PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dreambox 500s- yardim talebi

span
08-04-2010, 20:43
Öncelikle forumdaki arkadaşlara merhaba,

Dreambox 500s cihazım ile ilgili bir sorunum var sizlerden yardımlarınızı veya sorun ile ilgili fikirlerinizi istiyorum.

10 gün önce dreambox 500s cihaz aldım, 3 gün öncesine kadar sorunsuz bir şekilde cihaz çalışıyordu, bütün kanalları (şifreli-şifresiz) izleyebiliyordum. Ama 3 gün önce birden televizyonu izlerken şifreli kanallarda görüntü kayboldu(şifresiz kanallarda herhangi bir sorun yok). Ne yaptıysam sorunu çözemedim, ip çakışması yok ip yi elle verdim, bağlantı sorunum yok, cihazın içine girip çıkabiliyorum, cihaza format atmadım, adaptörü uzun süre çıkardım ama sorun yinede çözülmedi.

Sizce ne olmuş olabilir ve sorunu nasıl çözebilirim.

Yardımlarınızı bekliyorum.

:49::49::49::49::49:

pencere77
08-04-2010, 20:50
cihazı satın aldığın yerle(server veren kişiyle) irtibata geçmen gerek...belki serverlerinda problem olabilir yada sizin cihazda sorun olabilir....

Volkan
08-04-2010, 21:01
arkadaşım mavi tuşa bas gelen panelde en üstten CCcam 2.1 yazıyormu bak eğer yazmıyorsa common infarece yazıyorsa oraya gel cccam 2.1 hangi versiyon varsa onu seçip bir alt kısımda start et.

Eğer o kısımda cccam seçili ise o menuden exit ile cık sarı tuşa bas orda CCcam info var ona gir orda server yazan yere gir orda bir satır var o satırın kırmızı ve sonda 0 rakamı varsa server bağlantısı yok. bundan sonra cihazı aldığın kişi ile görüşüp serverin kapalı olduğunu belirmen gerekiyor.

span
08-04-2010, 21:23
arkadaşım mavi tuşa bas gelen panelde en üstten CCcam 2.1 yazıyormu bak eğer yazmıyorsa common infarece yazıyorsa oraya gel cccam 2.1 hangi versiyon varsa onu seçip bir alt kısımda start et.

Eğer o kısımda cccam seçili ise o menuden exit ile cık sarı tuşa bas orda CCcam info var ona gir orda server yazan yere gir orda bir satır var o satırın kırmızı ve sonda 0 rakamı varsa server bağlantısı yok. bundan sonra cihazı aldığın kişi ile görüşüp serverin kapalı olduğunu belirmen gerekiyor.

kusura bakma acemice şeyler yazabilirim çok detaylı bilgim yok.

blue-panelden exit ile çıkınca normal tv görüntüsüne dönüyorum. burada sarı tuşa basınca karşıma etkinlikler menüsü geliyor. burada ise cccam info seçeneği yok, sadece teletex, start ngrab recording ve stop ngrab recording seçenekleri var menüleri karıştırdım ama cccam info yu bulamadım.

Dijitalci
08-04-2010, 23:50
Her hangi bir kanal üzerinde iken ama kanal listesi olmadan MAVİ TUŞA basınız. Karşınıza Bir menü penceresi daha gelir en üsste C cam mı yazıyor yoksa başka bir şeymi.!!! Ayrıca Serverci ile irtibat kurdunuzmu.?

span
10-04-2010, 14:09
cccam aktif durumda ama problem devam ediyor, galiba serverden kaynaklanıyor, serverci arkadaşla irtibata geçeceğim,
ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.

f.pala
10-05-2010, 17:44

evet bendede aynı sorun var cuma günü maç seyrederken 20 dk. gitti sorunu hala çözemedim serverle görüştüm sorun yok diyor cihaz ıp adresini otomatik alıyo senin dediğin gibi cc cam infoya girip server tıkladığımda açılmıyo yeniden yazılım falanmı yüklesem acaba sorun sizce nerde bi yardım ederseniz sevinirim birde kurulumdam uzman kuruluma geçince DHCP o***li gözüküyo fakaat karşısındaki ışıklar kırmızıda duruyo sarı tuşa teste basıyorum yeşile dönüyo ama yayınları açmıyo

Volkan
10-05-2010, 20:33
evet bendede aynı sorun var cuma günü maç seyrederken 20 dk. gitti sorunu hala çözemedim serverle görüştüm sorun yok diyor cihaz ıp adresini otomatik alıyo senin dediğin gibi cc cam infoya girip server tıkladığımda açılmıyo yeniden yazılım falanmı yüklesem acaba sorun sizce nerde bi yardım ederseniz sevinirim birde kurulumdam uzman kuruluma geçince DHCP o***li gözüküyo fakaat karşısındaki ışıklar kırmızıda duruyo sarı tuşa teste basıyorum yeşile dönüyo ama yayınları açmıyo

illaki yükleme yapacaksanız server yedeğiniz alın sonra yükleme yapın arasıra cihaz yazılımında sporun olabiliyor.