PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 92 şahin

manyaqq__
23-03-2010, 07:25
Merhaba arkadaşlar ben daha yeniyim ama benim bir sorum olacaktı..92 model şahin'im var ama araba bağırıyor ve gitmiyor..Önceden atılgandı şimdi ise tık yok kaldıramıyor bile kasayı :S yenı ön takım yaptım baskı değişti balata değişti tüp takıldı çok iyiydi sonra biranda gitmemeye başladı delirtiyor beni :@ en sonunda yakıcam arabayı :@ fren balatası ayarlarını yaptırdım değişen birşey yok hala aynı ve baskı kaçırıyor dediler :S baskı kaçırsa hiç kalkmaz ki :S saçma sapan şeyler söylediler bana dişli sıyırması falan :S tek korkum volan da bi sorun olması.Acaba bilen birileri bana yardımcı olabilir mi?En azından bi ön bilgim olur ne olduğuyla ilgili..Şimdiden teşekkür ederim..

f.pala
23-03-2010, 07:58
lpg ayaarlarında olmasın benzinde nasıl araç

airman06
23-03-2010, 10:29
volanla ilgili sıkıntı olacağını sanmam.marş kaçırsa volan dişlisi yada marş dişlisi olabilir ama arabanın gitmesi ile volanın alakası olacağını sanmam.
baskı balata gibi görünüyor ama yeni değişti diyorsun.
frenlerde kasmıyorsa ,birde motorun komprasyonunu ölçtür,derim

Volkan
23-03-2010, 12:37
iki seçenek var ilk olarak taktırdığın debriyaj baskı balatası yan sanayı yada ustanın yaptığı bir yanlıştan dolayı kaçırıyor olabilir.

İkinci seçenek ise aracına taktırdığın LPG sistemınden yapar. Eğer karbüratörün hava dengesini iyi ayarlanmadıysa aracın gitmez. Aracını benzıne al birde öyle dene benzınde sorun yok ise arac lpg de karburatör fazla hava aldığı için gitmez genelde bunun sebebi mikserin yanlış montajı ve karburatörun contalarının eski olması.

manyaqq__
23-03-2010, 16:36
Öncelikle ilginize çok teşekkür ederim...lpg ayarını da yaptırdım atıker var üstünde..Baskı balatanın markası valeo 70 lira falan yine orta dereceli bi baskıya benziyor zaten adamlar ben arabanın başına gidene kadar baskıyı değiştirmişlerdi :S kompresyon hiç aklıma gelmemişti zaten bujilerin orası biraz yağ oluyo yağda eksiltiyor.Benzinde dip gaz yapınca hiç gitmiyo herşey gaza göre ayarlı :S dip gazı yapıyorum boğulup kalıyo..Neyse götürücem yarın sanayiye bütün ustaları gezicem en son olmadı çekcem çayıra vercem ateşi :S

osmann
23-03-2010, 18:53
bende baskı balata dan olduğunu düşünüyorum...kaputu açıp sol taraftaki rekordan baskıyı biraz yukarıya kaldır... debriyajı yani...
selametle...

samiabi
23-03-2010, 18:59
baktın olmadı sat gitsin yakma boşuna üzerine de katarsın biraz para başka alırsın

manyaqq__
24-03-2010, 02:13
debriyajı da ayarlattım yine tık yok :S doğru söylüyorsun sami abi :D ben babama diyorum satalım alalım bitane polo classic 1.6 comfortline :D yada civic 1.6 ies yada 2000 v-tech :D ama dinlemiyo :D yarın yada öbürgün götürcem sanayiye göstericem usta usta gezicem ama bulucam sorunu yeter artık ya..İlgileriniz için çok teşekkür ederim..

Volkan
24-03-2010, 10:43
debriyajı da ayarlattım yine tık yok :S doğru söylüyorsun sami abi :D ben babama diyorum satalım alalım bitane polo classic 1.6 comfortline :D yada civic 1.6 ies yada 2000 v-tech :D ama dinlemiyo :D yarın yada öbürgün götürcem sanayiye göstericem usta usta gezicem ama bulucam sorunu yeter artık ya..İlgileriniz için çok teşekkür ederim..

valeo kötü bir marka değil reno nun debriyajları VALEO tarafından yapılmaktadır.

Büyük ihtimal ürün hatalı yada usta takarken bir şeyi, gözden çıkardı.

Ayrıca araç bir arıza çıkardı die arabaq satılmaz. Ben 8 sene şahine bindim beni hiç yolda bırakmadı her zaman bakımını yaptırdım. Şimdide 2005 model Albea aldım onunda periyodık bakımları her zaman yapılıo Honda yada Woswagen alman arıza yapmayacak anlamına gelmez zaten onlar arıza yaptımı üzerine bir şahin parası daha verirsin.

osmann
24-03-2010, 11:11

Al poloyuda gör masrafı...:angry8:ben aldım...parçaları el yakıyor...alır almaz baskı balatayı değiştim...500 tl. (serviste 2 katı)
boğaz kelebeği diye bir parça bozulmuş..arada bir istop ediyordu... 877 tl. (aksarayda 360 tl ye buldum) değişmesi ile birlikte 450 tl.
sürüşü çok rahat...konforlu... ama parçaları gerçektende el yakıyor...:nono::
ben satılığa çıkardım...
selametle...

aliharbiye
24-03-2010, 12:48
@manyaqq- Beyefendi çok özürdilerim ama yerinizi merak ettim nerde ikamet ediyorsunuz ve sanayide tanıdığınız iii bir tamirci yoksa servisle arası ii olan birilerini sorun servise göstermeyi deneyiniz zira servisler gerçekten çok para alıyorlar araba bakımı için selametle.

ido16
24-03-2010, 13:08
Öncelikle ilginize çok teşekkür ederim...lpg ayarını da yaptırdım atıker var üstünde..Baskı balatanın markası valeo 70 lira falan yine orta dereceli bi baskıya benziyor zaten adamlar ben arabanın başına gidene kadar baskıyı değiştirmişlerdi :S kompresyon hiç aklıma gelmemişti zaten bujilerin orası biraz yağ oluyo yağda eksiltiyor.Benzinde dip gaz yapınca hiç gitmiyo herşey gaza göre ayarlı :S dip gazı yapıyorum boğulup kalıyo..Neyse götürücem yarın sanayiye bütün ustaları gezicem en son olmadı çekcem çayıra vercem ateşi :S

bence LPG dendir. Atiker beşpara etmez
bende Atiker taktırdım birtürlü randıman alamadım

Hikmet™
24-03-2010, 13:18
Al poloyuda gör masrafı...:angry8:ben aldım...parçaları el yakıyor...alır almaz baskı balatayı değiştim...500 tl. (serviste 2 katı)
boğaz kelebeği diye bir parça bozulmuş..arada bir istop ediyordu... 877 tl. (aksarayda 360 tl ye buldum) değişmesi ile birlikte 450 tl.
sürüşü çok rahat...konforlu... ama parçaları gerçektende el yakıyor...:nono::
ben satılığa çıkardım...
selametle...

osman abi senin şu meşhur poloyu hala satmadın mı ya :)

osmann
24-03-2010, 13:23
osman abi senin şu meşhur poloyu hala satmadın mı ya :)

Bana satan beddua mı etti anlamadım? kaldı elimizde...hoş uzun zamandır masraf çıkarmadı. şeytan kulağına...
selametle...

manyaqq__
28-03-2010, 21:52
@manyaqq- Beyefendi çok özürdilerim ama yerinizi merak ettim nerde ikamet ediyorsunuz ve sanayide tanıdığınız iii bir tamirci yoksa servisle arası ii olan birilerini sorun servise göstermeyi deneyiniz zira servisler gerçekten çok para alıyorlar araba bakımı için selametle.

Eskişehir'de ikamet ediyorum..Gayet iyi ustalar var buralarda honda servisine götürdüm mercedes servisinde tanııdııklar vardıı onlara sordum tıık yok...Yaza doğru satıcam arabayı 2.0 16V tipo alıcam inşallah..Binmek için..

manyaqq__
28-03-2010, 21:54
Arkadaşları hepinize ilgilerinizden dolayıı ayrı ayrı teşkkür ederim..Başkası olsa hiç umursamazdı beni..

caydinel
01-10-2010, 23:35
kardeş lpg ayarı yaptır.bendede aynı sorun vardı iyi bir ustaya önce benzin sonra gaz ayarı yaptır bak nasıl oluyor.araç

basaran48300
02-10-2010, 09:41
kardes sorunun 3 şeydendir.1 baskı balata....2 gaz sistemi...3 arabanın motoru contalardan bir yerden hava alıyordur..zaten yag akıtıyor.yag eksiltiyor demişsin...sana önerim gazı iptal ettir öyle denemen..kesin sonuc alırsın

muslum-baba
02-10-2010, 12:35
1. baskı plakası bitmiş oplabilir
2.balatalar sıkılıdır onu için gitmege bilir
3.el frini çekiktir
4. 92 model şahin diyorsun sat gitsin dogan slx al menmun kalırsın bende var parası hep ustunde kalır sahinler fazla dutulmuyor

Özgür Erge
02-10-2010, 12:38
müslüm baba balatalar ve el freniyle alakası olamaz çünkü adam yeni yaptırmış ayrıca el frenini görür bence adam neysee adam soralı 10 ayı geçmiş yapılmıştır yada satmıştır bence..

muslum-baba
02-10-2010, 12:47
müslüm baba balatalar ve el freniyle alakası olamaz çünkü adam yeni yaptırmış ayrıca el frenini görür bence adam neysee adam soralı 10 ayı geçmiş yapılmıştır yada satmıştır bence..

ozaman konuyu kapat abii:) sorun hallendiginde konu kapanır

Özgür Erge
02-10-2010, 12:51
konunun açık durması lazım çünkü aynı sorundan başka biri karşılasırsa bakar yazar diye:)

muslum-baba
02-10-2010, 12:57
konunun açık durması lazım çünkü aynı sorundan başka biri karşılasırsa bakar yazar diye:)

anlaşıldı :)