı Türkçe Bloglar Listesi

ayran
07-02-2010, 03:01
En iyi Türkçe bloglar ile ilgili bir dünya yarışmalar düzenlendi. Bir sürü eski blog yazarları derledi, düzenledi ve yayınlandı. Ama bence en iyi blog göreceli bir kavramdır. Kişiden kişiye değişir… Bazı kişilerin teknoloji merakı vardır, teknoloji bloglarını sever… Bazı kişiler yemek hobisi vardır, yemek içerikli blogları sever… Bu örnekleri spor, müzik, sinema, sevgi, aşk, eğlence, oyun vb. gibi. uzatılabilir.

Bence en iyi Türkçe blogları şöyle sıralayabiliriz. (Sıralama iyiden kötüye doğru değil, benim için hepsi 1 numara)

Verve Digital- Online insanlar için lezzetli dijital içerik! (Only the registered members can see the link)MindShare Interaction kaliteli ekibi tarafdan hazırlanan bu blog, online insanlar için lezzetli içeriklerle dopdolu. Kaliteli reklam ve teknolojileri onlarla takip etmek gerekli.

Bina Yönetimi ve İşletimi (Only the registered members can see the link) Bina işletimi ve yönetimi ile ilgili gerçekten dopdolu bir blog. Profesyonel bina işletmecileri için rehber niteliğinde bir kaynak. (Benim de bazı araştırma yazılarım var)

Gülümseyin. (Only the registered members can see the link) Farklı teması ve tarzıyla blogların en komiği, gülmek için bahaneye gerek yok. Tek bir ziyaret yeter. (Site benimdir, torpil yapmadım.

bildirgec.org | internet, tasarım, popüler kültür, teknoloji, mimler ve mucizeleri (Only the registered members can see the link) Teknoloji deyince ilk aklıma gelen blog. Hergün 5 dk bildirgeç aspirin niyetine iyi geliyor. Seveni de var, sevmeyeni de. Bence Türkiyenin en başarılı kominite bloglarından biri.

Devletşah (Only the registered members can see the link) Görsel olarak en çok hoşuma giden bir blog. İçeriği dopdolu. Bezen bir yemek tarifi bazen de bir gezi rehberi.

Blog Wolkanca - İşimiz gücümüz blog! (Only the registered members can see the link) Türkiye blog olayını neredeyse ondan takip ediyor. Blogcular içinde çok ünlü ve aktif. Her türlü blogcu cemaatini destekler. Aslına bakarsanız blogu kişisel gibi gözüksede kominitedir. İki günde bir bakarım ne yazmış diye … Blogunu url’sinin ana dizinine alsa daha süper olacak.

Webrazzi (Only the registered members can see the link) Web dünyasını analiz eden kutsal bir teknoloji takipçisi. Arda internetle yatıyor internetle kalkıyor. Tek kelime ile hayranlıkla kendisini takip ediyorum.

bobiler.örg (Only the registered members can see the link) Bence bloglari içinde en orjinali. Onlara bayılmıyorm desem yalan söylemiş olurum. Acayip orjinal ve komik. Bobileri seviyorum.

Nahnu.Org - internet kültürü, gündeme dair yerli yersiz konuşmalar ve süper maceralarım (Only the registered members can see the link) Dünya insanı sosyal hayaattan yazılıma internetten insalığa bir şey mi aradınız nahnu size yol göstersin.

PocketPC.gen.tr | Mobil Dünyaya Adım Atın! (Only the registered members can see the link) Geçen ay samsun i780 marka bir pocketpc almıştım. Yaklaşık 1 haftadan beri takipteyim. Yazarı sıkıştırmayı planlıyorum. Pocketpc’imde yapmak istediklerimi bir bir ondan öğrenmeyi planlıyorum.

H-Yaman (Only the registered members can see the link) Öğreneceğimiz çok şey var ondan. Özellikle web ve internet
konularında.

sesebian | Güncel konuların paylaşıldığı internet günlüğü. (Only the registered members can see the link) Eğlenceli programlar ve oyunları buradan takip edebilirsiniz. Arayüzü kolay merak uyandırıcı bir blog…

lordsnk
11-02-2010, 01:43
Teşekkürler